USA – Švédsko

2:0

konec (0:0, 1:0, 1:0)

09.01.2019, 09:00 • Skupina A • Adam Dořák

Američanky nakonec bez problémů uhlídaly závěr zápasu a zaslouženě vítězí proti dobře hrajícím Švédkám. Ty hrály velmi dobře v obraně a Američanky dlouho hledaly recept, jak překonat jejich brankářku. Nakonec se jim to dvakrát povedlo a postupují přímo do semifinále. (11:04:50)

58:00

Poslední dvě třetí třetiny a dle pohledu na hru, dá se říci, že i celého zápasu.

56:43

Nepřesná přihrávka směrem na modrou čáru a Američanky se stahují s pukem do vlastní třetiny. Šetří čas...

55:31

Prohrávajícímu celku se již daří držet puk, nicméně Američanky vytáhly hodně vysoko svůj presink.

54:14

Švédky se zatím nedostávají do nějakého souvislého tlaku a zatím to nevypadá, že by chtěly dramatizovat závěr utkání.

52:40

Sotva se Švédky dokázaly ubránit, tak opět ztrácí puk ve středním pásmu a musí se vracet zpět do své třetiny.

50:44

Švédky nyní vyhrály buly a podařilo se jim na malou chvíli kombinovat před brankou, žel vina špatného zpracování přihrávky a Američanky vyváží puk.

48:44

Po ubráněném oslabení jsou to opět Američanky, které převzaly zpět svou iniciativu a operují v obranném pásmu soupeřek.

47:40

Američanky stále drží čisté konto a ubránily tohle oslabení. Na sklonku přesilovky přišla další pěkná střela a brankářka pohotově vyrazila puk svým betonem!

46:24

Bouvengová se dostala na střed a dobře vystřelila, těžko říci, jestli se puk neodrazil od brankové konstrukce. Každopádně to byla hodně jedovatá střela.

45:30

Vyloučení v týmu USA (Samoskevichová – 2 min.).

44:55

Nyní se hraje výhradně před brankou Švédska, které však i nadále se snaží hrát svou obranu a nepouští příliš své soupeřky do zakončení.

43:56

Američanky jsou evidentně na koni a po své druhé brance mají hru pod svou kontrolou.

41:48

Spojené státy právě vstřelily branku!
A máme tu branku! Autorem branky je KATTY KNOLLOVÁ, která využívá další přesilovku a Američanky se ujímají vedení 2:0! Asistence: Abbey Murphyová a Lauren Bernardová.

41:23

Vyloučení v týmu Švédsko (G. Johanssonová – 2 min.).

41:00

Američanky dohrávaly přesilovou hru z konce druhé třetiny, ale Švédky se dokázaly v pohodě ubránit a stále mohou pomýšlet na body v dnešním zápase, neboť na favoritky zápasu ztrácí jednu branku.

40:01

Ve druhé třetině jsme mohli vidět obdobnou hru, kterou byla k vidění v první třetině. Avšak s tím rozdílem, že Američanky jednou dokázaly překonat obranu soupeřek a mohly se radovat ze své první branky. Třetí třetina bude tedy ještě hodně zajímavá.

40:00

38:38

S vyloučením se nám v závěru druhé třetiny roztrhl pytel. Nyní na trestnou lavici usedá Lidmanová.

37:27

Vyloučení v týmu USA (Murphyová – 2 min.).

36:25

Střela z první nebyla vůbec nebezpečná a puk se odráží od zadního mantinelu, poté se Švédkám daří vyhodit puk až za branku soupeřek.

35:38

Vyloučení v týmu Švédsko (Lidmanová – 2 min.).

34:57

Od vstřelení branky se příliš mnoho na stadionu nezměnilo a Američanky se i nadále snaží o vstřelení druhé branky.

32:37

A je tu první branka zápasu. Při signalizovaném vyloučení dokázaly Američanky uzavřít své soupeřky a po závaru před brankou dokázala nakonec puk doklepnout do branky LACEY EDENOVÁ, která má ohromnou radost ze své branky. Asistence: Kiara Zanonová a Hadley Hartmetzová

31:44

Američanky opět v útoku, ale stále se nemohou dostat ke střele na branku. Následně se Švédkám daří zase jen vyhodit puk.

29:15

Hra nám opět sklouzla do pasáže, kdy se Američanky snaží o zdolání obrany soupeřek. Avšak zatím je to z jejich strany takové nedůrazné směrem do brankoviště a vše tahají podél mantinelů.

27:30

Je to tak! Švédky nezahrály přesilovku špatně, ale chyběla častější střelba.

27:00

Nyní se jim daří dostat hru alespoň do středního pásma a s největší pravděpodobností tohle dvojnásobné oslabení zvládnou.

26:43

Američanky hrají již ve čtyřech.

26:15

Jedna z hráček si dlouho připravovala svou střelu, která nakonec skončila na zadním mantinelu.

25:45

Momentálně kombinují před brankou, ale čekáme na nějaké zakončení.

25:24

Švédky mají tedy hodně dobrou pozici, aby se jako první dostaly do vedení!

25:17

Vyloučení v týmu USA (Knollová – 2 min.).

24:38

Vyloučení v týmu USA (Bilková – 2 min.).

24:15

Zakázané uvolnění Švédska a bude se vhazovat před jejich brankou.

23:25

Puk se přesouvá z jedné strany na druhou. Ani jedna brankářka nyní nemá příliš mnoho práce.

22:07

I na začátku prostřední periody mají Američanky více hru pod svou kontrolou. Ale i nadále naráží na pevnou obranu svých soupeřek.

20:54

Začala prostřední část hry a uvidíme, jestli se v ní již dočkáme i nějakých branek.

