Tenis

Challenger Rennes (krytý tvrdý povrch)

Javier Barranco Cosano (ITF) – Zdeněk Kolář

0:2 3:6, 1:6

22.01.2019, 10:07 • Court Francoise Savatier, Rennes (FRA) • 1. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 2.57 1.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve druhém kole vyzve Zdeněk Kolář již nasazeného hráče číslo 14 a to A. Hoanga!. Ten má v prvním kole volný los a pro Zdeňka Koláře to již bude odlišný zápas, než ten dnešní a hlavně, že do něj bude vstupovat v roli outsidera. (11:25:47)
Zdeněk Kolář dle papírových předpokladů vítězí v prvním kole. Poměrně hladce získal druhý set, avšak jeho výkon byl ulehčen zraněním soupeře, který si po prvním setu vyžádal medical time. I v průběhu druhého setu se nechal Cosano krátce ošetřovat. Utkání nakonec dohrál, ale Kolářovi nekladl větší odpor.

Konec zápasu

0:2; 1:6 - Zdeněk Kolář

1:6

Zdeněk Kolář zakončuje zápas svým druhým esem v tomto zápase a VÍTĚZÍ!

0-40

Dlouhý míček a Cosano se již jen sportovně snaží utkání dohrát.

0-30

Nyní nedokázal returnovat podání soupeře.

0-15

A začíná dobře, tj. vítězným míčkem k základní čáře. Pohyb Španěla již působí odevzdaně.

1:5

0:1; 1:5 - Zdeněk Kolář

1:5

Zranění soupeře jde poznat a Kolář již dominuje v poslední době ve dlouhých výměnách. Nyní zakončuje forhendem a půjde podávat na vítězství v zápase!

30-40

A je tu brejkbol pro českého hráče!

30-30

Ten se však snaží bojovat a nyní těží z nevynucené chyby Koláře.

15-30

Kolář nyní hrál trpělivě a nikam se nehnal. I jeho závěrečný bekhend byl zahraný na jistotu a dočkal se nevynucené chyby soupeře.

15-15

Ustřelený forhend Koláře končí za boční levou lajnou.

0-15

Cosano se opět nechal ošetřovat a uvidíme, jestli vůbec dnešní utkání dohraje. Šestý gem nezačíná dobře a dlouhou výměnu zakončuje úderem do sítě.

1:4

Konec přestávky, podávat bude Javier Barranco Cosano.

1:4

Následuje přestávka a výměna stran.

1:4

Zdeněk Kolář prohazuje, Cosano trefil míček nečistě a ten snad končí na vedlejším kurtu.

15-40

Tento míček je dlouhý a Kolář má solidní šanci se dostat do pěkného vedení!

15-30

Zahlášen aut a míček náleží Kolářovi.

15-15

I nyní nezahrál špatné první podání, ale jeho zkrácení hry bylo nyní poměrně odfláknuté a míček nedoletěl ani k síti.

0-15

Výborné první podání Čecha.

1:3

Kolář dlouhou výměnu zakončuje do sítě a Španěl nakonec zvládá tento těžký a klíčový gem.

A-40

Míček získává Barranco Cosano.

40-40

Nyní srovnáno po čtyřiceti, kdy Kolář nedokázal ideálně returnovat.

30-40

Další nepovedené podání.

30-30

Pátá dvojchyba Španěla a ten se chytá za svůj bok a nevypadá na tom zrovna nejlépe.

30-15

Kolář měl nyní navrch v delší výměně a nevynucená chyba Španěla snižuje jeho náskok v tomto čtvrtém gemu.

30-0

Cosano nyní slaví úspěch s přechodem k síti.

15-0

Po delší době přichází nevynucená chyba Koláře, který zahrál míček do sítě.

0:3

0:3

0:3

Zdeněk Kolář čistou hrou zvládá třetí gem druhé sady a ujímá se pohodlného vedení!

0-40

Po dalším náběhu k síti slaví další úspěch a má tři gemboly k potvrzení brejku.

0-30

Zdeněk Kolář je hodně běhavý a ovládá celý prostor své poloviny. Nyní dobrými údery přišpendlil soupeře k jeho základní čáře a následně s přechodem k síti slaví úspěch.

0-15

Kolář zvládá úvodní míček.

0:2

A Španěl dělá svou čtvrtou dvojchybu a nyní v hodně špatně době!

