Mistrovství světa žen

Finsko – Česko

3:1

konec (0:0, 2:1, 1:0)

11.04.2019, 18:30 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Čtvrtfinále • David Jahoda (@jaho_da), Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 1.22 6.8 9.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit u medailových bojů tady v Espoo na počtenou! (20:46:58)
Češky na turnaji končí, a proto budou vyhlášeny také nejlepší hráčky za celý turnaj. Jsou jimi Klára Peslarová, Natálie Mlýnková a Denisa Křížová.
Nejlepšími hráčkami jsou vyhlášeny Češka Aneta Tejralová a Finka Jenni Hiirikoskiová.
Je to tak, domácí Finky vyhrávají a ukončují tak cestu českých hráček na mistrovství světa v Espoo. Ve čtvrtfinálovém duelu prohrávají svěřekyně Petra Nováka 1:3, přesto mohou na sebe být pyšné. Po vítězství ve skupině B totiž zvládly první třetinu utkání a na začátku té druhé vstřelily úvodní gól. Nakonec to nestačilo, Finky dotlačila do semifinále především Michelle Karvinenová, která vyrovnala skóre a u dalších dvou gólů zaznamenala asistenci.

59:40

Celá hala už tleská finským hokejistkám za jejich výkon a čtvrtfinálové vítězství.

59:20

Teď už jsou domácí hokejistky natlačené v útočné třetině...

59:01

Poslední minuta třetí třetiny a Finky kontrolují hru ve vlastním obranném pásmu.

58:22

Šanci definitivně pojistit výsledek utkání měla Petra Nieminenová, která ujížděla sama na Peslarovou, ale neměla dost sil a její slabé zakončení na českou gólmanku neplatilo.

57:46

Teď v útočném pásmu kombinují Mrázová s Lédlovou, ale Finky je napadají a nepouštějí je do žádných příležitostí.

57:16

Nieminenová se hnala do šance, ale Češky ji včas zastavily.

56:37

Finky v klidu kombinují a rozehrávají, jak kdyby začínaly zápas. Eufemisticky řečeno to nebude jednoduché...

55:42

Nevypadá to, že by se Češky chystaly k nějakému závěrečnému tlaku, Finky jim toho moc nedovolují. Stále ale zbývá čas.

55:21

Peslarová kryje tečovanou střelu od modré. Následuje komerční přestávka.

54:42

Kombinovat při rozehrávce s vlastní brankářkou? Finky jsou očividně v takové pohodě, že si dovolí i to.

53:57

Doslova hokej nahoru dolů. Na jedné straně v jednu chvíli tvrdě pálila od modré Mills, na druhou pak vyrazily do rychlého protiútoku Finky se zakončující Savolainenovou, jejíž pokus ze středu kryje skvělá Peslarová.

53:23

Mrázová opouští trestnou lavici a Češky jsou opět kompletní.

52:34

Příliš prostoru na středu hřiště dostala Savolainenová, jež ale míří nad branku.

3:1

Branky a nahrávky: 28. Karvinenová (Hiirikoskiová), 36. Tapaniová (Karvinenová), 51. Hiirikoskiová (Karvinenová) – 22. Mlýnková (Mills, Hymlárová)

Finsko: Rätyová (Suonpääová) – Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Laitinenová, Tuominenová, Rahunenová, Lindstedtová, Viitasuová – Sallinenová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Välimäkiová, Nieminenová, Tulusová – Hoviová, Rajahuhtaová, Niskanenová – Holopainenová, Nuutinenová, Vainikkaová.

Česko: Peslarová (Bláhová) – Pejšová, Kolowratová, Tejralová (A), Horálková, Kosinová, Zíková, Zedníková – Křížová (A), Mrázová, Pejzlová – Mills (C), Hymlárová, Mlýnková – Patočková, Lédlová, Vanišová – Studentová, Mašková, Přibylová – Neubauerová.

Rozhodčí: Huntleyová (USA), Senuková (CAN) – Spresserová (USA), Toddová (CAN)