Play-off Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ne

11:4

konec (4:0, 4:2, 3:2) Stav série: 1:0

23.03.2019, 16:00 • SC Dubina Ostrava • Semifinále • Marek Baloun (@BalounMarek)

První semifinále s přehledem berou Vítkovice. Ty do utkání vstoupily jak tank a už v polovině prví třetiny vedly 4:0, když vměstnaly všechny branky mezi 7. a 11. minutu. Do druhého dějství vstoupily divoce Pražanky, které si dokonce vybojovaly i dva góly. Slezanky se ale nezalekly a byť tentokrát potřebovaly šest minut, nakonec do sítě Kristýny Karli přilítl míček opět čtyřikrát. Praha ale ani ve třetí třetině nepolevila a opět dvakrát skórovala, což vítkovické hráčky trochu zaskočilo a trenér Martiník raději zahlásil timeout a vrátil hlavy svých svěřenkyň zpět do reality. To jim pomohlo, protože o půl minuty později se Justyna Krzywaková mohla radovat z hattricku, který přinesl Vítkovicím desátou branku. Ty poté přidaly 24 sekund před koncem ještě jednu a první bod v sérii tak získaly na svou stranu. Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám hezký zbytek víkendu.

Střely ve třetí třetině: 5:7, Celkem v zápase: 21:21.
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0.

Nejlepší hráčky utkání:
1. SC TEMPISH Vítkovice: Justyna Krzywaková
Ivanti Tigers FK Jižní Město: Eliška Chudá (18:11:19)

59:36

Vítkovice právě vstřelily branku!
Jenomže to jsou Vítkovice, kdo se raduje z branky, v jejich případě už z jedenácté! Před Špačkovou se strhla mela, ve které se nejlépe vyznala Eliška Planková, dostala míček ven, kde se ho ujala LUCIE THEIMEROVÁ a poslala ho za bezmocnou gólmanku. Ta neviděla ani ťuk.

58:40

U míčku jsou hostující hráčky, které se snaží vymyslet, jak docílit páté branky.

58:00

Zahlášeny poslední dvě minuty.

56:00

Michaela Šulanová se snažila procpat ke gólu a nebyla tomu při samostatném úniku daleko. Příleská si ale všechny úhly pohlídala a Šulanová tak zamířila raději do rohu.

55:36

Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
Ani desítka ale Prahu nezlomila a máme tu čtvrtou branku hostí! ELIŠKA CHUDÁ přesně zasáhla víko Příleské! Asistence: Michaela Šulanová.

54:20

Alžbeta Ďuríková to zkusila od levého mantinelu. Lucie Špačková s tím neměla problém.

53:35

A zřejmě jim poradil nějakou dobrou fintu, protože JUSTYNA KRZYWAKOVÁ slaví hattrick a Vítkovice desítku! Eliška Planková dostala svou spoluhráčku do samostatného úniku, ta s klidem a rozvahou si rozložila Špačkovou po palubovce, pak si míček stáhla do kličky a zaparkovala ho těsně za levou tyč pražské branky!

53:00

A všiml si toho i trenér, proto zavolal timeout.

53:00

Vypadá to, že Vítkovické hráčky si úplně neumějí poradit s houževnatostí Tygřic. Teď uklidnily situaci tím, že míček dobrovolně zavezly za vlastní klec.

51:20

Na Příleskou šel nebezpečně skákavý balón. Gólmance ho ale stačilo jen hlídat, protože zamířil okolo vnější strany její levé tyče za branku.

50:23

Pražanky jsou opět v držení balónku a snaží se prokombinovat až k Příleské.

48:32

Praha se nevzdává a snižuje na 9:3! LUCIE ŘEZÁČOVÁ ukázala svou šikovnost v boji na brankovišti a procpala míček za záda Příleské!

48:00

Míček se teď točí z hokejky na hokejku jak kolotoč na Matějské. Ani jeden tým se nemohl dostat do solidního útoku.

46:30

Pražanky jsou i při drtivém výsledku při chuti a hru si očividně užívají.

46:00

Vendula Beránková trefuje jen první dvojici stojících hráček.

