15.11.2019, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Michal Raška

Tipsport: 2.37 3.85 2.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Kevin Fiala (MNS) 1+0
3. Jordan Greenway (MNS) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 17 079 diváků.
Je konec! Minnesota Wild porazila Arizonu Coyotes poměrem 3:2.
Od úvodního buli Wilds lepší, což potvrzuje nejen statistika střel na bránu v poměru 20:8, ale především skóre. O jedinou branku v úvodní periodě se totiž postaral v 15. minutě Kevin Fiala.
Ve druhé třetině byl k vidění mnohem vyrovnanější hokej, než v té první. Minnesota ale opět přestřílela svého soupeře a to 9:8. To jim ovšem nebylo nic platné, protože se ve 26. minutě po velké chybě brankáře Dubnyka prosadil Conor Garland.
Nejzajímavější ale byla třetí perioda. V té se ve 46. minutě trefil Zach Parise a vrátil tak vedení na stranu domácích. Ovšem o pouhé dvě minuty později srovnal Lawson Crouse. O Rozhodující branku dnešního střetnutí se postaral v 53. minutě Jordan Greenway, který neuvěřitelnou tečí poslal Minnesotu do vedení 3:2 a Wilds si už konec zápasu pohlídali.

59:58

Pokus Jakoba Chychruna zpoza modré čáry byl tak tvrdý, že zlomil hůl Jordana Greenwaye. Posléze ještě přišel pokus z pravé strany, se kterým si dvě vteřiny před koncem poradil Dubnyk.

59:50

Matt Dumba vystřelil přes celé kluziště, ale jeho pokus minul branku soupeře.

59:42

Nepřesná střela hostujícího hráče skončila jen na zadním mantinelu.

59:09

Až nyní Wilds dokázali dostat puk ze svého pásma, ale Arizona se posléze k němu opět dostala.

58:36

Coyotes drží kotouč v útočném pásmu a přichází krátké přihrávky, které ale zatím nic nepřinášejí.

57:59

Arizona hraje v šesti bez brankáře a okamžitě se ocitla ve velké šanci, ale střela z levé strany skončila těsně vedle!

57:32

Hosté drží kotouč v útočném pásmu a Minnesota je pod tlakem.

56:48

56:12

Nyní se navíc domácím opět podařilo vyhodit puk ze svého pásma a vteřiny Arizoně rychle běží.

55:39

Arizona sice drží puk na svých holích v útočném pásmu, ale nemůže vystřelit na bránu Minnesoty, která dobře brání.

55:01

Coyotes mohou potřetí srovnat stav utkání a to v přesilové hře, ovšem nyní si poradil se střelou soupeře brankář Devan Dubnyk.

54:48

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:34

Hra je přerušená, jelikož se hostující celek dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly před brankářem Raantaou. Ještě předtím nás ovšem čeká krátké zdržení v podobě komerční přestávky.

53:50

Arizona se sice pokoušela tentokrát dostat dopředu z pravé strany, ale Wilds se ubránili.

3:2

Branky a nahrávky: 15. Fiala (Parise), 46. Parise (M. Koivu, Zucker), 53. Greenway (Brodin, J. Eriksson Ek) – 26. Garland (Schmaltz), 48. Crouse (Kessel, Ekman-Larsson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Donato.

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Oesterle, Ljubuškin – Kessel, Schmaltz, Dvorak – Hinostroza, Stepan (A), Keller – Garland, Söderberg, Crouse – Fischer, Richardson (A), Grabner.

Rozhodčí: Marc Joannette, Chris Lee – Jesse Marquis, Ryan Galloway

Diváci: 17 079

07:43 ARI 2 Goligoski, hákování
11:26 MNS 2 Fiala, držení
14:39 MNS 1:0 Fiala (Parise)
22:32 ARI 2 Goligoski, držení