konec (25:22, 21:25, 25:20, 25:20) Stav série: 1:1

20.03.2019, 17:30 • Sibur Arena ST. PETERSBURG • Čtvrtfinále • Ondřej Kreželok

Tipsport: 1.26 3.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s Vámi s konstatováním, že do semifinále postupuje překvapivě PGE Skra Belchatow loučím a zase někdy na počtenou! (20:02:33)
Domácí Zenit byl v tomto čtvrtfinále jasným favoritem. Již v Polsku mu však Belchatow ukázal, že tak jednoduché to nebude.
Dnes jsme byli svědky čtyř velmi vyrovnaných setů, po kterých si domácí vynutili alespoň zlatý set.
V něm však od počátku tahali za kratší konec a když se hosté dostali do vedení 11:6 bylo rozhodnuto.
Domácí sice ještě snížili na rozdíl jednoho bodu, to však bylo z jejich strany vše a do semifinále Ligy Mistrů tak postupuje PGE Skra Belchatow
Viděli jsme neskutečně vyrovnaný zápas, skvělou hru zejména od domácího Grozera a hostujícího Kochanowskiho. Oba hráči byli lídry svých týmů.

JE KONEC! Domácí sice odrazili útok hostů. Poté však o sebe zakopli dva jejich hráči. K míči tak musel spěchat ten Cherviakov a měl to na dlouhou ruku. 11:15 !
Grozer tvrdou smečí získává bod pro domácí. 11:14.

Je tu matchpoint! Camejo měl nabito na levé straně, slitování na bloku ale neměl Wlazly a hosté mají 4 matchbally.

A situace se opakuje! Szalpuk sice útočil z těžké pozice, míč od bloku domácích jde jen do autu! 10:13
Teď už to hostům vyšlo, Szalpuk vytloukl bloky. 10:12
Tak tohle hosté nezvládají. Domácí jsou po smeči hostů do autu zpátky ve hře. A to jsem si říkal, že jsou domácí již bez šance.
Oddechový čas pro hosty.
Tak to jsou nervy! Hosté byli rádi, že udrželi míč ve hře. Domácí jej ale dostal na Grozera který byl nekompromisní! 9:11
Nepovedený útok hostů zastavuje Camejo. 8:11
Tento servis Ebadipoura letí do autu. 7:11
Oddechový čas pro domácí.
Tak to je šok! Hostům se povedl útok z levé strany a vedou v Petrohradu již 11:6 !
Hvězdá zápasu Grozer to teď nezvládá. Smečí míří do autu a stav je 6:10.
Domácí si teď nepřihráli a darují hostům tříbodové vedení!
Skvělá výměna z obou stran je ukončena smečí Sivozhelez do autu. Belchatow vede 8:6.
Grozer teď smečuje do autu, ale po teči bloku. je to 6:7
Belchatow vede 6:5
Belchatow vede 5:4
Stav zlatého setu je 4:4
Domácí tak vyhrávají toto utkání v poměru 3:1. Zdaleka však nemají vyhráno. První duel totiž vyhrál Belchatow 3:1 a čeká nás zlatý set, který se hraje do patnácti bodů.

25:20

Je to tady! Hosté sice třikrát útočili, domácí ale tlaku odolali a Pankov ukončil i čtvrtý set!

24:20

Grozer tentokrát svou smečí posílá míč do autu. Domácí si ještě pro jistotu berou Challenge . Ta je úspěšná, domácí mají setbol.

23:20

Klos teď měl dva útoky za sebou, druhý již domácí nedokázali zastavit.

23:19

Sivozhelez uspěl útokem na levé straně.

22:19

Hosté snižují po slabé smeči Cameja, kterou bych snad zablokoval i já!

22:18

Grozer je rozjetý! Opět dostal krásně nabito na pravé straně a neměl problém zabít míč k zemi!

21:18

Teď již Szalpuk mířil smečí přesně.

21:17

Domácí se po smeči Szalpuka do sítě dostávají do trháku a mají blízkok ke zlatému setu.

20:17

Teppan však přestřelil ze svého servisu snad i reklalmí panely za hřištěm. Tohle se opravdu nepovedlo.

19:17

Hosté snižují razantní smečí po útoku z pravé strany.

19:16

Delší výměnu zakončuje kdo jiný než Grozer, dnes již poněkolikáté vytloukl hostující bloky.

18:16

Technický pokus Pankova z podání končí jen na síti.

18:15

Tohle je aut! Hosté útočili po levé straně, smeč ale končí daleko v autu.

