Mistrovství světa

Norsko – Česko

2:7

konec (1:3, 0:2, 1:2)

11.05.2019, 20:15 • Ondrej Nepela Arena • Skupina B • Klára Petrásková, Jonáš Majtyka

Tipsport: 10.0 8.54 1.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z naší strany je to pro dnešek vše, přejeme vám příjemný zbytek sobotního večera. (22:36:12)
Svěřenci trenéra Miloše Říhy budou mít nyní jeden den volna a pondělí se střetne s výběrem Ruska!
Čeští hokejisté si tak zaslouženě poslechnou svou hymnu.
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Norsko: 9 (23)
Česko: 13 (42)
Zápas je u konce! Češi po zápase se Švédy předvedli další famózní výkon, když svého soupeře předčili ve všech ohledech. Norové sice chvílemi kousali, využili však pouze dvě šance a prohrávají i druhé utkání šampionátu. Česká reprezentace nastřílela seveřanům sedm branek a po dvou zápasech má tak velmi dobré skóre 12:4.
Nejlepší hráči utkání:

Česká republika: Z rukou Jaromíra Jágra se ocenění dočkal Michael Frolík!

Norsko: Jonas Hölös

59:10

Češi si přihrávají ve své obranné třetině a vyčkávají konec zápasu.

59:00

Jsme v poslední minutě zápasu. Češi zcela kontrolují hru a nepřipouští nějaký slabší závěr, který by se odehrával před jejich klecí.

58:32

Všichni fanoušci vstali ze svých sedadel a děkují českému týmu za dnešní výkon.

58:16

Rutta zůstal sám viset na pravém křídle a po přihrávce z obranného pásma sjížděl před Holma. Pokus o rozhození norského gólmana ale nevyšel, Holm celý záměr přečetl.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého zápasu.

57:10

Dominik Simon zkoušel přihrát od modré najíždějícímu Davidu Musilovi, jenže člen slavné hokejové rodiny na puk těsně nedosáhl.

56:27

Stadionem obíhají mexické vlny, diváci si závěr zápasu zcela užívají. Dnes se totiž jedná o doposud nejvyšší návštěvu MS!

56:20

Nyní ale musel zasahovat Šimon Hrubec, který svými betony vyrazil střelu Martina Röymarka.

55:58

Utkání už se spíše jen dohrává, ani jeden tým se nikam nežene.

54:33

Norové jeli dva na jednoho, o šanci skórovat je však parádním obranným zákrokem připravil Filip Hronek.

54:04

Protiútok Norska zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje postavení mimo hru.

2:7

Branky a nahrávky: 11. Lindström (Martinsen, Holös), 41. Olden (M. Olimb) – 3. Hronek (Voráček, Frolík), 7. Hronek (D. Kubalík, Řepík), 16. Frolík (Hronek), 24. Frolík (Voráček, Simon), 34. Řepík (D. Kubalík, Hronek), 42. Chytil (Rutta, J. Vrána), 45. D. Kubalík

Norsko: Haukeland (41. Holm) – Lesund, Holös (C), Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Bull, Reichenberg – Olden, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Rosseli Olsen, Haga, Valkvae Olsen – Martinsen, Trettenes, Lindström – Kristiansen, Röymark, K. Forsberg.

Česko: Hrubec (Bartošák) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Palát, Chytil, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna.

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Schukies (GER) – Leermakers (NED), Shishlo (RUS)