Uniqa extraliga mužů

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK ČEZ Karlovarsko

0:3

konec (18:25, 19:25, 20:25)

12.10.2019, 17:00 • Sportcentrum Sluneta, Ústí nad Labem • 2. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 4.62 1.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Karlovarští volejbalisté potvrdili roli favorita a z palubovky Ústí nad Labem si odvážejí body za vítězství ve třech setech.

Domácí tým se dlouho nemohl dostat do tempa. Parraguirre chyboval na přihrávce, následně se dostal do hry také Marek Šulava, který ale potřebnou změnu nepřinesl. Karlovarský celek se naopak mohl opřít o stabilní výkon Filipa Rejlka v útoku, navíc se skvěle zapojili i smečaři Lux s Vašinou. (18:24:20)

Konec zápasu

20:25

Lukáš Vašina se znovu postavil na podání. Šulava byl nepřesný na přihrávce a toho využil k ukončení zápasu Marcel Lux na první přes.

20:24

Čtyři mečboly pro Karlovarsko! Parraguirre smečoval z hlavního kůlu vedle bloku, ale jen do autu.

20:23

Ale i Filip Kramar chybuje na servisu.

20:22

Domácí se ještě snaží zdramatizovat závěr třetí sady. Kramar přetlačil na síti Vašinu.

19:22

Místo Beera přichází na podání Kasan. Druhý domácí nahrávač ale soupeře příliš nezaměstnal.

19:21

Marc Wilson po dalším oddechovém čase napálil podání jen do sítě.

18:21

Oddechový čas pro domácí.

18:21

Po Wilsonově servis se dostal k útoku Vašina a je to o tři body.

18:20

Také Marek Šulava se na servisu příliš nepředvedl.

18:19

Marcel Lux ale předvedl další chybné podání.

17:19

Hosté si ale drží dvoubodové vedení. Luxův útok spadl na domácí polovinu.

17:18

Oddechový čas zabral. Rejlek po krátké pauze kazí servis.

16:18

16:18

Karlovarsko odskakuje na dva body. Rejlek přidává také eso.

16:17

A právě autor posledního bodu se postavil na podání. Hosté se prosazují útokem Vašiny.

16:16

A je vyrovnáno. Po Ticháčkově nahrávce bodoval Rejlek.

16:15

Vojtěch Patočka se postavil na podání. Také Šulava se přidává povedeným útokem.

15:15

Opět je vyrovnáno. Parraguirre poslal své podání daleko do autu.

15:14

Domácí se ale drží v minimálním náskoku. Dlouhou výměnu zakončil útokem Parraguirre.

14:14

Je srovnáno. Kramar znovu smečoval po vysoké nahrávce, ale trefil jen blok Luxe.

14:13

A hosté se vrací zpět do kontaktu. Kramar chybuje na servisu.

14:12

Oddechový čas pro hosty.

14:12

Filip Kramar nachytal servisem Pfeffera a je to znovu o dva body.

13:12

Ani Rejlek se tentokrát lehkým útokem neprosadil. Naopak na druhé straně boduje Parraguirre.

12:12

Drama ve třetím setu pokračuje. Kramar předvedl vynikající útok podél lajny.

11:12

A třetí bod v řadě pro hosty. Kramarova dělovka skončila mimo kurt.

11:11

Lukáš Ticháček byl na servisu. Kramar se po dlouhé době neprosadil v útoku a toho využil ke srovnání Rejlek.

11:10

Po servisu Marka Beera se snadno prosadil útokem Rejlek.

11:9

Domácí jdou do vedení o dva body. Lukáš Vašina vyrobil nevynucenou chybu v útoku.

10:9

Marc Wilson byl na servisu. Filip Kramar dostává stále důvěru nahrávače Melchera a znovu se odvděčil bodem.

9:9

Přetahovaná o každý bod pokračuje. Rejlkova ulívka skončila přesně za blokem.

9:8

Druhý servis v řadě už ale slovenský smečař nedal přesný.

8:8

Dramatický třetí set pokračuje. O vyrovnání se postaral esem Lux.

