Portugalská Primeira Liga

Moreirense FC – FC Porto

1:1

konec (0:0)

08.02.2019, 21:30 • Estádio Comendador Joaquim de Almeida Freitas • 21. kolo • Jan Přikryl (@PrikrylJ)

Tipsport: 7.45 3.99 1.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne to je již pro dnešní utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (23:39:03)
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 19:10.
Máme tu konec dnešního utkání, které nakonec přineslo remízu 1:1. Domácí poslal do vedení v 79. minutě DAVID TEXEIRA, který se dostal k odraženému míči od břevna. Porto nakonec dokázalo vyrovnat ve druhé minutě nastavení díky HÉCTORU HERREROVI. Rozhodčí nastavoval ve druhém poločase čtyři minuty, ale nakonec se nám hrálo jedenáct minut navrh. Z poslední šance mohl za hosty skórovat Andrade, Jhonatan však výtáhl výborný zákrok.

90+11

90+10

90+10. Jhonatanův skvělý zákrok

90+10

Jhonatan výborně zasáhl proti zakončení Andradeho.

90+10

Žlutou kartu dostává Patito Rodríguez (Moreirense FC).

90+9

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Rafik Halliche, přichází Ivanildo Fernandes.

90+8

O faul se nejednalo opravdu šlo o nešťastnou srážku.

90+7

Hlavní rozhodčí je přivolán k videu, ale jestli to nebyl faul od Halliche.

90+6

Ve vápně domácích se srazili Halliche a André Pereira, oba jsou již v péči lékařů.

90+5

Danilo Pereira si pomohl faulem na půlce a vypadá to, že se body budou dělit.

90+4

Žlutou kartu dostává Rúben Lima (Moreirense FC).

90+3

Rohový kop pro Porto. Centr ve vápně odkopl Lima.

90+2

90+2. Héctor HERRERA - 1:1

90+2

Porto právě vstřelilo branku!
Máme srovnáno. Na centr Otávia si naběhl na levé straně HÉCTOR HERRERA, který ho poslal přesně do sítě – 1:1.

90+2

Domácí chystají třetí střídání.

90+1

Herrera se nedostal ve vápně ke střele po srážce s Otáviem.

90+1

Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsénio, přichází Bruno Silva.

90

Domácí chystají druhou změnu v utkání.

89

Pereira byl na půlce faulován Pachecem, ale nákop hostů skončil opět pouze v autu.

88

Nepřesná rozehrávka Porta končí v autu.

87

Texeira si došel zkušeně pro faul a Moreirense tak může šetřit čas.

86

Rohový kop po hlavičce Halliche. Centr Tellese odvrátila obrana.

85

Na hostující straně je vidět velká frustrace a nechuť.

84

Chiquinho to udělal dobře a domácí mohou vhazovat u vápna Casillase.

83

Porto vrhá všechno do útoku, Moreirense se zatím výborně brání tak jako zatím po celý průběh utkání.

82

Další rohový kop pro Porto, které stupňuje tlak, ale centr si stáhl ze vzduchu Jhonatan.

81

Rohový kop pro Porto. Centr odvrátila obrana.

79

79. David TEXEIRA - 1:0

79

Moreirense právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení. Centr do vápna si našel hlavu Halicche, který trefil ještě břevno, ale odražený míč si našel DAVID TEXEIRA a poslal ho do sítě – 1:0.

78

Centr z pravé strany od Arsénia byl příliš přetažený.

77

77. Neuznaný gól hostů

77

Porto střílí branku, ale ta není uznána po ofsajdu Pereiry.

76

Herrera je poslán k zemi Texeirou.

75

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází André Pereira.

75

Porto má přichytáno poslední střídání. Herrera na levé straně nenašel Militaa.

74

74. Žlutá karta

74

Žlutou kartu dostává Fábio Pacheco (Moreirense FC).

74

Arsénio spadl po zákroku Militaa ve vápně, rozhodčí zůstává ledově klidný.

73

Herrera nenašel přihrávkou Brahimiho dopředu mohou postupovat domácí.

72

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Heriberto Tavares, přichází Patito Rodríguez.

72

Arsénio to myslel chytře na Texeiru, ten se ovšem k míči nedostal.

71

Jhonatan sebral ze vzduchu další míč do své moci.

70

Domácí chystají první změnu. Arséno fauluje Brahimiho, hosté již začínají spěchat s rozehrávkou.

69

Otávio dostal míč od Brahimiho, prvně jmenovaný celou akci Porta nakonec zazdil.

68

Andrade to zkoušel chytře u lajny, míč se mu ovšem dostal již do zámezí.

67

Další rohový kop v krátké časové době pro domácí. Tavares si nabíhal za obranu, dříve byl u míče Casillas.

66

Johonatan si sebral ze vzduchu centr z levé strany. Na druhé straně domácí vybojovali rohový kop.

