HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

2:6

konec (1:1, 0:3, 1:2) Stav série: 1:3

24.03.2019, 13:00 • MFH Ostrava • Čtvrtfinále • Monika Baloghová

Pro domácí tým je tak letošní sezóna u konce, jejich rival z Třince dnes slaví a pokračuje ve své cestě. Z Ostravy je to vše, mějte příjemný zbytek dne. (21:43:29)
Vítkovickým dnešní utkání nevyšlo. V první třetině sice otevřeli skóre Lednickým, když využili hrubky Malíka, ještě před první sirénou ale hosté srovnali v přesilovce Geidlem.Do druhé třetiny vletěli hosté jako velká voda a jejich snaha byla odměněna třemi góly, na které vítkovičtí nenašli odpověď. Do třetí části vstupovali domácí s tříbrankovým mankem, ale přesto byla znát snaha něco se zápasem provést. Tu utnuli Oceláři v páté minutě, kdy konto Pitáka zatížil Pastor už pátým gólem hostů. Domácí ještě snížili ve svém vlastním oslabení Tomanem, ale to bylo vše. V oslabení pak ještě pět minut před třetí sirénou přidal šestý gól svého týmu Havránek a pro třinecké nebyl problém si svůj vysoký náskok po tak krátkou chvíli pohlídat.
Stav série: 1:3

59:36

Plandor je zpět ve hře, třinečtí budou hrát čtyřiadvacet vteřin přesilovku.

59:30

Na trestnou lavici usedá domácí Beránek.Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

57:36

Za hru vysokou holí je potrestán hostující Plandor.

55:34

54:59

Třinec právě vstřelil branku!
Hosté zatěžují Pitákovo konto další brankou, po nahrávce Hladoníka skóruje MAREK HAVRÁNEK – 2:6. Asistence: Jan Hladoník.

54:15

53:34

Hostující Macháček je potrestán dvěma minutami za vyhození puku mimo ledovou plochu.

53:19

Hostující Plandor si najel k domácí kleci, ale nastřelil jen Pitákův beton.

53:19

Za podrážení domácího Beránka je nařízeno trestné střílení, které pojede Plandor.

52:15

Za hrubost je vyloučen hostující Hladoník, domácí mají výhodu přesilové hry.

51:18

Závar a následnou valnou hromadu u domácí branky ohodnotili sudí vyloučením na 2+2 minuty domácího Tvrdého a hostujícího Čmiela, oba za hrubost.

50:35

Třinečtí mají puk pod kontrolou, ale Michálek nemířil u branky přesně.

50:18

50:02

Vítkovičtí se přesunuli do pásma, Toman nahrával křižně na spoluhráče, ale tomu střela nesedla.

49:45

Od modré to zkusil Chovaniak, ale neuspěl.

2:6

Branky a nahrávky: 13. Lednický (Potočný), 49. Toman – 20. Geidl (Krzak, Chovaniak), 31. Chovaniak (Indrst, Krč), 34. Pastor (Peterek, Krzak), 37. Havránek (Plandor), 45. Pastor (Peterek, Hladoník), 55. Havránek (Hladoník)

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Lednický, Baláž (C), Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Toman, Gebauer, Ivan

HC Oceláři Třinec: Malík (Ochman) – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A), Homola – Havránek, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Geidl, Peterek, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)

Rozhodčí: V. Šutara – V. Rožánek, M. Gangarčík