Mistrovství světa

Švýcarsko – Rusko

0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1)

19.05.2019, 20:15 • Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava • Skupina B • Tomáš Kalas (@tomascipy), Lukáš Mihal (@mihal_lukas)

Tipsport: 6.23 5.66 1.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:55

59:55 Pár vteřin před koncem utkání nastřelilo Švýcarsko tyč.

59:55

Přesto se ještě v závěru urodila jedna švýcarská akce, z bezprostřední blízkosti ale Švýcaři nedotlačili puk do branky!

58:06

Je to opravdu tak! Georgijev si totiž masku sundal sám a úmyslně, proto dostává dvě minuty. Trest odsedí Ovečkin a Švýcarsko bude mít přesilovou hru maximálně do konce utkání! Navíc si bere oddechový čas.

57:10

57:10 Rusko bylo pár centimetrů od čtvrtého gólu.

57:10

Rusové následně vyhodili puk, který minul pravou tyč opuštěné klece pouze o centimetry!

56:18

Švýcarsko hraje bez gólmana a zkouší variantu 6 na 4!

55:45

Zcela poslední možnost od Švýcarů, jak zabojovat o body. Kuzněcov posunul při švýcarské akci v pádu branku a je za to vyloučen na dvě minuty.

55:20

55:20 Nikita KUČEROV - 0:3

55:20

Rusko právě vstřelilo branku!
Rudá mašina dost pravděpodobně potvrdí svou neporazitelnost šestou výhrou na turnaji! Animisov se dostal skrz dva švýcarské obránce. Následně chytrou zabičkou uvolnil NIKITA KUČEROVA, který bez problémů zakončil k levé tyči. Asistence: Arťom Anisimov, Nikita Zajcev.

53:55

Mohlo být sníženo, ale opět zasáhl skvělý Alexandar Georgijev! Ruský brankář tentokrát kryl svou lapačkou tvrdou ránu Michaela Fory!

50:36

Mohlo to být 0:3! Střela Nikity Guseva po krosové přihrávce směřovala do odkryté branky, ale Genoni holí přilepenou k ledu puk i s trochou štěstí zastavil!

49:00

Navíc může Rusko stvrdit tříbodový zisk, Weber za vlastní brankou podrazil Guseva, který bude určitě během přesilovky vidět. Weber se na to bude moci dívat z trestné.

42:06

Dmitrij Orlov měl na holi rozhodující branku! V levém kruhu totiž našel odražený kotouč, díky čemuž mohl zakončit do odkryté branky, ale další skvělý zákrok Genoniho drží švýcarské naděje!

41:27

41:27 Kotouč se objevil těsně vedle brány Švýcarska.

41:27

Rod se rozhodl pro tvrdou střelu od modré, jenže brusle Zadorova tento pokus zablokovaly. Sám Zadorov si pak sjel v protiútoku před švýcarskou branku a poslal ledabyle puk brankovištěm. Ten ale vyplaval jenom pár centimetrů od pravé tyče!

39:56

Čtyři sekundy před koncem třetiny se strhla u švýcarské střídačky potyčka. Jaké jsou tresty? Jednoduše řešené, jak Noah Rod, tak i Vladislav Gavrikov jsou trestáni shodně dvěma minutami, oba za hrubost.

35:24

35:24 Georgijev byl opět připraven a drží na svém kontě nulu.

35:24

Josi z levého kruhu šperkoval celou přesilovkou akci přesunutím hry křížně na druhou stranu, odkud přišla střela. Georgijev ale výtečně zasáhl!

33:29

Vyloučení v týmu Rusko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.

26:20

26:20 Nikita KUČEROV - 0:2

26:20

Švýcarsko podlehlo přesilovkovému tlaku a Rusové se trhají do dvougólového vedení! NIKITA KUČEROV byl v této přesilové hře velice vidět a dostal se k několika střelám. Poslední ale byla zcela přesná, Nikita Gusev totiž přihrávkou křížem na druhý kruh připravil pro Kučerova skvělou střeleckou pozici na pravém kruhu, kterou nemohl ruský snajpr odmítnout – 0:2! Asistence: Nikita Gusev.

25:17

Pro Kučerova se rýsovala šance na reparát, když zůstal sám před brankou a nikým nehlídán, avšak kotouč napálil pouze do středu branky, kde sídlí Genoni!

