6:1

konec (3:0, 1:0, 2:1)

18.02.2019, 17:30 • CSKA Arena Moskva • Karel Jedlička

Tipsport: 1.25 6.5 9.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní zápas byl naprosto jasnou záležitostí vedoucího mužstva KHL, které nedovolilo soupeři od začátku do konce ani pomýšlet na úspěch. Už po první třetině vedl CSKA 3:0, ve druhé části přidal další gól až v závěru a také v té poslední padaly branky až chvilku před sirénou a čestného úspěchu se dočkali také hosté. (19:50:41)
Statistika zápasu:
Střely na bránu 41:11, vhazování 30:19, hity 9:16, čas v útoku 18:26 – 6:58, vyloučení 4:2, navíc Komarov (V) 5 minut a do konce, bez využití.

Viťaz právě vstřelil branku!
Vzápětí však připravuje Sorokina o čisté konto po Rendulićově křížném pasu nejlepší hráč hostů ALEXEJ MAKEJEV. Zblízka tváří v tvář brankáři zvedl kotouč a parádně ho zavěsil o tyč.
Asistence: Borna Rendulić, Gleb Kožemjakin.

58:14

58:14 Mat ROBINSON - 6:0

58:14

CSKA právě vstřelil branku!
Několikrát to vypadalo, že se hosté osvobodí z obranného pásma, ale vyhodit se jim nepodařilo a po Světlakovově přihrávce od mantinelu zvedl kotouč z mezikruží švihem pod břevno nevysoký MAT ROBINSON.
Asistence: Andrej Světlakov, Klas Dahlbeck.

58:00

Hra rychle plyne, ohlášeny byly poslední dvě minuty utkání v době, kdy jsou "armejci" opět návštěvou v obranném pásmu hostů.

55:43

55:43 Arťom ČMYCHOV - 5:0

55:43

Už na pět nula zvyšuje po přihrávce Ivana Tělegina zpoza brány jeho kolega z obrany ARŤOM ČMYCHOV. Ortio na puk přes několik hráčů dobře neviděl a poměrně lehký pokus od modré čáry pouští.
Asistence: Ivan Tělegin.

53:18

Poslední reklamní přestávka v zápase přichází poté, co byl kotouč sražen přes plexisklo do hlediště.

51:00

Na ledě se neděje nic podstatného, moskevský klub hraje vyloženě na údržbu a hosté na zvrat nemají sílu, i když se Řepík ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

48:27

Dnešní utkání sleduje 7229 diváků.

47:31

Komerční přestávka ukončuje úsek hry, který přinesl málo vzruchu.

46:12

Andronov posílá pozdrav Ortiovi do lapačky, tlak CSKA po druhé změně stran už přece jen polevuje.

45:00

Technickou akci zakončil střeleckým pokusem do brankáře Michal Řepík.

42:30

Zaútočil si také hostující celek, Stanislav Romanov pálil od modré čáry do připraveného Sorokina.

41:40

V přesilovce se postupně neprosadili Čmychov, Tolčinskij, Šalunov ani Kaprizov. Finský brankář Viťazu odolal spršce střel a hosté jsou v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:15.
Centrální sportovní klub armády v prostřední části navýšil svůj náskok o jeden gól, který padl až v závěru při hře čtyři na čtyři. Domácí ještě čeká zbytek pětiminutové přesilovky, zápas se zdá být už jen otázkou skóre.
Statistiky po dvou třetinách:
Střely na bránu 27:6, vhazování 24:9, hity 5:14, čas v útoku 12:46-5:24, vyloučení 4:2, navíc Komarov (V) 5 minut+do konce, bez využití.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00

Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny.

38:40

Mstitel Alexandr Romanov je na ledě, začíná zkrácená tříminutová přesilovka CSKA.

37:58

37:58 Konstantin OKULOV - 4:0

37:58

Domácí při hře 4 na 4 ujeli do bleskového přečíslení, KONSTANTIN OKULOV to vzal na sebe a rychlou akci zakončil nadvakrát. První pokus Ortio vyráží betonem, dorážka již končí za jeho zády.
Asistence: Klas Dahlbeck, Maxim Šalunov.

