UEFA Youth League

Olympique Lyon – Ajax Amsterdam

2:2

po penal. (6:5) (1:1)

12.03.2019, 16:00 • OL Training Center, Decines • Osmifinále • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 2.67 3.49 2.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dva poločasy o postupujícím týmu nerozhodly. Na řadu tak přicházejí rovnou bez prodloužení pokutové kopy.

90+4

Žlutou kartu v závěru druhého poločasu vidí také střelec dvou branek Ajaxu Brian Brobbey.

90+3

El Maachovi trvala rozehrávka o něco déle. Rozhodčí už nechtěl déle čekat a tak ukazuje hostujícímu brnakáři žlutou kartu.

90+2

90+2. Brian BROBBEY - 2:2

90+2

Ajax právě vstřelil branku!
Tak to je šok! Lyon měl dlouho druhý poločas pod kontrolou, Ajax se ale raduje z vyrovnání! Nunnely posunul míč na BRIANA BROBBEYE, který prostrčil míč mezi nohama vyběhnutého Barcola.

90

90. Červená karta

90

Hosté riskovali v obraně, jako poslední se vracel s unikajícím Oualembem Liam Van Gelderen, který sestřelil útočníka Lyonu a musí po červené kartě předčasně do šatny.

86

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Ter Heide, přichází Taylor.

77

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Griffiths, přichází Da Silva.

76

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Cherki, přichází Oualembo.

71

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Jensen, přichází Hoogenwerf.

70

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafia, přichází Ehling.

65

Ter Heide je dalším potrestaným hráčem zápasu. Ještě ve středu pole zatáhl za dres unikajícího Pintora.

64

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Kühn, přichází Ünüvar.

63

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Llansana, přichází Van Gelderen.

58

58. Hamza RAFIA - 2:1

58

Lyon právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečný gól! Ajax ztratil míč ve středovém kruhu, po přiťuknutí Cherkim se dostal k balonu HAMZA RAFIA. Ofenzivní fotbalista Lyonu viděl, že je brankář hostů daleko z branky a fantastickou ránou z poloviny trávníku poslal balon až do sítě.

53

53. Pinterovu ránu dokázal El Maach vyrazit

53

Také Titouan Thomas byl faulován u středového kruhu. Lyon rychle rozehrál, Pintor se dostal do střelecké pozice, ale El Maach předvedl vynikající zákrok.

50

Salah-Eddine sice zastavil nedovoleně Soumareho, ale hlavní rozhodčí ještě nechal akci dohrát. Až poté ukazuje krajnímu obránci žlutou kartu.

42

Kapitán Lyonu Maxemce Caqueret šel do souboje s Llansanou až příliš ostře a od hlavního rozhodčího vidí žlutou kartu.

38

Sven Botman je prvním potrestaným hráčem zápasu. Těsně před pokutovým územím sestřelil skluzem unikajícího Caquereta.

22

Parádní akce Lyonu! Rafia si narazil s Pintorem, následně po vynikající patičce pálil z úhlu Cherki, ale na El Maacha si tentokrát nepřišel.

21

21. Lenny PINTOR - 1:1

21

Lyon se raduje ze srovnání stavu! Po několika odrazech v pokutovém území hlavičkoval ze slibné pozice Griffiths, ale El Maach ještě stačil zasáhnout. Poté se ale balon odrazil k levé tyči, kde byl jako první s dorážkou LENNY PINTOR.

9

9. Brian BROBBEY - 0:1

9

Ajax se ubránil a velmi rychle se přesunul do útoku! Na levé straně utekl obraně Che Nunnely, který následně naservíroval míč do pokutového území přesně do kroku BRIANU BROBBEYMU a ten využil nedůrazu domácí obrany.

2:2

Branky: 21. Pintor, 58. Rafia – 9. Brobbey, 90+2. Brobbey

Karty:   42. Caqueret (LYO) – 38. Botman (AJA), 50. Salah-Eddine (AJA), 65. Ter Heide (AJA), 90+3. Maach (AJA), 90+4. Brobbey (AJA)   90. Van Gelderen (AJA)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:18.

Olympique Lyon: Barcola – Soumare, Kalulu, Bard, Ndicka – Caqueret (C), Thomas – Cherki (76. Oualembo), Rafia (70. Ehling), Pintor – Griffiths (77. Da Silva)
Náhradníci: Bonnevie – Oualembo, Ehling, Duku Mbenga, Pontet, Coly, Da Silva

Ajax Amsterdam: El Maach – Dest, Timber (C), Botman, Salah-Eddine – Jensen (71. Hoogenwerf), Llansana (63. Van Gelderen), Ter Heide (86. Taylor) – Kühn (64. Ünüvar), Brobbey, Nunnely
Náhradníci: Reiziger – Musampa, Van Gelderen, Hoogerwerf, Taylor, Ünüvar

Rozhodčí: Anastasios Papapetrou – Iordanis Aptosoglou, Konstantinos Nikolaidis (vš. GRE)