Mistrovství Evropy žen

Německo – Slovensko

3:1

konec (25:22, 26:28, 25:18, 25:21)

27.08.2019, 20:25 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko) • Michal Sadlek sk

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:35:02)
Štvrtý set začal veľmi podobne ako druhý a oba tímy tvrdo bojovali o každý bod. Slovenky odskočili do dvojbodového náskoku, Nemky však následne zlomili tento set šnúrou šiestich bodov za sebou, po ktorej Slovenkám odskočili a tento náskok už udržali až do konca. Slovenky vo fantastickej atmosfére predviedli ďalší sympatický bojovný výkon, dnes ale boli Nemky bohužiaľ lepšie a zaslúžene víťazia. Ujímajú sa tak vedenia v našej skupine a smerujú za víťazstvom v nej. Slovenky budú hrať vo štvrtok s Ruskami o druhé miesto v bratislavskej skupine.

Koniec zápasu

25:21

Lippmannová ukončuje dnešný zápas po dlhej výmene presným smečom do rohu našej polovice. Nemecko vyhráva 3:1 na sety.

24:21

Prvý odvrátila Palgutová diagonálnym smečom, ktorý tečovala nemecká blokárka do autu.

24:20

Weitzelová rýchlym smečom získava pre Nemky štyri mečbaly.

23:20

Herelová hneď potom esom znižuje!

23:19

Pollová pokazila podanie. Slovenky ešte žijú!

23:18

Palgutovej prudký smeč končí ďaleko v aute. Nemkám už chýbajú na výhru v zápase len dva body.

22:18

Ďalší presný smeč Lippmannovej.

21:18

Libero Nemecka Poganyová zachránila loptu a potom Lippmannová smečom na čiaru získava Nemkám 21. bod v tomto sete.

20:18

Kästnerová vystriedala Hankeovú na podanie, loptu ale poslala priamo do autu.

20:17

Španková udržala loptu v hre po tvrdom smeči Nemiek, Kostelanskej sa ale nevydarila prihrávka a Nemky ľahko zabodovali.

19:17

Smeč Palgutovej končí na nemeckej polovici.

19:16

Oddychový čas Slovenska.

19:16

Kostelanská poslala svoj smeč ďaleko do autu. Nemky sa nám znovu vzdiaľujú.

18:16

Pollová vytĺkla naše bloky, od ktorých skončila lopta v aute.

17:16

Palgutovej sa nevydaril smeč, v bloku s Hrončekovou ale uspela.

17:15

Nám páska teraz nedopriala. Radosovej smeč sa od nej odrazil naspäť na našu polovicu.

16:15

Oddychový čas Nemecka.

16:15

Kostelanskej tečovaný smeč skončil v aute. Slovenky sú stále v hre.

16:14

Lippmannová kazí podanie.

16:13

Smeč Geertiesovej sa smolne cez pásku odrazil veľmi nečakane pre naše hráčky a Slovenky už nedokázali zareagovať.

15:13

Geertiesovej smeč skončil bez slovenského teču v aute.

15:12

Weitzelová pokazila podanie.

15:11

Tá však bude pokračovať už po jednom bode. Weitzelová získala bod úspešným blokom.

14:11

Herelová smečom z ľavej strany po čiare konečne prerušuje dlhočiznú sériu nemeckých podaní.

14:10

Nemky vedú už o štyri body. Weitzelová vytĺkla slovenské bloky, od ktorých sa lopta odrazila do autu.

13:10

Smeč Radosovej končí v aute. Slovenský tréner si zobral challenge, ale ten len potvrdil verdikt rozhodcov.

12:10

12:10

Nemecká bodová séria pokračuje. Geertiesová šikovným lobom prehodila slovenské bloky a poslala loptu do rohu našej polovice.

11:10

Teraz Slovenky darovali Nemkám vedenie. Zlá prihrávka na smeč doletela priamo na smeč nemeckej hráčky.

10:10

Nemky vyrovnávajú. Geertiesovej smeč sa odrazil od Kostelanskej ďaleko do autu.

9:10

Pollová smečom po učebnicovej nemeckej akcii znovu znižuje slovenský náskok.

