1:1

konec (0:0)

12.10.2019, 20:45 • Ulleväl, Oslo • Skupina F • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 5.37 4.01 1.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Po závěrečném hvizdu vypukla v hledišti stadionu Ulleväl v Oslu radost. Norové totiž dokázali remizovat se Španělskem 1:1 a připravili tak soupeři první bodovou ztrátu v kvalifikaci. Španělé se přitom na začátku druhé půle ujali vedení po střele Saúla Ñígueze zpoza šestnáctky a poté ještě nastřelili Fabiánem Ruizem hned dvakrát brankovou konstrukci. V závěru se ale Norové vypjali k heroickému výkonu, favorita zatlačili a v nastaveném čase získali po faulu brankáře Kepy na Elabdellaouiho penaltu. Tu s přehledem proměnil Joshua King, který tak rozhodl o dělbě bodů. (22:44:18)

90+5

90+4

90+4. Joshua KING - 1:1

90+4

Norsko právě vstřelilo branku!
JOSHUA KING zodpovědnost unesl! Počkal si na pohyb brankáře Arrizabalagy a poslal balón na opačnou stranu, než kterou si gólman Chelsea vybral – 1:1.

90+2

Žlutou kartu dostává Kepa Arrizabalaga (Španělsko).

90+2

90+2. Penaltová situace.

90+2

Penalta pro Norsko! Brankář Kepa Arrizabalaga fauloval Elabdellaouiho, který byl u míče dříve! Nepřesná koncovka Kinga už byla navíc.

90+1

Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!

89

Iñigo Martínez si u postranní čáry odmítl Ödegaarda a založil rychlý protiútok Španělska. Balón doputoval až k Fabiánovi Ruizovi, který z pravé strany šestnáctky vypálil mezi nohama obránce Aleesamiho do bližší tyče!

88

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Iñigo Martínez.

88

Norové mají vpředu tři útočníky a sázejí na centry. Johnsen byl po centru Ödegaarda v ofsajdu.

87

A dokonce málem šance pro hosty! Navasův centr zády k bráně neuklidil do sítě Rodrigo, kterého pokryl Ajer.

87

Teď se hosté snaží podržet míč a trochu se tak vymanit z náporu soupeře.

86

Tlak Norska sílí, Španělé jsou zatlačeni do těžké defenzivy!

85

Tentokrát centr zprava. Před nabíhajícím Johnsenem odvrací na roh opět Albiol.

85

Norové se nadechují k závěrečnému náporu. Přízemní centr Aleesamiho odvrátil do autu Raúl Albiol.

84

Novic na hřišti Björn Maars Johnsen byl chycen v ofsajdu.

83

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Markus Henriksen, přichází Björn Maars Johnsen.

81

Fabián Ruiz šel do hlavičkového souboje s Aleesamim. Španělský záložník podle anglického sudího fauloval a obdržel žlutou kartu.

80

Španělé si koledují! Joshua King se opět dostával za záda španělských obránců. Ramos s Albiolem ho ale dokázali sevřít mezi sebou a do šance tentokrát norského útočníka nepustili.

78

78. Šance Kinga.

78

V rozehrávce chyboval Sergio Ramos a do běžeckého souboje s veteránem Albiolem se dostal Joshua King. Ten stopera Španělů přesprintoval, ale z pravé strany šestnáctky bránu soupeře přestřelil!

78

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Rodri.

76

Selnaes se pokusil najít rozběhnutého Sörlotha. Přihrávce ale scházela větší přesnost.

75

Sergio Ramos si s norskými diváky užívá své. Publikum na něj píská při každém kontaktu s míčem.

73

Překvapivou střelou z levého rohu šestnáctky zkusil zaskočit Kepu opět Selnaes. Hostující gólman ale byl u své bližší tyče včas a míč chytil.

72

72. Selnaesovo zakončení z nebezpečné pozice srazil mimo bránu Saúl.

72

Šance Norska! Sörloth sklepl hlavou míč na penaltu, odkud střílel Ole Selnaes. Jeho zakončení srazil na roh Saúl, čímž hodně pomohl brankáři Kepovi Arrizabalagovi.

71

Elabdellaoui přetáhl centr z pravé strany. Míč ještě hlavou vracel do ohně Aleesami, ale ani to celek z Pyrenejského poloostrova neohrozilo.

69

Hovland pokazil na vlastní polovině přihrávku a nechtěně tak založil akci Španělska. Ke střele z levé strany šestnáctky se dostal Santi Cazorla, ale zamířil jen do prostoru, kde byl brankář Jarstein.

67

67. Ruizova rána se otřela o břevno.

67

Fabián Ruiz málem navýšil vedení Španělska! Jeho táhlá střela levačkou z nějakých 22 metrů se otřela o břevno norské svatyně.

