Mistrovství světa - II. B Divize

Gruzie – Island

6:3

konec (2:3, 2:0, 2:0)

26.04.2019, 23:30 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • 4. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

58:46

Vasilčenko před brankou v jasné pozici zahákoval soupeře a Gruzínci jdou do tří.

58:23

Už to vypadalo, že si Island v závěru zápasu zahraje přesilovku, když Žužanašvili zahrál vysokou holí. Jenže Islanďanů bylo rázem na ledě až příliš a dostávají trest na nadměrný počet hráčů na ledové ploše, který si odsedí Solvi Atlason.

50:29

Další faul přichází tentokrát od Gruzínců. Arťom Kozjulin jde ven za podrážení. Možná jedna z posledních šancí Islandu na to, aby se zápasem něco udělali.

45:20

Semjonovi Charizovovi se na trestné lavici vcelku líbí, od času 24:50 je venku již potřetí, nyní za hákování.

35:01

Oliver Obolgogiani, který nahrával na zatím vítězný gól Gruzínců, bude současné dvě minuty sledovat z trestné lavice, neboť po buly ve svém pásmu podrazil soupeře.

33:10

Nepříjemnost pro Island. Gunnar Arason totiž u mantinelu v obranném pásmu podrazil protihráče a jde také ven.

30:56

Po šesti minutách jde na trestnou zase Semjon Charizov, který dostává dvě minuty za zásah do nohou protihráče.

24:50

Islanďané byli nadále v tlaku a Semjonovi Charizovovi nezbylo nic jiného, než zahákovat soupeře. Přesilová hra pro Island.

18:41

Hafthor Sigrunarson dostává od sudích druhý trest během minuty a 17 sekund. Nyní za sekání a Gruzínce čeká dlouhá, přes minutu a půl dlouhá, přesilovka pět na tři.

18:12

Islanďané se nepoučili a přichází další trest, Olli Blondal jde na lavici hanby na dvě minuty za držení protihráče.

17:24

Hafthor Sigrunarson je prvním vyloučeným hráčem na straně Islandu, dostává dvě minuty za napadení.

10:17

Pro Gruzínce může být ještě hůře, neboť Oliver Obolgogiani jde ven na dvě minuty kvůli sekání.

6:3

Branky a nahrávky: 18. Kozjulin (Žužunašvili), 20. Žužunašvili (Kozjulin), 23. Obolgogiani (Žužunašvili), 34. Kurbatov (Obolgogiani), 53. Obolgogiani (Kurbatov), 57. Vasilčenko – 8. Račanský (Sigurdsson), 10. Račanský (Sigurdsson, Orongan), 12. Orongan (Račanský, Palsson)

Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Kurbatov, Švecov, Comaja, Šalunov, Jeiranašvili, Minasiani – Žužunašvili, Kozjulin, Obolgogiani – Vasilčenko, Dumbadze, Kočkin – Gongadze, Vedjapin, Charizov. Trenér: Roland Svanidze

Island: Hedström (Sigurbergsson) – G. Arason, Palsson, Blondal, Thorsteinsson, V. Arason, Jonsson – Sigurdsson, Račanský, Orongan – Mikaelsson, Leifsson, Sigrunarson – Kristinsson, Johannesson, Andresson – Gudnason, Knutsson, Atlason – Arnason. Trenér: Vladimír Kolek

Rozhodčí: Tomasz Radzik – Justin Cornell, Sem Ramirez

07:11 ISL 0:1 Račanský (Sigurdsson)
09:20 ISL 0:2 Račanský (Sigurdsson, Orongan)
10:17 GEO 2 Obolgogiani, sekání
11:07 ISL 0:3 Orongan (Račanský, Palsson)
17:24 ISL 2 Sigrunarson, napadení