17:15

Camejo podruhé za sebou vybíjí bloky hostů a posílá svůj tým do dvoubodového vedení.

16:15

Totéž se ale dá říct o Camejovi na straně opačné.

15:15

Ebadipour dostal nabito na levé straně a uspěl.

15:14

Opět smolný blok hostů, kdy se obrali o jistý příjem. Domácí opět vedou.

14:14

Bod získává Petrohrad.

13:14

Szalpuk teď uspěl na levé straně.

13:13

Volkov sice na poprvé neuspěl, Sivozhelez již ale měl více štěstí.

12:13

12:13

Kochanowski skvěle zaservíroval, domácí se zmohli jen na chabý útok středem který zablokoval Klos.

12:12

Následně Grozer trefuje jen síť a hosté srovnávají.

12:11

Další podání Grozer posílá do sítě.

12:10

12:10

Hosté nevyužili dvě dobré možnosti k útoku a trestá je za to pohotový Volkov.

11:10

Volkov měl hodně prostoru pro útok středem a využívá jej!

10:10

Ebadipour teď dostal dobře nabito a využil toho.

10:9

Hosté nezvládli přijmout servis Cherviakova čehož k vytlučení bloků využil Grozer.

9:9

Grozer se prosazuje křížným pokusem skrz území hostů.

8:9

Podruhé již ale trefuje pouze síť.

8:8

Makarenko zaskočil podáním všechny v hale a zapisuje eso!

7:8

Wlazly to musel zkoušet z dálky, na tento blok ale neměl.

6:8

Camejo sice míč dostal na zem, dotkl se ale sítě. Bod pro hosty.

6:7

Dvakrát tečovaný pokus Wlazleho končí bodem pro hosty.

6:6

Také středem zaútočil Cherviakov a byl úspěšný.

5:6

Klos dostal nabitko krátce po servisu a vybíjí bloky domácím.

5:5

A opět vynikající Grozer zabíjí svou smeč k nohám protihráče!

4:5

Totéž se dalo říct o útoku na druhé straně..

4:4

Grozer dostal další příležitost k útoku, tentokorát jej jednočlenný blok nemohl zastavit.

3:4

Grozer teď neuspěl při útoku po pravé straně, proti jeho pokusu byl tříčlenný blok.

3:3

Camejo to zkusil ze středu hřiště a velice slabě. Kochanowski se nenechal napálit a srovnává.

3:2

Vynikající podání Grozera, které nepřijal Piechocki.

2:2

Ebadipour servíruje jen do sítě.

1:2

Rychlý útok hostů středem hřiště, na jeho konci stál úspěšný Kochanowski.

1:1

Sivozhelez úspěl na bloku a je srovnáno.

0:1

Do čtvrté sady lépe vstupují hosté. Grozer totiž svůj technický útok poslal po síti až se míč odkutálel do autu.

0:0

Začal čtvrtý set.

25:20

Camejo, smeč, vytlučený blok a domácí vítězí ve třetí sadě! Nicméně pro hosty se nic nemění, pokud následující set vyhrají, postupují do čtvrtfinále. Pokud ne, hraje se ještě zlatý set!

24:20

Tu ale předvádí i Volkov, podává do autu.

24:19

Místo útoku na body Wlazly podává jen do sítě. Pět setbolů pro domácí.

23:19

Domácí podávají jen do sítě..

23:18

Camejo opět vytlouká hostující bod a domácí již v tomto setu zřejmě nikdo nezastaví.

22:18

Kochanowski jen do sítě a je zřejmě rozhodnuto.

21:18

Hostům teď pomohlo video, rozhodčí sice hlásili aut. Míč se ovšem otřel o lajnu a Belchatow ještě v tomto setu žije.

21:17

21:17

Domácí vedou již o čtyři body po úžasném podání Grozera. Ten jej namířil do pravého rohu Belchatowa a s tím hosté nemohli nic dělat.

20:17

Tentokrát už technické podání míří daleko do autu.

19:17

Po špatném přijmu domácích se dostali do útoku hosté a opět Ebadipour tvrdě a úspěšně zakončuje.

19:16

Ebadipour na pravé straně zaútočil přesně a snižuje

19:15

Camejo se teď neskutečně zavěsil do vzduchu a blok proti jeho smeči neměl nárok!

18:15

Následně Camejo podává jen do autu.

18:14

Útok z veliké dálky od Grozera, přesto jej blok tečuje do autu.

17:14

Hosté útočí také středem a Klos nedal obraně šanci.

17:13

Cherviakov dostal na střed krátkou příhru a míří přesně.