65

Raúl Albiol je v pořádku a opět se zapojil do hry.

64

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Santi Cazorla.

63

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Alexander Sörloth.

62

V hlavičkovém souboji s Aleesamim si ublížil Raúl Albiol, který je nyní ošetřován.

62

V ofsajdu byl hostující útočník Rodrigo.

61

Tentokrát se už píská. Sergio Busquets se provinil proti Selnaesovi a dokonce vyfasoval žlutou kartu.

59

Po něm se Norové ubránili. Dopředu se pak vydal Joshua King, který skončil na zemi po zákroku Raúla Albiola, ale sudí nařizuje autové vhazování pro La Roja.

58

Sergio Busquets viděl rozběhnutého Juana Bernata a hledal ho hezkým pasem. Levý bek hostí vybojoval rohový kop.

57

Z velké dálky to zkusil Saúl. Tentokrát mu střela nesedla a skončila vysoko nad bránou.

56

Domácí hráči se snaží napadat výše než v prvním poločase. Sebrat Španělům míč je ale velmi těžké.

55

Norský presink nyní přinesl kýžený efekt. Domácí budou vhazovat.

54

Ödegaarda hned po převzetí míče fauloval Sergio Ramos. Norové rozehrávají ze středu hřiště.

52

Juan Bernat dostal míč na levou stranu a posílal před bránu ostrý centr. Balón ale nikdo z hráčů v šestnáctce nezasáhl.

52

Právě Rodrigo byl nyní přistižen v postavení mimo hru.

51

Rodrigo to zkusil z ostrého úhlu. Možná to měla být střílená přihrávka na zadní tyč, ale brankář Jarstein se pro míč natáhl a lapil ho.

50

Hosté teď mohou hrát s větším klidem. Už nemusejí za každou cenu dobývat zataženou obranu.

48

Norové kontrovali po rohovém kopu. Hlavička Kinga ale nenašla prostor mezi tyčemi.

47

47. Saúl ÑÍGUEZ - 0:1

47

Španělsko právě vstřelilo branku!
Hráči Španělska začali druhou půli podobně aktivně, jako tu první a tentokrát z drtivého nástupu vytěžili vedoucí gól! Rodrigo ještě před bránou na míč nedosáhl, ale domácí následně odkopli míč jen k SAÚLOVI ÑÍGUEZOVI a ten z 20 metrů prostřelil Jarsteina. Norský gólman si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal.

46

O poločasové přestávce k žádnému střídání nedošlo. Norové už ale museli udělat během první půle jednu vynucenou změnu.

46

První poločas gól nepřinesl. Španělé měli zpočátku mnohem více ze hry a hned v úvodní minutě měl dobrou šanci Oyarzabal. Brankář Jarstein byl ale na místě a do dalších příležitostí už dobře bránící domácí silného soupeře nepouštěli. Postupně se navíc Norové osmělili i směrem dopředu a v závěru poločasu hráli s favoritem minimálně vyrovnanou partii.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2

První poločas Norové dohrávají s míčem na kopačkách. Situaci si zkomplikovali těžkou malou domů na brankáře Jarsteina, který se musel popasovat s napadajícím hráčem.

45+1

Rozhodčí nastaví první poločas o dvě minuty. Po zmíněném rohu hlavičkoval Kristoffer Ajer, jenž netrefil prostor mezi tyčemi.

45

Elabdellaoui centroval z pravé strany a míč odvrátil na roh Navas. Norové se osmělili a hrají se Španělskem vyrovnaný zápas!

44

King pustil míč na Ödegaarda a sám si nabíhal do volného prostoru. Jeho spoluhráč mu tam balón dával, ale po obranném zákroku Navase z toho bude jen aut.

42

Po přerušení hry dostává žlutou kartu Joshua King, který před tím fauloval Saúla. Španělé dostali výhodu, která vedla ke zmíněnému centru Navase.

42

Navas dostal míč na pravou stranu, odkud se pokusil odcentrovat. Trefil však prvního bránícího hráče Norska.

39

39. Elabdellaoui promarnil velkou šanci.

39

Tak tohle Norové promarnili! Konkretně Omar Elabdellaoui, který si naběhl na výtečný centr Martina Ödegaarda. Na zadní tyči mohl zakončovat, ale zřejmě chtěl ještě přihrávat a ideální možnost pro střelu prováhal. Nakonec z toho byl pokus z ostrého úhlu, který Kepa ukryl v rukavicích.

38

Saúl Ñíguez hledal kolmicí Mikela Oyarzabala. Toho ale pokryli norští stopeři.

