Greetje Minnenová (Q) – Petra Kvitová (3)

0:2 1:6, 4:6

24.04.2019, 20:47 • Centrální kurt, Stuttgart (GER) • Osmifinále • Adam Dořák

Tipsport: 4.48 1.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

První set byl jednoznačný a to pro Kvitovou, která dokázala celkem třikrát vzít své soupeřce podání. Sama jedno ztratila, ale i tak se mohla po půl hodině hry radovat ze zisku prvního setu.

Druhý set už byl o něco vyrovnanější. Minnenová zlepšila svůj servis a první čtyři gemy si obě tenistky držely servis bez jediné brejkbolové možnosti. Menší zlom nastal v pátém gemu, kdy se Kvitová ujala vedení 3:2, avšak její soupeřka si ztracený servis ihned dokázala vzít zpět. Následně otočila vývoj skóre čistou hrou při svém dalším servisu a vypadalo to, že Minnenová odvrátila počínající krizi a bude nás čekat zajímavé vyvrcholení druhého setu. Nicméně jako zlomový se ukázal devátý gem druhé sady. V něm Kvitová proměnila až šestý brejkbol a mohla jít podávat na vítězství. Kvitová odservírovala bez problémů a čistou hrou uzavřela tento zápas.

Petra Kvitová se v dalším kole utká buď s turnajovou sedmičkou A. Sevastovou nebo L. Siegemundovou. Jejich zápasy se budou hrát zítra. (22:09:02)

Konec zápasu

0:2; 4:6 - Petra Kvitová

4:6

Kvitová vyslal první servis a další return od kvalifikantky míří do autu.

0-40

Minnenová returnuje první servis do autu a nabízí své soupeřce pohodlné tři mečboly!

0-30

Nyní slaví úspěch úderem do protipohybu!

0-15

Pěkný úder křížem a pro psychickou pohodu důležitý první míček získává Petra Kvitová.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Perfektní doběhnutí míčku od české hráčky. Ta na poslední chvíli ještě stačila křížem vrátit míček těsně za síť a tohle Minnenová nemohla doběhnout! Nyní bude Kvitovou čekat hodně důležitý servis a pokud jej zvládne, tak se může radovat z postupu do dalšího kola.