65

Corona si seběhl na zadní tyč, míč si však přesně nezpracoval a ten skončil za brankovou čarou.

64

Tavares si pomohl rukama proti Militaovi, rozhodčí to celé viděl a odpískal.

63

Tavares byl faulován Otáviem, domácí již pomalu začínají polehávat.

62

Tavares se dostal k hlavičce, ale "lízl" jí pouze na autové vhazování.

61

Santos zahrál na autové vhazování před Otáviem.

60

Jhonatan si došel pro nepřesný nákop Corony.

59

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Pepe, přichází Otávio.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Fernando Andrade.

58

Porto chystá dvojité střídání.

58

Neto trefuje halfvolelejem pouze clonícího Pepeho.

57

57. Arséniova šance

57

Arsénio z pravé strany jen těsně minul tyč.

56

Kombinace na obou stranách je plná nepřesností, zatím to vypadá, že se dnes branky jen těžko dočkáme.

55

Militao výborně zabojoval a nakonec vybojoval autové vhazování proti Tavaresovi.

54

Nákop na Militaa zastavil výborným obranným zákrokem Lima.

53

Tiquinho z levé strany nepropálil blok Halliche.

52

Brahimi ve středu pole ztrojený, proto jeho šance nemohla skončit úspěšně.

51

Tavares odcentroval z levé strany pouze do náruče Casillase.

50

50. Tavaresova šance

50

Moreirense je nyní nastěhováno u vápna Porta, míč do vápna zatím nedostalo. Následně střela Tavarese "mlaskla" od reklamní panel za brankou Casillase.

49

Herrera z pravé strany poslal centr velice nepřesně.

48

Porto na začátku druhé půle aktivnější, ale kombinace v jejich podání je kostrbatá.

47

Militao fauluje a Moreirense zůstává na míči.

46

Corona hledal přihrávkou na pravé straně Torrese a nebo Militaa, míč skončil za brankovou čarou.

46

Výkop mají hráči Moreirense.

46

Vypadá to, že ani jeden z trenéru o přestávce nestřídal.
Hráči se nám pomalu vrací zpět na hrací plochu.
Druhý poločas začne přibližně v 22:38.
Po prvním poločase máme stav 0:0. Porto jako favorit utkání zatím nepotvrzuje své postavení v tabulce a domácí hráči Moreirense jsou jim vyrovnaným soupeřem.

Uvidíme co přinese druhý poločas, jestli Porto zlepší svojí hru a nebo si Moreirense přenese svůj dobrý výkon z prvního poločasu.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

45+1. Torresova šance

45+1

Střela Torrese z pravé strany skončila na boční síti.

45+1

Telles a jeho další centr z levé strany a opět nepovedený.

45

Rozhodčí nastavuje minutu.

44

Rohový kop pro Porto po zákroku Limy. Centr Corony se dostal s Pepemu, který odrazil svojí střelu o obránce na další rohový kop, který našel hlavičku Militaa, ta však skončila vysoko nad.

43

Herrera hledal přihrávkou Brahimiho, domácí obrana odvrátila míč do bezpečí.

42

Torres poslal centr o vápna k hlavičce se dostal na penaltě Pepe, byl však odmáván ofsajd.

41

Corona byl faulován Chiquinhem, Porto se může snažit otevřít skóre na konci prvního poločasu.

40

Torres byl na středu hřiště zastaven a dopředu se dostávají domácí.

39

Brahimi nepřesně hledal Tellese, vhazovat mohou domácí.

38

Santos našel na levé straně naběhnutého Tavarese, ale zastavuje ho praporek nad hlavou pomezního rozhodčího.

37

Rohový kop po zákroku Pacheca. Tiquinho to vyzkoušel z malého vápna patičkou a Jhonatan měl s míčem problémy.

36

Tavares v dobré šanci na levé straně velkého vápna, Casillas výborně vyráží.

35

Aurélio výborné zasáhl před Brahimim a poslal míč ve skluzu do autu.

34

Jhonatan poslal přirávku pouze kolegovi na drihé straně.

33

Nákop na Tavarese skončil pouze za brankovou čarou.

32

Další centr Tellese a opět pouze do rukavic Jhonatana. Poté byl v dobré šanci Brahami, ale celou situaci "zadrbal".

31

Přetažený centr Chiquinha skončil v zámezí. Casillas může odkopávat od své svatyně.

30

Lima hledal na levé straně Tavarese, míč se dostal na půlce již do autu.

29

Chiquinho se nedostal k přihrávce od Pacheca.

28

Tavares nemohl stihnout nákop Aurélia z pravé strany.

27

Dlouhý nákop Jhonatana odhlavičkoval Pepe.

26

Hra je přerušená, protože se dva domácí hráči střetli u vápna domácích.