8:7

Ale hosty dostává znovu na dostřel Filip Rejlek povedeným útokem.

8:6

Marcel Lux je pod tlakem. Tentokrát trefil útokem jen blok Beera.

7:6

Zachary Melcher byl na podání. Lux se útokem na první pokud neprosadil, poté mohl proměnit bodovku Parraguirre.

6:6

Ale následně přichází chyba hostujícího univerzála na podání.

5:6

Karlovarsko si bere vedení zpět na svou stranu. O bod se zařídil Rejlek.

5:5

Rychlá souhra Melchera s Šulavou končí vytlučeným blokem Rejlka.

4:5

Po servisu Patočky přihrával Parraguirre, následně byl úspěšný na síti Wilson.

4:4

A je opět srovnáno. Luxův útok tečoval blokem Kramar.

4:3

Parraguirre se pomalu dostává do tempa. Nyní vytloukl blok Rejlka.

3:3

Karlovarsko znovu srovnává krok. Po servisu Filipa Kramara boduje útokem Rejlek.

3:2

Ticháčkův servis skončil daleko za koncovou čárou.

2:2

Marcel Lux přidává bod také povedeným úderem na síti.

2:1

Marek Beer na podání. Parraguirre zastavil blokem Rejlka a domácí vedou.

1:1

Na opačné straně sítě byl na podání Marc Wilson. A hned je srovnáno.

0:1

Do třetího servis vstoupil Marek Šulava mizerným servisem.

0:0

Začal třetí set.

19:25

Také druhý set jde k favoritovi zápasu. Poslední bod druhé sady zařídil po Ticháčkově nahrávce Patočka na středu sítě.

19:24

První setbol je pryč. Kramarův útok podél postranní lajny skončil v rohu kurtu.

18:24

Parraguirre poslal prudké podání do autu a je tady hned šest setbolů.

18:23

Marc Wilson se opět postavil na podání. Melcher dal důvěru k útoku Šulavovi, ale ten bod nedal a tak se musel prosadit až sám nahrávač.

17:23

Kramar měl nahráno ke snížení, ale jeho útok vylétl daleko do autu.

17:22

Následně ale Filip Kramar chybuje na podání.

17:21

Tak přece jen je tady snížení. Wilsonův útok byl ubráněn a poté mohl bodovat Parraguirre.

16:21

Marcel Lux za koncovou lajnou. Středem sítě ale mohl bez potíží zasmečovat Tibitanzl.

15:21

Již jednadvacátý bod pro hosty. Vašina se prosadil útokem kolem Šulavy.

15:20

Filip Rejlek riskoval i po oddechovém čase na servisu. Bod si ale zapsal útokem Parraguirre.

14:20

14:20

Následně hostující univerzál trefuje také eso.

14:19

Karlovarsko míří za ziskem druhé sady. Rejlek se prosadil útokem.

14:18

Ticháček si zahrál středem sítě s Wilsonem a je z toho bod.

14:17

Ústí nad Labem odpovídá po oddechovém čase. Kobolkova rána skončila v kurtu.

13:17

13:17

Vojtěch Patočka pokračuje na podání. Dlouhou výměnu ukončil až Rejlek, který zasmečoval kolem bloku Melchera.

13:16

Patočka nachytal servisem domácího smečaře. Eso.

13:15

Marcel Lux se opřel do útoku a vytloukl blokujícího Beera.

13:14

A rázem to je jen o bod. Také Ivo Kobolka se prosazuje blokem proti Rejlkovi.

12:14

Lukáš Vašina okamžitě chybuje na podání.

11:14

Po oddechovém čase pokračoval Tibitanzl na podání. Bod tentokrát zařídil blokem Patočka.

11:13

11:13

Ani Rejlek se útokem neprosadil. Melcher znovu zastavil blokem hostujícího hráče.

10:13

Melcher se raduje z bodového bloku. Rejlek smečoval jen do nahrávače Ústí nad Labem.

9:13

Ale domácí se nevzdávají ve druhém setu. Lux neměl příliš šancí při obraně Kramara.

