AZ Havířov – DRACI PARS ŠUMPERK

6:0

konec (4:0, 2:0, 0:0)

06.10.2019, 14:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Skupina B • Tomáš Vlček

Třetí třetina už nepřinesla nic, co by stálo za zaznamenání a zápas tak končí jasnou výhrou AZetu nad Mladými Draky 6:0. V soutěži je tak Havířov i po 7. kole bez porážky v čele skupiny.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (15:51:30)

59:35

Zřejmě poslední přerušení poté, co puk vyletěl nad šumperskou střídačku.

58:36

Zápas spěje ke svému konci, vypadá to, že už se nic podstatného nestane.

57:38

Štipčák zalehl puk ve svém brankovišti, hra přerušena.

56:44

Dravý Bárta se tlačil do zakončení, ale proti převaze obránců to měl těžké.

55:50

Blaháček si připisuje dvě střely od modré, Štipčák dva zákroky. Následně se AZ z menšího tlaku osvobozuje jen icingem.

53:52

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale šance nevidíme žádné. Na vině je spousta nepřesností.

52:18

Revaj pálil z mezikruží do gólmana.

51:53

Vlček se procpal do útočného pásma středem, ale pak o puk přišel.

49:58

Fibigr napřáhl k zakončení ze tří metrů, ale klubko hráčů nepropálil.

48:40

Buly před hostujícím gólmanem Kašparem.

48:05

Další Kučerova střela letěla na Štipčáka, ten zasáhl levým betonem.

47:38

Oba týmy se dopuští řady nepřesností, úroveň hry poklesla.

46:30

Kučera vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se i do nebezpečného zakončení, ale Štipčák jej u své levé tyče vychytal.

44:59

Mrkvica se prosmýkl středním pásmem, ale v útočném byl zastaven obranou.

40:58

Hosté se tlačili na Štipčákově brankovišti za pukem, ale domácí gólman odolal.

40:01

Ve druhé třetině přidal AZ další dvě branky a suveréně kráčí za výhrou. Hosté mají občas také slušné momenty, ale šanci nedokázali využít žádnou.

Třetí třetina začnev cca 15:25.

40:00

39:35

Zásah šumperské střídačky, hra přerušena.

38:45

Vlčkovu bombu Venouš jen vyrazil, Mrkvica ale bekhendem neposlal puk do odkryté branky.

38:08

Nepřesná havířovská rozehrávka znamená icing.

37:22

Závěr druhé třetiny patří opticky Drakům, až teď Juhász vyváží puk do střední třetiny.

35:53

Hosté jsou tu s dalším, a tentokrát mnohem nebezpečnějším náporem. Plhal dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale netrefil se mezi tři tyče.

34:40

Hosté na chvíli usazeni v útočném pásmu, ale bez zakončení.

33:41

Havířov právě vstřelil branku!
AZ načíná druhou pětici svých branek. MARTIN KUBÍK vyslal z pravého kruhu prudkou a přesnou střelu do vzdálenější šibenice a je to 6:0. Assitence Lukáš Juhász a Filip Byčkov.

33:22

Juhász se prosmýkl až před Venouše, ten včas sklapl betony.

32:59

32:38

Az se osvobozuje.

32:05

Hladišova střela sražena mimo branku.

31:45

Štipčák likviduje střely Štrbíka a Horkého.

31:37

Až teď se hosté usadili v útočném pásmu.

30:59

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Uhlíř – 2 min., krosček).

30:46

První útok AZetu se usadil v útočném pásmu a svírá soupeře.

29:18

Pak se hra rychle přenesla na druhou stranu a Vogel trefil Štipčáka do hrudi.

29:12

Nejprve dravý Tomeček zavezl puk do pásma Šumperku, ale ke střele se havířovští nedostali.

28:48

Hosté jsou i po skončení osalbení pod tlakem, až ted vyvezli puk a nahozením vyzvali Štipčáka k zákroku.

28:08

27:30

Buly ve středním pásmu.

27:05

Revaj netefil v jasné šanci zcela odkrytou šumperskou branku.

26:40

Vogel vyvezl puk do útočné třetiny a svou přihrávkou z křídla rozezvučil oblouk branky.

26:08

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Ott – 2 min., podrážení).

25:34

Puk mimo led, hra přerušena.

24:09

Na druhé straně Venouš sklapl betony včas proti střele Uhlíř.

23:38

Pozorný Štipčák betonem vyráží střelu Vogela.

22:50

Osajd hostů, nakonec posouzen jako úmyslný.

22:38

Na druhé straně pálil Scheuter v dobré pozici nad branku.

21:20

I druhé třetiny má AZ brankový vstup. Byčkov zavezl puk po pravém křídle až před šumperskou branku, Venouš sice napoprvé zakorčil, ale LUKÁŠ JUHÁSZ pak puk doklepl do branky – 5:0. Filip Byčkov.

20:01

První třetina přinesla rychlý a svižný hokej a především čtyři havířovské branky. AZ má našlápnuto k další výhře. Jak bude zápas pokračovat ve druhé třetině uvidíme od 14:42.

20:00

19:39

Ale i tuto přesilovku AZ využívá a vede už 4:0. Kočího nahození od modré čáry tečoval těsně před brankářem LUKÁŠ JUHÁSZ a puk skončil v brance. Asistence Fabien Kočí a Josef Uhlíř.

18:55

Teď už se hosté osvobozují.

