09.01.2019, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • Jiří Sameš

Tipsport: 1.85 4.11 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TBL: Anton Strålman (O) – 22:40

CBJ: Zach Werenski (O) – 24:00
Statistiky brankářů

TBL: Andrej Vasilevskij – 31 z., 0 OG, 100.0%, 59:38

CBJ: Sergej Bobrovskij – 15 z., 4 OG, 78.9%, 48:53; Joonas Korpisalo – 3 z., 0 OG, 100.0%, 11:07
Československá stopa v utkání

Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:57

Erik Černák (TBL) a Lukáš Sedlák (CBJ) do utkání nezasáhli. Byli mezi zdravými náhradníky.

Trestné minuty: 2 – 2
Lightning si díky výhře polepšili na 68 bodů, přičemž navýšili svůj náskok na čele soutěže na 10 bodů.

Blue Jackets prohráli třetí zápas z posledních pěti.

Konečný výsledek: Lightning vs Blue Jackets 4:0

59:38

Diváci v Amalie Areně pomalu vstávají ze svých sedadel a děkují svým oblíbencům za předvedený výkon.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také dnešního utkání.

58:50

Střela Pointa z levé strany trefila před bránou pouze spoluhráče Johnsona.

57:30

O osudu utkání máme celkem definitivně rozhodnuto. Dokáží Lightning udržet i nulu pro Vasilevského?

57:10

Pokus Werenského z levé strany zablokoval Girardi.

56:37

Zakázané uvolnění Tampy Bay.

56:28

Od konce třetí třetiny nás dělí tři minuty a 32 vteřin. Souboj na vhazování po Vasilevského pravici obstarávají Stamkos a Wennberg.

56:28

Bekhend Atkinsona z levého kruhu pro vhazování, Vasilevskij si našel puk svou rukavicí. Je tu poslední reklamní přestávka.

55:43

Čároví pískají Columbusu postavení mimo hru.

55:15

Cirelli a Nash v souboji na vhazování po Vasilevského levici.

55:15

Puk se nachází mezi střídačkami, čtyři minuty a 45 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne reklamní přestávka.

54:41

Následně neuspěl se svým pokusem z levé strany také Killorn.

54:36

Střela McDonagha ze středu útočného pásma byla zablokována Bjorkstrandem.

53:50

Panarin přihrál Werenskému, jeho následný střelecký pokus byl ale nepřesný.

52:49

Gourde to zkoušel zprava, avšak Korpisala úplně přímo neohrozil.

51:41

Střely na bránu: 22 – 29

51:13

Hedman mířil ze středu útočného pásma nepřesně.

50:41

Konec reklamní přestávky, na vhazování po Vasilevského levici se staví Killorn a Dubois.

50:41

Paquette zablokoval pokus Kukana z pravé strany vysoko nad, do ochranné sítě. Proběhne reklamní přestávka.

50:01

Jdeme do druhé poloviny třetí třetiny. Lightning mají nad Blue Jackets k dispozici pohodlný čtyřgólový náskok.

49:38

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:38

Pěkná individuální akce Martela na levé straně, Korpisalo zapisuje svůj první zásah.

48:53

Střídání v týmu Columbus Blue Jackets: ze hřiště odchází Sergej Bobrovskij, přichází Joonas Korpisalo.

48:53

48:53 Brayden POINT - 4:0

48:53

Tampa právě vstřelila branku!
4:0 pro Blesky! Dnes podruhé se s velkou porcí štěstěny prosazuje BRAYDEN POINT. Rodák z Calgary si připisuje zároveň už dnešní třetí bod! Asistence: Michail Sergačjov.

48:35

Nebezpečný bekhend Kučerova z pravé strany minul jen těsně tři tyče.

47:53

Střelecký pokus Jennera z levé strany postrádal razanci. Vasilevskij ani zasahovat nemusel.

47:13

Palát střílel z první ze středu útočného pásma, Bobrovskij puk vyrazil svým levým betonem.

46:05

46:05 Nikita KUČEROV - 3:0

46:05

Domácí přidávají třetí gól! Při přečíslení se po pasu od Johnsona trefuje NIKITA KUČEROV. Pro ruského forvarda jednadvacátý gól v této sezoně, druhý bod v dnešním utkání! Asistence: Tyler Johnson, Brayden Point.

45:57

Na opačné straně ledové plochy neuspěl se svou útočnou akcí Johnson.

45:25

Panarin vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Vasilevskij dokázal kotouč vyrazit před sebe.

44:56

Střely na bránu: 15 – 26

44:05

Střela Paláta z úhlu, z levé strany, postrádala přesnost.

43:24

Útočná akce Panarina neměla dlouhého trvání, obrana Blesků totiž byla pozorná.

42:53

Také Erne na opačné straně kluziště míjí bránu.

42:25

Robinsonova střela z pravé strany minula tři tyče.

41:46

Hostující hokejisté ihned po vhazování vyhodili puk na icing.

41:41

Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Modrokabátníků.