30-40

A s dalším úspěšným forhendem si vypracoval důležitý brejkbol!

30-30

Avšak Kolář nyní svými forhendovými útočnými údery nepouští Cosanu ke gembolu.

30-15

Španěl otáčí nepříznivý vývoj tohoto gemu.

15-15

0-15

Dlouhá výměna, kterou však nyní zvládá Kolář, když dokázal prohodit soupeře od základní čáry, který sice na míček dosáhl, ale již nedokázal vrátit zpět.

0:1

Čopovanými údery nyní český hráč donutil soupeře k nevynucené chybě.

15-40

Dlouhý úder, který končí za základní čarou. Kolář má v úvodu druhé sady dva gemboly.

15-30

Tentokrát bekhend Cosany byl dobře umístěný na boční lajnu a následný return soupeře končí v autu.

0-30

Chyba z bekhendu a další bod pro českého hráče.

0-15

Pokračujeme ve hře a Kolář získává úvodní míček ve druhém setu.

Javier Barranco Cosano si vyžádal ošetřování a hra je nyní na krátkou dobu přerušena!

3:6

0:1; 3:6 - Zdeněk Kolář

3:6

Zdeněk Kolář vítězí v prvním setu. Nevynucená chyba Španěla, který měl v koncovce setu krizi a to jej stálo první set. Kolář dokázal soupeři dvakrát vzít servis, sám o jeden přišel.

0-40

Cosano nyní běhal z jednoho rohu ke druhému a nakonec jsou z toho tři setboly pro soupeře!

0-30

A další úspěch pro českého hráče, který má výborně nakročeno k zisku první sady.

0-15

Kolář bere úvodní míček, kdy základem úspěchu byl jeho forhend do rohu kurtu a následná smeč u sítě již byla povinností.

3:5

Míček v síti a to znamená jediné...Španěl nyní půjde podávat na udržení se v prvním setu.

15-40

Španěl získává míček a čistá hra to nebude.

0-40

Zdeněk Kolář míří za svou první čistou hrou v tomto zápase.

0-30

Stejná situace, jen s tím rozdílem, že se nyní soupeř snažil přelobovat Koláře, ale tento lob byl hodně nepřesný.

0-15

Kolář zahrál dobře první podání. Následně si naběhl k síti a zakončuje do odkryté poloviny kurtu!

3:4

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

3:4

3:4

0:0; 3:4 - Zdeněk Kolář

3:4

A následuje druhé podání soupeře a jeho nevynucená chyba, kdy zahrává aut! Kolář podruhé v tomto setu bere soupeři podání!

30-40

Kolář výborně zametl míček forhendem do pravého rohu kurtu a má brejkbol!

30-30

Dobré podání a je srovnáno po třiceti.

15-30

Tohle pravidlo se nám však nepotvrdilo v následující hře a Španěl nyní přestřelil svůj forhend na boční lajnu.

15-15

Dlouhá výměna, která nám opět ukázala větší převahu Španěla, který tak logicky získává míček.

0-15

Míček pro Čecha, který těží z nevynucené chyby soupeře.

3:3

Esem zakončuje tento šestý gem!

30-40

Avšak nevyvedlo jej to natolik z míry a zvládá důležitý následující míček.

30-30

Dobře umístěný míček na boční lajnu. Českého hráče to trochu překvapilo a již se nedokázal zkoncentrovat na přesný return.

15-30

Obdobná situace i při další hře.

15-15

Zdeněk Koláč si nyní pomohl stylem podání a přechod k síti. Následně soupeř zakončuje do sítě.

15-0

3:2

3:2

3:2

V gemu vítězí Barranco Cosano.

40-0

Přímý bod z druhého podání a Cosano nyní dokázal vzít soupeři servis a otočit vývoj hry ve svůj prospěch!

30-0

Cosano má zatím ve dlouhých výměnách o něco více navrch a opět těží z delší výměny!

15-0

Kolář nedokázal returnovat druhé podání soupeře.

2:2

0:0; 2:2 - Javier Barranco Cosano

2:2

Cosano ji po dlouhé výměně využívá, když u sítě byl úspěšnější. Jeho snaha o prohoz sice nevyšla, ale Kolář return z prohozu zahrává do autu.

A-40

Vzápětí je tu však další šance, Kolář opět trefuje síť.

