85:60

konec (17:9, 42:16, 63:38)

01.09.2019, 14:00 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.14 21.0 6.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:39:55)
Řekové už jen driblovali s míčem za polovinou a počkali, až vyprší čas. V dnešním utkání dominovali zejména kvůli prvnímu poločasu, ve kterém se Černá Hora neskutečně trápila v útoku. Ve druhé půli se sice střelecky chytla, ale na rozjeté Řeky to už nestačilo, jelikož i oni pokračovali ve spolehlivém útočném výkonu.

Konec zápasu. (85:60)

39:39

A ještě Popovič proměnil nájezd na koš. (85:60)

39:16

Bjelica kosmeticky upravuje skóre střelou za dva body. (85:58)

38:59

A další koš Thanasise, tentokrát ze střední vzdálenosti. (85:56)

38:47

Na druhé straně svůj nájezd na koš proměnil Needham. (83:56)

38:25

Nájezd na koš předvedl Thanasis Antetokounmpo. (83:54)

38:06

Na druhé straně se za dva body prosadil Bjelica. Obrany už nejsou tak pevné v závěru střetnutí. (81:54)

37:56

Svůj trestný hod Papagiannis proměnil. (81:52)

37:56

Papagiannis se protlačil až ke koši a smečuje míč do koše! A navíc byl faulován Bjelicou. (80:52)

37:43

Parádně zamířená trojka Petara Popoviče! (78:52)

37:25

Radovič fauloval Thanasis Antetokounmpa, jenž využil jeden trestný hod. (78:49)

37:02

Larentzakis rychle odpovídá vlastní střelou ze střední vzdálenosti. (77:49)

36:50

Radovič se nakonec svých bodů dočkal v dalším útoku. (75:49)

36:20

Ani natřikrát Radovič nedokázal dostat míč do obroučky... Úspěšně si ho doskakoval, ale netrefil se. (75:47)

35:47

Po více než dvou minutách se prosadili i Řekové. Papagiannis střílí dva body z hranice šestky. (75:47)

35:03

A Ivanovič své šestky využil. (73:47)

35:03

A další faul Antetokoumpa, dva trestné hody pro Ivanoviče. (73:45)

34:52

Nesportovní faul Thanasise Antetokounmpa. Dvě šestky využil Popovič. (73:45)

34:32

Oba týmy za rozhodnutého stavu zkouší i těžké střely, ty však obroučkou nepropadají. (73:43)

33:39

Thanasis Antetokounmpo se také prosadil z tříbodové vzdálenosti! (73:43)

33:08

Úspěšná tříbodová střela z pravé strany, kterou si připsal Bjelica. (70:43)

32:49

Ztráta na jedné straně následuje ztrátu na straně druhé. (70:40)

32:09

Sead Sehovič minul oba trestné hody. (70:40)

31:53

Tříbodová střela Larentzakise přináší doposud největší rozdíl ve skóre! 30 bodů! (70:40)

31:24

Ztrátu soupeře trestá Printezis z rychlého protiútoku. (67:40)

31:06

Papagiannis zakončil útok střelou ze střední vzdálenosti. (65:40)

30:42

Neúspěšnou tříbodovou střelu si Černohorci doskočili a Bjelica vzápětí úspěšně naběhl až ke koši, kde proměnil střelu z jedné nohy. (63:40)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (63:38)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (63:38)

29:59

V posledních desetinkách sekundy třetí čtvrtiny ještě Papagiannis z druhé vlny skočil po odraženém míči a zasmečoval ho do obroučky! (63:38)

29:43

Suad Sehovič kontruje dalekou tříbodovou střelou. (61:38)

29:24

Smečí obouruč zakončil Georgios Papagiannis parádní přihrávku Printezise. (61:35)

29:10

Oba týmy se prostřídaly v útocích, zároveň ale také v nepřesně mířených střelách. (59:35)

28:11

Sead Sehovič využil nabídnuté trestné hody a střílí své první body v utkání. (59:35)

27:54

Stahování Černé Hory je smeteno ze stolu. Larentzakis navrací Řekům náskok 26 bodů a soupeř reaguje oddechovým časem. (59:33)

27:13

Povedený nájezd na koš zakončený dvěma body předvedl Sloukas. (57:33)

26:50

Printezis střílí o desku a zase zvyšuje řecké vedení. (55:33)

26:33

Ovšem nabídnutou šestku neproměnil. (53:33)

26:33

Nikola Vučevič střílí koš s faulem! Bude házet ještě trestný hod. (53:33)

