20.02.2019, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.09 3.89 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:00:11)
Vladimír Sobotka (BUF) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:15
Tři hvězdy utkání
1. Frank Vatrano (FLA) 0+2
2. Aleksander Barkov (FLA) 1+2
3. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1
Až do 44. minutě sice Buffalo vedlo, ale pak přišla hrůzná tříminutovka, během níž Florida otočila vývoj zápasu třemi góly. O zápletku se následně sice v 53. minutě postaral Jack Eichel, jenže lavička domácích si vzala pomoc videa a opakované záběry odhalily předchozí ofsajd hostů, kvůli němuž branka nebyla uznána.

Florida se poté ubránila oslabení a po zvýšení na 4:1 si zajistila cenné vítězství, kterým se opět o něco přiblížila vysněné elitní osmičce, na kterou ale stále ještě ztrácí 9 bodů. Přesto třetí výhra v řadě dává naději, že by se Panthers mohli, při prodloužení této série, ještě pokusit tuto sezonu zachránit.

59:52

59:52 Vladimír SOBOTKA - 4:2

59:52

Sabres právě vstřelili branku!
Ale když se objevila šance, hosté střílí ještě čestný úspěch. Autorem gólu je VLADIMÍR SOBOTKA, který se protlačil před brankovištěm ke střele a vsítil svůj čtvrtý gól v sezoně. Asistence: Zemgus Girgensons, Johan Larsson.

58:55

Utkání se svým způsobem už jen dohrává. Buffalo šanci na zvrat už nemá a Florida se nikam nežene.

58:14

Zakázané uvolnění Floridy.

56:50

56:50 Jonathan HUBERDEAU - 4:1

56:45

Florida právě vstřelila branku!
Jenže JONATHAN HUBERDEAU se nakonec i tak prosadil. V pokračující akci se zmocnil puku za brankou Buffala, obkroužil část útočného pásma, než si sjel před brankoviště a dvěma protáhlými kličkami do bekhendu si položil Ullmarka. Pak pro něho bylo snadné brankáře hostů přehodit. Asistence: Aleksander Barkov.

56:32

Huberdeau se snažil o únik, ale Ristolainen se do něho zaklesnul a nenechal ho ani ujet, ani vystřelit.

56:04

Ullmark reflexivně zachytil odražený puk od brusle jednoho z hráčů před ním. Komerční přestávka.

55:35

Bogosian od modré čáry nepropálil shluk těl před Reimerem.

54:38

54:18

Až teď Barkov osvobodil svůj tým.

53:40

Velký tlak Buffala. Reimer vyráží jejich střely, další končí na zadním mantinelu. A domácím se nedaří vyhodit.

52:38

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., sekání).

52:38

Čas se vrací o 15 vteřin zpět. Buffalo bude hrát i tak přesilovku, jelikož před brankou byl signalizován faul.

52:38

Challenge byla úspěšná, rozhodčí odhalili postavení mimo hru Buffala!

52:38

Florida si bere challenge a to kvůli domnělému postavení mimo hru Buffala. Pokud bude challenge neúspěšná, bude mít Buffalo přesilovku.

52:38

52:38 Neuznaný gól Buffala

52:38

Jack Eichel sice vsítil svou druhou branku v utkání, ale hvězdný útočník Buffala byl v předchozím průběhu akce v postavení mimo hru!

52:36

A další střela Malgina, tentokrát Ullmark vyráží.

52:28

Malgin přestřelil Ullmarkovu klec.

52:24

52:10

Buffalo vyhazuje puk ze středního pásma až k Reimerovi, jenž raději přerušuje hru.

51:22

Hodně agresivní útok hostů. Reimer napřed čelil střele z levého kruhu od Rodriguese a následně dorážce Sobotky, kterou také vyrazil. Český útočník do Reimera však vlétl, až domácímu brankáři odlétla maska.

50:47

Barkovovu střelu Ullmark vyrazil jen před sebe a způsobil si tím velké trable. K jeho štěstí se ale domácí nedostali k dobré dorážce a puk nakonec skončil jen na zadním mantinelu.

50:24

Komerční pauza.

50:24

Úplně naprázdno nakonec ne. Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za krosček na Barkova vyfasoval Eichel.

50:20

Vatrano v rychlém útoku přestřelil Ullmarkovu branku. Bleskový přechod domácích do útočného pásma vyzněl naprázdno.

