Tak-Khunn Wang – Adam Pavlásek

0:2 3:6, 2:6

15.07.2019, 11:42 • Kurt č. 1, Amersfoort (NED) • 1. kolo • Milan Huppert

Tipsport: 3.83 1.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Adam Pavlásek bez větších potíží zdolal Francouze Wanga a po setech 6:3, 6:2 postoupil na holandském turnaji v Amersfoortu do druhého kola.

Český tenista byl od úvodních minut lepším hráčem. Jako první dokázal brejlnout soupeře a ikdyž o servis následně hned přišel, tak v v dalším průběhu setu vzal Wangovi podání podruhé a tentokráte už dopodával do zdárného konce.

Druhý set byl ještě jednoznačnější. Rodák z Bílovce si v něm servis neztratil, naopak znovu dvakrát brejknul soupeře a po výsledku 6:2 se mohl radovat z postupu do další fáze. Ve druhém kole čeká na českého tenistu o poznání těžší soupeř, bude jím třetí nasazený Slovinec Rula.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (13:37:42)

Konec zápasu

2:6

Čistou hrou ukončuje Adam Pavlásek zápas, v němž po setech 6:3 a 6:2 poráží Wanga a postupuje v Amersfootu do druhého kola!

0-40

Rodák z Bílovce má tři mečboly! Wang už působí hodně odevzdaným dojmem.

0-30

Osmý a vypadá to, že i poslední gem zápasu. Pavlásek opět zvítězil ve výměně a dva míčky ho dělí od vítězství.

0-15

Adam Pavlásek načíná osmý gem druhého setu vítězným fiftýnem.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Druhý až ano a snižuje tak na 2:5. Konec zápasu nyní půjde odvracet na return.

40-30

Nebo ne? Francouz totiž první gembol nevyužívá.

40-15

Tak-Khunn Wang má dva gemboly. Pavlásek bude muset zavírat zápaszřejmě na servisu.

30-15

A vzápětí ho převrací na svou stranu.

15-15

To ovšem Wang nechce dopustit a velmi rychle srovnal skóre ve hře.

0-15

Že by přišel konec už na příjmu? Adam zde začíná vítězným míčkem.

1:5

Český tenista potvrzuje brejk a jediný gem ho dělí od postupu do druhé kola.

15-40

Rodák z Bílovce neohroženě kráčí za vítězstvím. Má dva gemboly.

15-30

Adam ale nyní vytěžil z tvrdého servisu, po němž zakončil výměnu ve svůj prospěch.

15-15

Tak-Khunn Wang ovšem vzápětí dokázal srovnat stav v gemu.

0-15

Pavlásek zahajuje gem za potvrzením druhého brejku vítězným fiftýnem.

1:4

1:4

1:4

Druhý ano! Rodák z Bílovce podruhé v setu brejkuje Wanga a výrazně se tak přiblížil k postupu do druhého kola.

30-40

První ale nevyužívá.

15-40

Český tenista je vposledních minutách jasně lepším tenistou. Nyní má další dva brejkboly!

15-30

Jenže Adam znovu vzal tlak ve výměně na svou stranu a vydoloval úspěšný míček.

15-15

Wang ale okamžitě srovnává.

0-15

Pavlásek chce mít za sebou utkání prvního kola co nejrychleji. Na příjmu získává první fiftýn.

1:3

Čistou hrou zvyšuje rodák z Bílovce na 3:1. Soupeř si v tomto gemu ani neškrtl.

0-40

Zatím to vypadá na velmi rychlý a jednoduchý gem. Tři gemboly.

0-30

Na který navazuje další vítěznou výměnou.

0-15

Adam Pavlásek načíná čtvrtý gem druhé sady vítězným fiftýnem.

1:2

1:2

1:2

Tak-Khunn Wang snižuje na 1:2, stále je ale ve ztrátě jednoho brejku.

40-30

Ten nepřichází, naopak servírující hráč má k dispozici jeden gembol.

30-30

Zadarmo ovšem Wang svůj první gem ve druhé sadě nezíská. Pavlásek srovnává stav v gemu a je blízko brejkbolu.

30-15

A po další úspěšně výměně převrací vývoj gemu na svou stranu.

15-15

Francouzský tenista na servisu však okamžitě dokázal srovnat.

0-15

Prvn fiftýn třetího gemu druhé sady patří českému tenistovi.

0:2

Adam Pavlásek utekl z dvou brejkboů, potvrdil brejk a dostal se do vedení 2:0.

40-A

Po dvou brejkbolech je tu rázem gembol pro rodáka z Bílovce.

40-40

Ani druhou možnost Tak-Khunn Wang nevyužívá. Jde se do shody.

40-30

První Pavlásek odvrací díky přímému bodu ze servisu.

40-15

Teď už ale přichází, a to rovnou dva!

30-15

Adam Pavlásek snižuje a ještě nepouští Wanga k brejkbolům.

30-0

I tentokráte byl ve výměně úspěšnější francouzský tenista, jenž se přiblížil šanci vzít si brejk zpět.

