konec (2:0, 0:1, 0:2)

12.11.2019, 17:00 • Čižovka-Arena • Osmifinále • Pavel Pubal

Tipsport: 3.08 4.5 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S tímto konstatováním se pro dnešek loučím. Hezký večer a zase někdy na počtenou. (19:23:53)
Favorizovaný Red Bull Mnichov nakonec splnil svou roli a ve druhé polovině utkání zvrátil nepříznivý stav z 0:2 na 3:2, když rozhodující góly vsítili na začátku třetí dvacetiminutovky v rozmezí tří minut Parkes a Ehliz. Německý suverén domácí soutěže se ale přesvědčil, že Junosť Minsk ještě nedá v osmifinále play off Ligy mistrů svou kůži lacino. Odveta se hraje 20. listopadu od 20 hodin v Mnichově.

59:36

Bourque odvádí excelentní práci za bránou soupeře, kde zdržuje rozehrávku Junostě.

58:51

...Lopačukův pokus je ale nepřesný.

58:34

Domácí ještě protečovali puk do pásma a usazují se v něm...

58:02

Začaly poslední dvě minuty utkání.

57:34

Red Bull dohrává utkání velmi zkušeně jako velký tým. Zoufalou střelu srazil Seidenberg do ochranné sítě. Německý gólman je zatím bez práce.

56:49

Domácí jen těžko hledají cestičku přes obrannou hráz na hostující modré čáře.

56:02

Junosť to zkusil nahozením za bránu, ale tam se puku zmocnil Boyle a vyhazuje obloučkem do středního pásma.

55:30

Domácí obránce zablokoval střelu Kastnera.

55:10

Mnichov vyhazuje na zakázané uvolnění. Minsk se ale zatím ke hře bez brankáře neodhodlal.

54:11

Ani teď to nevyjde, Kolgotin vjel do ofsajdového postavení. Následuje poslední komerční přestávka. Domácí na střídačce spřádají plány na závěrečný nápor.

53:03

Hra plyne, příliš se nepřerušuje a čas se domácím krátí. V posledních minutách Red Bull v poklidu vyhazuje a nikam se nežene, zatímco domácí se jen marně pokoušejí dostat na dostřel aus den Birkena.

52:12

Kulakov neudržel útočné pásmo.

51:30

Hra je teď po sérii přesilových her hodně neurovnaná. Gólmani se v bráně musí nudit.

49:53

49:40

Mickevič trefuje z úhlu jen vyrážečku německého brankáře.

48:52

Junosť se usadil v útočném pásmu. Nabídku Stefanoviče mezi kruhy šikovně tečoval Kaškar, ale aus den Birken dobře a hlavně rychle sklapl betony.

2:3

Branky a nahrávky: 9. Gajnetdinov (K.Brikun), 17. Drozdov (Stefanovič) – 34. Schütz, 42. Parkes (Schütz), 44. Ehliz (Hager)

Junosť Minsk: I. Brikun – Antonov, Nogačjov, Bokun, Lesnikov, Sčečin, Mažuga, Tarleckij, Mickevič – Lopačuk, Kulakov, Parfejevec – Kaškar, Malcev, Kolgotin – Stefanovič, Drozd, Drozdov – Anosov, K. Brikun, Gajnetdinov.

EHC Red Bull Mnichov: aus den Birken – Boyle, Aulie, Bodnarchuk, Seidenberg, Sanguinetti, Abeltshauser, Zitterbart – Kastner, Hager, Gogulla – Parkes, Voakes, Ehliz – Mauer, Christensen, Bourque – Schütz, Daubner, Peterka.

Rozhodčí: Vikman, Lemelin – Labzou, Paliakou.

Odveta: Mnichov - Junosť Minsk 6:0

02:10 YUM 2 Tarleckij, držení
03:57 YUM 2 Bokun, hrubost
08:26 YUM 1:0 Gajnetdinov (K.Brikun)
10:34 MUE 2 Bourque, hrubost