2:1

konec (0:0, 1:1, 1:0)

11.10.2019, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • 11. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 1.5 5.0 4.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konštatovaním, že MsHK Žilina porazil HK 95 Považská Bystrica 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný víkend. Dočítania priatelia. (20:23:08)
Bol to obrovský boj, ale z výhry sa napokon teší Žilina.

59:38

Vhadzovanie po pravej ruke Maroša Mikoláša.

59:33

Oddychový čas domácich.

59:28

Považská Bystrica v nápore, Mikoláš bravúrnym zákrokom hokejkou vyrazil puk nad svoju bránku!

59:19

Lamper je na striedačke hostia hrajú power-play!

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:40

Dnešné stretnutie sleduje 451 divákov.

58:37

Oddychový čas hostí.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:39

Patrik Ligas sa dostal k puku v medzikruží, jeho strela je ale tečovaná nad bránku Žiliny.

57:03

Domáci stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

56:41

Hostia v plnom počte.

56:34

Domáci znovu v pásme pred Máriom Lamperom.

56:12

Hostia vyhadzujú puk až za bránku Maroša Mikoláša.

55:58

Tvrdá strela z ľavej strany, puk končí v moci Mária Lampera.

55:32

Žilina kombinuje v útočnom pásme, obrana hostí na čele s Lamperom ale odoláva.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:41

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Augustín – 2 min., nedovolené bránenie).

54:39

Hrá sa v rýchlom tempe, nenápadná strela hostí od pravého mantinelu preverila pozornosť Maroša Mikoláša.

54:11

Závar pred bránkou hostí, Lamper však včas sklepol betóny k sebe.

53:34

Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci už sa sústredia na prehustenie stredného pásma.

52:05

Domáci v plnom počte.

51:54

Puk po strele od modrej čiary opúšťa obranné pásmo Žiliny.

51:35

Hostia kombinujú v útočnom pásme.

51:14

Filip Ondruš sa vo vlastnom oslabení predral pred bránku hostí, Mário Lamper ale znovu podržal svoj tím!

50:55

Žilina sa v týchto momentoch výborne bráni a znovu posiela puk až ku Máriovi Lamperovi.

50:23

Domáci posielajú puk cez všetky čiary.

50:05

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Patlevič – 2 min., napadnutie).

49:22

Domáci kombinujú v útočnom pásme, nedarí sa im však a dopredu tak idú hostia.

48:44

Žilina dala gól!
Vlci napokon využívajú aj ďalšiu presilovú hru, v skrumáži pred Máriom Lamperom sa napokon presadil MAREK MINÁRIK. Hosťom sa však uznanie gólu vôbec nepozdáva. Tréner Firit ešte debatuje s hlavným rozhodcom Purgatom, gól však je uznaný!

48:38

Domáci v obrovskom tlaku počas presilovej hry!

48:19

Lukáš Dubeň pálil od modrej čiary, Lamper bol však znovu pozorný!

48:05

Markovič pálil od modrej čiary, puk poskakoval pred bránkou hostí, no domáci hokejisti ho nedokázali pretlačiť do siete.

47:57

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Niník – 2 min., nedovolené bránenie).

47:23

Emócie sú v týchto momentoch na oboch stranách, vylučovať sa bude na strane hostí.

46:49

Veľká šanca Žiliny, Dominik Rehák ale z medzikružia triafa len ľavý betón Mária Lampera!

46:24

Tvrdá strela obrancu hostí, Mikoláš puk videl a bez väčších problémov vyrazil.

45:46

Rýchly útok Vlkov, Minárik našiel Lukáša Dubeňa, ktorý skúsil strelu švihom, no jeho pokus Lamper vyrazil na zadný mantinel.

45:01

Úvodných 5 minút tretej tretiny máme za sebou, stav zápasu je stále 1:1.

44:39

Filip Ondruš tvrdou strelou z ľavej strany trafil Mária Lampera do masky, hra je prerušená.

44:17

Hostia znovu zachytili rozohrávku Žiliny v strednom pásme.

43:49

Domácim sa nedarí prechod do útočného pásma, hostia sú v týchto momentoch mierne aktívnejším tímom.

43:07

42:44

Domáci hokejisti bojujú o puk v útočnom pásme a zbierajú cenné sekundy pri vlastnom oslabení.

42:27

Vhadzovanie po pravej ruke Mária Lampera.

42:09

Domáci fanúšikovia sa snažia vyburcovať svoj tím k lepšiemu výkonu.

41:43

Hostia sú v útočnom pásme, zatiaľ sa im však nedarí strelecky ohroziť Maroša Mikoláša.

41:07

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Síkela – 2 min., hákovanie).

41:02

Lamper mieri na striedačku, hostia budú hrať presilovú hru.

