MOL liga žen

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha

23:24

konec (14:10) Stav série: 0:2

04.05.2019, 17:00 • Sportovní hala Polanka nad Odrou • Semifinále ČR • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.65 8.64 2.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 23:24 (14:10)
Nejvíce branek: Polášková 7/3, Smetková 5, Desortová 3 – Pokorná 6/3, Míšová 5, Fryčáková 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 3:3. (18:36:39)
Cesta do Prahy bude vlakem sice delší, slávistické hráčky si jí ale určitě užijí. Kdo ví, třeba se tímto výkonem bude inspirovat fotbalová Slavia v Liberci. Z mé strany to bylo dnes vše, já vám děkuji za pozornost a budu se někdy příště těšit u házené napočtenou!
Poruba nezvládla druhou půli a Slavia postupuje do finále o mistra České republiky po výhře 24:23!

Sport dokáže být někdy krutý. Po 35 minutách málokdo totiž pochyboval, že by se Slavia vrátila ze stavu 10:17 a hrůzostrašného vstupu do druhé půle pozvedla. Krok po kroku se ale hosté dokázali dotahovat, Poruba hrála místy až moc profesorsky a bojující slávistický kádr postupně umazával něco málo z náskoku. Impulsem byl příchod Michaely Hillebrandové do slávistické branky, která zavřela v prvních minutách svého pobytu branku a Poruba rázem byla před domácím publikem pod tlakem. Adriana Míšová v 53. minutě srovnala na 22:22 a dalo se tušit, že to bude velmi dramatický závěr. A on skutečně byl. Minutu a půl před koncem Slavia vedla 24:23 a Poruba šla do posledního útoku. V něm se dotlačila až do pasivní hry a osm sekund před koncem musela již střílet Polášková. Její pokus šel ale vedle pravé tyče a sen Poruby se rozplynul – 23:24.

Konec zápasu. (23:24)

60

Jenže střela Poláškové osm sekund před koncem míří mimo, respektive vedle pravé tyče! Je rozhodnuto! (23:24)

60

Čas 59:36, Poruba musí střílet! (23:24)

60

40 sekund do konce, Poruba v pasivitě! (23:24)

60

Poslední minuta utkání, Slavia brání útok Poruby. (23:24)

59

Slavia vede opět o jednu branku! Tohle bude drama až do konce. (23:24)

58

Hosté v pasivitě a domácí toho využívají! Smetková srovnává na 23:23 z brejku! (23:23)

58

Pokorná byla na levé straně tvrdě zahozena, hra je přerušena. (22:23)

57

V pasivní hře si Poruba opět neporadila a Slavia může odskočit na dvě branky rozdílu. (22:23)

57

Porubanky ubránily útok Slavie a samy jdou před branku hostí. Ale mají to tam strašně těžké, Slavie hraje na krev. (22:23)

55

Minarčíková dostala z pivota luxusní šanci na domácí straně, Hillebrandová ale dalším skvělým zákrokem podržela Pražanky! (22:23)

55

Poruba je totálně psychicky dole! Míšová z pivota dala 23. zásah svého týmu a Slavia je dobře rozjetá na postup! Domácí trenér bere oddechový čas. (22:23)

55

Hillebrandová ale pět minut před koncem chytá střelu z levé spojky a Slavia může jít do klíčového vedení! (22:22)

54

Blok hostujících hráček a pasivní hra Poruby stále zůstává. Zbývá jedna přihrávka. (22:22)