BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice

4:2

konec (2:1, 1:1, 1:0)

26.10.2019, 12:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • 14. kolo • Tomáš Taybner (@TTaybner)

Utkání je u konce, Dynamo roli favorita nepotvrdilo a prohrává v Mladé Boleslavi. Ve třetí třetině padl už jen jeden gól. Při hře v šesti hosté inkasovali do odkryté branky. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek sobotního odpoledne. (14:32:52)
Dnešní utkání sledovalo 71 diváků.

59:54

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí ve dvou ujeli hostům, když vyvinuli silný tlak na jejich rozehrávku ve středním pásmu. Simon už pak jen přátelsky přihrál a JAN GRIM je střelcem poslední branky v zápase.

59:24

Další Icing, čas se už krátí.

59:15

Dotter přes celé hřiště těsně minul prázdnou branku, zakázané uvolnění.

58:38

Kraus už se z porady u lavičky nevrátí, hosté to zkusí v šesti!

56:19

Přesilová hra Pardubic je zatím bez překvapení a domácí brání spořádaně.

55:52

Střelu Hrádka schoval Zeithaml do lapačky.

55:36

Simon si vzal puk a vyvezl jej doslova až do branky Krause.

55:17

Icing hostů.

54:55

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Houška V. – 2 min., podrážení).

54:15

Zeithaml si pohlídal střelu Jelínka.

53:33

Hosté jsou pod stálým tlakem téměř celou třetí třetinu, když už mají šanci tak nevystřelí.

52:21

51:35

Bucek měl celou branku prázdnou ale z pravého kruhu ji dokázal minout.

51:11

Další vyhození Bruslařů.

51:02

O střelu se pokusil Antoníček, branku netrefil.

50:24

Hned po vhazování je puk venku z obranného pásma domácích.

50:21

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Grim – 2 min., držení).

50:15

Před brankou byl osamělý Kostka, byl faulován a tak nezakončil.

49:38

Dynamo už prakticky tři minuty hraje bez puku.

48:28

Závorova teč přeletěla těsně nad brankou. Hostům chybí pohyb.

47:41

Hosté nemohou chytit dech, zatím se jim nedaří se z tlaku Bruslařů vymanit.

46:54

Grim objel celé hřiště a tísněný dokázal zakončit, Kraus má znovu práci.

45:48

Šíma nahodil puk a ten se odrazil od jednoho z obránců Pardubic. Brankář Dynama kotouč raději ponechal u sebe.

44:58

Dobrou šanci měl Rozlílek, jeho střelu vyrazil hokejkou do sítě jeden z obránců Boleslavi.

44:52

Puk skončil v hledišti, bude se vhazovat před Zeithamlem.

44:28

Chára si našel u mantinelu Dudychu.

43:52

Kraus uklidnil hru dalším zákrokem, hosté zatím stagnují.

42:52

Až teď mohou hráči Pardubic střídat. Kraus totiž podržel střelu Mežnara.

42:19

Domácí se pomalu dostávají do dalšího tlaku, Dynamo se musí bránit.

41:42

Houška trefil připravenou lapačku Krause.

41:12

Simon zablokoval střelu Dynama a odjíždí střídat.

40:43

Třetí dějství zatím začíná opatrně.

40:01

Poslední část je na spadnutí.
Hráči Dynama ve druhé třetině bruslili o stupeň rychleji a domácí brankář Zeithaml musel chytat hned několik přečíslení. Nakonec pustil jen jednu branku. Byla to střela Cháry, která vymetla pavučinky v brance Boleslavi. Minutu před koncem byl vyloučen Kaštánek, ten se do hry vrátil šestnáct sekund před druhou sirénu, když se trefil Moravčík.
Další třetina začne přibližně v 14:02.

40:00

39:43

A je tu gól do šatny! Boleslav si bere zpět vedení, ANDREJ MORAVČÍK nahodil puk od modré a je to 3:2. Asistence: Sýkora.

39:02

Zeithaml v oslabení vychytal Bucka ramenem.

38:39

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaštánek – 2 min., držení).

38:22

Kraus opět zasáhl proti střele Simona, zatím je tak v druhé periodě bezchybný.

