European League

Talent tým Plzeňského kraje – Haukar

26:25

konec (14:15)

07.09.2019, 18:00 • Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň • 1. předkolo • Matěj Vybíral (@Matavyb)

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (19:45:52)
Západočeši to měli oproti prvnímu zápasu na půdě soupeře, kde zvítězili 25:20, o dost náročnější a chvílemi to s jejich postupem vypadalo dost náročně. Haukar vstoupil do druhé půle skvěle a vedl i o potřebných pět gólů, ale závěr se vyvedl lépe Talentu. Rozchytal se střídající Filip Herajt, útok táhli Jakub Tonar a desetigólový Jakub Douda, nejlepší střelec zápasu.

Talent Plzeň poráží islandský Haukar 26:25 a postupuje do 2. předkola poháru EHF!

Konec zápasu. (26:25)

60

Jakub Douda se sirénou ještě propálil Gudjonssona a desátým gólem v zápase přisuzuje vítězství Talentu i v odvetě! (26:25)

60

Olafsson podstřelem překonal Herajta. (25:25)

59

Talent dokonce vede už také v tomto zápase, z pivota udeřil Šimon Macháč. (25:24)

59

Krásná nahazovačka hostů, ovšem Herajt předvedl další skvělý zákrok nohou proti střele Brynjolfssona! (24:24)

58

Herajt zavřel branku a počíhal si i na Brynjolfssona na pravém křídle! Plzeň se následně ubránila a Jakub Douda trefuje prázdnou branku soupeře. Tohle vypadá velmi dobře! (24:24)

58

Gudjonsson vystihl ránu Jenka Bogdaniće. (23:24)

57

Hlynsson trefil z levého křídla pouze břevno! (23:24)

57

Douda střelou z kroku překvapil Gudjonssona a Plzeň znovu vede v součtu obou zápasů o čtyři góly! (23:24)

56

Baumruk se při střele dostal do kontaktu s obráncem a vysoko přestřelil. Faul se nepíská a Talent je u balonu. (22:24)

55

Haukar to v útoku zkouší bez brankáře, v sedmi! (22:24)

55

Jakub Tonar vypálil dělovku z kroku, na kterou neměl Gudjonsson nárok! (22:24)

54

Macháč nezpracoval přihrávku na pivota, jelikož byl lehce zatažen. Haukar vyrazil do brejku, který Brynjolfsson využívá. (21:24)

54

Západočeši hrají v plném počtu. (21:23)

53

Filip Herajt nohou vytěsnil zakončení Brynjolfssona z pravého křídla! Veledůležitý zákrok. (21:23)

53

Při signalizované pasivitě to na sebe musel vzít Jakub Tonar, přestřelil. (21:23)

52

Hosté navíc měli k dispozici sedmičku, kterou proměnil Olafur Aegir Olafsson. (21:23)

52

Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jenko Bogdanić). (21:22)

52

Hlynsson sražen na levém křídle a musí být ošetřován. Haukar si zahraje přesilovku. (21:22)

52

Oddechový čas pro hosty. (21:22)

52

Jakub Douda vystihl přihrávku na Hallgrimssona a utekl hostující obraně, únik využil! Náskok Plzně ve dvojzápase vzrostl zpět na čtyři góly! (21:22)

51

Gudjonsson si poradil s ránou Jakuba Tonara ze střední spojky. (20:22)

50

Uspěchanou střelu Stehlíka vyráží Gudjonssona, hosté se ovšem vzápětí dopustili prorážení. (20:22)

50

Herajt se rozchytal a pokryl i zakončení Hlynssona z levého křídla! (20:22)

49

Jakub Tonar proskočil po pasu Stehlíka a zakončil k bližší tyči! (20:22)

48

Douda stažen k zemi, ale podle rozhodčí zákroku pomohl. Vylučovat se nebude. (19:22)

48

Olafsson z pravého křídla trefuje jen břevno! (19:22)

48

Oddechový čas pro hosty. (19:22)

48

Macháč si dokázal zpracovat pas na pivota do jedné ruky a z těžké pozice se prosazuje! (19:22)

47

Hosté v plném počtu, Herajt si nyní však počíhal na tvrdý podstřel Baumruka! (18:22)

47

Šafránek rychle odpovídá z levého křídla. (18:22)

46

Baumruk vypálil dělovku z levé spojky, Herajt se natahoval marně. (17:22)