15-0

Cestu za potvrzením brejku nazečíná Adam ideálně, fiftýn získává soupeř.

0:1

0:1

Ano! Na třetí pokus Adam Pavlásek dokázal prolomit soupeři servis a hned v úvodu druhé sady je ve výhodě brejku!

40-A

Tak že by do třetice všeho dobrého? Pavlásek zvítězil ve výměně a má brejkbol.

40-40

Čtvrtá shoda. Ani Francouz nedokázal uzavřít gem.

A-40

A pro změnu přichází gembol francouzského tenisty.

40-40

Ani ten ale rodák z Bílovce bohužel nevyužívá.

40-A

Avšak následující výměna patřila znovu českému tenistovi, jenž tak má druhý brejkbol.

40-40

Wang ale brejkbolovou příležitost soupeře odvrací.

40-A

Vzápětí je tu další vítězný fiftýn českého tenisty, kerý mu přináší brejkbol!

40-40

Servírující tenista se vydal k síti, odkud ale zahrál příliš vysoký volej. Adam dobrým prohozem posílá gem do shody.

40-30

Přímý bod po servisu na téčko přináší Wangovi gembol.

30-30

Adam Pavlásek dobře honil soupeře z jedné strany na druhou. Wang ve finále nevrátil bekhend českého hráče.

30-15

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

15-15

Tak-Khunn Wang ovšem okamžitě srovnává. Ukazuje, že ještě bude bojovat.

0-15

První fiftýn druhé patří na příjmu hrajícímu Pavláskovi.

3:6

Jenže ten druhý už nikoliv! Adam Pavlásek získává první set v poměru 6:3 a on je tak tím, jenž se přiblížil v Amersfoortu k postupu do druhého kola.

15-40

První se franouzskému tenistovi ještě podařilo odvrátit.

0-40

Rodák z Bílovce míří za ziskem první sady, k dispozici má totiž hned tři setboly!

0-30

Vzápětí přichází další vítězný fiftýn. Už jen dva dělí českého hráče od zisku sady.

0-15

Adam začíná výborně, přímým bodem po servisu ven z dvorce.

3:5

Ten proměňuje a snižuje na 3:5. Za malý okamžik však půjde dovracet konec setu na příjem.

40-30

Důležitou výměnu bere na své konto Wang, jenž vybojoval gembol.

30-30

Pavlásek ale zřejmě nechce uzavírat set na servisu, chce se o to pokusit už nyní na příjmu.

30-15

A vzápětí dokocne převrací vedení v gemu na svou stranu.

15-15

Wangovi se přímým bodem podařilo přerušit soupeřovu sérii bez ztráty.

0-15

Francouz se trápí, zatímco Adam začal hrát opravdu výborně. Šestý získaný fiftýn v řadě.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Tak-Khunn Wang.

2:5

2:5

Čistou hrou Pavlásek potvrzuje brejk a jediný gem ho tak dělí od zisku prvního setu.

0-40

Přímý bod po servisu na téčko, tři gemboly.

0-30

Českému tenistovi se nyní začalo dařit. Po další vítězné výměně se zase o kousek přiblížil pátému gemu.

0-15

Cestu za potvrzením brejku začíná Adam výborně, třetím získaným fiftýnem v řadě.

2:4

Výborně! Rodák z Bílovce podruhé v dnešním utkání brejkuje Francouze a ujímá se vedení 4:2!

40-A

Český tenista zíksává druhý fiftýn v řadě a má brejkbol!

40-40

Adam Pavlásek zabral a gem na příjmu posílá do shody.

40-30

Pavlásek se už už chystal zaútočit, jenže jeho forhendovou ránu nepustila dál síť.

30-30

Wang skvěle zaútočil hned z druhého úderu po lajně. Protivník byl u míčku pozdě a vártil ho jen do pásky.

15-30

Ty však zatím nepřicházejí. Adam byl sice v tlaku, čehož využil k náběhu na síť, Francouz ovšem zahrál přesný prohoz po lajně.

0-30

Znovu český tenista vytáhl nechytatelný bekhend po lajně a je blízko brejkbolům.

0-15

Wangovi se nepovedlo ideálně umístit forhend a nyní toho může litovat, neboť Pavlásek byl u míčku velmi brzy a bekhendem po lajně nedal soupeři šanci na reakci.

2:3

2:3

2:3

Francouz si naběhl k síti, ovšem rodák z Bílovce měl čas na prohoz, který provedl bezchybně po lajně.

30-40

Nevynucená chyba z druhého úderupo servisu ještě prodlužuje gem.

15-40

Wang se vydal k síti po skvělém forhendu, český tenista však zahrál skvělý obranný úder pod nohy protivníka. Ten následně volej nedokázal poslat přes pásku.

15-30

Velmi dlouhá výměna, v níž se Tak-Khunn Wang dlouho bránil vytrvalým úderům od soupeře. Pavlásek nakonec skvěle změnil rytmus hry, soupeř se za jeho kraťasem ani nerozběhl.

