5:1

konec (3:0, 1:0, 1:1)

25.10.2019, 18:00 • DRFG arena • 13. kolo • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Tipsport: 1.6 5.0 4.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Brněnská Kometa v pátečním večeru bezezbytku naplnila roli favorita a po jasném vítězství 5:1 zůstává na čele extraligové tabulky. Domácí vykročili za triumfem v utkání již v první třetině, když se po čtyřiadvaceti vteřinách hry prosadil Lukáš Kucsera. To s Východočechy tak zamaválo, že po celou dobu první dvacetiminutovky nestíhali a utrpěli tříbrankové manko. Ve zbytku utkání se Pardubice snažily alespoň bojovat, ale Brno bylo ve velké pohodě, což potvrdilo dalšími dvěma trefami v brance Východočechů. Kometa využila tři přesilové hry a její vítězství je zasloužené. Brněnští fanoušci si nyní užívají děkovačku svých miláčků, s tímto konstatováním se s vámi z brněnské DRFG arény loučím a přeji hezký páteční večer. V neděli se pak můžete těšit na další olnajn přenos z Brna, který obstará kolega Roman Zajíček.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Matěj Blümel (PCE)

Martin Zaťovič (KOM) (20:24:57)

59:42

Hruška poslal kotouč Zaťovičovi, jenž to zkoušel prudkou ránou z levého kruhu, střela byla sražena nad.

59:15

Ještě tady máme vzájemné vyloučení. Za domácí Kometu putuje na lavici hanby Tomáš Malec, dvě minuty držení hole a za Pardubice Ondřej Matýs, jenž se provinili proti pravidlům sekáním.

58:56

Matýsova rána nyní protáhla Vejmelku, ten vyrazil špičkou své lapačky.

58:32

Na straně brněnské Komety se ještě vylučuje, dvě minuty za hákování fasuje Jakub Orsava.

58:15

Orsava nyní dlouho váhal, zda v přečíslení předloží kotouč Zaťovičovi a nebo vypálí, jak se říká, kdo zaváhá nežere a to platilo i v tomhle případě. Orsavu to však příliš trápit nemusí, jeho tým míří za tříbodovým ziskem.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vzhledem ke stavu skóre nejspíš i zápasu.

57:14

Kometa kontroluje střední pásmo, kde vystavuje červenobílým koním vysokou překážku.

56:44

Pardubice v ofsajdu.

56:16

Kusý ve spolupráci s Blümelem vyvezli kotouč a hosté střídají.

55:53

Holíkova formace nyní drží útočné pásmo, kde se snaží bránit unavená pětice Pardubických.

55:06

Vejmelka ve své lapačce kryje další střelu pardubického střelce, tentokrát si počíhal na Eklunda.

54:47

Kometa nyní podržela kotouč v útočném pásmu a střídá, Pardubice to rozjíždí znovu, když už nic, tak minimálně bojovnost je na straně Východočechů příkladná.

54:00

Ivan si nyní nabruslil do střelecké pozice a vypálil, Vejmelka byl na místě a tlumí kotouč ve své moci, vhazuje se po jeho pravici.

53:50

Pardubice se pokoušejí o kosmetickou úpravu výsledku, Kometa se už nikam nežene a hlídá úmysly hostů.

53:25

Kometa v postavení mimo hru a k tomu navíc komerční přestávka, vhazovat se pak bude pochopitelně ve středním pásmu.

52:55

Plekanec nyní pouze nahodil kotouč do útočné třetiny a jeho formace střídá.

52:06

52:06 Radoslav TYBOR - 5:1

5:1

Branky a nahrávky: 1. Kucsera (Zaťovič, O. Němec), 11. Svačina (Plekanec, Jenyš), 18. Pyrochta (Hruška), 32. Orsava (Zaťovič, P. Holík), 49. Zaťovič (Orsava, O. Němec) – 53. Tybor (J. Kolář, R. Kousal)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Svozil, O. Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (C), P. Holík, Kucsera – Plášek ml., Plekanec (A), L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Svačina, Kusko, Jenyš.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Štěpánek) – Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář (C), J. Zdráhal, Mikuš (A) – Tybor, R. Kousal, Mandát (A) – Hovorka, Harju, Látal – Blümel, J. Kloz, Kusý – Matýs, Pochobradský, Machač – D. Kindl.

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Rampír, Rožánek