8:10

Herelová odrazila loptu od nemeckých blokov do autu.

8:9

Weitzelová zaskočila Slovenky smečom okolo slovenských blokárok.

7:9

Koseková trikrát skvelými zákrokmi zachránila Slovenky v hre a napokon Kostelanská vytĺkla nemecké bloky. Vedieme o dva body!

7:8

Lippmannovej to tam ale dnes padá takmer všetko. Jej ďalší smeč sa od slovenských blokov odrazil do autu.

6:8

Hrončeková boduje esom!

6:7

Slovenky sa ale znovu ujímajú vedenia po prešľape Hankeovej.

6:6

Geertiesová výborným smečom poslala loptu priamo na bezmocnú Špankovú.

5:6

Našim hráčkam nevyšla prihrávka na smeč, Nemka ale loptu poslala bez teču až do autu.

5:5

Kostelanská druhým bodom za sebou vyrovnáva! V tomto prípade vytĺkla nemecké bloky a lopta sa od nich odrazila do autu.

5:4

Kostelanská diagonálnym smečom zakončuje učebnicovú slovenskú akciu.

5:3

Našim hráčkam sa nevydarila súhra na sieti a po dotyku siete získavajú Nemky bod prakticky zadarmo.

4:3

Lippmannová znovu úspešná na smeči. Zatiaľ je jednoznačne najlepšou hráčkou zápasu.

3:3

Nemkám sa nevydarila prihrávka a Hrončeková loptu bleskovo zasmečovala medzi rozhodené Nemky.

3:2

Radosová pretlačila loptu cez trojicu nemeckých blokárok a znižuje.

3:1

Kijakovej smeč zablokovali nemecké blokárky na našu polovicu.

2:1

Palgutovej odskočila lopta po smeči Lippmannovej ďaleko do autu.

1:1

Radosovej tvrdý smeč skončil Poganyovej na nohách a libero Nemecka ho už v hre neudržalo.

1:0

Smeč Lippmannovej končí na našej polovici. Nemky získavajú úvodnú loptu štvrtého setu.

0:0

Začal sa štvrtý set.
Nemky predviedli v treťom sete dominantný výkon a od začiatku do konca boli jasne lepšie. Našim hráčkam sa v tomto sete nedarilo hlavne proti nemeckým smečom po čiare, ktorými Nemky získali veľké množstvo bodov. Zápas však rozhodne nekončí, verme teda, že naše hráčky predvedú druhý obrat za sebou.

25:18

Kijaková poslala podanie priamo do siete. Nemky získavajú tretí set a ujímajú sa vedenia 2:1 na sety!

24:18

Radosovej smeč pomedzi nemecké blokárky spadol na čiaru.

24:17

Kijaková zablokovala Pollovej smeč do autu. Nemky majú k dispozícii sedem setbalov!

23:17

Kijaková tvrdým smečom, ktorý nezachránila Poganyová, ešte drží slovenskú nádej v tomto sete.

23:16

Radosovej smeč z druhej línie pokryli Nemky na sieti a lopta následne skončila na sieti. Nemky hrajú v tomto sete vo veľkej pohode a smerujú za výhrou v tomto dejstve.

22:16

Herelová jemným oblúčikom ponad ruku nemeckej blokárky boduje!

22:15

Kijaková prišla na hraciu plochu a jej prvý smeč skončil bez teču nemeckých hráčok v aute.

21:15

Geertiesová posiela loptu z podania priamo do autu.

21:14

21:14

Slovenkám sa vôbec nevydarila medzihra a Herelová potom poslala loptu v ťažkej pozícii len do siete.

20:14

Nemky si však stále udržujú svoj náskok. Geertiesová vytĺkla naše bloky.

19:14

Lippmannová chybuje na podaní.

19:13

A po smeči Geertiesovej sa lopta odrazila od Palgutovej do autu.

18:13

Pollová presným smečom znovu navyšuje nemecký náskok.

17:13

Nemky sa nedohodli pri prihrávke a zadarmo nám darovali ďalší bod.

17:12

Teraz to už ale Fričovej vyšlo a presným smečom znižuje.