45:00

Tereza Chvátalová s dobrou střelou trefila Příleskou do dlaně, dobíhající spoluhráčka pak odražený míček nedostala pod horní tyč a ten jí naopak přeletěl.

44:32

Protože Lucie Theimerová právě teď opouští trestnou lavici.

44:00

Vítkovické hráčky si udělaly výlet do útoku. S míčkem však Špačkovou pouze objely a pak míček poslaly zpět ke své brance, aby ušetřily vteřiny.

43:30

Pražanky jsou velmi aktivní, zatím ale Příleská se svou čtveřicí hráček vše zvládla.

42:32

Budeme tu mít další přesilovku! Lucie Theimerová si asi vzpomněla, že je víkend, čas úklidu, a pověsila jednu ze soupeřek za Špačkovou přes mantinel jako špinavé prádlo. Sudí její uklízecí výkon ohodnotila jako nedovolené vrážení.

41:00

Hra se překlopila za branku Příleské. Chvíli má míček Praha, chvíli Vítkovice.

40:19

Až teď jsem si všiml, že Praha pro poslední třetinu vyměnila gólmanky a v brance tak místo Kristýny Karli je Lucie Špačková!

40:19

A záhy se prosazují! Byť se na míček sápaly hned dvě hokejky Pražanek, přihrávka Šupákové na KAMILU PALONCYOVOU prošla bez obtíží. Ta sice zamířila do víka branky Tygřic, Špačková jí ale nechala odkrytou i celou půlku klece.

40:01

Buly opět vyhrávají domácí hráčky.

40:01

Minuta do poslední třetiny!
Do druhé třetin vstoupily mnohem lépe Tygřice a domohly se zásluhou Chudé a Kubišové i dvou branek. Pak se ale ve Vítkovicích zatopilo pod kotlem a domácí hráčky soupeřkám opět nadělily čtyři branky, tentokrát v rozmezí šesti minut. Justyna Krzywaková se Šárkou Boľovou mají tak nakročeno na hattrick.

Střely ve druhé třetině: 8:11.

40:00

39:10

Dobrý zákrok Karli! Nohou zastavila postup Huskové.

38:00

Markéta Kolářová při rozehrávce zapomněla míček za sebou, čehož hned chtěla využít Kateřina Kovaříková k snadnému brejku. Domácí obránkyně ale zaváhání rychle napravila.

37:35

Tygřicím se lepí smůla na paty. Dvakrát po sobě nastřelily tyč.

Dnešní utkání sleduje 113 diváků.

36:20

Ivana Šupáková byla blízko deváté brance, ale na poslední chvíli se do přihrávky Vítkovic vložila pražská hokejka. Šupáková ale měla před sebou odkrytou klec Karli!

35:13

Tak toto si Kristýna Karli za rámeček opravdu nedá, tento gól jde totiž za ní! Gólmanka se snažila vrhnout po míčku, jenomže ho nechytla a co hůř, míček se dostal k Justyně Krzywakové, která ho poslala před branku LUCII THEIMEROVÉ a ta měla na ose brankoviště najednou prázdnou klec.

34:17

Za to ŠÁRKA BOĽOVÁ ano a máme tu gól číslo sedm! Vítkovická snajperka prostřelila Karliovou mezi nohami!

33:30

A ani Dominika Kubišová se svou střelou z osy nebyla úspěšná.

33:00

Teď se blízko brance dostala Kateřina Kovaříková, ale Příleské její vysoký balón zamířil přímo do dlaně a ta ho vyrazila zpět do hry.

32:20

Kateřina Peterková s dobrou střelou přestřelila branku Prahy.

30:21

No a je tu domácí gól číslo šest! Vlaďka Maděrová poslala míček na pravé křídlo, kde už čekala SÁRA SEEVALDOVÁ a ta jasně věděla, že když pošle míček mezi levou tyč a podpěrnou ruku Karliové, že gólmanka tak rychle nezareaguje!

29:38

Jenomže to domácí hráčky rozzlobilo a přidávají pátou branku! Eliška Planková našla dobře postavenou JUSTYNU KRZYWAKOVOU, která Karliovou prostřelila mezi tělem a tyčkou!