49:26

Malgin z takřka nulového úhlu střílel spíše na náhodu. K té nedošlo.

49:11

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:11

48:47

Chyba Buffala ve středním pásmu, které se už snažil využít Trocheck, ale puk se mu zamotal mezi brusle a než si ho zpracoval, dostal se jeho spoluhráč do postavení mimo hru.

48:37

Florida následně vyhazuje.

48:20

Dahlin zpoza kruhů střílel z voleje, Reimer ale i jeho zakončení vyráží.

47:40

Panthers vyhazují puk.

47:19

Skinner pálil z pravého kruhu krátce po vhazování, Reimer vyráží.

47:11

Brown trefil loktem hostujícího hráče do hlavy a dostává dvě minuty za zásah do hlavy.

47:11

Reimer měl obrovské štěstí, že střela Buffala z pravého kruhu skončila na tyči! K dorážce se sice ještě hnal Sobotka, ale netrefil odražený puk a následně se dostal do kontaktu s brankářem Floridy. Ale bude se vylučovat na straně domácích.

46:51

Trocheck vysokým obloukem poslal puk k Ullmarkovi. Ten neriskuje a puk kryje pod lapačku.

46:30

Rychlá kombinace domácích v útoku střelu nepřinesla. Puk ujel k modré čáře.

46:08

46:01

Sheary od modré přinutil Reimera přerušit hru. Komerční přestávka.

45:42

45:42 Aleksander BARKOV - 3:1

45:42

To jsou doslova tragické tři minuty pro Buffalo! Huberdeau přihrál z mezikruží do strany na ALEKSANDERA BARKOVA, jenž už mířil za branku, ale lehkým pohybem poslal citlivě puk do skuliny mezi betony Ullmarka. Tomu kotouč propadl do branky. Asistence: Jonathan Huberdeau, Frank Vatrano.

45:22

Reimer raději ukryl odražený puk pod lapačku, než aby zbytečně riskoval.

45:10

Florida nyní vytváří obrovský tlak na branku Buffala. Hosté ale další gól zatím neinkasují a drží se ve hře.

44:18

Další šance Floridy! Huberdeau se snažil najít na levé straně brankoviště Vatrana, který ale míjí prostor mezi třemi tyčemi!

43:50

Buffalo si sice vzalo challenge, ale opakované záběry potvrdily, že Hawryluk gólu dosáhl povolenou cestou a nedopustil se prohřešku.

43:50

43:50 Jayce HAWRYLUK - 2:1

43:50

Neskutečná smůla Buffala! Trocheck střílel z mezikruží a napálil horní tyč Ullmarkovy klece. Puk se od břevna odrazil do JAYCEHO HAWRYLUKA, od něhož se zase sklepl do branky. Asistence: Vincent Trocheck, Jevgenij Dadonov.

43:35

Hawryluk najížděl do útočného pásma na levém křídle, a i když ho napravo doplnil spoluhráč, neměl domácí hokejista prostor k přihrávce. Zkusil tak střelu na vzdálenější tyč, ale Ullmark chytá.

43:07

43:07 Jonathan HUBERDEAU - 1:1

43:07

Povedená akce domácích! Od levého mantinelu přišla rychlá přihrávka na rozjetého JONATHANA HUBERDEAUA, který se dostal za obranu a před brankovištěm šikovně poslal puk bekhendem mezi betony Ullmarka. Asistence: Frank Vatrano, Aleksander Barkov.

41:47

Hoffman nahodil na Ullmarka puk ze středního pásma. Hostující brankář raději puk podržel před dojíždějícími soupeři.

40:55

Reinhart trefil z levé strany z ostrého úhlu vnější tyč Reimerovy branky.

40:43

Dahlin se protlačil ke své první střele v utkání. Reimer puk chytá a přerušuje hru.

40:07

Nepřesná přihrávka domácích ústí v zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:58.
Druhá třetina přinesla radost Buffala, kterému se ve 26. minutě podařilo proměnit přesilovou hru zásluhou Jacka Eichela. Florida se dostala také do několika šancí, ale vyrovnat se jí nepodařilo a v důležitém utkání prohrává 0:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Rychlý návrat Buffala do útočného pásma. Reimer musel zasahovat proti střele McCabea z mezikruží, kam si hostující obránce pro puk dojel.

39:17

Sabres se dostali do útoku, střela zpoza kruhů šla ale mimo tři tyče.

