Mistrovství Evropy žen

Německo – Slovensko

3:1

konec (25:22, 26:28, 25:18, 25:21)

27.08.2019, 20:25 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko) • Michal Sadlek sk

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:35:02)
Štvrtý set začal veľmi podobne ako druhý a oba tímy tvrdo bojovali o každý bod. Slovenky odskočili do dvojbodového náskoku, Nemky však následne zlomili tento set šnúrou šiestich bodov za sebou, po ktorej Slovenkám odskočili a tento náskok už udržali až do konca. Slovenky vo fantastickej atmosfére predviedli ďalší sympatický bojovný výkon, dnes ale boli Nemky bohužiaľ lepšie a zaslúžene víťazia. Ujímajú sa tak vedenia v našej skupine a smerujú za víťazstvom v nej. Slovenky budú hrať vo štvrtok s Ruskami o druhé miesto v bratislavskej skupine.

Koniec zápasu

25:21

Lippmannová ukončuje dnešný zápas po dlhej výmene presným smečom do rohu našej polovice. Nemecko vyhráva 3:1 na sety.

24:21

Prvý odvrátila Palgutová diagonálnym smečom, ktorý tečovala nemecká blokárka do autu.

24:20

Weitzelová rýchlym smečom získava pre Nemky štyri mečbaly.

23:20

Herelová hneď potom esom znižuje!

23:19

Pollová pokazila podanie. Slovenky ešte žijú!

23:18

Palgutovej prudký smeč končí ďaleko v aute. Nemkám už chýbajú na výhru v zápase len dva body.

22:18

Ďalší presný smeč Lippmannovej.

21:18

Libero Nemecka Poganyová zachránila loptu a potom Lippmannová smečom na čiaru získava Nemkám 21. bod v tomto sete.