25

Moreirense zatím výborně brání a je Portu rozvoceným soupeřem, hosté nyní trochu polevují v aktivitě.

24

Tečovaný pokus Tiquinha skončil u Jhonatana.

23

Rohový kop po zákroku Pacheca. Centr do vápna byl příliš přetažený.

22

Akce Porta nyní začíná od Ikera Casillase. Telles nepřesně sklepl míč na Brahimiho a ještě u toho fauloval Neta.

21

Střela Texeiry byla zablokovaná.

20

Centr Tellese ztečoval jeden z domácích obránců do rukavic Jhonatana.

19

Brahimi to vzal na sebe a z hranice vápna poslal přízemní střelu vedle branky.

18

Porto kombinuje, ale zatím jsou jejich šance nepřesné v kombinaci a nebo v zakončení.

17

Pepe byl nepříjemně zasažen po zákroku Davida Texeiry.

16

Felipe odehrál míč na rohový kop. Centr do vápna vyboxoval Casillas.

15

Heriberto Tavares byl nachytán v ofsajdu, rozehrává Iker Casillas.

14

Střílená přihrávka Brahimiho našla opět pouze Jhonatana.

13

Centr Torrese si sebral ze vzduchu Jhonatan.

12

Střela Militaa skončila nad brankou.

11

Herrera byl trefen do obličeje kopačkou od Rúbena Limy a může být rád domácí obránce, že neviděl žlutou kartu.

10

Telles odcentroval z levé strany na hlavu Coronu, hostující útočník byl tísněn, proto nezakončil na branku.

9

Porto kombinuje s míčem na vlastní polovině a snaží se hledal skulinky v domácí obraně.

8

Arsénio našel do uličky Davida Texeiru, ten se však nacházel v ofsajdu.

7

Jhonatan nemusel zasáhnout proti zakončení Corony, domácímu brankáři pomohla obrana.

6

Po chybě Militaa se dostal ke střele z levé strany Chiquinho, který zamířil vedle branky.

5

Porto je zatím aktivnější, Moreirense se pouze brání.

4

Tiqiuinho v obrovské šanci netrefil přesně míč.

3

Střela Tiquinha mířila vysoko nad branku.

2

Dlouhé autové vhazování Corony do vápna odvrátila obrana.

1

Pereira si připsal útočný faul na Texeiru.

1

Výkop měli hráči Porta.

1

Před utkání je ještě minuta ticha.
Domácí dnes nastoupí v zeleno bílých a hosté v modrých dresech.

Moreirense FC: Jhonatan – J. Aurélio, I. Santos, Halliche, R. Lima – Arsénio, Pacheco, Neto, Chiquinho – D. Texeira, Tavares.
Náhradníci: Trigueira – Schons, I. Fernandes, Rodríguez, Pedro Nuno, B. Silva, D'Alberto.

FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – H Herrera, D. Pereira, Ó. Torres – J. M. Corona, Tiquinho Soares, Brahimi.
Náhradníci: V. Alves – Hernâni, Manafá, N'Diaye, André Pereira, Otávio, F. Andrade.

Rozhodčí: Jorge Sousa – Nuno Manso, Valdemar Maia.

Porto

Porto se po 20. kolech nachází na prvním místě z 18 na druhou Benficu mají náskok tří bodů. Mužstvo si zatím připsalo bilanci 16-2-2 při skóre 41:11. Nejlepším střelcem týmu je brazilský útočník Tiquinho Soars s 9 brankami. Na venkovním hřišti si FC Porto připsalo z 10 zápasů bilanci 7-2-1 při skóre 15:5. Benfica si zahraje jarní fázi Ligy mistrů, kde se střetne s italským AS Řím.

Absence

útočník Moussa Marega (poranění stehna)
útočník Vincent Aboubakar (poranění kolena)

Nejistý start

obránce Maximiliano Pereira (poranění stehna)
útočník Marius (zranění)

Poslední výsledky (pouze liga)

Guimaraes – Porto 0:0
Porto – Belenenses 3:0
Chaves – Porto 1:4
Moreirense

Moreirense se po 20. kolech nachází na 5. místě z 18 s odstupem pěti bodů na pohárovou Evropu. Družstvo si zatím připsalo bilanci 11-1-8 při skóre 22:24. Nejlepším střelcem týmu je portugalský útočník Heriberto Moreno Borges Tavares s 5 brankami. Na domácím hřišti si Moreirense připsalo z 9 zápasů bilanci 6-1-2 při skóre 11:7.

Absence

Nikdo

útočník Ricardo Almeida Ribeiro (poranění kolena)
útočník Nene (poranění stehna)

Belenenses – Moreirense 0:1
Moreirense – Nacional 2:1
Sporting – Moreirense 2:1
Příjemný páteční večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 21. kola Portugalské Primeira Ligy mezi týmy Moreirense FC vs. FC Porto. Výkop je stanoven na 21:30 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.