16:13

Kochanowski uspěl na pravé straně proti Camejovi, míč od bloku míří do diváků.

16:12

Tentokrát smečuje Klos, dle mě byl míč do autu tečován, uvidíme jestli má video stejný názor. Rozhodčí se u videa radí opravdu dlouho a nakonec bod přiznávají domácím !

15:12

Camejova smeč míří do noh Wlazlyho.

14:12

Nahrávka na střed a Kochanowski, nic víc teď hosté nepotřebovali.

14:11

Katič musel přijmout tvrdý servis, to se povedlo, musel ale hned smečovat a míč namířil do autu.

13:11

Camejo je úspěšný po teči blokujícího hráče na síti.

12:11

Další podání již míří do sítě.

12:10

A další přidává přímo ze servisu, který Katič nepřijal.

11:10

Skvělá výměna plná výborných obraných zákroků. Ten poslední udělal Grozer na bloku a získává pro svůj tým bod.

10:10

Kochanowski opět tvrdě útočí, od Grozera míč letí daleko do autu.

10:9

Bohužel, další jejich blok byl polovičatý a míč skončil na hostující části sítě.

9:9

Hosté úspěšně blokují a srovnávají stav.

9:8

Kochanowski nejprve zblokoval Grozera a následně sám úspěšně zaútočil.

9:7

Trma vrma na síti kterou ukončuje na sílu Katič.

9:6

Neskutečné štěstí měli domácí. Nejprve neskutečně chytili útok hostů a při tom vlastním jim také přála štěstěna.

8:6

I domácí ale posílají podání do sítě.

8:5

8:5

A přichází šťastné eso Pankova, kterému k němu notně pomohla síť.

7:5

Hosté potřetí v řadě domácím darují bod nezvládnutým podáním.

6:5

Volkov trefuje podání přes síť a do autu.

6:4

Domácí teď měli snad šest útoků, které neproměnili. Prosadil se až Grozer, díky teči Klose na bloku.

3:3

Kochanowski je na středu neomylný, přidává další bod.

3:2

Další Grozerův útok z pravé strany, opět úspěšný.

2:2

Sice slabší útok hostů po pravé straně, ale i to stačilo na protlačení míče přes blok.

2:1

1:1

0:1

Kochanowski začíná třetí set úspěšnou smečí ze středu hřiště.

21:25

Začal třetí set.

21:25

Cherviakov podal velice slabě, Wlazly tak mohl napravit předchozí chybu na servisu a s přispěním "prasátka" se to i daří. Belchatow získává druhou sadu a k postupu do semifinále jim stačí vyhrát alespoň jednu z následujících.

21:24

První setbol domácí odvracejí. Wlazly totiž podává jen do sítě.

20:24

Smeč Katiče sice míří do autu, podle všeho to však bylo s tečí. Opět rozhoduje video...Tentokrát ve prospěch hostů, ti tak mají setbol.

20:23

Camejův servis podle všeho letěl na zadní čáru. Rozhodnout ale bude muset video. To potvrzuje verdikt sudích, míč byl dobrý!

19:23

Další míč už ale míří jen do sítě.

18:23

A je tu další skvělé podání Kochanowskiho! Hosté mají laciný bod.

18:22

Pankov servíruje jen do sítě.

18:21

Camejo dalším útokem vybíjí bloky hostů.

17:21

Grozer při útoku z pravé strany posílá míč křížem do autu.

17:20

Camejo je na levé straně úspěšný.

16:20

Kochanowski opět středem a jeho kladivo končí po odrazu domácích v autu.

16:19

Klos zablokován Volkovem a domácí snižují.

13:17

Hostující Wlazly zaservíroval skvěle a domácí Zelenkov neměl šanci zareagovat. Hosté jsou v trháku!

13:16

Teď si po Katičově útoků domácí nerozuměli v obraně a hosté vedou o tři body.

13:15

Kłos blokuje úspěšně Safonova.

13:14

Wlazly teď na síti dobře píchnul míč před blokem domácích a získává bod pro svůj tým.

13:13

Na servisu však selhal a poslal míč jen do sítě.

12:13

Kochanowski je útokem středem hřiště opět úspěšný.

12:12

Ebadipour ale míří servisem jen do autu, což potvrdilo i video.

11:12

Teď už se Kochanowski smečí do středu prosazuje.

11:11

A další smeč Kochanowskiho končí v autu. Domácí srovnávají.

10:11

Chyba hostů, Kochanowski posílá lehkou smeč do autu.

9:11

Další útok Cameja již hostující blok srazil jen do volného prostoru za sebe.