29:18

Ne ale nadlouho, protože tu máme druhou branku hostí! Ti konečně zužitkovali tlak, který si vytvořili a po dobré střele šulanové se k odraženému míčku dostala ELIŠKA CHUDÁ a na to Nikola Příleská už neměla!

28:00

A zase soupeřilo na kontaktní vzdálenost Přileské, ta šermovala rukami jako ženská obdoba Mušketýrů, ale míček nakonec spolu s týmem dostala pryč.

27:53

27:20

Teď se ale příliš rozjely a to mohly Vítkovice potrestat! Naneštěstí pro ně se ale defenzivní hráčky stačily vrátit.

26:40

Tygřice neforčekují, ale vypichují a teď se jim podařilo i dostat do brejku.

26:00

Domácí strategicky postupují před Karliovou, ale černé dresy soupeřek jsou jako zeď.

25:53

Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Dominika Kubišová – 2 min., hra rukou).

25:11

Vítkovické hráčky se vrhly jak vlak na branku Karliové, několik hráček se ale položilo do cesty míčku a ten tak neprošel ani do brankoviště.

24:20

Branka hostující hráčky nakopla, ale zatím toho příliš nevyužily.

22:22

A teď už ale hosté snižují! Před branku se natlačilo několik Tygřic, které znemožnily Příleské něco vidět a nakonec DOMINIKA KUBIŠOVÁ prostřelila Příleskou někde pod levou rukou!

22:00

A teď byly ale Pražanky velmi blízko brance! Nejprve se dostaly do přečíslení, jenomže jedné z jejich hráček nevyšla střela. Následně se tedy alespoň pokusila protlačit míček za Příleskou, jenže ta ho vypíchla. Ještě to ale nebylo vše, protože se k míčku dostala další pražká hokejka, jenže minula prázdnou klec!

21:20

Nakonec ale trefují jen gólmanku Příleskou do rukou.

20:50

Míček ale záhy získavají Pražanky a snaží se něco vymyslet.

20:01

Buly vyhrávají domácí hráčky.

20:01

Jdeme na prostřední dějství!
Tak toto byla i kvůli technickým potížím hektická třetina, ale skóre mluví jasně! Vítkovice nasázely Tygřicím čtyři branky v rozmezí čtyř minut a první třetinu jednoznačně ovládly.

Přibližný počet střel v první třetině: 8:3

20:00

19:20

Barbora Husková se mohla dostat k páté brance svého týmu, když zachytila rozehrávku Pražanek. V souboji o míček ale prohrála.

19:00

Vendula Beránková zachytila na půlce vyhození Příleské a hned z první pálila zpátky. Míček ale mezi tři tyče nešel.

18:00

Hraje se před domácí brankou, ale Příleská vše s klidem zvládá.

15:10

Teď se jim podařilo prohodit míček aspoň do rohu. Záhy ale o držení přichází.

15:00

Hostující hráčky se dlouho snažily něco vymyslet, ale nepodařilo se jim přejít přes forčekující Vítkovice.

14:00

Hostujícím hráčkám se povedlo dostat až před Příleskou, ta ale míček chytá do rukou a vysílá spoluhráčky na zteč.

13:28

Domácí v plném počtu. Hosté nic moc nepředvedli.

12:00

Nejen já mám technické problémy, vypadá to, že i v Ostravě jsou nějaké komplikace a dostávají se nám nepřesné informace, proto omluvte možnou zmatečnost komentáře.

11:28

Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Alžbeta Ďuríková – 2 min., Sekání).

11:00

A Slezanky stále nemají dost! Eliška Planková u své branky vybojovala balónek, poslala ho BARBOŘE HUSKOVÉ a ta pomalu z poloviny prostřeluje Karliovou mezi nohami!

09:20

Tak jestli tohle není rychlé drcení soupeře v semifinále, tak to bych se divil! Justyna Krzywaková vyslala do úniku ELIŠKU PLANKOVOU a ta prostřeluje gólmanku pod rukou!