38:46

Závar před brankovištěm Ullmarka. Trochek napřed střílel z ostrého úhlu, ale trefil rameno švédského brankáře. Poté si sám sjel před branku pro dorážku, ale puk za záda hostujícího gólmana neprotlačil.

37:48

Hoffman po vhazování nečekaně vypálil na Ullmarka, který ale stihl zareagovat a puk srazil do rohu.

37:43

Borgström si najel s pukem do pravého kruhu a zkusil trefit pravý horní růžek. Ullmark ale i jeho zakončení chytá.

37:05

Skinner zpoza levého kruhu neprostřelil připraveného Reimera. Hra pokračuje.

35:56

Rodrigues se dostal z levého kruhu až k brankovišti, puk však poslal jen do Reimerova betonu.

35:18

Ullmark krotí letící puk pod lapačku a přerušuje hru. Odražený kotouč neponechal soupeři k možné střele.

34:33

Rychlý přechod domácích do útoku a velká šance Hawryluka, jenž dostal přihrávku do druhé vlný mezi kruhy a snažil se střelu zvednout pod víko. Ullmark ramenem vyráží a Hawryluk, který byl při zakončení v souboji s obráncem, končí sám v brance Buffala. Komerční přestávka.

34:12

Stále se hraje. O puk se bojuje na zadním mantinelu za Reimerem.

33:24

Další šance domácích, kteří touží po vyrovnání. Jenže Ullmark je dnes zatím neprůstřelný.

33:00

Nebezpečná střela od modré, kterou Ullmark vytěsnil na zadní mantinel.

31:56

Po pauze hra pokračuje poměrně rychlým hokejem ze strany na stranu. Oba týmy ale ztrácí puky při přechodu středního pásma nebo po nahození.

30:57

Yandlovu ránu od modré Ullmark chytá. Puk se následně dostal do středního pásma, kde se po souboji dostal na jednu ze střídaček. Komerční přestávka.

30:22

Zakázané uvolnění domácích po pokusu o rychlý přechod středního pásma.

29:55

Panthers vyrazili do přečíslení čtyř proti dvěma! Vatrano najížděl do útoku za trojicí svých spoluhráčů a rozhodl se střílet místo rozehrání do strany. Branku Ullmarka minul.

29:10

Náhle se Ullmark musel vypořádat se dvěma střelami, oba puky ale vyráží.

28:57

28:45

Příliš mnoho přihrávek bez střely. A Buffalo vyhazuje.

28:20

Domácí se vrátili do útočného pásma, stále ale nestřílí.

27:40

Florida se snaží vykombinovat solidní střeleckou pozici, z níž by mohla ohrozit Ullmarka.

26:57

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., podrážení).

26:22

Sheary svou střelu z ostrého úhlu poslal přímo do Reimera. Brankář Floridy přerušil hru. Komerční přestávka.

25:40

Ullmark po střele Browna od modré přerušuje hru.

25:14

25:14 Jack EICHEL - 0:1

25:14

Hosté otevírají skóre zápasu! Přesilovku využívá JACK EICHEL, jenž si před brankou počíhal na přihrávku Reinharta z pravého kruhu a puk protečoval za záda Reimera. Asistence: Sam Reinhart, Jeff Skinner.

25:09

Mittelstadt si sjel před branku, ale Eichelovu přihrávku neusměrnil na Reimera.

24:35

A tak ne postavení mimo hru, ale vyloučení. Dvě minuty za držení dostává domácí Vatrano.

24:35

Přechod Buffala do útoku zastavilo postavení mimo hru.

23:55

Ristolainenova dělovka zaduněla o betony Reimera.

23:23

Ekblad se od modré marně snažil propálit bránícího Girgensonse.

22:45

Stále se hraje. Florida vyrazila také na výlet do útočného pásma, do výhodné střelecké pozice se nedostává.

21:57

Zatím mnohem aktivnější Sabres byli dvakrát zablokováni, než se podařilo Smithovi ohrozit Reimera. Domácí brankář vyráží puk.

21:20

Druhá třetina začala delším úsekem bez přerušení. Další střela Buffala, která si nenašla cestu mezi tři tyče a skončila na zadním mantinelu.