8:13

Karlovarsko vede o pět bodů. Rejlek sice na první pokus v útoku neuspěl, ale na druhý už zablokoval Kramara.

8:12

Také domácí se prosazují k osmému bodu.

7:12

Vicente Parraguirre se následně předvedl na podání. Ticháček si zahrál na druhou přes a byl úspěšný.

7:11

Právě Wilson byl na servisu. Rejlek sice mohl navýšit vedení, ale bod útokem nedal. Na druhé straně poté zabodoval Parraguirre.

6:11

Filip Kramar se postavil na podání. Wilsonův útok středem sítě byl nebránitelný.

6:10

Další servis slovenského smečaře už skončil mimo hrací plochu.

5:10

To Marcel Lux byl o poznání přesnější. Kobolka nedokázal přihrát prudké podání.

5:9

Marek Beer v úvodním setu sice tlačil servisem, ale nyní přidal jen chybu.

5:8

A právě Rejlek následně chybuje na servisu.

4:8

Přetahovaná o každý bod ve druhém setu pokračuje. Kobolka chyboval v poli při útoku Rejlka.

4:7

Kobolka se vrátil do hry a velmi rychle vytloukl blok Wilsona.

3:7

Karlovarsko si drží nadějné vedení. Patočka opět boduje středem sítě.

3:6

Následně ale český reprezentant poslal své podání do autu.

2:6

Vašina se prosazuje z pipu a je to o čtyři body.

2:5

Vašina přitlačil servisem, poté se dostal k útoku Lux a byl úspěšný.

2:4

Také Patočka se prosazuje útokem středem sítě.

2:3

Tibitanzl dostal důvěru na středu sítě a vytloukl blok Patočky.

1:3

A už je to o dva body. Rejlek zastavil blokem smečujícího Šulavu.

1:2

Lukáš Ticháček byl na servisu. Šulava následně smečoval jen do sítě.

1:1

Parraguirre ale okamžitě kazí podání a je vyrovnáno.

1:0

Druhý set odstartoval servisem Marc Wilson. Vašina mohl ihned poslat hosty do vedení, ale byl zablokován Tibitanzlem.

0:0

Začal druhý set.

18:25

První sada míří do Karlových Varů. Poslední slovo měl v úvodním dějství Marcel Lux.

18:24

První setbol je pryč. Parraguirre nebyl důrazný v útoku, ale Pfeffer v obraně neuspěl.

17:24

Místo Melchera přišel vyztužit blok Kasan. Ale Rejlek zařídil celou sérii setbolů tvrdým útokem.

17:23

Také Tibitanzl útočil středem sítě. Patočka byl sice na místě, ale zablokovat nedokázal.

16:23

Lukáš Ticháček se postavil na podání. Nabídnutou bodovku proměnil Vašina z hlavního kůlu.

16:22

Také Filip Rejlek ale vytloukl blok Melchera.

16:21

Parraguirre ještě snižuje ztrátu v prvním setu útokem kolem bloku.

15:21

O prvním setu je nejspíše rozhodnuto. Šulava byl mizerný na přihrávce a toho využil Vašina.

15:20

Marek Šulava sice přitvrdil na podání, ale hosté s přehledem přihráli a poté mohl bodovat Lux.

15:19

Ani Marcel Lux nedal přesné podání.

14:19

Ale hosté si jdou pro vítězství v prvním setu. Již devatenáctý bod zapsal útokem Rejlek.

14:18

Ihned po oddechovém čase chybuje Rejlek na podání.

13:18

13:18

Karlovarsko znovu odskakuje na pět bodů. Po servisu Filipa Rejlka přesáhl při nahrávce Melcher.

13:17

Marc Wilson se prosazuje útokem středem sítě.

13:16

Domácí jsou i nadále na dohled. Po Patočkově servisu se prosadil útokem Šulava.

12:16

Parraguirre poslal své podání jen do autu.

12:15

Domácí se v prvním setu nevzdávají. Rejlek by zablokován vysokým dvojblokem.