45

Jakub Tonar proskočil obranou a dává důležitou trefu! (17:21)

45

Nejdl byl tvrdě sražen k zemi, přímou červenou kartu dostává za tento ošklivý zákrok Darri Aronsson (Haukar)! (16:21)

45

Baumruk se trefuje ze spojky a stav dvojzápasu je znovu vyrovnán. Jestli Haukar vsítí alespoň 26 gólů, bude mu stačit výhra o pět gólů na postup. (16:21)

45

Jakub Tonar střelou kolem hráče netrefil branku. (16:20)

44

Útočný faul Haukaru. (16:20)

43

Tim Jenko Bogdanić se se štěstím dostal k odraženému míči a zakončoval sám proti Gudjonssonovi, o zem trefil jen břevno! (16:20)

43

Střelu Jenka Bogdaniće vystihl Gudjonsson nohou, skvělý zákrok však předvedl na druhé straně proti Aronssonovi také Filip Herajt! (16:20)

43

Signalizovaná pasivita Talentu. (16:20)

42

Západočeši v plném počtu. (16:20)

42

Jonasson zakončoval z pravého křídla mimo. (16:20)

41

Ivančev prorážel a o balonu znovu Islanďané. (16:20)

40

Thorgeirsson ze spojky orazítkoval jen pravou tyč! (16:20)

40

Žlutá karta pro realizační tým Haukaru. (16:20)

40

Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Šafránek). (16:20)

40

Jakub Tonar odpovídá, hosté už ovšem v plném počtu. (16:20)

39

Haukar hrál v útoku přes minutu, než byla signalizována pasivita. Nakonec se přeci jen trefil Baumruk z levé spojky. (15:20)

39

Signalizovaná pasivita Haukaru. (15:19)

38

Jakub Douda prolomil střelecké trápení Plzně, které trvalo osm minut. Prosadil se ranou o tyč. (15:19)

38

Vyloučení v týmu Haukar (Svavarsson). (14:19)

38

Jakub Šindelář se skvěle pral na pivotu a vybojoval pro Plzeň sedmičku a přesilovku. (14:19)

37

Domácí zablokovali střelu Hallgrimssona a mohou útočit. (14:19)

36

Západočeši se trápí. Při signalizované pasivitě Jakub Tonar napálil jen tyč, Šafránek z dorážky z křídla přestřelil. (14:19)

35

Oddechový čas pro domácí. (14:19)

35

Stehlík pokazil přihrávku a Jonasson z brejku srovnává stav dvojzápasu! Jeho šňůra činí už pět gólů, ve druhé půli čtyři. (14:19)

34

Ovšem Hallgrimsson dostal přihrávku jen na nohu. Talent u balonu a v plném počtu. (14:18)

34

Haukar se v klidu ubránil a může srovnat stav dvojzápasu! (14:18)

34

Douda zablokován, Talent pokračuje v útoku, signalizovaná pasivita. (14:18)

33

Po ztrátě míče Západočechů mohl Baumruk v klidu trefit prázdnou branku domácích. (14:18)

32

Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tonar). (14:17)

32

Haukar vstoupil nabuzen do druhé půle! Stehlíka vychytal znovu Gudjonsson, následně se i přes faul na svou osobu probil k další trefě Jonasson. (14:17)

32

Jonasson z pravého křídla vymetl vzdálenější šibenici. (14:16)

31

Další ztráta Haukaru, ovšem Gudjonsson si tentokrát vychutnal únik Jakuba Tonara! (14:15)

31

Šafránek vystihl přihrávku Baumruka, ještě předal míč Doudovi, ale toho vychytal Gudjonsson! (14:15)

31

Začal druhý poločas. (14:15)
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
Oba týmy se přetahovaly po celý první poločas o těsné vedení, ani jeden z celků nikdy neměl větší náskok než dvoubrankový. Za tohoto výsledku by stále postupovala Plzeň, ale musí si dát pozor, o náskok pěti gólů může rychle přijít. Haukar hraje velmi dobré utkání a ještě chce zabojovat o postup.