17:11

Fričovej smeč Nemky zablokovali do nôh našej brániacej hráčky. Nemky vedú už o šesť bodov.

16:11

Slovenský blok odrazil loptu na opačnú stranu, kde ju ľahko poslala na našu stranu Lippmannová.

15:11

Od nemeckého bloku končí lopta v aute.

15:10

Séria nemeckých bodov pokračuje. Smeč sa odrazil od Kostelanskej do autu. Práve Kostelanskú teraz strieda Fričová.

14:10

Poganyová zachránila loptu skokom na poslednú chvíľu a Lippmannová znovu boduje smečom.

13:10

Slovenky najprv loptu zachránila v hre, Lippmannová ale loptu zasmečovala na našu nebránenú polovicu.

12:10

Palgutová smečom na čiaru znižuje.

12:9

Lippmannová znovu technickým lobom prehodila slovenský dvojblok, za ktorým bola veľká diera.

11:9

Palgutová z ťažkej pozície cez trojblok pretĺkla loptu do autu.

11:8

11:8

Španková trikrát zachránila loptu v hre, Palgutová ale nakoniec dala Nemkám bod smečom do autu.

10:8

Pollovej tvrdý smeč nedokázala Koseková udržať v hre.

9:8

Hankeová však šikovným lobom ponad naše blokárky dostáva Nemky znovu do vedenia.

8:8

Koseková pripravila loptu na smeč Radosovej, ktorá poslala loptu medzi ruky nemeckých blokárok.

8:7

Geertiesová dostáva Nemky znovu do vedenia esom.

7:7

Nemky však okamžite vyrovnávajú po našom zlom podaní.

6:7

Palgutová skvelým zákrokom zachránila loptu v hre a potom Radosová smečom rezolútne získala bod pre Slovensko.

6:6

Prešľap Lippmannovej daruje Slovenkám bod zadarmo. Je vyrovnané!

6:5

Schoelzelovej smeč skončil v sieti. Rozdiel je už len jeden bod!

6:4

Palgutová po ukážkovom príjme Radosovej znižuje.

6:3

Situácia na sieti pri smeči Kostelanskej bola posúdená ako chyba.

5:3

Kostelanská pokazila podanie a Nemky znovu odskakujú do dvojbodového náskoku.

4:3

Weitzelovej smeč bol znovu zablokovaný našimi hráčkami.

4:2

Slovenský blok bol však úspešnejší a získavame druhý bod.

4:1

Kosekovej smeč vytĺkol nemecké bloky a lopta skončila na našej polovici.

3:1

Pollová však ukázala, že tiež je len človek a na podaní chybovala.

3:0

Nemky ľahko získali trojbodový náskok, keď vystihli našu prihrávku.

2:0

Pollová boduje i z podania.

1:0

Nemky získavajú úvodnú loptu tretieho setu zásluhou presného smeču Pollovej.

0:0

Začal sa tretí set.
Jeden z najdlhších setov bratislavskej skupiny, ak nie úplne najdlhší, končí napokon víťazstvom slovenských reprezentantiek. Narozdiel od toho prvého bol od začiatku bojom o každú jednu loptu a ani jeden z tímov nedokázal svojim súperkám odskočiť. I Nemky, i Slovenky mali po dva setbaly a na našu radosť sa druhý setbal podarilo premeniť Slovenkám. Verme, že naše hráčky fantastická atmosféra na štadióne a výhra v tomto sete nakopne do ďalšieho priebehu zápasu.

26:28

Španková najprv akrobaticky zachránila loptu v hre a následne ju Radosová poslala smečom presne na čiaru. Slovensko vyhráva druhý set!

26:27

Lippmannovej smeč končí bez slovenského teču v aute čo potvrdil i challenge, ktorý si vyžiadal nemecký tréner. Slovensko má ďalší setbal!

26:26

Nemky zachybovali, keď ich nahrávačka predviedla dvojdotyk ako z učebnice volejbalových pravidiel. Znovu je vyrovnané!

26:25

Weitzelová premieňa fantastické podanie na eso. Nemecko má setbal.