41:39

Touš se ocitl v hledišti.

41:30

Vasilevskij vyrazil Duclairův pokus zprava ramenem do ochranné sítě.

40:52

Zakázané uvolnění v podání Blue Jackets, hra se tak vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

40:47

Vhazovalo se v obranné zóně hostů, po Bobrovského levici.

40:45

Columbusu odpískána hra vysokou holí.

40:07

První střelu třetí třetiny obstaral z levé strany Atkinson, Vasilevskij puk vyrazil svou vyrážečkou.

40:01

Obě mužstva se nám vrátila zpět na ledovou plochu Amalie Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka odstartuje za malou chvíli.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 15 – 24
Zablokované střely: 16 – 5
Vhazování (%): 66 – 34
Hity: 18 – 16

Po 2. třetině: Lightning vs Blue Jackets 2:0

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44

Jenner to zkoušel nadvakrát zleva, obrana Vasilevskému ale pomohla na jedničku.

39:04

Vhazování proběhlo v obranné zóně Modrokabátníků, po Bobrovského pravici.

39:02

Puk vylétl do ochozů Amalie Areny.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:31

Strålman zablokoval pokus Robinsona z pravé strany, Vasilevskij tak bez práce.

37:29

37:06

Bjorkstrand vypálil prudce zprava, Vasilevskij kotouč vyrazil před sebe.

36:30

Začíná druhá minuta z Johnsonova trestu.

36:11

Killornova nebezpečná střela z levé strany při vlastním oslabení, Bobrovskij zasáhl svou vyrážečkou.

35:40

Lightning zvládli na úvod oslabení vyhodit touš pryč z obranné třetiny.

35:29

První početní převaha v utkání pro Blue Jackets. Vhazuje se po Vasilevského pravici.

35:29

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).

35:21

Zakázané uvolnění Blesků.

35:05

Proti střele Jonese ze středu útočného pásma se obětavě položil McDonagh.

34:13

Pět minut a 47 vteřin do konce druhé třetiny. Na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Lightning, se staví Point a Dubois.

34:13

Ofsajd v podání Tampy Bay, na řadě je další z reklamních přestávek.

33:41

Vhazovalo se v obranné zóně domácích, po Vasilevského levici.

33:39

Kotouč opustil hrací plochu, hra je tedy přerušena.

33:01

Další zákrok brankáře Blesků. Tentokrát to na něj zkoušel z levé strany Nutivaara.

32:54

Panarin pálil zleva prudce bez přípravy, Vasilevskij ale zvládl puk vyrazit pravým betonem.

32:01

Střely na bránu: 14 – 17

31:45

Bolts vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude znovu před Vasilevskim.

31:10

Columbus je ve druhé třetině zatím střelecky výrazně aktivnější.

31:06

Souboj na vhazování po Vasilevského pravici obstarávají Point a Jenner.

31:06

Vasilevskij má kotouč ve své moci, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

30:45

Jonesův pokus od modré, z pravé strany, nebyl z nejpřesnějších.

30:01

Máme za sebou polovinu utkání, Lightning vedou mezi domácími mantinely nad Blue Jackets stále 2:0.

29:44

Obrovská příležitost Stamkose, kapitán Lightning ale po pasu od Paláta nedokázal puk tečovat přesně.

28:21

Martelova střela zleva byla zablokována Savardem, Bobrovskij tak zasahovat nemusel.

28:05

Hännikäinenovo nahození ze střední třetiny nenadělalo Vasilevskému výraznější potíže.

27:20

Erne nyní z dobré střelecké pozice minul Bobrovského bránu.

27:09

Murrayho střela z levé strany, Vasilevskij vyrazil touš před sebe svým betonem.

26:16

Střely na bránu: 14 – 13

26:11

Postavení mimo hru ze strany Blesků.

26:02

26:02

Vasilevskij zasáhl proti Bjorkstrandovi, následuje reklamní přestávka.

25:31

Duclairův pokus z levé strany zablokován vysoko nad, do ochranné sítě. Vasilevskij tedy mohl zůstat v klidu.

25:18

Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Modrokabátníků.

25:09

Domácí hokejisté se následně dostali při snaze o přechod do útočného pásma do ofsajdu.

25:04

Savardova střela od modré, z pravé strany, byla zablokována Strålmanem.

24:30

Jedinou střelu Tampy při přesilovce obstaral od modré čáry Sergačjov.

24:27

23:35

Atkinson to zkoušel bekhendem z levého kruhu při vlastním oslabení, Vasilevskij připraven.

23:28

První polovina z trestu Duclaira je pryč, Bobrovskij zatím může být relativně v klidu.

22:36

Blue Jackets se na úvod oslabení daří vyhodit.

22:27

První přesilovou hru utkání si zahrají Lightning. Vhazuje se po pravici Bobrovského.

22:27

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Anthony Duclair – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

21:52

Duclairův bekhend zleva, další práce pro Vasilevského.

21:39

Wennbergova střela od modré, z levé strany, Vasilevskij pozorný.