40:55

Hostia sa snažili dostať to útoku, ich snaha ale končí pred útočnou modrou čiarou.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech domácej Žiliny.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:1. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:33

Strela z diaľky končí v moci Maroša Mikoláša.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:33

Domáci Vlci akoby po inkasovanom góle vypadli z tempa, nedarí sa im dostať do útočného pásma.

38:01

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

37:44

Domáci sa snažia smerom dopredu niečo vymyslieť, Mário Lamper je však pozorný.

36:55

Hra je v týchto momentoch vyrovnaná, zdá sa, že dnes nás v Žiline čaká ešte napínavá tretia tretina.

36:04

Považská Bystrica dala gól!
Kombinačná akcia hostí slávi úspech, pretože Milan Drevenák našiel prihrávkou PATRIKA LIGASA, ktorý strelou z prvej vyrovnáva na 1:1.

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

34:55

Tvrdá strela Nahálku od modrej čiary končí tesne vedľa žilinskej bránky!

34:08

Kombinácia Petra Húževku s Dominikom Rehákom tentoraz nebola úspešná, dopredu tak môžu ísť znovu hostia.

33:44

Tečovaný puk končí na ochrannej sieti za bránkou Maroša Mikoláša.

33:11

Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

32:44

Hostia sa snažia niečo vymyslieť, zatiaľ sa im však nedarí nájsť recept na žilinského brankára.

31:56

Rýchly útok hostí, Jakub Cíger ale z pravej strany pálil vysoko nad bránku Žiliny.

31:22

Dominik Rehák sa šikovne natlačil pred bránku hostí, namieril však len do Mária Lampera.

30:55

Lukáš Dubeň pálil z ľavej strany, minul však bránku hostí.

30:21

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie zatiaľ 1:0.

29:43

Domáci so štyrmi hráčmi.

29:34

Nápor Považskej Bystrice stále trvá, Maroš Mikoláš ale predvádza bravúrne zákroky!

29:11

Hostia v obrovskom tlaku, strela Jakuba Cígera opečiatkovala ľavú tyč Mikolášovej bránky!

28:43

Hostia usadení v útočnom pásme, Maroš Mikoláš však zatiaľ odoláva.

28:21

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Minárik – 2 min., podrazenie).

27:54

Nahodený puk od modrej čiary končí v moci Maroša Mikoláša.

27:43

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prášil – 2 min., sekanie).

27:39

Domácim dodal gól novú energiu do žíl a Mário Lamper je v jednom ohni.

27:09

Domáci napokon využívajú presilovú hru, pretože delovkou prestrelil Mária Lampera DOMINIK REHÁK! Asistencia: Marek Minárik.

26:58

Obrovský tlak Žiliny, strela Samuela Záhradníka z ľavej strany znovu končí na výbornom Lamperovi.

26:22

Závar pred bránkou hostí, Mário Lamper ale stihol puk včas skryť do svojej lapačky.

25:55

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Hús – 2 min., sekanie).

25:01

Úvodných 5 minút druhej tretiny máme za sebou, Žilina hrá sa Považskou Bystricou stále nerozhodne 0:0.

24:39

Maroš Mikoláš zachytil puk za svojou bránkou a rozohráva ho okamžite dopredu.

24:02

Hra sa prelieva zo strany na stranu, obaja brankári sú zatiaľ oporami svojich tímov.

23:55

Filip Ondruš v dvoch dobrých pozíciách v krátkom slede za sebou, Lamper však zmaril jeho gólové chúťky.

23:27

22:45

Závar pred bránkou hostí, tečovaný puk mieri vedľa ľavej tyče Lamperovej bránky!

22:37

Hostia získali puk a posielajú ho až za bránku Maroša Mikoláša.

22:10

Žilina v kombinácii v útočnom pásme.

21:55

Domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme, zatiaľ sa im to však nedarí.

21:27

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Pšurný – 2 min., podrazenie).

21:12

Hostia však hrajú stále pomerne ostro a budú hrať v oslabení.

20:24

Hostia nastúpili do druhej tretiny pomerne dosť premotivovane, Jakub Cíger sa snažil použiť hokejku ako drevorubačskú sekeru, vylučovať sa však nebude.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech domácej Žiliny.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:38

V samom závere tretiny šanca Žiliny, Matej Macek sa rútil sám na Lampera, ale prestrelil bránku hostí!

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:18

Obrovská šanca hostí, útočník Považskej Bystrice bol však tiesnený Martinom Leškom a navyše znovu predviedol skvelý zákrok Maroš Mikoláš!

17:55

Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke domáceho tímu.

17:01

Hostia znovu kombinujú v útočnom pásme, domáci Žilinčania sú zatiaľ akoby trošku z formy.

16:34

16:10

Tlak hostí počas presilovej hry stále trvá.