20:01

V první třetině jsme se branky nedočkali. Američanky byly jasně lepším týmem, avšak Švédky mají dobrou obrannou hru a daří se jim zatím držet soupeřky od velkých šancí. Američanky měly také k dispozici celkem dvě přesilové hry, ale ani ty jim k úvodní brance nepomohly. Vyloženou šanci jsme v první třetině neviděli a na první branku si budeme muset počkat do další třetiny nebo třetin.

20:00

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:16

Po delší době se daří Švédkám dostat puk až na do třetiny svých soupeř, ale nedokázaly vystřelit.

17:25

Úsměvná situace, kdy šla přihrávka na hráčku Švédska, která ji však poněkud ignorovala a místo toho šla na střídačku střídat. USA se díky tomu udrželo v pásmu.

16:14

Webstrová dlouho držela puk, objela s ním branku, následně přemýšlela kudy dál, nakonec přihrávala. Puk se k ní posléze vrátil a byla z toho tvrdá střela, ač mimo tři tyče.

15:30

Švédky jsou v plném počtu a Američanky ani svou druhou přesilovku nepřetavily v úvodní branku tohoto zápasu.

14:24

Vyhození Švédek, které se zatím i ve druhém oslabení dobře brání. Nyní ještě lépe, než přitom prvním.

14:18

A. Johanssonová výborně zasáhla svou lapačkou proti střele ze středu kluziště!

13:30

Vyloučení v týmu Švédsko (Forsbergová – 2 min.).

13:08

Tlak Američanek ustal a momentálně se brání soupeřkám, které ukazují, že se také umí dostat do útočných akcí.

12:17

A nyní se dokonce dostaly do blízkosti branky, avšak nebyla z toho nebezpečná situace.

11:43

Také se nám hraje svižný hokej, kdy se příliš moc nepřerušuje. Švédkám se nyní daří alespoň dobře narušovat rozehrávku soupeřek.

09:51

Van Wierenová se proháčkovala až před branku a moc nechybělo, aby zakončila přesně do černého. Nakonec míjí branku. Američanky jsou jasně lepším týmem.

08:28

Ojedinělá útočná akce a brankářka USA musela po delší době krýt lehčí střelu.

08:15

Američanky i nadále pokračují v obléhání branky svých soupeřek.

07:27

Švédky své první oslabení ubránily. Jejich soupeřky se držely v pásmu po celou dobu, ale nedokázaly si vypracovat žádnou brankovou příležitost.

07:21

Střela Harveyové byla sražená na zadní mantinel, ale Švédkám se nedaří vymanit z vlastního obranného pásma.

05:27

Vyloučení v týmu Švédsko (Olssonová – 2 min.).

05:20

Po rychlém přechodu do útoku střílela z levé strany Samoskevichová, avšak do připravené brankářky.

04:40

Tak nakonec změna a vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:40

Ofsajd Švédska a hra je vykázána před jejich branku, neboť šlo o úmyslný ofsajd.

03:53

Střela z kruhu pro vhazování a švédská brankářka opět v permanenci, kdy vyrazila puk za svou branku.

02:55

Střelecký pokus z pravé strany nebyl přesný a brankářka Švédska nemusela zasahovat, pouze kontrolovala letící puk do rohu mantinelu.

02:14

Už se jim to nakonec povedlo, nicméně ve středním pásmu opět ztrácí puk a Američanky míří zpět do jejich vlastní třetiny.

01:28

Švédky jsou nyní pod tlakem svých soupeřek a snaží se vybojovat puk u mantinelu.

00:58

Špatná rozehrávka Švédek a puk se objevil před brankou, avšak hráčka USA nedokázala trefit poskakující kotouč.

00:01

Stoprocentní Američanky dnes vyzvou ve třetím utkání na MS Švédky. Švédky zatím nevyhrály ani jeden zápas – 1:2 Kanada, 3:5 Rusko. Američankám k jistotě postupu stačí bod a budou do semifinále postupovat z prvního místa. Tak či tak, Američanky již mají postup do semifinále jistý!

Švédky naopak mají jistotu, že budou muset bojovat o případnou účast v semifinále ve čtvrtfinále. Dokáží první body získat právě proti stoprocentním Američankám a vítězstvím se nakopnout k lepším výkonům? Budou to mít těžké, neboť Švédky v historii vzájemných zápasů nedokázaly Američanky nikdy porazit. Pouze jednou dokázaly remizovat 1:1. V ostatních zápasech šlo o jednoznačný průběh ve prospěch USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

2:0

Branky a nahrávky: 33. Edenová (Zanonová, Hartmetzová), 42. Knollová (Murphyová, Bernardová)

USA: Vetterová (Ferencová) – Nicholsonová, Winnová – Harveyová, Monihanová – Bernardová, Uihleinová – Samoskevichová, Hartmetzová – Murphyová, O'brienová, Webstrová – Bilková, Knollová, Petrieová – Zanonová, Edenová, Shearenová – Van Wierenová, Wethingtonová, Bardová

Švédsko: A. Johanssonová (Holmová) – Lidmanová, Olssonová – Berggrenová, G. Johanssonová – Waxinová, Ahová – Beverinová, Forsgrenová – Grundstromová, Bouvengová, Ljungblomová – Antonssonová, T. Johanssonová, Blomová – Thuviková, Forsbergová, Mogrenová – Lindbergová, Svenssonová, Nordlundová

Rozhodčí: E. Manthaová, R. Růžičková – Z. Geborová, D. Mochová

05:27 SWE 2 Olssonová
13:30 SWE 2 Forsbergová
24:38 USA 2 Bilková
25:17 USA 2 Knollová
32:37 USA 1:0 Edenová (Zanonová, Hartmetzová)