36:40

Vyloučený Komarov pro dnešek dohrál, po dvou minutách čeká domácí tříminutová přesilovka. Trest si za celek z Podolsku odpykává Nikita Gončarov.

36:40

36:40 rvačka mezi Komarovem a Romanovem

36:40

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Romanov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vyprovokování bitky).
Oba se srazili na útočné modré z pohledu hostů, Komarov pak začal do soupeře bušit a oba skončili ve valné hromadě na ledové ploše i s oběma čárovými, kteří se je pokoušeli roztrhnout.

36:34

Domácí mužstvo je znovu v plném počtu. Viťaz ani svou třetí přesilovou hru v zápase nevyužil.

36:13

Černov dostal vyhozeným pukem do přilby, ale hosté díky tomu udrželi kuriózně útočné pásmo. Jevsejenkov od modré skvěle nabil na levý kruh úplně volnému Stasenkovi, který pálí příklepem vedle.

35:35

Ve vlastním oslabení ujel do brejku jeden na jednoho Andrej Světlakov, hostující brankář jeho pokus přes obránce vyráží.

34:58

Makejev z úhlu hledal skulinku mezi Sorokinem a tyčkou, domácí brankář prostor utěsnil neprodyšně.

34:34

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., podrážení). Po jeho zákroku přímo před domácí střídačkou skočil nedobrovolně kotoul Švec-Rogovoj.

34:16

Po vyhraném vhazování ve vlastním obranném pásmu se vydal na výpad přes celé kluziště Makejev, domácí ho rychle zpacifikovali a jeho akce skončila v rohu útočného pásma Viťazu.

33:15

Druhá komerční přestávka.

32:46

Domácí mají nadále drtivou převahu a s lehkostí kombinují na soupeřově třetině. Alexandr Romanov se kličkou do středu zbavil obránce a prostřelil Ortia, od jehož výstroje se ovšem kotouč odráží vedle tyčky.

31:59

Také domácí jsou v pěti, ani jeden z celků své početní výhody nevyužívá.

30:44

Aaltonen je zpátky na ledě, začíná minuta a čtvrt přesilovky Viťazu.

30:16

Zápas se překulil přes polovinu základní doby, při hře čtyři na čtyři vypálil hostující Komarov a Ilja Sorokin si připisuje teprve třetí zákrok.

29:59

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jannik Hansen – 2 min., vysoká hůl).

29:59

Dorážející Hansen spíše nešikovně než úmyslně trefil hostujícího brankáře hokejkou do přilby a to samozřejmě nemohli hokejisté v bílém nechat bez trestu. Hansen v potyčce sám přišel o helmu, na trestnou lavici ovšem zamíří sám dánský útočník CSKA.

29:53

Blažijevského švih zápěstím od modré čáry šikovně tečoval Konstantin Okulov, výborný zákrok na čáře předvedl Ortio.

29:09

Světlakov se krásně uvolnil a střílel do šibenice, povyjetý Ortio hranou lapačky s notnou dávkou štěstí vytěsnil kousíček nad břevno.

28:44

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 2 min., hákování).

28:25

Sergej Andronov dokázal i v pádu pěkně přihrát Kalininovi, který se protáhl do útočného pásma, tam akce CSKA uvízla v rohu.

28:02

První vyložená šance Viťazu. Do samostatného nájezdu unikl Makejev, jeho střelu chytá ztuhlý Ilja Sorokin do lapačky a máme tu první reklamní přestávku v prostřední části.

27:49

Hosté v plném počtu, Stasenko skáče z trestné lavice na led.

27:20

V přesilovce se neprosadil Slepyšev ani po prostřídání Kaprizov. Další dorážky už do střel padající obránci nepustili před Ortia.

25:49

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., podrážení). Hostující obránce v šanci zastavil nedovoleně Kaprizova.