25:25

Znovu však je vyrovnané po úspešnom smeči Lippmannovej. Dráma v druhom sete pokračuje!

24:25

Najdlhšiu výmenu zápasu ukončuje Radosová presným smečom, ktorý nedokázalo zachrániť nemecké libero Poganyová. Slovensko má setbal!

24:24

Radosová však vyrovnáva tvrdým a presným smečom!

24:23

Vanjaková prišla pred chvíľou na palubovku a úspešným smečom do protipohybu nášho bloku získava Nemkám setbal.

23:23

Lippmannová vytĺkla slovenský dvojblok a Španková už nedokázala loptu zachrániť v hre.

22:23

22:23

Tvrdý smeč Lippmannovej Slovenky zablokovali veľmi tesne do autu.

21:23

Pollová vytĺkla slovenský blok Pencovej a Kosekovej a znižuje.

20:23

Radosová smečom z druhého sledu pomedzi deravý nemecký blok znovu navyšuje slovenský náskok.

20:22

Chyba Sloveniek na podaní daruje Nemkám bod.

19:22

Smeč Nemiek končí v aute. Slovenky sa odpútali od Nemecka na rozdiel troch bodov!

19:21

19:21

Pencovej skvelý blok odrazil loptu do protipohybu nemeckých hráčok.

19:20

Geertiesová nedokázala zachrániť loptu v hre po smeči Kostelanskej. Slovenky sa ujímajú vedenia v sete!

19:19

Slovenky vyrovnávajú! Pollová poslala smečom loptu bez slovenského teču priamo do autu.

19:18

Kostelanskej smeč sa od nemeckého bloku odráža do autu.

19:17

Smeč Hankeovej sa od libera Špankovej odrazil do autu.

18:17

18:17

A Nemky už vedú. Kostelanskej smeč zablokovali súperky na slovenskú polovicu.

17:17

Znovu je však vyrovnané. Schoelzelová poslala loptu smečom pomedzi ruky blokujúcej Kostelanskej.

16:17

Koseková nahradila Ovečkovú a hneď pripravila Radosovej úspešný smeč.

16:16

Nemky znovu vyrovnávajú. Geertiesovej ľahký lob nedokázala zachrániť Ovečková.

15:16

Lippmannovej smeč sa od blokujúcej Kostelanskej odrazil do autu.

14:16

Radosová to vyskúšala nemeckým štýlom a technickým lobom prehodila nemecký dvojblok.

14:15

Palgutová cez trojblok Nemiek pretĺkla loptu na nemeckú polovicu. Slovenky znovu vedú!

14:14

Lippmannová vyrovnáva ziskom bodu priamo z podania.

13:14

Geertiesovej technický smeč ponad náš blok končí na čiare.

12:14

12:14

Španková zachránila loptu a Kostelanská smečom cez stred nemeckého bloku získava bod.

12:13

Ovečková jej ukazuje, ako na to. Z podania získava bod!

12:12

Lippmannová robí chybu na podaní!

12:11

Lippmannovej tvrdý smeč nedokázala odpáliť Palgutová.

11:11

Weitzelovej smeč sa rovnako od nášho bloku odráža tesne do autu.

10:11

Druhý set je veľmi tesný a oba tímy sa naťahujú o každý bod. Radosovej smeč sa od nemeckého bloku odráža do autu.

10:10

Radosová tvrdým smečm vyrovnáva. Lopta spadla na zadnú čiaru.

10:9

Pollová boduje esom.

9:9

Nemky znovu vyrovnávajú po úspešnom smeči Weitzelovej.

8:9

Kostelanskej smeč sa od nemeckého bloku odrazil do autu.

8:8

Smeč Pollovej sa odrazil od Pencovej do siete.

7:8

Kostelanskej smeč sa snažili Nemky zachrániť, loptu ale z pozície ďaleko v aute už poslali len do siete.

7:7

Trochu rozpačitú prihrávku našich hráčok zrazila za sieť Weitzelová.

6:7

Pollová odpovedá úspešným smečom po rýchlej nemeckej akcii.

5:7

Kostelanskej smeč tečovala nemecká blokárka, čo potvrdil i challenge.

