Mistrovství světa

Švýcarsko – Rusko

0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1)

19.05.2019, 20:15 • Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava • Skupina B • Tomáš Kalas (@tomascipy), Lukáš Mihal (@mihal_lukas)

Tipsport: 6.23 5.66 1.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:06

Je to opravdu tak! Georgijev si totiž masku sundal sám a úmyslně, proto dostává dvě minuty. Trest odsedí Ovečkin a Švýcarsko bude mít přesilovou hru maximálně do konce utkání! Navíc si bere oddechový čas.

55:45

Zcela poslední možnost od Švýcarů, jak zabojovat o body. Kuzněcov posunul při švýcarské akci v pádu branku a je za to vyloučen na dvě minuty.

49:00

Navíc může Rusko stvrdit tříbodový zisk, Weber za vlastní brankou podrazil Guseva, který bude určitě během přesilovky vidět. Weber se na to bude moci dívat z trestné.

39:56

Čtyři sekundy před koncem třetiny se strhla u švýcarské střídačky potyčka. Jaké jsou tresty? Jednoduše řešené, jak Noah Rod, tak i Vladislav Gavrikov jsou trestáni shodně dvěma minutami, oba za hrubost.

33:29

Vyloučení v týmu Rusko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.

25:02

Puk byl před odkrytou švýcarskou bránou, a tak raději Nico Hischier posunul vlastní brankou. Naprosto po právu tak dostává dvě minuty za zdržování hry.

20:31

I na začátku této třetiny přichází vyloučení. Nikita Nestěrov podrazil pronikajícího Haase a obdržel dvě minuty pobytu na trestné lavici.

18:23

Zadorov to teď schytává z tribun. Na kostce je totiž promítán jeho zákrok na Hischiera, kterého nohou poslal k zemi v podobě podrážení. Dvě minuty pro Zadorova jsou jasné a ruský bek si je taktéž odpyká na trestné.

14:11

První přesilovou hru dostane i švýcarský nároďák. Vyloučeným je Dinar Chafizullin za zahákování hráče v předbrankovém prostoru. Přesilová hra se rozehraje po další přestávce.

00:22

Hned po 22 sekundách si sborná zahraje přesilovku. Noah Rod nechtěně trefil soupeře do obličeje a odpyká si tak dvě trestné minuty za vysokou hůl.

0:3

Branky a nahrávky: 4. Anisimov (Orlov, N. Gusev), 27. Kučerov (N. Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, N. Zajcev)

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Hofmann, Frick, Fora – Fiala, Hischier, S. Moser (A) – Andrighetto, Kurashev, Ambühl – Martschini, Haas, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey.

Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Barabanov – Dadonov (A), Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov (A), Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk (C).

Rozhodčí: Björk (SWE), Tufts (USA) – Malmquist (SWE), Oliver (USA)

Diváci: 9 056

00:22 SUI 2 Rod, vysoká hůl
03:36 RUS 0:1 Anisimov (Orlov, N. Gusev)
14:11 RUS 2 Chafizullin, hákování
18:23 RUS 2 Zadorov, podrážení