15-15

Po kratším returnu Adam zaútočil forhendem po lajně, Francouz byl u míčku pozdě a trefil pásku.

15-0

Slajzovaný forhend Pavláska doletěl až za zákaldní čáru, což potvrdil i umpirový rozhodčí.

2:2

Nedostižným kraťasem Tak-Khunn Wang potvrzuje brejk a srovnává na 2:2.

40-15

Wang dobře zaútočil do protipohybu soupeře. Ten sice ještě stihl reagovat, jenže míček poslal do pásky.

30-15

Přímý bod po servisu na téčko.

15-15

Nevynucená chyba hned z druhého úderu po servisu znamená srovnání stavu v gemu.

15-0

Wang se po servisu vydal k síti a měl i trošku štěstí, neboť prohoz soupeře se od pásky odrazil do autu.

1:2

1:2

1:2

A ten využívá. Wang zahrál do u sítě stojícímu pavláskovi dobrý míček pod nohy, český tenista následně zahrál příliš vysoký stopvolej. Returnující hráč v klidu doběhl míček a forhendovým prohozem po lajně snižuje na 1:2.

40-30

Pavlásek pouštěl lob soupeře do autu, jenže ten bohužel skončil v kurtu! I Francouz se tak dostává k brejkbolu.

30-30

Po dělovém forhendu kros Wanga zahrál český tenista obranný úder do sítě.

15-30

Slajzovaným forhendem se Pavlásek vydal na síť. Francouzovi pokus o prohoz vůbec nevyšel, míček sotva doletěl k pásce.

15-15

Vzápětí ji ale kompenzuje přímým bodem. Wang poslal return za základní čáru.

15-0

Svůj druhý servis Adam začíná stejně, jako ten první, dvojchybou.

0:2

Pavláskův forhend spadl těsně k základní čáře, načež Wang v záklonu zasáhl pásku. Český tenista tak bere hned první servis protivníka!

30-40

Ten první Tak-Khunn Wang odvrací premiérovým esem.

15-40

Skvělá změna rytmu, Francouz kraťas Adama sice doběhl, avšak následně zahrál do autu. Dva brejkboly!

15-30

Poté, co se Wang vydal k síti, tak se pavlásek pokusil o forhendový prohoz po lajně, soupeř však volej do odkryté části kurtu nepokazil.

0-30

Vzápětí servírující hráč přestřeluje forhend, a tak český hráč hned v první hře na příjmu je blízko brejkbolům.

0-15

Po kratším returnu chtěl Wang naběhnout na síť, jenže forhendem zasáhl pouze pásku.

0:1

0:1

0:1

Přímým bodem po servisu na tělo ukončuje rodák z Bílovce první gem zápase, v němž si dokázal postrážit podání.

30-40

Tak to byla fantazie. Český tenista se vydal k síti, jenže protivník ho dokázal přelobovat. V těžké situaci zahrála Pavlásek úder mezi nohama, jímž dokázal Wanga prohodit.

30-30

Adam se skvěle ubránil forhendovým dělovkým soupeře, vzápětí ale nepřesně zaútočil bekhendem po lajně.

15-30

Kratšího a hlavně vysokého returnu využil Pavlásek k forhendu do protipohybu.

15-15

Velmi dlouhá výměna, v níž byl po většinu času aktivnější český tenista a vyplatilo se. Wang slajzovaným bekhendem zamířil do autu.

15-0

Adam Pavlásek nezačíná utkání vůbec dobře, dvojchybou.

0:0

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Adam Pavlásek.
Oba tenisté se již letos jednou utkali. Stalo se tak na halovém challengeru v německém městě Koblenz, kde Pavlásek duel druhého kola po prohraném prvním setu otočil a zvítězil 3:6, 6:3 a 6:4. Také dnes bude Čech papírovým favoritem, a to zejména díky větší antukové praxi.
Ani Pavlásek neprožívá nejpovedenější ročník. V žebříčku se český tenista propadl na 335. místo, vinou čehož si nezahrál kvalifikaci Wimbledonu a musel tak startovat pouze na futuru v Pardubicích. Na tom došel Pavlásek do čtvrtfinále, v němž nestačil na Slováka Kleina. Soutěžní duel odehraje Pavlásek po necelých třech týdnech. Na antuce letos posbíral 14 vítězství a 12 porážek.
Wang je v novém vydání žebříčku ATP na 308. místě. Francouz neprožívá ideální sezónu, když má na všech površích zápornou bilanci. Na antuce, na níž se hraje právě v Nizozemsku, letos odehrál jen tři utkání, přičemž uspěl pouze jednou. Na kurtu se naposledy představil před více než měsícem na challengeru v Prostějově, kde vypadl ve druhém kole s pozdějším šampionem Andujarem.
Příjemné pondělní dopoledne. Adam Pavlásek dnes vstoupí duelem prvního kola do premiérového ročníku challengeru v Amersfoortu. Na tamější antuce změří čtyřiadvacetiletý Čech síly s Francouzem Tak-Khunnem Wangem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.