5:6

Weitzelovej smeč tečovala Kostelanská do autu.

4:6

Ovečková dokonale pripravila loptu na smeč Herelovej a tá ju nekompromisne poslala na nemeckú polovicu.

4:5

Oba tímy si loptu niekoľkokrát jedným dotykom prehodili cez sieť a napokon ju Pollová poslala na čiaru na slovenskej polovici.

3:5

Smeč Lippmannovej zablokovala jedna z našich hráčok do autu.

2:5

Radosová odpovedá úplne rovnakým spôsobom, keď lopta spadla presne medzi všetky nemecké hráčky.

2:4

Geertiesová umne prehodila slovenský dvojblok a lopta spadla presne na čiaru.

1:4

Pencová získava bod priamo z podania!

1:3

Nepresný smeč Nemiek končí v aute.

1:2

Lopta sa po smeči Pencovej odrazila od nemeckého bloku cez pásku na nemeckú polovicu.

1:1

Nemky vytĺkli dvojblok Pencovej s Radosovou, od ktorého sa lopta odrazila do autu.

0:1

Nemky nám chybou pri prihrávke darovali prvý bod. Hneď na úvode druhého setu sa ujímame vedenia.

0:0

Začal sa druhý set.
Nemky vstúpili do zápasu výborne a veľmi rýchlo odskočili do päťbodového náskoku. Naše reprezentantky dokázali vyrovnať na 12:12, Nemky však znovu odskočili a svoj náskok si už dokázali udržať až do konca setu. Zisk prvého setu pre Nemecko je tak asi zaslúžený a Slovenky musia po včerajšku znovu otáčať zápas.

25:22

Radosovej smeč končí bez teču v aute. Nemky vyhrávajú prvý set a ujímajú sa vedenia v zápase!

24:22

Prvý setbal je odvrátený! Lopta sa odrazila cez pásku na nemeckú polovicu, kde ju už Nemky zachrániť nedokázali.

24:21

Sama Palgutová ale posiela loptu z podania tesne do autu. Nemky majú tri setbaly.

23:21

Slovenky ešte žijú! Palgutová smečom na zadnú čiaru znižuje.

23:20

Pollová šikovne jemným oblúčikom prehodila slovenský dvojblok a Ovečková akrobaticky už nedokázala loptu zachrániť.

22:20

Geertiesovej smeč bol skvele zablokovaný mimo dosah nemeckých hráčok.

22:19

Pollová odpovedá smečom, ktorý sa odrazil od našich blokárok do autu.

21:19

Palgutová najprv zachránila loptu v hre nohou a potom jej smeč odrazili Nemky do autu.

21:18

Elegantný smeč Palgutovej z ľavej strany nedokázali Nemky spracovať.

21:17

Prichádza však ďalšia slovenská chyba na podaní.

20:17

Ovečková nabila na smeč Radosovej a tá poslala loptu vysokým oblúkom za všetky nemecké hráčky do poľa.

20:16

Našim blokárkam nevyšlo načasovanie výskoku a Geertiesová okolo nich poslala loptu na čiaru.

19:16

Lippmannovej smeč z väčšej diaľky končí v aute.

19:15

Pri Radosovej smeči sa nemecké blokárky dotkli siete.

19:14

Geertiesová trafila medzeru v bloku Pencovej a Palgutovej.

18:14

Lippmannovej podanie sa cez pásku so šťastím pretlačilo na našu polovicu.

17:14

Kostelanská ale chybuje na podaní a Nemky tak znovu vedú o tri body.

16:14

Nemeckým blokárkam dnes nepraje šťastie. Pencovej smeč sa od nich znovu odrazil do autu.

16:13

Weitzelovej tvrdý smeč sa od Špankovej odrazil do autu.

15:13

Palgutovej smeč sa odrazil na našu polovicu do autu.

15:12

Pollová esom navyšuje nemecký náskok.

14:12

Strojovú akciu Nemecka zakončila Geertiesová smečom mimo dosah našich hráčok.

13:12

Nemky sa znovu vracajú do vedenia. Weitzelovej smeč odrazila naša blokárka ďaleko do autu.