08:10

A je tu branka číslo dvě! Ivana Šupáková našla v klubku hráček ŠÁRKU BOĹOVOU a ta překonává hostující gólmanku!

7:33

Máme využitou přesilovku! Veronika Enenkelová přesně našla JUSTYNU KRZYWAKOVOU a ta poslala míček přesně do víka!

06:16

Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Nikola Hermannová – 2 min., Sekání).

06:00

Hyršlová trefila jen gólmanky helmu.

04:29

Kubišová mířila do víka. Netrefila.

03:14

Vlaďka Maděrová ze vzduchu málem otevřela skóre ale Kristýna Karli tygřím skokem Tigers zachránila

02:00

Začátek je z obou stran opatrný.

00:01

Omlouvám se za pozdní začátek vlivem technických problémů. Soupisky doplním v průběhu utkání.

00:01

Vzájemná utkání v základní části:

13.10. 1. SC TEMPISH Vítkovice – IvantiTigers Jižní Město: 7:2
24.11. Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice: 3:7
Ivanti Tigers FK Jižní Město

Tygřice k postupu do semifinále sice také stačila jen základní sada utkání, procházka růžovým sadem to ale nebyla. Na domácí půdě soupeřky z Jičína naprosto rozdrtily (11:5 a 14:5), ve městě proslaveném loupežníkem Rumcajsem jim ale už ve třetím utkání střelný prach zvlhl (utkání skončilo poměrem 7:8) a čtvrté vyhrály 6:5 dokonce až v nájezdech.

Bodově a střelecký je nejlepší Dominika Kubišová s 28 střelami a 19-ti nahrávkami. Stejně jako Barbora Husková u Vítkovic je v přihrávkách až na třetím místě, a to za Eliškou Chudou a Ivetou Hyršlovou. Branku pak hlídá Kristýna Karli a Lucie Špačková s průměry 4,37 a 2,5 branky/zápas.
1. SC TEMPISH Vítkovice

Slezanky mají letos na soupeřky z Prahy obzvlášť štěstí. Do nejlepší čtyřky totiž přešly přes další pražský tým, FbŠ Bohemians. Pražanky až na poslední zápas vysoce přehrály a postoupili v minimálním počtu utkání, ve čtyřech.

Tým bodově vede Barbora Husková, která se čtrnácti nahrávkami a třiatřiceti brankami vede i tamní tabulku střelkyň. V počtu asistencí je až na třetím místě za Justynou Krzywakovou a Zuzanou Šponiarovou. V brance se střídá duo Petra Klečková – Nikola Příleská s průměry 2,43, resp. 2,52.
Hezký den, vítejte u dalšího utkání extraligy ženského florbalu! Začínají nám semifinálové série a my budeme sledovat souboj Slezanek s Pražankami, konkrétně týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice a Ivanti Tigers FK Jižní Město!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

11:4

Branky a nahrávky: 8. Krzywaková (Enenkelová), 9. Boľová (Šupáková), 10. Planková (Krzywaková), 11. Husková (Planková), 30. Krzywaková (Planková), 31. Seevaldová (Maděrová), 35. Boľová (Paloncyová), 36. Theimerová (Krzywaková), 41. Paloncyová (Šupáková), 54. Krzywaková (Planková), 60. Theimerová (Planková) – 23. Kubišová (Kleinová), 30. Chudá (Šulanová), 49. Řezáčová (Kovaříková), 56. Chudá (Šulanová)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská (Klečková) – Ďuríková, Kolářová, Krzystyniaková, Peterková, Seevaldová, Theimerová, Planková – Boľová, Novotná, Trošková – Enenkelová, Šupáková, Husková – Paloncyová, Maděrová, L. Suchánková – Krzywaková.

Ne: Karli (41. Špačková) – Hermannová, Billá, V. Beránková – Surá, Pisárová, Hyršlová – Řezáčová, Pálková, Šnajberková – Šulanová, Kubišová, Jelínková – Kovaříková, Šebestová, Chvátalová – Polívková, Kleinová, Chudá.

Rozhodčí: Hátlová Kateřina, Jansová Lenka