20:25

McCabe se napřáhl ke střele od modré, ale nepodařilo se mu trefit branku Reimera.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:07.
První třetina přinesla střeleckou převahu Floridy v poměru 12-6, na branky ale byla velmi chudá. Do kabin odchází oba celky za nerozhodného stavu 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Bleskový útok Floridy! Po pravém mantinelu se domácí vřítili do pásma a povedenou přihrávkou na levou stranu brankoviště se ke střele dostal Barkov. Jenže branku Ullmarka minul.

19:18

Sobotkovi bylo odpískáno postavení mimo hru, přesto v rychlosti ještě vystřelil. Domácí přešli tento fakt bez trestu.

18:38

Zatímco končí přesilovka hostů, Ullmark musel zasáhnout proti střele Mathesona a přerušit hru.

18:31

Matheson dokonce vyrazil do útoku, nikým neatakován u mantinelu. Tohle je hodně nepovedená přesilovka Buffala.

18:01

Florida drží puk a šetří čas před dalším vyhozením.

17:41

Teď navíc dobré napadání ze strany Floridy, jež nepouští soupeře přes středovou čáru.

17:15

Sabres se nedaří udržet v útočném pásmu. Znovu musí jet za svou branku.

16:43

Panthers rychle vyhazují kotouč.

16:38

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., sekání).

16:38

Reimer musel na led, a zastavil střelu Mittelstadta zpoza kruhů. Hostující hráč ale byl faulován.

15:55

Teprve čtvrtý zákrok Jamese Reimera. Komerční přestávka.

15:36

Hosté ve vlastním pásmu po špatné přihrávky nabídli Floridě šanci, ta ji ale trestuhodně spálila.

15:22

15:15

Ullmark musel poprvé v tomto oslabení vytasit zákrok. Puk ukryl pod lapačku.

14:36

Sobotka vyrazil dokonce do útočného pásma po dalším vyhození, aby napadal rozehrávku domácích.

14:15

A další vyhození Buffala, jež se výtečně brání.

13:54

Barkov zajel s kotoučem za branku, tam ho ale obral McCabe, jenž znovu vyhazuje.

13:40

Sabres vyhazují puk ze svého pásma.

13:22

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., sekání).

13:22

Barkov dostal přihrávku za obranu a po najetí před Ullmarka zkusil kličku do bekhendu. Hostující brankář puk dokázal zachytit a přerušit hru. Bude se ale vylučovat, Barkov byl faulován.

13:05

Sabres se v tomto úseku hry pouze brání a snaží se vytlačit puk do středního pásma.

12:15

Okamžitě po vhazování musel Ullmark znovu zasahovat. Proti McCoshenovi se vytasil s dalším kvalitním zákrokem.

12:11

Yandle svou střelu od modré přizvedl, aby mířila pod horní tyčku. To byla pro brankáře Ullmarka lahůdka, když letící puk čapl do lapačky.

11:48

Kotouč skončil v hledišti. Komerční přestávka.

11:14

Sabres se dopustili zakázaného uvolnění po neprotečovaném nahození.

10:38

Na druhé straně ledu se ke střele od modré napřáhl Thompson. Reimer zachytil letící kotouč a přerušil hru. Komerční přestávka.

10:15

Matheson se mezi kruhy prosadit nedokázal, jeho střela na Ullmarka neprošla.

09:18

08:38

Nepřesná rozehrávka hostů pustila k puku Malgina. Jeho pokus od modré ale až k brance nedoletěl.

07:52

07:51

Rychlý návrat Floridy do útoku a ještě jedna střela z levého křídla. Ullmark opět chytá a přerušuje hru.

07:41

Ullmark vyrazil střelu Brassarda jen před sebe. Domácí šance na dorážku využít nedokázali.

07:14

Buffalo vyhazuje puk po vyhraném vhazování.

07:07

Tvrdá rána Hoffmana z pravého kruhu zamířila až do ochranné sítě za Ullmarkovou klecí.

06:35

Po zblokované střele Hoffmana se Buffalu daří vyhodit puk.

06:19

Dadonov mezi kruhy dostal pomalejší přihrávku a měl čas na střelu. Rozhodl se k ráně z první k pravé tyči, ale Ullmark parádním zákrokem lapačkou šanci soupeře zlikvidoval.

05:58

Sabres rychle vyhazují puk ze své obranné třetiny.

05:52

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Vladimír Sobotka – 2 min., hákování).

05:46

Sabres se v útoku neprosadili. O puk zápolili u mantinelu, ale po 15 vteřinách přetlačování o útočné pásmo přišli.

05:18

Brassard dlouho držel puk, zpoza branky vyjel až k modré čáře a zkoušel střílet z otočky. Kotouč byl sražen bránícím hráčem do hlediště.

04:28

Reimer si připsal první zákrok utkání a hned to byla dost nebezpečná situace. Ristolainen nahodil před brankoviště, kde se Smithovi podařilo puk protečovat na domácího brankáře. Ten stačil sklapnout betony a udržet puk mezi nimi.

04:15

Delší úsek bez přerušení byl zastaven po sražení Mittelstadtovy střely do hlediště.

03:07

Vatrano dostal přihrávku do druhé vlny od Huberdeaua. Svou střelu zpoza pravého kruhu poslal na zadní mantinel. Huberdeau se poté hnal za dorážkou, ale odražený puk netrefil.

02:27

Domácím se v levém kruhu evidentně hodně líbí. I další střela vzešla z tohoto prostoru, Sheahan ale minul branku.

02:05

Zakázané uvolnění Buffala.

01:45

McCoschen z domácí obrany vyrazil do útoku, probruslil a prokličkoval se až do levého kruhu a nepříjemně vystřelil na Ullmarka. Tomu puk propadl pod rukou, ale o bok se odrazil do hřiště. Hostující brankář měl štěstí, že poblíž nebyl nikdo na dorážku.

01:09

Trocheck si připsal první střelu zápasu. Domácí útočník z kraje levého kruhu trefil lapačku Ullmarka.

00:42

Hra je poprvé přerušena. Zasloužilo se o to postavení mimo hru Floridy.

00:01

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle (A), Brown, McCoshen – Vatrano, Barkov (C), Huberdeau – Dadonov, Trocheck (A), Hoffman – Malgin, Borgström, Brassard – Brouwer, Sheahan, Hawryluk.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen (A), McCabe, Bogosian (A), Pilut, Beaulieu, Dahlin – Pominville, Eichel (C), Skinner – S. Reinhart, Mittelstadt, Sheary – T. Thompson, Rodrigues, C.J. Smith – Girgensons, Jo. Larsson, Sobotka.

Rozhodčí: O'Rourke, Lambert – Driscoll, Daisy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V průběhu sezony došlo už ke třem vzájemným zápasům a lépe jsou na tom domácí, kteří vyhráli dvakrát. V prosinci dokázali zvítězit doma 3:2 po prodloužení a i na ledě Buffala 5:2. V lednu naopak Sabres přetavili druhý zápas před vlastním publikem k výhře 4:3.
Nebylo to zrovna dávno, kdy pozice Floridy a Buffala nemohly být rozdílnější. Sabres bojovali o čelo Východní konference, Panthers se naopak snažili, aby neskončili u samého dna tabulky. Jak ale sezóna postupovala, Buffalo přestalo sbírat tolik výher a Florida se pozvolna, s velkými trablemi, začala zvedat.

Nyní oba celky dělí pět bodů a oba stále touží po tom, aby pronikly do vyvolené elitní osmičky, jež si zahraje play off. Blíže je tomu sice Buffalo, které je na desátém místě s 63 body a ztrátou 6 bodů, ale jeho forma není příliš dobrá a navíc si v zádech táhne dvě prohry v řadě.

Florida naopak v posledních dvou zápasech zvítězila a na domácím ledě v této sezoně má relativně solidní formu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:2

Branky a nahrávky: 44. Huberdeau (Vatrano, Barkov), 44. Hawryluk (Trocheck, Dadonov), 46. Barkov (Huberdeau, Vatrano), 57. Huberdeau (Barkov) – 26. Eichel (S. Reinhart, Skinner), 60. Sobotka (Girgensons, Jo. Larsson)

Rozhodčí: O'Rourke, Lambert – Driscoll, Daisy

05:52 BUF 2 Sobotka, hákování
13:22 BUF 2 Ristolainen, sekání
16:38 FLA 2 Trocheck, sekání
24:35 FLA 2 Vatrano, držení
25:14 BUF 0:1 Eichel (S. Reinhart, Skinner)
26:57 BUF 2 Dahlin, podrážení
43:07 FLA 1:1 Huberdeau (Vatrano, Barkov)
43:50 FLA 2:1 Hawryluk (Trocheck, Dadonov)
45:42 FLA 3:1 Barkov (Huberdeau, Vatrano)