12:12

Kostelanská prečítala zlú nemeckú prihrávku a loptu cez sieť pretlačila na nemeckú polovicu.

12:11

Radosovej smeč tečovala Weitzelová na bloku do autu.

12:10

I Nemky ale chybujú na podaní, a tak Slovenky držia kontakt.

12:9

Radosovej sa podanie nevydarilo a končí v aute.

11:9

Znovu znižujeme na rozdiel dvoch bodov! Pollovej smeč skončil za zadnou čiarou.

11:8

Radosovej smeč spadol presne na čiaru.

11:7

Šikovným lobom prehodila náš blok Geertiesová a naše hráčky už nedokázali loptu zachrániť.

10:7

Teraz však prišla naša chyba na podaní.

9:7

Smeč Schoelzelovej z pravej strany zablokoval slovenský dvojblok. Slovenky sa postupne doťahujú!

9:6

Ovečková zaznamenáva bod z podania!

9:5

Radosová predviedla takmer ten istý smeč a znižuje.

9:4

Okamžite však odpovedá úspešným smečom z ľavej strany Geertiesová.

8:4

Už tretíkrát však Nemky pokazili servis. Tentokrát sa podanie nevydarilo Lippmannovej.

8:3

Nemky si udržujú svoj náskok. Pollovej smeč tečoval náš blok do autu.

7:3

Kostelanská podržala loptu skvelým zákrokom v hre, následný smeč Radosovej však končí v aute.

6:3

Kostelanská zo svojho prvého podania poslala loptu esom priamo na čiaru. Nemky ešte vyskúšali challenge, ale neúspešne.

6:2

Weitzelová sa pomýlila na podaní a poslala loptu do autu.

6:1

6:1

Ďalšie eso Nemecka, na čo reaguje slovenský tréner.

5:1

Nemkám vychádza úvod do stretnutia výborne. Smeč Geertiesovej nedokázalo zachytiť naše libero.

4:1

Nemky Slovenkám dvomi úspešnými blokmi rýchlo odskakujú na rozdiel už troch bodov.

2:1

Palgutová zareagovala úspešným smečom, rovnaká odpoveď ale prišla i od Weitzelovej.

1:0

Nemky vstupujú do súboja esom z prvého podania.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Nemky budú hrať v červených dresoch, Slovenky v modrých.
Oba tímy už sú nastupené na hracej ploche a pred začiatkom zápasu ešte zaznejú štátne hymny Nemecka a Slovenska.
Predchádzajúci zápas Španielska a Švajčiarska sa natiahol na päť setov, začiatok zápasu Nemecko-Slovensko sa tak posúva na 20:25.
Zostavy:

Nemecko: Kästnerová, Hankeová, Pollová, Geertiesová, Drewnioková, Alsmeierová, Stigrotová, Lippmannová, Schoelzelová, Bocková, Poganyová, Vanjaková, Weitzelová, Gründigová

Slovensko: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Španková, Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Ovečková, Szabóová, Fričová, Jančová, Kostelanská

Rozhodca: Kenneth Aro (Fínsko), Bruno Muha (Chorvátsko).
Slovensko

Slovenské volejbalistky sa predstavujú na svojom štvrtom európskom šampionáte, avšak posledná účasť sa konala ešte v roku 2009. V prvom zápase turnaja si Slovenky poradili so Španielkami 3:0 na sety a rovnakým výsledkom porazili v druhom zápase i Švajčiarky. Vo včerajšom zápase potom predviedli i obrovskú morálnu silu, keď dokázali otočiť zápas s Bieloruskom zo stavu 0:2 na 3:2. Pred dnešným hracím dňom už majú Slovenky istotu postupu a s ôsmimi bodmi vedú bratislavskú skupinu. Hlavný cieľ, ktorým bol práve postup zo skupiny, tak naše reprezentantky už splnili a v dnešnom zápase môžu zabojovať o výhru v bratislavskej skupine.

NOMINÁCIA SLOVENSKA:
Nahrávačky – Barbora Koseková, Lenka Ovečková
Smečiarky – Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová
Blokárky – Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová