konec (0:0, 1:0, 2:0)

11.04.2019, 17:10 • Espoo Metro Areena 2. kluziště • Čtvrtfinále • Michal Raška

Tipsport: 1.41 4.95 6.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:22:18)
Je konec! Rusko postupuje do semifinále Mistrovství světa naprosto zaslouženě po výhře 3:0 nad Švýcarskem. Domácí hráčky dlouho nemohly vstřelit branku, ale nakonec se to ve 33. minutě povedlo Anně Šokinové. Ve 46. minutě zvýšila vedení na dvě branky Jelena Dergačjová. A minutu před koncem definitivně rozhodla střelou do prázdné Alevtina Štarjová.

59:43

Opět je Rusko u puku a utkání se pouze dohrává.

58:32

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Ryhnerová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:22

58:22 Alevtina ŠTARJOVÁ - 3:0

58:22

Rusko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Rusky dávají třetí branku, o kterou se postarala ALEVTINA ŠTARJOVÁ, která se dostala k puku ve středu hrací plochy a následně zakončila do prázdné svatyně. Asistence: Anna Šokinová.

58:09

Následně se rusky dopustily zakázaného uvolnění a následuje tak buly v pásmu domácích.

57:56

Hostující mužstvo to zkouší bez brankářky!

57:22

Švýcarsky sice měly poradu ke konci zápasu, ale opět je to Rusko, které drží kotouč na svých holích.

56:42

Oddechový čas pro hosty.

56:26

Hra se ke konci utkání přitvrdila, ale vše bylo čisté a podle pravidel.

55:44

Pirogová to zkusila zpoza modré čáry, ale její pokus skončil opět jen v moci gólmanky Brandliové a Rusko naprosto jasně dominuje hře.

54:59

Pavlová se skvěle vyhnula protihráčce, ale následně vypálila jen do míst, kde byla připravena Brandliová.

53:46

Nyní se Rusko dopustilo jen zakázaného uvolnění a hostující mužstvo může něco vymyslet v útočném pásmu a především snížit stav utkání.

52:32

Štarjová se snažila projít středem kluziště, ale obrana Švýcarska jí nepustila.

51:54

Hosté se posléze dostali k puku, ale ten jen vyhodili ze svého pásma.

50:43

Ruské hráčky jsou i nadále v tlaku a hraje se takřka pořád ve třetině Švýcarska.

50:00

Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a ruský výběr stále vede 2:0.

48:56

Rusko je dnes naprosto jasně lepším týmem a zápas má pod kontrolou.

47:37

46:53

Švýcarky si i v oslabení vytvořily velice dobrou příležitost, ale Morozová předvedla solidní zákrok.

45:37

Vyloučení v týmu Rusko (Kulišová – 2 min., sekání).

45:25

45:25 Jelena DERGAČJOVÁ - 2:0

45:25

Nyní už domácí přesilovou hru využívají a jdu do dvoubrankového vedení! Šokinová poslala z pravé strany parádní přihrávku před bránu soupeře, kde zakončovala do odkryté svatyně JELENA DERGAČJOVÁ. Asistence: Anna Šokinová a Anna Šibanová.

44:54

Už to vypadalo, že Rusko půjde do dvoubrankového vedení, ale domácí hráčce se nepodařilo trefit odkrytou bránu po skvělé přihrávce!

43:55

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zollingerová – 2 min., podrážení).

43:47

Další parádní zákrok Brandliové, která si poradila se sraženou střelou Dergačjové.

42:38

Ruský výběr se nyní dopustil pouze ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

41:17

Štarjová se snažila dostat do útočného pásma, ale obrana Švýcarska jí nepustila.

40:28

Švýcarsko se snaží od úvodu třetí třetiny srovnat, ale pokus z pravé strany nebyl nebezpečný.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Rusko vede 1:0. Domácí hráčky jsou naprosto jasně lepším týmem a nakonec se tak dočkali gólu, který vstřelila ve 33. minutě Anna Šokinová. Švýcarky to budou mít ve třetí třetině velice těžké, jelikož proti skvělým ruskám si zatím nevytvořili takřka nic.

40:00

39:40

Po dlouhé době přišel pokus ze strany hostujícího celku, ale Morozová podržela svoje mužstvo.

38:50

Domácí hráčky se sice vydaly dopředu po levé straně, ale obrana Švýcarska se ubránila a získala puk.

37:18

Opět si domácí hráčky vytvořily velice dobrou šanci, ale ta končí jen na dalším zákroku švýcarské brankářky.

36:43

Rusky dál tlačí na svého soupeře, ale Brandliová stále blokuje pokusy soupeřek.

35:02

33:02

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stanzová – 2 min., sevření puku rukou).

32:04

32:04 Anna ŠOKINOVÁ - 1:0

32:04

Nyní už domácí dávají gól a vedou 1:0! Po přihrávce Štarjové se dostala do zakončení ANNA ŠOKINOVÁ, která už dokázala překonat Brandliovou. Asistence: Alevtina Štarjová a Jelena Dergačjová.

29:45

Tlak Ruska je neuvěřitelný, ale stále je to pouze 0:0.

28:54

Střela od modré skončila pouze v moci gólmanky Brandliové.

27:49

Ne, i když je Rusko jasně lepším týmem, tak stále nemůže vstřelit branku především díky skvělé brankářce Brandliové.

26:44

25:59

Ganejevová se v oslabení dostala do velké šance, když zkoušela zakončit bekhendem, ovšem je z toho jen další fantastický zákrok Brandliové!

25:35

Švýcarsko se sice dostala do útočného pásma v přesilové hře, ale střela nepřišla.

24:44

Vyloučení v týmu Rusko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Timofejevová.

24:26

Pirogová se nedostala přes obranu soupeře a švýcarská brankářka si mohla na chvíli oddychnout.

23:57

Následně to byla Sosinová, která prověřila brankářku soupeře, ale ani ona nemůže dát vedoucí branku.

23:21

Rusko se dostalo dopředu po pravé straně, ale následně přišla další střela, se kterou si Brandliová opět poradila.

22:19

Hostující hráčky se dostaly do zakončení, ovšem s tím si ruská brankářka Morozová poradila.

21:36

Domácí mužstvo se provinilo zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování ve třetině Ruska.

21:15

Posléze už Brandliová musela předvést zákrok, což se jí povedlo a podrželo Švýcarsko.

20:49

Opět se po úvodním buly dostaly k puku domácí hráčky, ale střela nepřišla.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:58.
První třetina tohoto čtvrtfinálového souboje je u konce, ale branky jsme se zatím nedočkali. Rusko je v tomto zápase favoritem a taky to potvrzuje velkým počtem střel, ovšem fantastická Brandliová zatím zlikvidovala všechny pokusy ruského výběru a předvádí opravdu excelentní výkon.

20:00

19:40

Posléze zkoušela své štěstí na druhé straně Batalová, ale ani ta si nevěděla rady na hostující brankářku.

19:13

Švýcarska Stanzová nahodila puk na domácí svatyni, ale to nebylo nic nebezpečného.

18:37

Další velká šance Ruska, jelikož se Šokinová dostala do zakončení z pravé strany, ale Brandliová nebyla ani tentokrát překonána!

18:12

Nyní je to jen další zakázané uvolnění ze strany švýcarského celku a následuje tak opět buly před bránou Brandliové.

17:34

Ganejevová se snažila nahodit kotouč na bránu Švýcarska, ale hostující obrana tento pokus zblokovala.

16:44

Hra se poslední minuty srovnala, ale stále je to spíše Rusko, které tlačí na soupeře.

15:46

Nyní se hrálo chvíli ve třetině ruského výběru, ale Švýcarsko se nedostalo do zakončení.

14:33

Ofsajd ruského týmu a následuje tak vhazování ve středu hrací plochy.

13:19

Následně se už rusky dostaly do zakončení z pravé strany, ale kotouč opět skončil jen v lapačce Brandliové.

12:57

Pirogová se snažila dostat ke střele, ale tentokrát jí v tom zabránila švýcarská obrana.

11:31

A další parádní zákrok hostující gólmanky, která je pod velkým tlakem.

10:31

Nyní se Švýcarsko dopustilo jen zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před gólmanku Brandliovou.

09:49

09:41

Velký závar před švýcarskou brankou, ale ani tentokrát Rusko nevstřelilo první gól tohoto zápasu a vypadá to, že první přesilovka využitá nebude.

08:54

Hostující brankářka zatím předvádí skvělé zákroky, ale v dnešním zápase to bude mít ještě hodně těžké.

08:19

Domácí sice semkli svého soupeře, ale následné zakončení Dergačjové skončilo pouze v moci gólmanky Brandliové.

07:49

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Zollingerová – 2 min., sekání).

07:33

Ruský výběr je stále v tlaku, ale zatím se mu nedaří vstřelit úvodní branku tohoto čtvrtfinále.

06:55

A opět musela být ve střehu švýcarská brankářka, jelikož se ke střele z pravého kruhu dostala Kadirová.

06:26

Brandliová nevěděla, kde má kotouč po střele od modré čáry, ale nakonec jej našla pouze ve své výstroji.

05:35

Ruské hráčky se nyní dopustily ofsajdového postavení a následuje buly ve středním pásmu.

04:56

Opět je domácí mužstvo v útočném pásmu, ale Švýcarsko se vysvobodilo a dostalo kotouč ze své třetiny.

03:41

Šokinová se ocitla v dobré šanci, když se dostala k puku před bránou Švýcarska, ale následně vypálila jen vedle svatyně soupeře!

02:39

Zatím se hraje v rychlém tempu nahoru dolů, ovšem momentálně nevidíme nějaké pokusy na bránu.

01:37

Střela Bratiščevové skončila pouze v moci brankářky Brandliové, ale od začátku utkání je Rusko lepším týmem.

00:36

Rusko se dostalo po pravé straně dopředu, ale ke střele se domácí hráčky nedostaly.

00:01

Rusko: Morozová (Prugová) – Ganejevová, Batalová, Pirogová, Šibanová (C), Čistjaková, Nikolajevová, Tereškinová, Savoninová – Pavlová, Sosinová (A), Vafinová – Dergačjová, Štarjová, Šokinová (A) – Kadirová, Bratiščevová, Kulišová – Kanajevová, Timofejevová, Smolinová

Švýcarsko: Brandliová (Maurerová) – Leemannová, Christenová, Bullová, Vallariová, Altmannová (C), Forsterová – Stanzová, Mullerová, Waidacherová (A) – Enzlerová, Ruediová, Rueggová (A) – Quennecová, Zollingerová, Ryhnerová – Sigristová, Wetliová, Schlegelová

Rozhodčí: Gabrielle Lortie Arianová, Maria Fuhrbergová – Jenni Heikkinenová, Julia Kainbergerová.
Ve čtvrtfinále se proti sobě utkají týmy Rusko a Švýcarsko. Naposled se spolu tato mužstva střetla v základní skupině, kde Rusko zvítězilo 2:1.
Ruský tým tak nakonec skončil ve skupině A na čtvrtém místě se třemi body a skóre 3:20. Jedinou výhru si připsal právě nad dnešním soupeřem. Švýcarsko se umístilo na poslední příčce bez bodu a se skóre 3:22.
Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:0

Branky a nahrávky: 33. Šokinová (Štarjová, Dergačjová), 46. Dergačjová (Šokinová, Šibanová), 59. Štarjová (Šokinová)

07:49 SUI 2 Zollingerová, sekání
24:44 RUS 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Timofejevová
32:04 RUS 1:0 Šokinová (Štarjová, Dergačjová)
33:02 SUI 2 Stanzová, sevření puku rukou
43:55 SUI 2 Zollingerová, podrážení
45:25 RUS 2:0 Dergačjová (Šokinová, Šibanová)
45:37 RUS 2 Kulišová, sekání
58:22 RUS 3:0 Štarjová (Šokinová)