25:29

Rendulićovi se při tlaku Moskvanů v mezikruží málem podařilo nastřelený kotouč usměrnit bruslí do vlastní brány.

25:15

Neobvykle brzký oddechový čas pro hosty.

23:10

Ortio odolal Hansenovi, který si najel na hranici brankoviště a z bezprostřední blízkosti sklepával Vyglazovův centr z rohu kluziště.

21:49

Přestávka neubrala nic na tempu hokejistů CSKA Moskva, po vyhraném buly nebezpečně střílel Vey.

20:42

Naumenkov střílel přes obránce a před bránou mistrovskou tečí přizvedl jeho pokus Světlakov. Puk trefuje gólmana Viťazu přímo do mřížky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.
Favorit svého soupeře zatím deklasuje a nedovoluje mu vůbec nic. CSKA vede 3:0 a má nakročeno k osmému vítězství v řadě.
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 15:1, vhazování 13:5, hity 3:7, čas v útoku 5:48-2:03, vyloučení 1:0, bez využití.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56

19:56 Andrej SVĚTLAKOV - 3:0

19:56

Hosté pod tlakem neudrželi puk ve vlastním obranném pásmu. Slepyšev zadovkou přihrál Těleginovi a ten okamžitě na pravém kruhu našel zcela volného ANDREJE SVĚTLAKOVA, který 4 vteřiny před sirénou prostřelil přesouvajícího se brankáře.
Asistence: Ivan Tělegin, Anton Slepyšev.

19:00

V CSKA Aréně byla ohlášena poslední minuta první třetiny. Nic podstatného se mezitím neudálo.

16:33

Vey vyšťouchl kotouč za bránou a Kaprizovovu střelu vyrážel Ortio hranou vyrážečky, černý kus gumy kuriózně vyletěl vrtulí a dopadl za jeho ramenem na horní síťku.

15:20

CSKA má stále obrovskou převahu, poměr střel je v této chvíli 14:1. Ortio je však na rozdíl od svého předchůdce zatím neprůstřelný.

14:15

Až nyní Gennadij Stoljarov jako první z hokejistů v bílých dresech přinutil k zákroku domácího brankáře Ilju Sorokina.

12:30

Přichází další komerční přestávka, Viťaz dosud za dvanáct a půl minuty hry nevystřelil na bránu.

9:00

Viťaz Moskevská oblast střídá brankáře: Alexandr Samonov inkasoval dva góly ze šesti střel, do branky hostů si stoupl Joni Ortio.

9:00

Robinson prostřelil Samonova, jemuž pomohla pravá tyčka, o níž se kotouč zastavil a brankář Viťazu ho až následně po vteřince dezorientace zalehl. Při svém zákroku si však zřejmě lehce ublížil a bude muset střídat.

8:08

8:08 Anton SLEPYŠEV - 2:0

8:08

Moskvané zachytili vyhozený kotouč ve středním pásmu a po rychlém přejetí modré čáry zvyšuje přesnou střelou švihem pod vyrážečku na zadní tyč náskok ligového lídra ANTON SLEPYŠEV.

6:34

První reklamní přestávka.

6:08

6:08 Klas DAHLBECK - 1:0

6:08

Domácí přežili oslabení a Kaprizov se okamžitě po návratu z trestné lavice zapojil do gólové akce, jeho přihrávku prodloužil Vey o zadní mantinel, na levém kruhu zachytil puk KLAS DAHLBECK a prostřelil brankáře mezi vyrážečkou a betonem.
Asistence: Linden Vey, Kirill Kaprizov.

5:58

Viťaz za dvě minuty přesilové hry ani nedokázal vystřelit a domácí jsou v plném počtu.

5:20

Akce Viťazu váznou u mantinelu, Makejev zachytil nahozený kotouč o zadní hrazení, ale po jeho zpětné přihrávce nedokázali spoluhráči prostřelit obrannou hráz.

3:58

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., vysoká hůl).