30

První poločas skončil. (14:15)

30

Herajt si na střelu Olafssona sáhl, ale sedmičku nevytěsnil. (14:15)

30

Další sedmička pro hosty! (14:14)

30

Macháč dostal pas na pivota a dokázal se prosadit. (14:14)

30

Olafsson proměňuje střelou do pravého horního rohu. (13:14)

30

Sedmička pro Haukar! (13:13)

29

Tim Jenko Bogdanić však vzápětí ihned srovnává rovněž ze spojky. (13:13)

28

Baumruk dokázal odpovědět střelou z pravé spojky. (12:13)

28

Šafránek si naskočil na přihrávku do vzduchu, dokázal zpracovat míč, trefil ovšem jen ruce Gudjonssona. (12:12)

27

Talent hraje v plném počtu. (12:12)

27

Po sražené střele Plzně zamířil do odkryté domácí branky Hlynsson. (12:12)

26

Aronsson odpovídá přesným podstřelem mezi nohy Šmída. (12:11)

26

Ondřej Šafránek jakožto křídlo překvapil Gudjonssona střelou z kroku z levého křídla! (12:10)

25

Olafsson jednoduše proskočil na pravé straně a opět je to jen o gól. (11:10)

25

Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Režnický). (11:9)

25

Šafránek neměl na levém křídle ideální palebný úhel, ale dokázal vystřelit kolem hlavy Gudjonssona. (11:9)

24

Aronsson z pravé spojky z kroku propálil Šmída. (10:9)

23

Baruson nepřihrál přesně a rychlá protiakce tentokrát Talentu vyšla, trefuje se Ondřej Šafránek. (10:8)

22

Režnický dobře zasáhl v obraně, ale Ivančev neproměnil šanci z rychlého protiútoku. Gudjonsson vyráží nohou. (9:8)

21

Haukar v plném počtu. (9:8)

21

Jenko Bogdanić to vzal na sebe a z pravé spojky propálil Gudjonssona mezi nohy. (9:8)

21

Oddechový čas pro domácí. (8:8)

21

Plzni se přesilovka vůbec nedaří, po slabé střele Ivančeva udeřil ze samostatného úniku opět Halidor Ingi Jonasson. (8:8)

20

Jonasson z pravého křídla našel recept na Šmída a znovu ho překonává. (8:7)

19

Jakub Douda vymetl levou šibenici a Západočeši poprvé vedou o dva góly! Pět branek zařídil právě Douda. (8:6)

19

Vyloučení v týmu Haukar (Aronsson). (7:6)

19

Faulovaný Režnický na pivotu vybojoval při signalizované pasivitě sedmičku a přesilovku pro Plzeň. (7:6)

19

Baruson váhal s přihrávkou i střelou, rozhodčí mu poté odpískala kroky. (7:6)

18

Douda rychle odpovídá. (7:6)

18

Baruson vypálil z výskoku k pravé tyčce. (6:6)

18

Haukar v plném počtu. (6:5)

18

Stehlík to vzal na sebe a vrací vedení Západočechům střelou ze spojky. (6:5)

17

Jonasson dokázal z pravého křídla překonat Šmída. (5:5)

16

Režnický při zakončení z pivota přešlápl, jeho trefa tak platit nebude. (5:4)

16

Skvělá obrana Talentu, Baumruk o balon přišel a poté stáhl plzeňského hráče, načež dostává dvě minuty. (5:4)

15

Douda už na Schevinga vyzrál a Talent vede. (5:4)

14

Žlutá karta pro tým Haukar (Aronsson). (4:4)

14

Nejdl zastaven nedovoleně, sedmička pro Plzeň. (4:4)

14

Talent v plném počtu. (4:4)

13

Šmíd si po minutě znovu smlsl na tvrdé ráně Baumruka! Další skvělý zákrok rukama. (4:4)

13

Vinkelhöfer trefil jen ruce střídajícího Schevinga. (4:4)

13

Douda vybojoval pro Plzeň sedmičku, hosté bránili v brankovišti. (4:4)

12

Šmíd pravou rukou vystihl dělovku Baumruka ze spojky! (4:4)

12

Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Macháč). (4:4)

11

Zrychlení v útoku má přinést Tomáš Nejdl, který proskočil po pravé straně a zakončil kolem nohou Gudjonssona. (4:4)

11

Ovšem mají Karla Šmída, který vychytal rychlý brejk Jonassona! Skvělý zákrok nohou. (3:4)

10

"Je to pomalý!" poznamenal několikrát trenér Michal Tonar. Západočechů, se zatím v útoku nedaří a nyní přišli o balon. (3:4)