38:02

Petržilka ohrozil Krause.

36:49

Bruslaři drží Pardubice v zámku a snaží se opět odskočit, ale nedaří se jim vystřelit.

35:59

Antoníček se mohl zapsat po druhé do střelecké listiny, z pravého kruhu trestuhodně netrefil poloprázdnou branku.

35:34

Grim se otáčel před brankou s pukem, ale byl tísněný hned třemi protihráči a tak svou šanci nevyužil.

35:14

Vyrovnaný stav ještě více rozdmýchal tempo hry.

34:09

Dynamo právě vstřelilo branku!
Rouha našel na kruhu DOMINIKA CHÁRU a ten vymetl pavučinky v brance Zeithamla, který byl bezmocný. Asistence: Rouha.

34:00

Petržilka projel celé hřiště, ale našli si ho hned dva hostující hráči a šanci překazili.

33:24

Vladislav Houška sráží střelu Blažeje do ochranné sítě za brankou.

32:17

Puk zůstal volný před brankou Pardubic, Moravčík už k němu měl daleko a nestihl ho uklidit.

32:06

Icing Dynama.

31:44

Práci měl opět domácí brankář, odražená přihrávka mu mířila mezi betony. Zeithaml dnes chytá výborně.
Oddechový čas pro domácí.

31:21

Hru zastavila přihrávka rukou.

30:55

Zeithaml se ukázal, když vychytal další sólo hostů.

30:41

Těžko posuzovat kdo má více ze hry. Hraje se nahoru, dolů.

29:18

Přečíslení Pardubic Rozlílek nevyřešil, protože svojí přihrávkou nenašel odkrytého spoluhráče na pravé tyči branky Bruslařů.

29:03

Hra se přelévá a hraje se rychle.

27:58

Rohlík jel sám na Zeithamla, ale nepodařilo se mu trefit žádnou z mezer ve výstroji.

27:25

Další pumelice, tentokrát to byl Dotter. Kraus si na nedostatek práce stěžovat nemůže.

26:55

Petriska provětral Krausovu lapačku, která touš vyráží do rohu.

26:32

Bruslaři se znovu valí na Krause.

25:56

25:35

Klikorkova střela se odrazila k jednomu z domácích, ten byl však tísněný a k dorážce se nedostal.

24:48

Kraus dobře viděl na střelu Houšky a připisuje si další úspěšný zákrok.

24:23

Po střele Dudychy se Dynamo osvobozuje.

23:56

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Hrádek – 2 min., držení).

23:22

Dotter trefil Šťastného do kolene a ten teď zažívá bolestivé chvíle. Navíc bude jeden z jeho spoluhráčů vyloučen.

22:40

Hosté se vykombinovali až před branku Zeithamla, nepřesná střela však rozhodla o tom, že stav se měnit nebude.

22:10

Matěj Houška ohrozil další střelou Krause, bude se znovu vhazovat.

21:24

Krausova lapačka neudržela puk a ten se snažil do branky dorazit Simon. Jeho snažení zastavil Oliva.

20:40

Aktivněji opět začíná Mladá Boleslav, Kraus už má dva zákroky.

20:01

Domácí se ujali vedení hned po několika minutách utkání. Nejdřív se trefil Vacík a vedení navýšil Simon. Pardubice se po ubráněném oslabení zmohly dokonce na snížení, kontaktní branku vstřelil Bucek.
Další třetina začne přibližně v 13:18.

20:00

19:30

Závora po srážce s jedním z hráčů Pardubic vletěl zády na mantinel, chvíli se zvedal, ale už je zpět v akci.

19:02

O puk se bojuje ve středním pásmu.

18:25

Pardubice vyrovnávají po návratu Antoníčka. Ten našel JIŘÍHO BUCKA a ten srovnal přesnou střelou do šibenice. Asistence: Antoníček.

18:12

18:00

Rouha trefil tyčku z levého kruhu.

17:26

Szturc si z potyčky po odpískání odnesl natržený dres, bude se opět vhazovat.

17:09

Szturc rozezněl Krausův levý beton.

16:55

Kraus na podruhé puk udržel a hosté si mohou jít oddechnout na lavičku.