8:11

Hosté mají další bod. Camejo s Grozerem neuspěli v útoku, hostující Ebadipour už ano.

8:10

Sivozhelez své podání posílá jen do sítě.

8:9

Volkov a smeč = jistý bod..

7:9

Technické podání Klose domácím dělá problémy. Tentokrát Petrohrad útočí pouze do autu a hosté si získávají mírný náskok.

7:8

Hosté otáčejí průběh setu. Na bloku uspěl Łomacz.

7:7

Domácí opět blokují útok hostů, opět ale pouze do autu. Je srovnáno.

7:6

Teď jsou již domácí útokem úspěšní a opět do byl Grozer.

6:6

Sivozhelez v těžké pozici míří do autu.

6:5

Útok Kochanowskiho hostující obrana vrátila jen do autu.

6:4

Podobný útok na druhé straně, kde míč mířící do autu tečoval Katič.

5:4

Camejův servis již hsoté zachytili a útokem po levé straně díky tečí domácích bodují.

2:1

Volkov je dnes při smečích neomylný a opět boduje.

1:1

Sivozhelez podává jen do sítě.

1:0

Domáci s velkými problémy vybrali servis Klose a hosté se zlobí na rozhodčí. Antipkin ale následně poslal míč na druhou stranu vítězně.

0:0

Začal druhý set.

25:22

Katič však posílá míč daleko do autu a první set získává Petrohrad!

24:22

Naděje pro hosty, Grozer míři jen do sítě.

24:21

A úspěšný je i na servisu! Jeho podání tečovala síť mimo dosah hostujících hráčů a poslala jej přímo na čáru! Opět má práci video, které si vyžádal hostující tým, eso je ale potvrzeno.

23:21

A opět úspěšný Grozer při útoku z pravé strany!

22:21

Dobrá práce Katiče na síti. Jeho technické zakončení domácí blok namířil jen do autu a je to o jediný bod!

22:20

Hosté horko těžko přijali servis, ale po teči domácího bloku snižují.

22:19

Když nesměčuje Camejo, tak smečuje Grozer, který dnes snad nechyboval a boduje i teď.

21:19

Kochanowski útočí středem a útočí úspěšně.

21:18

Domácí teď neuvěritelně reflexivně zastavili útok hostů. Následně připravili míč pro smečujícího Cameja a ten se dnes nemýlí!

20:18

Bod získává Belchatow.

20:17

Hosté si přihrávali tak dlouho až se dostali pod ruce Safonova, který míč zatloukl k zemi. Je to o tři body. Uvidíme jestli tento náskok bude domácím stačit na vítězství v setu.

19:17

Grozer předvedl tvrdou smeč po které se míč odrazil od obránce do autu.

18:17

Na Teppanův servis domácí nestačí, míč končí v autu a je to jen o bod.

18:16

Útočící Ebadipour je opět úspěšný, když blok namířil míč jen za svou síť.

18:15

Camejovu smeč hosté pouze srazili pod sebe.

17:15

Výměna, kdy oba týmy předvedly skvělé defenzivní zákroky! Nakonec byl úspěšný hostující Ebadipour a hosté snižují na rozdíl dvou bodů!

17:14

Domácí ubránili těžkou situaci. Hosté se ale dostali k lehkému útoku, který již zakončili úspěšně.

17:13

A opět Kochanowski na bloku! Tentokrát ubránil Sivozheleze!

17:12

Smeč z pravé strany od Grozera, hosté neměli šanci zakročit.

16:12

Kochanowski opět tvrdou smečí získává bod pro hosty.

16:11

Hosté útočí dlouhým míčem, který končí v autu. Následuje challange pro Belchatow. Video však aut potvrzuje.

15:11

Volkov využívá svou výšku a téměř ze stoje míč zabil o zem na stranu hostů.

14:11

Hosté útočí středem a úspěšně!

14:10

A přidává sice slabý, ale účinný servis který hosté posílají do autu.

13:10

Tentokrát míč domácí vybrali a Safonov do zadní části hřiště skóruje.

12:10

A přidává i fantastický sevis, za kterým se domácí jen ohlédli!

12:9

Hostující Kochanowski tvrdě a přesně smečuje!

12:8

Hosté z podání trefují jen síť.

11:8

Další vynikající blok hostů. Kochanowski při něm míč namířil do vzdálenějšího rohu hřiště, kde domácí neměli šanci.

11:7

A do třetice Camejo, tentokrát jeho smeč tečují do autu hosté.

10:7

Camejo opět smečuje, tentokrát do autu.

