Tipsport: 1.75 4.16 4.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zblokované střely: 16:8
Vyloučení: 7:6
Vyhrané buly: 25:32
Bodyčeky: 13:20
Je konec! New York Islanders nakonec zvítězil na svém ledě 5:2, když porazil Edmonton Oilers.
V první polovině první třetiny dominoval Edmonton, ovšem Greisse nepřekonal. Posléze se hra srovnala a ke konci dvacetiminutovky si Islanders vytvořili několik šancí, ale branku rovněž nedali.
Ve 24. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Pulock. Ve 34. minutě se prosadil také Filppula a domácí šli do dvoubrankového vedení. Tři vteřiny před sirénou ovšem snížil Nugent-Hopkins.
Ve 46. minutě vrátil dvoubrankové vedení na domácí stranu Barzal. Ovšem posléze dominoval Edmonton, který v 51. minutě snížil, když se prosadil Draisaitl a následně byl pár centimetrů od srovnání. Ovšem gól hosté nedali a po velké chybě hostujícího hráče vstřelil v 58. minutě uklidňující branku Lee a o minutu později se trefil do prázdné také Nelson.

59:53

Nyní ještě následuje buly v pásmu domácích, jelikož rána z pravé strany byla sražená do ochranné sítě.

59:26

Opět jsou u kotouče domácí hráči a fanoušci Islanders už slaví dnešní výhru.

58:48

Střela hostujícího hráče od modré skončila jen vedle domácí svatyně.

58:16

58:16 Brock NELSON - 5:2

58:16

Islanders právě vstřelili branku!
Definitivně je rozhodnuto! Hosté to zkusili bez brankáře, ale následně se ve svém pásmu dostal k puku BROCK NELSON, který přes celé kluziště trefil prázdnou bránu. Bez asistence.

57:44

57:44 Anders LEE - 4:2

57:44

Velká úleva pro domácí, jelikož hostující hráč přišel o puk na modré čáře a Islanders se tak dostali do přečíslení 2 na 1, kdy Komarov poslal fantastickou přihrávku na ANDERSE LEEHO a ten dává gól do odkryté svatyně. Asistence: Leo Komarov.

57:32

Hosté opět drží puk v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.

57:04

Oilers se dostali do další velmi dobré šance, ale Colby Cave z bezprostřední blízkosti nepřekonal Lehnera.

56:54

56:35

Nyní se hosté dopustili ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

56:03

New Yorku se ovšem podařilo vyhodit puk ze svého pásma, ale stále jsou pod velkým tlakem.

55:25

Nakonec rozhodčí po zkontrolování videa vyloučil domácího hráče, když už předtím signalizoval faul a Edmonton tak bude mít další přesilovku.

54:54

Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., držení).

5:2

Branky a nahrávky: 24. Pulock (D. Toews, Jo. Bailey), 34. Filppula (Leddy, Boychuk), 46. Barzal (D. Toews, Jo. Bailey), 58. Lee (Komarov), 59. B. Nelson – 40. Nugent-Hopkins (K. Russell, Rieder), 51. Draisaitl (McDavid, Klefbom)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Nurse, Gravel, Petrovic – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Gagner, Malone, Brodziak – Rattie, Cave, Rieder.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Ghislain Hebert – Tony Sericolo, Steve Miller

Diváci: 14 812

16:03 EDM 2
17:00 NYI 2 Jo. Bailey, vysoká hůl
22:23 EDM 2 Nurse, držení
23:02 NYI 1:0 Pulock (D. Toews, Jo. Bailey)