16:34

Boleslav kombinuje, první střelu Kraus vyrazil a domácí tak tlačí i nadále.

16:12

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antoníček – 2 min., vysoká hůl).

15:56

Tempo se opět zvýšilo, hra se přesouvá ze strany na stranu.

15:04

Gólman Bruslařů puk znovu raději podržel, další vhazování.

14:50

Zeithaml chytá nahození od levého mantinelu, oba týmy dostřídávají.

12:25

Matěj Houška přestřelil od modré branku, ale byla to rána jako z děla.

11:48

V zámku teď Pardubice drží třetí útočná letka domácích.

11:16

Domácí znovu tlačí na Dynamo.

10:32

Jeden z pardubických útočníků teď střílel na bližší tyč Zeithamla, ten chytá zatím bezchybně.

09:41

Kraus nevěděl kde má puk a rozvalil se v brankovišti. Rozhodčí puk neviděl, načež hru přerušil.

09:05

Bruslařů je teď plný led, Dynamo je druhým gólem paralizováno.

08:15

Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Nečas, přichází Kraus.

08:15

Potom, co se Houška vrátil zpět z trestné, rozjel akci, při které MICHAL SIMON zakončil střelou mezi betony Nečase. Asistence: Houška V.

08:04

07:21

Vasilev dostal domácí z tlaku, Pardubice musí začít znovu.

07:01

Oliva našel na levém kruhu Rozlílka, ten trefil tyč.

06:44

Zakázané uvolnění Východočechů.

06:22

Chárovu střelu zastavil blokem Vacík.

06:04

05:25

Další signalizovaný trest, tentokrát půjde pykat jeden z domácích borců.

04:48

DOMINIK VACÍK po krásné kombinaci střílel do odkryté branky. Boleslav se ujímá vedení. Asistence: Szturc, Grim.

04:14

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rouha – 2 min., podrážení).

04:00

Bude se vylučovat, výhoda pro Boleslav.

03:02

Petržilka téměř překonal Nečase, tomu pomohli obránci.

02:46

Na ledě zůstal ležet Rouha a přerušuje se.

02:26

Bruslaři jsou zatím aktivnější.

01:34

Rouha vypálil ze slotu.

01:17

Dudychova střela Nečasovi skočila ven z lapačky, puk však brankář Dynama před brankovou čarou zvládl udržet.

01:02

Domácí jsou po šarvátce před brankou vykázání do středního pásma.

00:23

A Boleslav kombinuje hned ze začátku v pásmu soupeře.

00:01

Hráči obou týmů už se shromažďují na ledě. Rozhodčí už jsou rozehřátí a čekají na start utkání.
Domácí kapitán Miroslav Vasilev (2+8) vede produktivitu Bruslařů. Boleslav má vyrovnané trio brankářů. Nejlepší je zatím podle počtu odchytaných minut Tadeáš Zeithaml.
Nejproduktivnější borec na straně Dynama je Ondřej Rohlík (7+8). Drží si tak průměr více než jeden bod na zápas. V brance je pak jasnou jedničkou Vojtěch Nečas, jenž je druhým nejlepším brankářem ligy, zároveň vychytal nejvíc vítězství ze všech maskovaných mužů v celé soutěži.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Houška V., Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Kraus) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Odehnal, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Šťastný

Rozhodčí: Lacina – Lhotský, Ondráček.
V utkání 14. kola O Pohár DHL se střetnou Pardubičtí s Bruslaři. Hosté budou mírným favoritem, protože aktuálně okupují první příčku tabulky. Dokonce mají o odehraný zápas méně než jejich dnešní soupeř. Domácím se po povedeném začátku přestává dařit, prohráli totiž už třikrát v řadě. Před reprezentační pauzou prohráli na Slávii, potom neuspěli na Spartě a ve čtvrtek nedali Hradci ani branku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

4:2

Branky a nahrávky: 5. Vacík (Szturc, Grim), 9. Simon (Houška), 40. Moravčík (Sýkora), 60. Grim (Simon) – 19. Bucek (Antoníček), 35. Chára (Rouha)

Rozhodčí: Lacina – Lhotský, Ondráček