37

Zdá se, že Ajer svou bolístku rozchodil a bude pokračovat v zápase.

36

Omar Elabdellaoui špatně vhodil aut, čehož si všiml rozhodčí Oliver. Norský pravý bek vyšlápl do hřiště.

35

Kristoffer Ajer byl dohrán napadajícím Rodrigem, který za to dostal žlutou kartu. Stoper Celticu navíc kulhá a Norové jistě doufají, že bude v pořádku. To už by byl citelný zásah do defenzivy, pokud by i druhý ze středních obránců musel střídat.

33

Domácí teď dokonce dokázali podržet míč a jejich obrana si tak může odpočinout.

32

Norové hrají se Španělskem dobrou partii. Španělé si i přes územní převahu moc šancí nevytvořili a teď se navíc zdá, že Seveřané se osmělují i směrem dopředu.

31

Po rohu Ödegaarda se málem dostal k nebezpečné hlavičce právě Even Hovland! Balón však nakonec nezasáhl ideálně a bránu neohrozil.

30

A dokonce je z toho vynucené střídání! Håvarda Nordtveita nahrazuje Even Hovland.

30

Před jeho exekucí ještě dojde na ošetření Håvarda Nordtveita. Vypadá to, že norský stoper dostal úder do hlavy a je otřesen.

29

Po rozehrávce nakrátko šance nepřišla, ale o chvíli později se přeci jen dostal do zakončení Joshua King. To srazil na roh Sergio Ramos.

28

Teď to byli norští hráči, kteří dokázali tak na 30 sekund soupeře zatlačit. Ze série centrů vytěžili rohový kop!

27

Španělé roztáčejí svůj klasický kolotoč krátkých přihrávek. Norové zalezli před svou šestnáctku.

26

Ten zahrál Dani Ceballos, který našel pouze hlavu stopera Norska Ajera.

25

Centr Navase srazil na roh Aleesami. Jedná se o první rohový kop v utkání.

24

Zpoza šestnáctky to zkusil Saúl Ñíguez. Rune Jarstein byl na trávníku včas a připsal si jistý zákrok.

22

Vzápětí se na pravém křídle hezky uvolnil Omar Elabdellaoui, který míč nasadil právě na hlavu Kinga. Ten ale zamířil do náruče brankáře Kepy.

21

Joshua King to teď udělal velmi dobře. Na levém křídle se dokázal uvolnit a pravačkou centroval na vzdálenější tyč. Tam byl jeden z norských hráčů, ale před ním balón odvrátil Juan Bernat.

20

Protiútok Norska táhl Martin Ödegaard. Ten nahrál do šestnáctky Kingovi, který celou akci přibrzdil zpětnou přihrávkou na Aleesamiho. Ten ještě z levé strany odcentroval, ovšem balón nikdo z nabíhajících hráčů nezasáhl.

18

Hráči Španělska samozřejmě mají míč na kopačkách o hodně častěji. Norové se snaží dobře bránit a čekají na možnost k rychlým brejkům. Tenhle obraz hry se dal očekávat.

17

17. Na nabídku Navase nedosáhl Rodrigo.

17

Tohle sehráli hosté velmi dobře. Jesús Navas dostal balón na pravou stranu a posílal před bránu střílenou přihrávku. Míč prošel mezi nohama obránci Ajerovi, za kterým číhal Rodrigo. Tomu scházel krok, aby mohl doklepávat zblízka do sítě!

16

Saúl se dostával do šestnáctky z levé strany. Jeho oblouček ale odvrátili obránci Norska.

15

Norové v ofenzivní akci. Z pravé strany nakonec centroval krajní bek řeckého Olympiakosu Elabdellaoui, jenž našel hlavu Sergia Ramose.

13

Hostující gólman Kepa Arrizabalaga nezvládl ideálně odkop od brány. Míč se snesl do autu.

12

Právě Stefana Johansena fauloval při vyvážení míče Rodrigo. Rozehrávají tedy Norové.

12

Na pravé straně se uvolnil Jesús Navas, který dokázal i odcentrovat. Na vzdálenější tyči ale dobře zapracoval norský kapitán Johansen, který míč odehrál do náruče brankáře Jarsteina.

10

Norové si nyní troufli na konstruktivní rozehrávku mezi brankářem a stopery Ajerem a Nordtveitem. Dokázali se vykombinovat z presinku La Roja.

9

Postupně se probouzejí domácí fanoušci. Ti začínají hnát svůj tým dopředu.

8

Norové zřejmě přestáli úvodní nápor favorita. Španělé by to přeci jen nemuseli mít tak snadné, jak napovídaly úvodní minuty.

6

Domácí teď zkusili vysoko napadat rozehrávku španělských stoperů. Raúl Albiol si však poradil s velkým přehledem.

