Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

konec Lotyšsko – Slovensko 2:0

09.02.2019, 17:26 • Riga Aréna (Lotyšsko) • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.22 4.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:0

GEM, SET, ZÁPAS Anastasija Sevastovová! Lotyšská jednotka priamym bodom z podania ukončila toto stretnutie, ktoré ovládla v dvoch setoch, keď dokonca v druhom sete nasadila našej tenistke kanára. Prvý set bol vyrovnaný, ale v tomto druhom nemala Anna Karolína Schmiedlová žiadnu šancu.

5:0

Veľmi tesný aut od našej tenistky, takže Anastasija Sevastovová využíva hneď prvý brejkbal a vedie tak už v druhom sete 5:0! Lotyšská reprezentantka ide podávať na víťazstvo v tomto zápase a môže našej tenistke nasadiť aj kanára.

4:0

Druhý pokus domácej tenistky je už úspešný a tak Anastasija Sevastovová po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 4:0! Pomaličky sa zdá byť o osude tohto stretnutia rozhodnuté.

3:0

Anastasija Sevastovová berie aj toto podanie našej tenistky v druhom sete a tak v ňom vedie už 3:0! Toto už vyzerá byť na jasnú záležitosť domácej reprezentantky, ale verme, že Kaja ešte zabojuje.

2:0

Anastasija Sevastovová úspešne potvrdila brejk a tak podobne odštartovala aj druhý set. Anna Karolína Schmiedlová tak bude mať čo robiť, aby to ešte zvrátila.

1:0

A túto možnosť využíva! Anastasija Sevastovová podobne ako v prvom sete, tak aj v tomto berie úvodné podanie našej tenistky a ujíma sa vedenia. Z jasne vyzerajúceho gemu sa napokon zrodila strata podania.

6:4

Čistou hrou ukončila Anastasija Sevastovová prvý set! Toto dejstvo bolo veľmi vyrovnané, ale rozhodlo to, že Kaja nedokázala v rozhodujúcich momentoch potvrdiť brejk. Lotyšskej reprezentantke sa to naopak podarilo sa rozhodujúceho stavu a tak vyhráva prvý set pomerom 6:4! Všetko je však ešte otvorené v druhom sete, Anna Karolína Schmiedlová ho však musí získať.

5:4

Druhý pokus domácej tenistky je už úspešný, keď svoj bekhend umiestnila presne na čiaru a berie si späť stratené podanie. Anastasija Sevastovová vyhráva v prvom sete 5:4 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

4:4

Ani tento úder Sevastovej neprešiel cez pásku a tak domáca reprezentantka takisto brejk nepotvrdila! Anna Karolína Schmiedlová si berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!

4:3

Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak Sevastovová čistou hrou berie podanie Schmiedlovej, ktorá teda nedokázala potvrdiť brejk. Anastasija Sevastovová teda vedie v prvom sete 4:3 a aj ju teraz čaká servis na potvrdenie brejku.

3:3

Anastasija Sevastovová zakončila tento gem nevynútenou chybou a tak stráca prvýkrát v tomto stretnutí svoje podanie! Anna Karolína Schmiedlová vyrovnáva na 3:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.

3:2

Druhý pokus našej tenistky je úspešný, keď výborne zahrala na sieti. Anastasija Sevastovová má stále brejk k dobru a vedie v prvom sete 3:2!

3:1

Aut z rakety slovenskej tenistky, takže Anastasija Sevastovová si s problémami udržala svoje podanie a vyhráva v prvom sete 3:1!

2:1

Čo sa aj stáva a tak ziskom prvého gemu znižuje stav tohto setu na 1:2 z jej pohľadu!

2:0

Ten sa jej aj podarilo využiť a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0! Veľmi dobrý začiatok domácej tenistky, ale ešte nie je o ničom v tomto dejstve rozhodnuté.

1:0

Túto možnosť si domáca jednotka ujsť nenechala a tak berie našej tenistke hneď úvodné podanie tohto zápasu! Anastasija Sevastovová vyhráva v prvom sete 1:0.

A. Sevastovová – A. Schmiedlová

Rozhodčí: Sheetal Lyerová (India) – Carlos Ramos (Portugalsko), Robert Balmforth (Veľká Británia)