10:6

Dokonalá obrana hostů proti Camejovi a míč od bloku míří na domácí polovinu. Bod hosté!

10:5

Smeč hostů teď míří do autu a domácí jsou již v pětibodovém trháku!

9:5

Camejova smeč míří jen do autu a je to bod pro hosty. Tak ne! Domácí si vyžádali video a to prokázalo teč hostů. Bod domácí!

8:5

Sivozhelez svým servisem skoro netrefil halu a míč jde na stranu hostů.

8:4

Další bod pro Grozera, jehož smeč po dlouhém náběhu hosté odvrátili jen do autu.

7:4

Sivozhelez hosty překvapuje "prasátkem" a trefuje tak eso!

5:2

Volkov teď bvl ve středu hřiště velmi důrazný a hosté neměli šanci.

4:2

Opět jsme viděl delší výměnu na jejímž konci Camejo nevybral míč a bodují tak hosté.

4:1

Na prvním podání hosté trefují síť.

3:1

Camejo zatím skvěle servíruje a hosté jeho podání těžko vybírají. Tentokrát již uspěli na směči.

3:0

Domácí Grozer uspěl na bloku a je to již o tři body.

2:0

Teď jsme viděli delší výměnu, kdy oba týmy útočily třikrát. Výměnu ukončili domácí šikovným lobem.

1:0

První útok hostů končí dalekým autem.
První duel v Polsku skončil před necelým týdnem překvapivou výhrou domácích 3:1. Belchatowu tak k postupu mezi nejlepší čtyři stačí jakákoliv výhra, případně i porážka 2:3.

To Petrohrad musí vyhrát 3:0 nebo 3:1, jinak pro něj účinkování v LM pro letošek končí. Ani tyto dva skóre však domácím k postupu nemusí stačit. Hrál by se totiž ještě zlatý set a ten může být ošidný.
Přeji hezký večer u nejlepšího evropského volejbalu. V odvetě čtvrtfinále Ligy Mistrů se v Petrohradu utká domácí Zenit s polským týmem z Belchatowa.

Zenit Petrohrad: Zelenkov, Krivitcheno – Cherviakov, Pankov, Antipkin, Pirainen, Sivozhelez, Makarenko, Grozer, Ashchev, Camejo, Safonov, Volkov, Divis

PGE Skra Belchatow: Milczarek, Piechocki – Droszynski, Wlazly, Teppan, Klos, Kochanowski, Katic, Czarnowski, Ebadipour, Szalpuk, Fiel Rodriguez, Łomacz, Orczyk

Rozhodčí: RAPISARDA Daniele (ITA), FERNANDEZ FUENTES David (ESP).
Hosté z Belchatowa si budou muset dávat pozor především na György Grozera. Ten totiž v posledním ligovém kole přepisoval rekordy Petrohradu. Za jediný set totiž zvládl pro svůj tým nasbírat jedenáct bodů!
Domácí Petrohrad se v tomto zápase bude opět moci spolehnout na Oreol CAMEJO DURRUTHY, který v úvodním zápase chyběl kvůli nemoci.
Úvodní zápas čtvrtfinále

V prvním zápase byl favoritem tým z Petrohradu, ale na palubovce jejich kvalita nebyla znát. První dva sety byly jako na horské dráze. Úvodní sadu získal tým Belchatowa, když si od stavu 3:3 vybudoval náskok 7:3 a do konce sady jej již nepustil.

Druhý set byl jasně v režii ruského celku a nakonec skončil drtivým skóre 25:13. Kdo by si však pomyslel, že tento set domácí zlomí, mýlil se!

Třetí set byl nejvyrovnanější a domácí jej pro sebe urvali sérii tří bodů v jeho koncovce. Set čtvrtý se zlomil ve své polovině, kdy si domácí vytvořili menší náskok a do konce zápasu jej už jen navyšovali.
Kdo bude mít v tomto zápase více sil? Petrohrad se po čtvrteční porážce v Polsku trápil i v domácí soutěži. Proti Surgut regionu totiž druhý i třetí set byly maximálně vyrovnané a Zenit si vítězství zajistil až v samotných koncovkách setů.
To Belchatow měl v domácí souteži volno a mohl se tak soustředit na veledůležitou odvetu.
Vítám Vás u odvety čtvrtfinále volejbalové Ligy Mistrů mezi domácím celkem z Petrohradu a hosty PGE Skra Belchatow.
První duel skončil před týdnem v Polsku překvapivým vítězstvím Belchatowa v poměru 3:1, favoritem na postup je i přesto domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.