5

5. Zákrok Sergia Ramose na Kinga byl podle sudího v rámci mezí.

5

Po souboji se Sergiem Ramosem skončil v pokutovém území na trávníku Joshua King a domácí fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu. Rozhodčí Michael Oliver je ale jiného názoru a hra pokračuje.

5

Jesús Navas raději zakopl míč do hlediště a Norové se poprvé v utkání usazují na útočné polovině.

4

Další útočný pokus Španělů zastavil praporek pomezního rozhodčího. Rodrigo si nepohlídal ofsajdové postavení.

3

Hosté zatím Norům nepůjčili míč. Domácí se pouze brání.

1

Španělé vlétli do zápasu hodně zostra! Rodrigo dostal míč do pokutového území, kde se po závaru ocitl v šanci Mikel Oyarzabal a norský gólman Jarstein si musel připsat první výborný zákrok!

1

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Aleesami – Henriksen, S. Berge – Johansen (C), Ödegaard, Selnaes – J. King.
Náhradníci: Nyland, Rossbach – Rosted, Hovland, Sörloth, T. Elyounoussi, M. Elyounoussi, Midtsjö, J. Svensson, Meling, B. M. Johnsen, Normann.

Španělsko: Arrizabalaga – Navas, Albiol, Ramos (C), Bernat – Ruiz, Busquets, Saúl Ñíguez – Oyarzabal, Rodrigo, D. Ceballos.
Náhradníci: de Gea, Pau López – Carvajal, I. Martínez, Sarabia, Th. Alcântara, D. Llorente, Rodri, Cazorla, G. Moreno, Reguilón, Alberto.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V prvním vzájemném zápase v kvalifikaci Norové domácí Španěly rozhodně potrápili. Favorit šel do vedení v 16. minutě zásahem Rodriga, ale pojišťující gól domácí i přes znatelnou převahu nepřidali. V 65. minutě tak přišla penalta, kterou přetavil ve vyrovnání Joshua King. O pár minut později však zahával penaltu také španělský kapitán Sergio Ramos, který se rovněž nemýlil a stanovil tak výsledek zápasu na 2:1.

Norsko:
Norové se na velký turnaj naposledy podívali v roce 2000, kdy si zahráli na EURU v Nizozemsku a Belgii. Od té doby už v žádné další kvalifikaci neuspěli. Mimo postupové příčky jsou i tentokrát. 9 bodů ze 6 odehraných zápasů stačí na čtvrté místo, ale na druhou barážovou pozici, kterou drží Švédové, stále ztrácejí jen dva bodíky. Jedinou porážku si Seveřané připsali hned v prvním kvalifikačním utkání, ve Španělsku padli 1:2. Porazit pak dokázali Faerské Ostrovy s Maltou a remízy uhráli dvakrát se Švédy a doma s Rumunskem. Poslední duel Norsko sehrálo ve Švédsku, odkud si odvezlo nerozhodný výsledek 1:1.

Zkušený trenér Švéd na norské lavičce Lars Lagerbäck hodně spoléhá na ofenzivního záložníka Martina Ödegaarda. Kmenový hráč Realu Madrid letos hostuje v Realu Sociedad. Mezi další důležité hráče patří stoper Hävard Nordtveit (Hoffenheim), pravý obránce Omar Elabdellaoui (Olympiakos) nebo kapitán a záložník Fulhamu Stefan Johansen.

Španělsko:
Fotbalisté Španělska potvrzují roli favorita kvalifikační skupiny F. Dokázali vyhrát všech šest zápasů při skóre 17:3. Nejtěsnější zápasy odehráli svěřenci kouče Roberta Morena doma s Norskem a v Rumunsku. V obou případech zvítězili 2:1. S dalšími soupeři si už hráči La Roja poradili s přehledem. V posledním utkání Španělé před vlastním publikem přehráli 4:0 Faerské Ostrovy.

Kádr mužstva prošel oproti minulým létům omlazením. Vyrovnanou brankářskou dvojici brankářskou dvojici tvoří David De Gea (Manchester United) a Kepa Arrizabalaga (Chelsea). V obraně se mohou Španělé nadále spolehnout na kapitána Sergia Ramose či Daniho Carvajala (oba Real Madrid). V záloze a ofenzivě pak najdeme z tradičních jmen Sergia Busquetse (Barcelona), Saúla (Atlético Madrid) či veterána Santiho Cazorlu z Villarrealu.
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! V sobotu večer se v rámci kvalifikace o Mistrovství Evropy utkají výběry Norska a Španělska. Domácím patří v tabulce skupiny F čtvrtá příčka, naopak Španělé jsou bez ztráty bodu v čele.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.