26:12

Střelou přes hlavu a přes obránce se výborně prosadil Bourousis. (53:31)

25:57

Řekové se v útoku neprosadili a dokonale toho nájezdem na koš využívá Ivanovič! Řekové si berou oddechový čas. (51:31)

25:29

Rychlý protiútok zakončený nájezdem do koše proměnil Popovič! (51:29)

24:50

Vučevič na druhé straně také chytá střeleckou formu. (51:27)

24:36

Bourousis se rozstřílel a připisuje další dva body na své konto. (51:25)

24:18

Bojan Dubljevič byl faulován a úspěšně proměnil oba trestné hody. (49:25)

23:31

Okamžitě o desku odpovídá Bourousis. (49:23)

23:15

Dubljevič stříl dva body ze střední vzdálenosti. (47:23)

22:59

Fantastický blok vykouzlil i na druhé straně Vučevič! (47:21)

22:43

Ten proměnil jeden trestný hod. (47:21)

22:43

Parádní obrana řeků. Fantasická. Antetokounmpo zastavil střelu Vučeviče a poté se pod košem přetahovalo a natahovalo po míči několik hráčů. Nakonec došlo k faulu na Dubljeviče. (47:20)

22:12

Bourousis svou trojkou zase zatlouká naděje na možné stahování ztráty. (47:20)

21:36

Až napotřetí dostali Řekové míč do koše. Dvakrát minul Antetokounmpo, nakonec dopíchl Papanikolaou. (44:20)

21:11

Vzápětí se prosadil Nikola Ivanovič vysokým obloukem směrem na koš. (42:20)

20:33

Nikola Vučevič střelou ze střední vzdálenosti otevírá skóre třetí čtvrtiny. (42:18)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (42:16)
Druhý poločas začne přibližně v 14:57.
V prvním poločase sledujeme především obrovské trápení Černé Hory v útoku. Řekové k tomu předvádí slušný útok a zároveň slušný výkon v obraně. A tak po 20 minutách vede o 26 bodů!

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (42:16)

19:49

Mantzaris oba pokusy využil. (42:16)

19:49

Needham fauluje Mantzarise a nabízí dva trestné hody. (40:16)

19:30

Oba týmy míjí své tříbodové střely. (40:16)

18:42

Na druhé straně Dubljevič úplně minul obroučku. (40:16)

18:23

Bourousis zvyšuje úspěšnou trojkou! (40:16)

17:39

Rychlý řecký protiútok parádně zablokoval černohorský obránce. (37:16)

17:11

Papapetrou proměnil také dvě šestky a zvyšuje řecké vedení. (37:16)

16:41

Printezis využil dva trestné hody. (35:16)

16:23

Tříbodová střela Ivanoviče si našla cestu do obroučky. (33:16)

16:16

Z druhé vlny, s útočným doskokem, dostal míč smečí do obroučky Papagiannis. (33:13)

15:34

Giannise Antetokoumpa vystřídal za potlesku zaplněných tribun jeho starší, avšak méně úspěšný, bratr Thanasis. (31:13)

14:53

Trojka Printezise! Náskok Řecka je už 18 bodů! (31:13)

14:38

Vučevič snižuje střelou o desku. (28:13)

14:23

Bleskový útok Calathese s přihrávkou Papagiannisovi na smeč už ano! (28:11)

14:17

Daleká trojka Ivanoviče se neujala. (26:11)

13:54

Černá Hora si bere oddechový čas po faulu Ivanoviče na Antetokounmpa. (26:11)

13:34

Printezis poslal do obroučky přesnou tříbodovou střelu. (26:11)

12:34

První body v utkání z ruky Marka Todoroviče. (23:11)

12:14

Calathes se prosadil pod košem střelou o desku. (23:9)

12:03

Další z řady černohorských ztrát... (21:9)

11:34

Ten samý hráč obral pod vlastním košem o míč Radončiče a přeběhl celou palubovku až ke koši soupeře, kde zakončil důraznou smečí jednoruč! (21:9)

11:08

G. Antetokounmpo proměnil dva trestné hody. (19:9)

10:45

I ve druhé čtvrtině zatím zápasu vládnou obrany, zejména tedy ta řecká. (17:9)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (17:9)

10:00

První čtvrtina skončila. (17:9)

09:57

Oddechový čas Řecka po faulu Todoroviče. (17:9)

09:49

Popovič těsně přešlápl, proto mu jsou za dalekou střelu počítány jen dva body. (17:9)

09:29

Georgios Printezis proměnil dva trestné hody. (17:7)

09:15

Další tříbodový pokus Needhama už tak úspěšný nebyl. (15:7)