11:15

Místo Kobolky přichází do hry Marek Šulava. Ústí se dokázalo prosadit útokem do diagonály.

10:15

A je to znovu o pět bodů. Vašina nachytal servisem Kobolku.

10:14

Filip Kramar následně ale poslal své podání daleko do autu.

10:13

Po servisu Lukáše Ticháčka měli hosté bodovku, tu ale vyhodil Vašina do autu.

9:13

Marek Beer sice znovu zatlačil servisem, ale tentokrát už se prosadil Patočka ze středu sítě.

9:12

Právě domácí blokař byl i nadále na podání. Domácí tým se přibližuje. O další snížení se postaral Tibitanzl.

8:12

Také Marek Beer trefuje eso. Nepřihrál Lux.

7:12

Marc Wilson byl na podání. Wilson sice skvěle vybral míč v poli, ale napodruhé už nebyl přesný.

6:12

Ani Kobolkovi nesedl servis přesně na ruku a je z toho chyba.

6:11

Nyní už slovenský reprezentant zkazil podání do sítě.

5:11

A po oddechovém čase přichází další eso Marcela Luxe.

5:10

5:10

A rázem to je už o pět bodů. Kramar se pokoušel smečovat, ale našel jen Ticháčkův blok.

5:9

Lux se prosazuje esem. Na domácí straně nedokázal přihrát Kobolka.

5:8

A právě Marcel Lux se postavil na podání. Následně nebyl přesný na přihrávce Parraguirre a toho využil z bodovky Vašina.

5:7

Karlovarsko si ale drží dvoubodové vedení. Po nahrávce Ticháčka se útokem prosadil Lux.

5:6

Další snížení stavu. Melcher si zahrál na druhou přes.

4:6

I tentokrát nebyli domácí daleko od vyrovnání, ale při bloku byl nachytán v síti Beer.

4:5

Marcel Lux zkoušel zablokovat Kramara, ale míč se mu od rukou odrazil mimo hru.

3:5

Ústí mohlo srovnat krok, ale středem sítě se neprosadil Tibitanzl.

3:4

Lukáš Vašina se opřel do servisu. Následně sice Rejlek dokázal zablokovat, ale bod putuje po útoku Kobolky na konoto domácích.

2:4

Filip Rejlek dostal vynikající nahrávku a sestřelil v poli stojícího Kramara.

2:3

Lukáš Ticháček riskoval na podání, ale nebyl přesný.

1:3

Po servisu Marka Beera dokázal útočit středem sítě Patočka.

1:2

Wilson pokračuje za koncovou lajnou. Také Ústí se prosazuje k prvnímu bodu.

0:2

Marc Wilson se postavil na podání. Domácí měli potíže s přihrávkou, následně útočil z bodovky Rejlek, ale nebyl úspěšný. Maratonskou výměnu poté zakončil úderem do pásky.

0:1

Do prvního setu vstoupili servisem domácí volejbalisté. Jako první se ale radují z bodu Karlovarští.

0:0

Trenér: Jakub Salon

VK ČEZ Karlovarsko: Ticháček, Džavoronok, Fišer – Lux, Vašina, Houda, Wiese – Wilson, Patočka, Baláž, Stefanović – Rejlek – Petrák, Pfeffer
Trenér: Jiří Novák

Rozhodčí: Tomáš Buchar – Emil Velinov.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. UNIQA extraliga mužů pokračuje druhým kolem nové sezony a my se společně zaměříme na utkání Ústí nad Labem, kam zamíří do místní Sluneta Areny volejbalisté Karlovarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

0:3

SK Volejbal Ústí nad Labem: Kasan, Melcher – Lank, Parraguirre, Kobolka, Šídlo, Januzović – Beer, Tibitanzl, Vodvárka – Kramar, Šulava – Kořínek Trenér: Jakub Salon

VK ČEZ Karlovarsko: Ticháček, Džavoronok – Lux, Vašina, Wiese – Wilson, Patočka, Baláž – Rejlek – Petrák, Pfeffer Trenér: Jiří Novák

Rozhodčí: Tomáš Buchar – Emil Velinov