18:30

Hosté se dvakrát málem dostali k vyhození, ale zatím AZ pokračuje v kombinaci.

18:05

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Štefanišin – 2 min., podrážení).

17:50

AZ má poskytnutou výhodu.

17:34

Štipčák zachytil Štrbíkovo nahození ze středního pásm a hned puk rozehrál na obránce.

16:52

Hraje se ve středním pásmu, bez šancí.

15:59

Na druhé straně se Draci dostali do útočné třetiny, ale nikoliv do zakončení.

15:31

Hudeček prošel indivuduálně obranou, zakončil však mimo.

14:54

Čárový rozhodčí pískl icing, ale po opravě rozhodnutí se vhazuje ve středu hrací plochy.

14:28

Mrkvica zkusil své zakončení z otočky po vyjetí z poza branky, Venouš měl svou první tyčku pokrytou.

14:08

Hosté zkusili rozehrávku dlouhou přihrávkou, ale je z toho icing.

13:29

Ofajd Mladých Draků.

12:28

11:11

AZ ubránil oslabení a hned z první další akce zvyšuje na 3:0. DAVYD IVAŠENKO se prosmýkl přes obránce a i když jeho první zakončení Venouš vyrazil, puk se k havířovskému útočníkovi vrátil z rohu do mezikruží a střelou švihem nad lapačku rozvlnil síťku. Asistence Vojtěch Pindel.

10:48

10:21

Druhá část přesilovky se hostům moc nedaří.

09:30

Havířovští vyrazili do přečíslení 2 na 1, ale finální přihrávku zablokoval poslední obránce.

09:10

Štrbíkova střela míří těsně mimo.

08:48

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Revaj – 2 min., podrážení).

08:11

Hosté na krátké návštěvě v útočném pásmu, ale jinak je aktivita více na havířovských hokejkách.

07:04

AZ nakonec přesilovku využívá. VOJTĚCH PINDEL dostal přihrávku do jízdy, prosmýkl se obranou a zasunul puk mezi betony přesouvajícího se Venouše. Asistence Marek Revaj a Fabien Kočí.

06:44

Až teď jejich kolotoč přihrávek přerušilo vyhození hostů.

06:25

Havířovští kombinují v útočné třetině.

05:51

04:48

Kočí nahazoval od modré, Venouš puk s přehledem zachytil.

04:12

Tomeček se dostal na pravém kruhu ke střele, Venouš zasáhl, a i když pak hrozily dorážky obránci Draků puk uklidili do bezpečí.

03:30

Na druhé straně musel být brankář Štipčák pozorný proti zakončení Poledny.

02:30

Opět je to první útok Havířova, kdo se dostal do nebezpečného zakončení. Tentokrát byl šumperský strážce svatyně Venouš na místě.

00:39

Tak to je bleskový vstup AZetu do utkání. Revaj našel křížnou přihrávkou z pravé strany přesně hůl VOJTĚCHA PINDELA a ten doklepává puk do odkryté části Venoušovy branky. Asistence: Marek Revaj.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Pavele, Ševěček, Kočí, Uhlíř, Koubek, Kubíček P., Thiel, Topolanský – Tomeček, Revaj, Mrkvica, Pindel, Ivašenko, Kubík, Vlček, Juhász, Byčkov, Hudeček

HK Mladí Draci Šumperk: Venouš (Kašpar) – Hladiš, Holub, Štrbík, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Fibigr, Štefanišin, Poledna, Scheuter, Jurča, Šembera, Drlík, Vogel, Horký, Jučera

Rozhodčí: Mrkva – Janoško, Zicháček.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 8. kola REDSTONE Extraligy juniorů mezi AZ RESIDOMO Havířov a HK Mladí Draci Šumperk.

AZ RESIDOMO Havířov
Havířovští mladíci jsou po první šestině soutěže v čele východní skupiny Extraligy juniorů. Ztratili totiž jen bod za výhru v prodloužení na Porubou, ale všechny ostatní soupeře dokázali porazit za tři body. Naposledy v pátek rozstříleli poslední tým tabulky Litomyšl 11:2.

HK Mladí Draci Šumperk
Šumperku se podařilo v minulém kole překvapit, když vyhráli na ledě druhého Přerova 3:0. Celkově jim, s bilancí tři výhry a tři porážky, patří v tabulce 4. příčka.

V prvním kole vyhrál ve vzájemném duelu AZ v podhůří Jeseníků 4:2. Kdo se bude radovat tentokrát uvidíme v neděli odpoledne. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně ve 14:00.

6:0

Branky a nahrávky: 1. Pindel (Revaj), 8. Pindel (Revaj, Kočí), 12. Ivašenko (Pindel), 20. Juhász (Kočí, Uhlíř), 22. Juhász (Byčkov), 34. Kubík (Juhász, Byčkov)

AZ Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Pavelek, Ševěček, Kočí, Uhlíř, Koubek, Kubíček P., Thiel, Topolanský – Tomeček, Revaj, Mrkvica, Pindel, Ivašenko, Kubík, Vlček, Juhász, Byčkov, Hudeček

DRACI PARS ŠUMPERK: Venouš (30. Kašpar) – Hladiš, Holub, Štrbík, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Fibigr, Štefanišin, Poledna, Scheuter, Jurča, Šembera, Drlík, Vogel, Horký, Jučera

Rozhodčí: Mrkva – Janoško, Zicháček