15:58

Rasmus Knudsen pálil od modrej čiary, Mikoláš skrotil puk vo svojej lapačke.

15:34

Hokejisti z Považskej Bystrice sa usadili pred Marošom Mikolášom.

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Žilina hrá doma stále nerozhodne 0:0.

14:55

Domácim sa podarilo získať puk, ale vyhodiť z pásma sa im ho už nepodarilo.

14:34

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Pišoja – 2 min., napadnutie).

14:05

Vhadzovanie po ľavej ruke Mária Lampera.

13:22

Obrovská šanca Žiliny! Dominik Rehák zakombinoval s Petrom Húževkom, prvý menovaný však napokon dostal prihrávku na päty a nedokázal ohroziť Lampera v bránke hostí.

12:33

Zápas má stále slušné tempo, vidíme však nadpriemerné množstvo osobných súbojov.

11:45

Žilinský obranca Michal Coma vypálil od modrej čiary, Lamperovi puk vypadol, ale domáci ho už nestihli doraziť do siete.

11:21

Znovu v akcii hosťujúci Ján Zlocha, ktorý si urobil priestor na strelu z ľavej strany, Maroš Mikoláš je však zatiaľ stenou v žilinskej bránke.

10:55

Ďalšia akcia hostí, po ktorej je v permanencii opäť žilinský brankár.

10:43

Spoza obrancu Žiliny skúsil strelu švihom Ján Zlocha, Mikoláš bol pripravený.

10:01

Polovica prvej tretiny je za nami, Žilina hrá s Považskou Bystricou nerozhodne 0:0.

09:22

Hostia sú znovu v útočnom pásme, o puk sa však bojuje za žilinskou bránkou.

08:33

Útok hostí potiahol bývalý žilinský kapitán Milan Drevenák, po akcii druhého útoku Panterov ale nemusel Mikoláš zasahovať.

07:57

Rýchly protiútok Žiliny, po strele z pravej strany skryl puk vo svojej lapačke Lamper.

07:44

07:13

Máme tu prvú reklamnú prestávku v zápasu, uvidíme čo tréneri naordinujú hráčom do ďalšieho priebehu.

05:53

Zápas má síce tempo, ale hra je pomerne rozdrobená častými súbojmi a brankári sú zatiaľ bez väčšej námahy.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.

03:36

Hrá sa v rýchlom tempe, vidíme množstvo osobných súbojov o puk.

02:55

Domáci Vlci sa dostali do útoku a zavreli hostí v ich pásme, Lamper ale nemusel zasahovať.

01:57

Obrovská šanca hostí, Andrej Hús sa rútil sám na Maroša Mikoláša, ale brankár Vlkov opäť bravúrne podržal svoj tím!

00:56

Vzápätí závar pred domácou bránkou, výborný zákrok v úvode zápasu ukázal domáci brankár Maroš Mikoláš.

00:35

Obrovská šanca Žiliny hneď v úvode, po prihrávke z ľavej strany minul puk pri pravej tyči Lamperovej bránky osamotený Jaroslav Markovič!

00:01

Úvodné buly v prospech hostí.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Surán, Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Housa – Markovič, Minárik, Síkela – Rehák, Húževka (A), Ondruš – Macek, Prášil, Záhradník – Junas, Valášek, Korbáš

HK 95 Považská Bystrica: Lamper (Klinčúch) – Šefčík, Nahálka, Božík, Niník, Saboš, Augustín, Knudsen – Dmitriev, Zlocha, Cíger – Ligas, Pšurný, Drevenák – Mokrohájsky, Turan, Švantner – Krieger, Németh, Hús

Rozhodca: Purgat – Drblík, Znak.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 11. kola Slovenskej hokejovej ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HK 95 Považská Bystrica. Úvodné buly zápasu je na programe o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina je nováčikom súťaže a po prestavbe kádra dala príležitosť domácim odchovancom a mladým hráčom. Zverencom trénera Stanislava Škorvánka patrí v aktuálnej tabuľke súťaže ôsme miesto so ziskom 12 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Spišskej Novej Vsi 5:1 (gól MsHK Matej Macek). Najproduktívnejším hráčom MsHK je Ondrej Prášil, ktorý má na svojom konte 8 kanadských bodov (5+3).

Považskej Bystrici patrí v tabuľke SHL deviate miesto so ziskom 9 bodov. Zverenci trénera Juraja Firita v poslednom doterajšom zápase porazili na domácom ľade Levice 6:3 (góly Panterov zaznamenali 3x Zlocha, po jednom pridali Cíger, Božík a Ligas). Najproduktívnejším hráčom HK 95 je Jakub Cíger, ktorý má na svojom konte 15 kanadských bodov (5+10).

Úvodné buly zápasu je na programe o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.