Play-off NHL

Boston Bruins – Columbus Blue Jackets

3:2

po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) Stav série: 1:0

26.04.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • Semifinále V. konference • Michal Břuchanský

Tipsport: 2.13 3.88 2.99 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:51:38)
Československá stopa v utkání:
Zdeno Chára (BOS)
0+0, 2 střely, čas na ledě 22:46
David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:36
David Pastrňák (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:29.
1. Charlie Coyle (BOS) 2+0
2. Tuukka Rask (BOS) 20 zák., 2 góly, 90,9%
3. Marcus Johansson (BOS) 0+2.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 37 – 22 (14:4, 6:10, 13:7, 4:1)
Zablokované střely soupeře: 7 – 19
Trestné minuty: 8 – 8
Využité přesilové hry: 0/4 – 0/4
Góly v oslabení: 1 – 0
Vyhraná vhazování: 52% – 48%
Bodyčky: 31 – 40.
Je dobojováno! Boston vytěžil z vynikajícího úvodu jediný gól, který Noel Acciari dal paradoxně ve vlastním oslabení. Columbus se po týdenní pauze ale rozehrál a ve třetí třetině skóre otočil, když se během třinácti vteřin ujaly teče Dubinského a Duboise. Medvědi ale nesložili zbraně a okamžitě se nadechli k závěrečnému náporu, v němž dostal zápas do prodloužení Charlie Coyle. Nahrával mu Marcus Johansson, který mu v nastaveném čase připravil také vítězný gól na 3:2. Pro bývalého útočníka Minnesoty to byl už pátý zásah v play-off, díky němuž se Bruins ujali v sérii vedení.

65:15

65:15 Charlie COYLE - 3:2

65:15

Bruins právě vstřelili branku!
Žádný hokejový maratón se v TD Garden konat nebude! Heinen přehodil puk na levou stranu k Johanssonovi, který pohotovým křižným pasem našel na zadní tyči CHARLIEHO COYLEA. Ten měl poměrně dost prostoru a ideálně nastavenou hokejkou ztečoval puk za záda pouze přihlížejícího brankáře. Asistence: Marcus Johansson, Danton Heinen.

64:46

Naopak David Krejčí do prodloužení ještě nenastoupil. Zřejmě to bude následek srážky s Rileym Nashem, ke které došlo v závěru třetí třetiny.

64:13

Český útočník David Pastrňák se definitivně vrátil do prvního útoku, který jen přihlížel střele Duchenea a relativně jistému zákroku brankáře Raska.

63:42

Kukan nepřesně přihrával na Dzingela. Blue Jackets ovšem zahájili aktivní napadání a aspoň na pár jednotek vteřin kotouč vybojovali.

63:22

Wagnerovi utekl puk k Panarinovi, který se marně snažil protančit obranou. Po zisku Carla zakončoval právě Wagner, avšak nechtěně napálil spoluhráče DeBruska.

62:59

McAvoyova přihrávka určená Marchandovi propadla až k Bobrovskému. Ten nechtěl nic riskovat a raději přerušil hru za cenu dalšího buly v obranném pásmu CBJ.

62:25

Joakim Nordström se na ledě ocitl bez spoluhráčů. Puk nahazoval sám pro sebe a u zadního mantinelu už se k němu neprobojoval.

61:53

Znovu se Blue Jackets zbavili kotouče, aniž by přešli útočnou modrou. Icing to tentokrát není, puk totiž letěl přesně na Raska.

61:15

Clifton přepustil puk Johanssonovi, který o velký kus minul Bobrovského branku. V lepší šanci byl Wagner, leč ruský gólman ve službách Columbusu odolal.

60:49

U Marchandova nahození byl jako první Bergeron. Jeho kolegové znovu nezvládli přechodovou fázi a provinili se icingem.

60:15

Bruins nevyužili Jonesova vyhození na zakázané uvolnění. Bergeron vyhrál buly mezi dva beky, kteří se museli vrátit pro puk do středu hřiště.

60:01

3:2

Branky a nahrávky: 11. Acciari (McAvoy), 56. Coyle (Ma. Johansson, Krug), 66. Coyle (Ma. Johansson, Heinen) – 48. Dubinsky (Riley Nash, S. Jones), 48. Dubois (Panarin)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Kukan, Harrington, Clendening – Bjorkstrand, Dubois, Panarin – Atkinson (A), Duchene, Dzingel – J. Anderson, N. Foligno (C), Texier – Dubinsky, Jenner (A), Riley Nash.

Rozhodčí: Charron, O´Rourke – Murray, Gibbons

Diváci: 17 565

03:19 CBJ 2 Harrington, podrážení
04:37 BOS 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Ma. Johansson
09:20 BOS 2 Coyle, hákování
10:34 BOS 1:0 Acciari (McAvoy)