24.04.2019, 07:52 • Kurt č. 2, Nan-čchang (CHN) • 2. kolo • Milan Huppert

Tipsport: 3.11 1.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Je konec! Václav Šafránek poráží patnáctého nasazeného Ignatika a raduje se z postupu do čtvrtfinále!

5:4

Přímým bodem z podání Ignatik ukončuje gem a snižuje na 4:5. Nyní však čeká beloruského hráče o poznání tvrdší oříšek a to poprvé prolomit podání soupeře, jinak bude zápasu u konce.

5:3

Český tenista zahrál vítězný bekhend kros a od vítězství v zápase ho tak dělí už jen jediný gem.

4:3

Rovněž běloruský tenista zvládl těžké chvíle při podání a ještě v tomto utkání žije, musí však prolomit některé ze dvou následujících podání soupeře.

4:2

Výborně, rodák z Brna zvládl těžkou situaci a ujímá se vedení 4:2.

3:2

Avšak druhý už využívá a snižuje na 2:3 ze svého pohledu.

3:1

Václav Šafránek si je vědom soupeřova neúplně ideálního zdravotního stavu a tak mu poslal další kraťas, který znovu slavil úspěch, brejk je potvrzen.

2:1

Výborně! Ignatik pod tlakem zkazil lehký forhend a vidíme tak první brejk zápasu, které má na svědomí český tenista!

1:1

A využívá hned ten první, za jeho forhendem se totiž soupeř pouze ohlédl.

0:1

Běloruský tenista si drží své podání a ve druhé sadě se ujímá vedení.

7:6

Je to tam! Výborným returnem dostal Šafránek svého soupeře pod tlak a vítězným forhendem ukončuje první set ve svůj prospěch! Ignatik vzeky rozmlátil raketu o zem.

6:6

Čopovaný bekhend Šafránkovi vůbec nevyšel, o vítězi prvního setu rozhodne tiebreak.

6:5

Zkrácení hry zkusil i Ignatik, avšak Šafránek ho doběhl a vrátil na polovinu soupeře, Bělorus pak volejem netrefil kurt.

5:5

Svým třetím esem Vladimir Ignatik srovnává na 5:5.

5:4

Druhým esem ukončuje rodák z Brna devátý gem zápasu.

4:4

Bělorus so rozběhal svého soupeře, na umístěný forhend do rohu kurtu už Šafránek nestačil, je srovnáno.

4:3

První těžkou chvíli český tenista zvládl, v poslední výměně mu pomohlo prasátko, kterým soupeře dostal pod tlak, v souboji u sítě pak slavil úspěch právě Václav Šafránek.

3:3

Běloruský hráč je při svém podání naprosto bezchybný. Třetí čistá hra a srovnáno na 3:3.