3:26

Kaprizov dobrým napadáním vybojoval kotouč za brankou hostů na Golovkovovi, po jeho zpětné přihrávce se zblízka neprosadil Tolčinskij.

3:15

Borna Rendulić pálil z mezikruží jen do bruslí bránícího hráče v červeném.

2:30

Podle očekávání začal utkání náporem domácí celek, který už vyslal na Samonova čtyři přímé střely. Gólman Viťazu zatím odolává.

1:42

Blažijevskij tvrdou střelou od modré vyprášil Samonovovi betony.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Sorokin (Johansson) – Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, Robinson, A. Romanov, Blažijevskij, Čmychov – Tolčinskij, Vey, Kaprizov – Andronov, Hansen, Kalinin – Okulov, Šalunov, Mamin – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.

Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Ortio) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, S. Romanov, Golovkov, Voronkov, Kožemjakin – Řepík, Aaltonen, Sjomin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – Komarov, Kokarev, Stoljarov – Černov, Vyglazov, Gončarov.

Rozhodčí: Kulakov, Birin – Zacharenkov, Sivov.
Vzájemné zápasy
Viťaz patří mezi naprosté výjimky, které mají se silným CSKA vcelku vyrovnanou bilanci. První letošní zápas vyhráli Moskvané 3:1, pak ale doma zvítězil Viťaz 2:0 a zatím poslední utkání 4. ledna skončilo v základní hrací době nerozhodně, až prodloužení rozhodlo o výhře CSKA 2:1. Z posledních pěti utkání na ledě CSKA od roku 2015 se Viťazu podařilo hned třikrát bodovat.
Viťaz Moskevská oblast (22-5-7-25, 128:155) naopak prožívá bídnou sérii, v únoru prohrál všech pět utkání, dvakrát z toho v prodloužení. Naposledy v Jaroslavli těsně podlehl 4:3 domácímu Lokomotivu.
Celek sídlící v Podolsku má sice nahráno, ale se zdánlivě jistým postupem do play-off povážlivě hazarduje. V Západní konference je za ním už o pouhý bod osmé Soči a tři body ztrácí devátá Riga.
Produktivitu klubu vedou Miro Aaltonen (18+22), Alexandr Sjomin (19+20) a mezi obránci Vojtěch Mozík (5+19). Další Čech ve Viťazu Michal Řepík nasbíral po svém příchodu v 16 utkáních bilanci 4+2.
CSKA Moskva (41-9-0-9, 180:73) dovršil v pátek sedmou výhrou v řadě 4:1 nad Slovanem Bratislava rovnou stovku získaných bodů a vede tabulku KHL o tři body před Petrohradem. Fazónu má v dresu rudé mašiny především Kirill Kaprizov, který za posledních pět zápasů k pěti gólům přidal tři asistence. S celkovou bilancí 29+17 tak na čele pořadí kanonýrů ligy předstihl o dva zásahy Nigela Dawese z Jekatěrinburgu.
Nejproduktivnějším mužem CSKA je ovšem jiný hráč, Michail Grigorenko (16+34).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

6:1

Branky a nahrávky: 7. Dahlbeck (Vey, Kaprizov), 9. Slepyšev (Tělegin), 20. Světlakov (Tělegin, Slepyšev), 38. Okulov (Dahlbeck, Šalunov), 56. Čmychov (Tělegin), 59. M. Robinson (Světlakov, Dahlbeck) – 59. Makejev (Rendulić, Kožemjakin)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, A. Romanov, Blažijevskij, Čmychov – Tolčinskij, Vey, Kaprizov – Andronov, Hansen, Kalinin – Okulov, Šalunov, Mamin – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (9. Ortio) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, S. Romanov, Golovkov, Voronkov, Kožemjakin – Řepík, M. Aaltonen, A. Sjomin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – N. Komarov, Kokarev, Stoljarov – P. Černov, Vyglazov, Gončarov.

Rozhodčí: Kulakov, Birin – Zacharenkov, Sivov