08:48

Trojka Needhama může Černohorce nakopnout! Přesně zacílil z pravé strany. (15:7)

08:42

Vučevič míjí další střelu a odchází si odpočinout, místo něho nastupuje Todorovič. (15:4)

08:23

Černohorská ztráta a rychlý protiútok proměnil zasmečováním Printezis. (15:4)

07:56

Kostas Sloukas střelou ze střední vzdálenosti zvyšuje řecké vedení. (13:4)

07:36

Popovič zcela minul obroučku a poslal střelu do autu. (11:4)

07:17

G. Antetokounmpo zakončil střelou přes hlavu a nutí Černohorce k oddechovému času. (11:4)

06:52

Papapetrou ukázal, jak se dá proniknout skrz obranu. Zakončil o desku. (9:4)

06:32

Daleká trojka Needhama, v časové tísni. Střela byla krátká a odrazila se od přední obroučky. (7:4)

06:10

Teď ovšem Antetokounmpo poslal míč do autu. Ztráta. (7:4)

05:40

G. Antetokounmpo, který měl v uplynulé sezoně v NBA průměr 27 bodů na zápas, předvedl rovněž fantastický nájezd na koš. Zatím hvězdy obou týmů určují ráz zápasu. (7:4)

05:24

Po obdobném nezdaru v útoku Řecka se Vučevič prezentoval parádním nájezdem na koš. (5:4)

04:54

Ani Vučevič střelou přes hlavu tuto mizérii v první čtvrtině neukončil. (5:2)

04:38

Hra obou týmů přináší mnoho nepřesností, ztrát a nepřesných střel. (5:2)

03:01

Po černohorské ztrátě předvedl Giannis Antetokounmpo bleskový přeběh palubovky a osamocen zakončil brejk smečí! (5:2)

02:33

Okamžitě z naskočené střely odpovídá Calathes. (3:2)

02:12

Rychlá rozehrávka z autu, Ivanovič našel Vučeviče a ten čekání prolomil. (1:2)

02:08

Zatím se stále čeká na úspěšnou střelu z pole. (1:0)

01:27

Nick Calathes dostal šanci zahrávat dva trestné hody. Proměnil jeden z nich. (1:0)

00:38

Na druhé straně se pod košem neprosadil Nikola Vučevič. (0:0)

00:10

První střelu zápasu, trojku, neproměnila největší hvězda týmu Giannis Antetokounmpo. (0:0)

00:01

Rozskok vyhráli Řekové. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Řecko: Larentzakis, Calathes, Bourousis, Sloukas, Papagiannis, Printezis, Papanikolaou, Mantzaris, Papapetrou, Vasilopoulos, G. Antetokounmpo, T. Antetokounmpo

Černá Hora: Vučevič, Needham, Suad Sehovič, Radovič, Sead Sehovič, Popovič, Todorovič, Dubljevič, Ivanovič, Radončič, Popovič, Bjelica

Rozhodčí: Vazquez (POR), Bartel Maina (URU), Zaščuk (UKR).
Černohorci absolvovali poměrně krátkou přípravu, v jejímž rámci si zahráli na turnaji ve Francii (kde prohráli všechny tři zápasy s Francií, Argentinou a Brazílií) a také přátelská klání s Íránem a Polskem. V techto duelech si naopak připsali výhry.

Hlavní síla Černé Hory tkví v hvězdnén pivotovi Nikola Vučevičovi z Orlanda, který v uplynulé sezoně výrazně pomohl Magic k postupu do play off s průměrem přes 20 bodů a 12 doskoků na zápas.
Příprava Řeků na mistrovství světa asi nemohla dopadnout lépe. Celkem osm zápasů vyhráli a pouze duel se Srbskem prohráli, a to dokonce až po prodloužení.

Jejich hlavní hvězdou je Giannis Antetokounmpo z Milwaukke Bucks, který v uplynulé sezoně NBA nasázel 27 bodů na zápas. Zbylí hráči soupisky hrají především za domácí celky Olympiacos a Panathinaikos. Jsou zde ale i krajánci z Ruska nebo Turecka, jako Mantzaris či rozehrávač Sloukas.
Řecko s Černou Horou hrálo dvakrát v posledních dvou letech na přátelských turnajích a vyhrálo v obou duelech. Loni v Paříži 87:76, před dvěma lety v Bělehradě 83:81.
Basketbalové mistrovství světa pokračuje svým druhým hracím dnem v základních skupinách. Své první zápasy na turnaji odehrají týmy Řecka a Černé Hory.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.