10

Žlutá karta pro tým Haukar (Hallgrimsson). (3:4)

10

Jan Stehlík dvakrát zablokován, avšak Plzeň stále kombinuje. (3:4)

9

Hallgrimsson střelou z pravé spojky mezi nohy Šmída vrací vedení Haukaru. (3:4)

9

Jakub Douda se protáhl po levé straně, ale poté nezakončil přesně. (3:3)

9

Gudjonsson vychytal Jakuba Tonara i dorážejícího Šindeláře. Špatná produktivita Plzně, ale domácí alespoň získali odražený balon i napodruhé. (3:3)

8

Jakub Tonar z dobré pozice o dost minul branku, na druhé straně se znovu zaskvěl Šmíd, když vychytal na pravém křídle Jonassona. (3:3)

7

Skvělý Karel Šmíd vychytal samostatný únik Peturssona po ztrátě Talentu! (3:3)

7

To samé se dá říct o pasu na Aronssona, ten nezpracoval přihrávku do křídla. (3:3)

7

Hallgrimsson z deseti metrů přestřelil, ale Vinkelhöfer nedostal přesný pas do rychlé protiakce. (3:3)

6

Jakub Douda to vzal při signalizované pasivitě na sebe a vystřelil ze spojky k pravé tyčce. (3:3)

6

Stehlík šikovně proskočil obranou, ale poté ho vychytal Gudjonsson. Míč alespoň zůstává Západočechům. (2:3)

5

Hallgriimsson z pravé spojky otáčí skóre na stranu Haukaru. (2:3)

5

Podstřel Jana Stehlíka končí vedle islandské branky. (2:2)

4

Gudjonsson si připsal dobrý zákrok, odražený míč však získává Plzeň. (2:2)

4

Aronsson se štěstím ze spojky propálil Šmída. (2:2)

4

Jakub Tonar zablokován a Haukar u míče. (2:1)

3

Jonasson snižuje z pravého křídla střelou o zem. (2:1)

2

Stehlík z pravé spojky vypálil ke vzdálenější tyči do protipohybu Gudjonssona. (2:0)

2

Aronsson se dopustil prorážení. (1:0)

1

Douda otevírá skóre, Plzeň využívá hned první útok. (1:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
V domácí brance začne Karel Šmíd, v hostující pak Ari Gretar Gudjonsson.
Hráči obou celků přicházejí na palubovku, duel začne za několik minut.

Talent M.A.T. Plzeň: Herajt, Šmíd – Chmelík, Douda, Ivančev, Jenko Bogdanić, Kačín, Macháč, Nejdl, Režnický, Šafránek, Šindelář, Stehlík, J. Tonar, Vinkelhöfer, Wildt.

Haukar: Scheving, Gudjonsson – Aronsson, Baruson, Baumruk, Brynjolfsson, Gudnason, Halldorsson, Hallgrimsson, Heimisson, Hlynsson, Jonasson, Olafsson, Petursson, Svavarsson, Thorgeirsson.

Rozhodčí: Christiansenová, Hesseldalová Hansenová (obě DEN).
Dovedou Západočeši i odvetný duel k výhře a postoupí do 2. předkola? To se dozvíme již brzy, utkání startuje v 18:00.
V prvním duelu na islandské půdě po celý zápas vedl Talent. Dostal se do šestigólového vedení, která udržela i do konce první půle. Ve druhém poločase se Haukar přiblížil nejvíce na 19:22, ale závěr se lépe vydařil Plzni, která si do odvety přivezla pětigólový náskok za vítězství 25:20.

Haukar – Talent M.A.T. Plzeň 20:25 (7:13)

Střely – 37:45
Tento dvojzápas je zajímavý pro kouče Západočechů Michala Tonara staršího, jelikož na Islandu působil. Za Plzeň už však nenastupuje jeho syn Michal Tonar mladší, jenž si hledá zahraniční angažmá.
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u odvetného duelu 1. předkola poháru EHF, ve kterém jediný český zástupce v této soutěži Talent M.A.T. Plzeň vyzve islandský Haukar. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

26:25

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Chmelík, Douda, Ivančev, Jenko Bogdanić, Kačín, Macháč, Nejdl, Režnický, Šafránek, Šindelář, Stehlík, J. Tonar, Vinkelhöfer, Wildt.

Rozhodčí: Christiansenová, Hesseldalová Hansenová (obě DEN)