25:02

Puk byl před odkrytou švýcarskou bránou, a tak raději Nico Hischier posunul vlastní brankou. Naprosto po právu tak dostává dvě minuty za zdržování hry.

24:52

24:52 Kučerov nepřekonal švýcarského gólmana.

24:52

Nikita Kučerov se dostal až do předbrankového prostoru, kde se pokusil roztáhnout Genoniho a pohodlně zasunout puk za jeho záda, ale již z velké blízkosti švýcarského gólmana nepřekonal!

23:40

Obrovská chyba při švýcarské rozehře, kterou málem potrestal Alexandr Ovečkin. Washingtonský forvard totiž jen těsně nedosáhl na odražený kotouč, který se nacházel před prázdnou brankou!

22:49

22:49 Tristan Scherwey nepřekonal Georgijeva.

22:49

Tristan Scherwey dobruslil vyhozený kotouč a po pravém křídle se vydal vstříc ruské brance. Zkusil zakončení na dlouhou tyč Ruska, Georgijev mu ale střelu vykopl betonem!

20:31

I na začátku této třetiny přichází vyloučení. Nikita Nestěrov podrazil pronikajícího Haase a obdržel dvě minuty pobytu na trestné lavici.

18:23

Zadorov to teď schytává z tribun. Na kostce je totiž promítán jeho zákrok na Hischiera, kterého nohou poslal k zemi v podobě podrážení. Dvě minuty pro Zadorova jsou jasné a ruský bek si je taktéž odpyká na trestné.

14:11

První přesilovou hru dostane i švýcarský nároďák. Vyloučeným je Dinar Chafizullin za zahákování hráče v předbrankovém prostoru. Přesilová hra se rozehraje po další přestávce.

08:52

08:52 Georgijev si poradil se střelou Josiho.

08:52

Ruský hráč sice zblokoval velmi nebezpečnou střelu, ale kotouč srazil jen k Romanovi Josimu, který byl tak před brankou úplně sám, ale z mezikruží zakončil jen do lapačky Alexandara Georgijeva!

07:46

Gusevova nahrávka před branku zprvu nevypadala nebezpečně, nakonec ale proklouzla na hůl Anisimova, který nebyl vůbec daleko od toho, aby doklepl puk do prázdné branky!

04:46

04:46 Rusové nedokázali propasírovat kotouč do soupeřovy svatyně.

04:46

Ohromný závar před švýcarskou brankou po střele Ovečkina z mezikruží! V brankovišti se válelo hned několik hráčů z obou stran, až sudí ztratil puk z dohledu a přerušil hru. Poté přišlo nějaké to strkání a emoce, nicméně to nebylo nic, za co by bylo potřeba vyloučit.

03:36

03:36 Arťom ANISIMOV - 0:1

03:36

Rusové se dostávají do brzkého vedení v utkání! Orlov v obranném pásmu získal kotouč a přes střed pole ho protáhl až do útočného pásma, navíc přes tři obránce. Před Genonim zkusil kličku, kterou mu švýcarský gólman přečetl. Obrana si nicméně nedokázala ale pokrýt ARŤOMA ANISIMOVA, jehož snadné doklepnutí do branky značí změnu skóre – 0:1! Asistence: Dmitrij Orlov, Nikita Gusev.

00:22

Hned po 22 sekundách si sborná zahraje přesilovku. Noah Rod nechtěně trefil soupeře do obličeje a odpyká si tak dvě trestné minuty za vysokou hůl.

0:3

Branky a nahrávky: 4. Anisimov (Orlov, N. Gusev), 27. Kučerov (N. Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, N. Zajcev)

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Hofmann, Frick, Fora – Fiala, Hischier, S. Moser (A) – Andrighetto, Kurashev, Ambühl – Martschini, Haas, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey.

Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Barabanov – Dadonov (A), Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov (A), Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk (C).

Rozhodčí: Björk (SWE), Tufts (USA) – Malmquist (SWE), Oliver (USA)

Diváci: 9 056

00:22 SUI 2 Rod, vysoká hůl
03:36 RUS 0:1 Anisimov (Orlov, N. Gusev)
14:11 RUS 2 Chafizullin, hákování
18:23 RUS 2 Zadorov, podrážení