Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

2:0 6:4, 6:0

konec Lotyšsko – Slovensko 2:0

09.02.2019, 17:26 • Riga Aréna (Lotyšsko) • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.22 4.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Po prvom hracom dni vyhráva domáce Lotyšsko nad Slovenskom 2:0! Druhý bod pre domáci celok vybojovala tímová jednotka Anastasija Sevastovová a tak majú naše dievčatá spoločne s Matejom Liptákom zajtra veľmi náročnú úlohu.

6:0

GEM, SET, ZÁPAS Anastasija Sevastovová! Lotyšská jednotka priamym bodom z podania ukončila toto stretnutie, ktoré ovládla v dvoch setoch, keď dokonca v druhom sete nasadila našej tenistke kanára. Prvý set bol vyrovnaný, ale v tomto druhom nemala Anna Karolína Schmiedlová žiadnu šancu.

40-15

Anastasija Sevastovová získava dva mečbaly!

5:0

Veľmi tesný aut od našej tenistky, takže Anastasija Sevastovová využíva hneď prvý brejkbal a vedie tak už v druhom sete 5:0! Lotyšská reprezentantka ide podávať na víťazstvo v tomto zápase a môže našej tenistke nasadiť aj kanára.

40-15

Aut z rakety slovenskej reprezentantky, Sevastovová získava dva brejkbaly!

4:0

Druhý pokus domácej tenistky je už úspešný a tak Anastasija Sevastovová po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 4:0! Pomaličky sa zdá byť o osude tohto stretnutia rozhodnuté.

3:0

Anastasija Sevastovová berie aj toto podanie našej tenistky v druhom sete a tak v ňom vedie už 3:0! Toto už vyzerá byť na jasnú záležitosť domácej reprezentantky, ale verme, že Kaja ešte zabojuje.

40-30

Je tu brejkbal pre slovenskú tenistku, ktorá nezvládla druhé podanie.

2:0

Anastasija Sevastovová úspešne potvrdila brejk a tak podobne odštartovala aj druhý set. Anna Karolína Schmiedlová tak bude mať čo robiť, aby to ešte zvrátila.

1:0

A túto možnosť využíva! Anastasija Sevastovová podobne ako v prvom sete, tak aj v tomto berie úvodné podanie našej tenistky a ujíma sa vedenia. Z jasne vyzerajúceho gemu sa napokon zrodila strata podania.

A-40

Výborný obrat domácej tenistky, ktorá získava v úvode druhého setu brejkbal!

6:4

Čistou hrou ukončila Anastasija Sevastovová prvý set! Toto dejstvo bolo veľmi vyrovnané, ale rozhodlo to, že Kaja nedokázala v rozhodujúcich momentoch potvrdiť brejk. Lotyšskej reprezentantke sa to naopak podarilo sa rozhodujúceho stavu a tak vyhráva prvý set pomerom 6:4! Všetko je však ešte otvorené v druhom sete, Anna Karolína Schmiedlová ho však musí získať.

40-0

Anastasija Sevastovová získava tri setbaly!

5:4

Druhý pokus domácej tenistky je už úspešný, keď svoj bekhend umiestnila presne na čiaru a berie si späť stratené podanie. Anastasija Sevastovová vyhráva v prvom sete 5:4 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-15

Dvojchyba slovenskej reprezentantky a tak je tu opäť brejkbal!

4:4

Ani tento úder Sevastovej neprešiel cez pásku a tak domáca reprezentantka takisto brejk nepotvrdila! Anna Karolína Schmiedlová si berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!

0-40

Dropšot od Sevastovej končí v sieti, Anna Karolína Schmiedlová získava tri brejkbaly!

4:3

Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak Sevastovová čistou hrou berie podanie Schmiedlovej, ktorá teda nedokázala potvrdiť brejk. Anastasija Sevastovová teda vedie v prvom sete 4:3 a aj ju teraz čaká servis na potvrdenie brejku.

40-0

A na svete sú tri brejkbaly pre lotyšskú reprezentantku!

3:3

Anastasija Sevastovová zakončila tento gem nevynútenou chybou a tak stráca prvýkrát v tomto stretnutí svoje podanie! Anna Karolína Schmiedlová vyrovnáva na 3:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.

15-40

Dva brejkbaly pre našu tenistku, ktorá využila pošmyknutie sa súperky!

3:2

Druhý pokus našej tenistky je úspešný, keď výborne zahrala na sieti. Anastasija Sevastovová má stále brejk k dobru a vedie v prvom sete 3:2!

3:1

Aut z rakety slovenskej tenistky, takže Anastasija Sevastovová si s problémami udržala svoje podanie a vyhráva v prvom sete 3:1!

30-40

Teraz však už áno, stalo sa tak po víťaznom forhende našej tenistky!

2:1

Čo sa aj stáva a tak ziskom prvého gemu znižuje stav tohto setu na 1:2 z jej pohľadu!

2:0

Ten sa jej aj podarilo využiť a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0! Veľmi dobrý začiatok domácej tenistky, ale ešte nie je o ničom v tomto dejstve rozhodnuté.

1:0

Túto možnosť si domáca jednotka ujsť nenechala a tak berie našej tenistke hneď úvodné podanie tohto zápasu! Anastasija Sevastovová vyhráva v prvom sete 1:0.

A-40

A druhým fiftínom v rade získava Anastasija Sevastovová brejkbal! Ťažký začiatok stretnutia pre našu tenistku.

Jelena Ostapenková po veľmi náročnom boji získava prvý bod pre Lotyšsko! Domáca dvojka tak naplnila papierové predpoklady, ale veľa nechýbalo, aby sme sa dočkali aj prekvapenia. Rebecca Šramková sa nemá za čo hanbiť, bojovala statočne.

A. Sevastovová – A. Schmiedlová

Rozhodčí: Sheetal Lyerová (India) – Carlos Ramos (Portugalsko), Robert Balmforth (Veľká Británia)