Play-off Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ne

11:4

konec (4:0, 4:2, 3:2) Stav série: 1:0

23.03.2019, 16:00 • SC Dubina Ostrava • Semifinále • Marek Baloun (@BalounMarek)

První semifinále s přehledem berou Vítkovice. Ty do utkání vstoupily jak tank a už v polovině prví třetiny vedly 4:0, když vměstnaly všechny branky mezi 7. a 11. minutu. Do druhého dějství vstoupily divoce Pražanky, které si dokonce vybojovaly i dva góly. Slezanky se ale nezalekly a byť tentokrát potřebovaly šest minut, nakonec do sítě Kristýny Karli přilítl míček opět čtyřikrát. Praha ale ani ve třetí třetině nepolevila a opět dvakrát skórovala, což vítkovické hráčky trochu zaskočilo a trenér Martiník raději zahlásil timeout a vrátil hlavy svých svěřenkyň zpět do reality. To jim pomohlo, protože o půl minuty později se Justyna Krzywaková mohla radovat z hattricku, který přinesl Vítkovicím desátou branku. Ty poté přidaly 24 sekund před koncem ještě jednu a první bod v sérii tak získaly na svou stranu. Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám hezký zbytek víkendu.

Střely ve třetí třetině: 5:7, Celkem v zápase: 21:21.
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0.

Nejlepší hráčky utkání:
1. SC TEMPISH Vítkovice: Justyna Krzywaková
Ivanti Tigers FK Jižní Město: Eliška Chudá (18:11:19)

59:36

Vítkovice právě vstřelily branku!
Jenomže to jsou Vítkovice, kdo se raduje z branky, v jejich případě už z jedenácté! Před Špačkovou se strhla mela, ve které se nejlépe vyznala Eliška Planková, dostala míček ven, kde se ho ujala LUCIE THEIMEROVÁ a poslala ho za bezmocnou gólmanku. Ta neviděla ani ťuk.

58:40

U míčku jsou hostující hráčky, které se snaží vymyslet, jak docílit páté branky.

58:00

Zahlášeny poslední dvě minuty.

56:00

Michaela Šulanová se snažila procpat ke gólu a nebyla tomu při samostatném úniku daleko. Příleská si ale všechny úhly pohlídala a Šulanová tak zamířila raději do rohu.

55:36

Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
Ani desítka ale Prahu nezlomila a máme tu čtvrtou branku hostí! ELIŠKA CHUDÁ přesně zasáhla víko Příleské! Asistence: Michaela Šulanová.

54:20

Alžbeta Ďuríková to zkusila od levého mantinelu. Lucie Špačková s tím neměla problém.

53:35

A zřejmě jim poradil nějakou dobrou fintu, protože JUSTYNA KRZYWAKOVÁ slaví hattrick a Vítkovice desítku! Eliška Planková dostala svou spoluhráčku do samostatného úniku, ta s klidem a rozvahou si rozložila Špačkovou po palubovce, pak si míček stáhla do kličky a zaparkovala ho těsně za levou tyč pražské branky!

53:00

A všiml si toho i trenér, proto zavolal timeout.

53:00

Vypadá to, že Vítkovické hráčky si úplně neumějí poradit s houževnatostí Tygřic. Teď uklidnily situaci tím, že míček dobrovolně zavezly za vlastní klec.

51:20

Na Příleskou šel nebezpečně skákavý balón. Gólmance ho ale stačilo jen hlídat, protože zamířil okolo vnější strany její levé tyče za branku.

50:23

Pražanky jsou opět v držení balónku a snaží se prokombinovat až k Příleské.

48:32

Praha se nevzdává a snižuje na 9:3! LUCIE ŘEZÁČOVÁ ukázala svou šikovnost v boji na brankovišti a procpala míček za záda Příleské!

48:00

Míček se teď točí z hokejky na hokejku jak kolotoč na Matějské. Ani jeden tým se nemohl dostat do solidního útoku.

46:30

Pražanky jsou i při drtivém výsledku při chuti a hru si očividně užívají.

46:00

Vendula Beránková trefuje jen první dvojici stojících hráček.

45:00

Tereza Chvátalová s dobrou střelou trefila Příleskou do dlaně, dobíhající spoluhráčka pak odražený míček nedostala pod horní tyč a ten jí naopak přeletěl.

44:32

Protože Lucie Theimerová právě teď opouští trestnou lavici.

11:4

Branky a nahrávky: 8. Krzywaková (Enenkelová), 9. Boľová (Šupáková), 10. Planková (Krzywaková), 11. Husková (Planková), 30. Krzywaková (Planková), 31. Seevaldová (Maděrová), 35. Boľová (Paloncyová), 36. Theimerová (Krzywaková), 41. Paloncyová (Šupáková), 54. Krzywaková (Planková), 60. Theimerová (Planková) – 23. Kubišová (Kleinová), 30. Chudá (Šulanová), 49. Řezáčová (Kovaříková), 56. Chudá (Šulanová)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská (Klečková) – Ďuríková, Kolářová, Krzystyniaková, Peterková, Seevaldová, Theimerová, Planková – Boľová, Novotná, Trošková – Enenkelová, Šupáková, Husková – Paloncyová, Maděrová, L. Suchánková – Krzywaková.

Ne: Karli (41. Špačková) – Hermannová, Billá, V. Beránková – Surá, Pisárová, Hyršlová – Řezáčová, Pálková, Šnajberková – Šulanová, Kubišová, Jelínková – Kovaříková, Šebestová, Chvátalová – Polívková, Kleinová, Chudá.

Rozhodčí: Hátlová Kateřina, Jansová Lenka