40-40

Kolář první důležitý míček zvládá a donutil soupeře k nevynucené chybě.

A-40

Další trefená síť a nyní první komplikace pro Koláře.

40-40

O tento gem bude ještě boj, neboť Kolář zahrával druhé podání a následně trefuje jen síť.

30-40

Po delší výměně, která šla přes druhé podání Čecha, nakonec Španěl trefuje jen síť.

30-30

Krátký return od Španěla. Kolář si naběhl k síti a pohodlně zakončuje ihned za síť. Soupeř se již ani nenamáhal doběhnout míček.

30-15

Forhendový úder končí kousek za základní čarou.

15-15

Tentokrát již byl míček zaservírován lépe a je srovnáno.

15-0

Problémy Koláře na servisu a je z toho bod pro soupeře.

1:2

1:2

1:2

Po další výměně končí míček z returnu Koláře v autu a Cosano snižuje na 1:2!

40-30

Záhy přichází jeho třetí dvojchyba!

40-15

Vypadá to, že nyní Španěl nepřipustí další zaváhání při svém servisu.

30-15

Tentokrát byl forhend Zdeňka Koláře hodně razantní a míček opouští vymezenou hrací plochu.

15-15

Míček získává Kolář.

15-0

Javier podal na téčko a slaví úspěch. Následně si naběhl k síti a výborně zkrátil hru. Kolář nedokázal vrátit.

0:2

Cosano zahrává míček do autu a Kolář se ujímá vedení 2:0!

0-40

A další dobrá výměna od českého hráče, který donutil soupeře k chybě a ten zahrává míček do sítě. To vše po jeho druhém podání.

0-30

Nyní šikovně zkrátil hru od základní čáry!

0-15

Kolář začíná dobře se svým potvrzením brejku.

0:1

A tu již využívá, když zahrál vítězný forhend na pravou stranu kurtu!

40-A

Kolář nyní trpělivě umísťoval své rány a díky dvěma posledním dobrým forhendům slaví úspěch a vypracovává si druhou brejkbolovou možnost.

40-40

Druhá dvojchyba Španěla v tomto gemu.

A-40

Nevynucená chyba z forhendu a nyní výhoda na straně španělského tenisty.

40-40

Ten však Kolář nevyužívá a posílá míček za boční lajnu.

40-A

Po nevynucené chybě soupeře je tu první brejkbol!

40-40

Cosano vyslal kratší míček a toho využil jeho soupeř, který si naběhl na střed kurtu a zakončuje do otevřené poloviny kurtu na druhé straně.

A-40

Obdobná situace i při této hře, akorát nyní Kolář zakončuje svůj bekhend do sítě.

40-40

Dlouhá výměna, ve které se Španěl spíše bránil a nakonec trefuje z forhendu síť.

40-30

Kolář se nyní dostal do výměny, ale jeho závěrečný bekhend zamířil do sítě.

30-30

Španěl následným dobrým podáním srovnává stav gemu.

15-30

Pěkný return Koláře, který returnuje první podání forhendem na boční lajnu!

15-15

První dvojchyba na straně Cosany.

15-0

Španěl zvládá svůj první míček i po druhém podání, kdy jeho soupeř zahrál míček do autu.

0:0

Španěl Javier Barranco Cosano se v úvodu nové tenisové sezóny představil na challengeru v Koblenzi (Německo). Zde vypadl ihned v prvním kole, kdy padl po třech setech s Polákem M. Przysieznym (6:4, 3:6, 2:6). Španěl se nachází až na 426. místě žebříčku ATP.
Zdeněk Kolář započal tenisovou sezónu v Autrálii. Na podniku v Playfordu se dostal do druhého kola, kde prohrál s Italem L. Sonegem (0:2). Následně se zúčastnil kvalifikace na Australian Open, ve které vypadl ihned v prvním kole na raketě G. Harrise (2:6, 1:6). Stejně jako jeho dnešní soupeř se pak přesunul do Koblenze a také vypadl v prvním kole, kdy prohrál se Španělem Ortegou (2:6, 4:6).

Zdeněk Kolář je v dnešním zápase mírným favoritem. Se svým dnešním soupeřem se již jednou utkal a to v minulém roce v Rumunsku na tamním turnaji v Sibiu. Tehdy se utkali v osmifinále a radoval se Španěl po výsledku 6:4, 6:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.