David Krejčí (BOS) 0+2, 1 střela, čas na ledě 16:14
David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:33.
Střely na branku: 28 – 34 (9:8, 8:9, 11:17)
Trestné minuty: 13 – 25
Využité přesilové hry: 2/5 – 0/4
Vyhraná vhazování: 48% – 52%
Bodyčky: 12 – 12.
Je dobojováno! V atraktivním duelu mezi Detroitem a Bostonem bylo k vidění celkem devět branek, přičemž všechny padly do jedné jediné branky. V první třetině byli spokojenější domácí, kteří se ujali vedení 2:0. Po změně stran Bruins odpověděli třemi góly, na nichž se dvakrát podílel i český útočník David Krejčí. Ve třetí části však úřadovali zase červení a jmenovitě Anthony Mantha, který zkompletoval hattrick a k němu přidal dvě asistence. Red Wings tedy vítězí 6:3 a potvrzují, že se na konci základní části nachází ve velmi dobré farmě.

59:02

59:02 Dylan LARKIN - 6:3

59:02

Detroit právě vstřelil branku!
Celek z Michiganu dělá gólovou tečku za tímto vydařeným zápasem! Nemohl u toho chybět Mantha, který u obranné modré čáry zakombinoval s Hronkem a obětavým skokem po kotouči nahrál přes Kruga DYLANU LARKINOVI, který jednoduše dovezl puk do nikým nehlídané branky. Asistence: Andreas Athanasiou, Filip Hronek.

58:45

Hosté si vytvořili velký tlak, ale vyrovnání mají stále v nedohlednu. Krugovu střelu od modré zneškodnil Howard vyrážečkou.

58:18

Davidu Pastrňákovi dnes není přáno. Český útočník znovu dostal nabito od Pastrňáka, ale z úhlu brankáře Howarda neprostřelil.

57:33

Ehn o malý kousek nedosáhl na Helmovu přihrávku do středního pásma. V opačném případě by švédský útočník střílel do prázdné branky.

57:08

Malou chvíli po domácím vyhození opustil kotouč ledovou plochu. Poslední tři minuty se odehrají až po komerční přestávce.

56:52

Hosté se usadili v útočném pásmu. Krug na konci trochu statické akce připravil další ránu golfákem Pastrňákovi, který zleva branku minul.

56:12

Bruins nemají co ztratit, a tak Jaroslav Halák čtyři minuty před koncem odjíždí na střídačku. Hrát se bude v šesti proti pěti.

55:55

Red Wings se zmohli jen na icing. Athanasiou pak ale vyhrál vhazování a to už se červení mohli vydat na hráčskou lavici.

55:34

McAvoy dvakrát pálil od modré, ale v obou případech trefil jenom protihráče. Poprvé Cheliose a posléze Hiroseho, který se už vrátil z trestné lavice.

55:17

55:03

David Krejčí vložil hokejku do pobídky od McAvoye. Kotouč však proletěl hodně vedle pravé tyče Howardovy branky.

54:22

Teď už spolupráce mezi Bergeronem a Pastrňákem klapla, jenomže český útočník bekhendovým zakončením trefil břevno!

6:3

Branky a nahrávky: 11. Mantha (D. Larkin, Bertuzzi), 20. Mantha (Kronwall, Bertuzzi), 42. Mantha (Bertuzzi, Athanasiou), 42. Hirose (Athanasiou, Kronwall), 53. Hronek (Mantha), 60. D. Larkin (Mantha, Hronek) – 23. DeBrusk (Krejčí, McAvoy), 30. Marchand (Bergeron, Carlo), 39. Backes (K. Miller, Krejčí)

Detroit Red Wings: Howard – Bowey, DeKeyser, Hronek, Kronwall (A), McIlrath, Chelios, Witkowski – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Helm, Athanasiou, Hirose – Kuffner, Frk, Ehn – Puempel.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Krug, Grzelcyk, Carlo, K. Miller – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Kuhlman, Krejčí, DeBrusk – Coyle, Heinen, Backes (A) – Acciari, Nordström, Ma. Johansson.

Rozhodčí: Rank, Peel – Baker, Suchánek

Diváci: 19 515

00:06 BOS 2 Krug, nedovolené bránění
10:26 DET 1:0 Mantha (D. Larkin, Bertuzzi)
13:38 DET 2 Athanasiou, sekání
17:07 DET 2 Ehn, sekání