20:48

Nyní měl Panarin daleko větší příležitost skórovat, Vasilevskij si ale dokázal s jeho pokusem poradit.

20:20

Střela Panarina z levého kruhu minula Vasilevského bránu.

20:01

Hokejisté Tampy a Columbusu jsou zpět na ledě Amalie Areny. Druhá část bude odstartována za několik málo okamžiků.

Po 1. třetině: Lightning vs Blue Jackets 2:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V levém rohu v obranné třetině Tampy ještě došlo k menší potyčce. Vylučovat se ale zřejmě nebude.

20:00

19:58

V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:19

Girardiho pokus od modré, zprava, byl tečován mezi kruhy Gourdem, přičemž Bobrovskij se měl v brankovišti co ohánět.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:41

Na opačné straně kluziště zkoušel štěstí Cirelli, jeho pokusu ale chyběla přesnost.

18:30

Střela Werenského ze středu útočného pásma, Vasilevskij nachází kotouč ve svém náručí.

16:39

16:39 Brayden POINT - 2:0

16:39

Bolts jdou do dvougólového vedení! Díky obrovské porci štěstěny se může radovat BRAYDEN POINT, jehož trefilo před bránou nahození Kučerova z úhlu, z pravé strany. Pointův pětadvacátý gól v sezoně 2018/2019, 2:0! Asistence: Nikita Kučerov, Tyler Johnson.

16:06

Tři minuty a 54 vteřin do konce první třetiny, na vhazování po levici Vasilevského máme Cirelliho a Duboise.

16:06

Vasilevskij přerušil hru, když zasáhl do svou lapačkou, před námi je reklamní přestávka.

15:55

15:55 Mathieu JOSEPH - 1:0

15:55

Konec šestnácté minuty, Lightning otevírají skóre utkání! Po velmi dobré práci Sergačjova na pravé straně se prosazuje z předbrankového prostoru MATHIEU JOSEPH. Jeho jedenáctý gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Michail Sergačjov.

14:10

Střela Nutivaary zprava, od modré, Vasilevskij zakročil svým betonem.

13:42

Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Pointa a Duboise v neutrální zóně, před střídačkou Columbusu.

13:42

Střela McDonagha od modré čáry, zleva, byla zablokována vysoko nad, do ochranné sítě. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

12:57

Johnson se snažil zleva natlačit před Bobrovského, dobrou defenzivní práci ale odvedl Werenski.

12:06

Střely na bránu: 8 – 3

11:21

Pokus Coburna od modré, z levé strany, Bobrovskij zasahuje.

11:14

Konec reklamní přestávky, Stamkos a Dubinsky na vhazování po Bobrovského pravici.

11:14

Bobrovskij hru přerušil, proběhne první reklamní přestávka.

11:14

Kučerov se sice dostal za obranu soupeře, zakončení se mu však nepovedlo.

10:55

Hra nebyla přerušena už více jak šest minut.

09:55

Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny. Lightning zatím hrají doma s Blue Jackets bez branek.

09:20

Coburnova střela od modré čáry byla zablokována do rohu Andersonem.

08:40

Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Hra plyne velmi rychle.

08:02

Proti útočné akci Duclaira po pravé straně zasáhl dobře defenzivně Hedman.

07:15

Z levého kruhu pro vhazování to zkoušel Kučerov, avšak minul bránu.

06:21

Střelecký pokus Sergačjova z pravého kruhu zamířil mimo Bobrovského svatyni.

05:31

Střely na bránu: 4 – 3

04:56

Vše už v pořádku, vhazovalo se po pravici brankáře Tampy Bay.

04:54

Brána za zády Vasilevského je mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.

04:24

Nahození Nutivaary od modré, z levé strany, Vasilevskij kotouč bez větších problémů vyráží.

03:44

Šance pro Stamkose. Proti jeho bekhendu z dobré pozice ale Bobrovskij dokázal zakročit.

02:51

První zákrok pro Vasilevského. Zleva, z úhlu, jej otestoval Dubois.

02:03

Bekhend Martela z pravé strany, Bobrovskij vyrazil puk za svou bránu.

01:07

Ihned po vhazování střílel od modré čáry, z levé strany, Sergačjov, Bobrovskij opět připraven.

01:04

Po pěkné přihrávce Stamkose měl dobrou šanci Killorn, Bobrovskij byl ale připraven na správném místě.

00:40

Na opačné straně ledu pálil od modré z první Girardi, Bobrovského ovšem nezaměstnal.

00:17

První střelu obstaral z pravé strany hostující Atkinson, avšak minul tři tyče.

00:03

Na úvodní buly uspěla domácí Tampa.

00:01

Do středového kruhu se na vhazování staví Point a Dubois, jdeme na to!
Hymna je minulostí, střetnutí mezi Lightning a Blue Jackets bude co nevidět zahájeno.
Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

TBL: Vasilevskij – McDonagh, Strålman – Johnson, Point, Kučerov

CBJ: Bobrovskij – Werenski, Jones – Bjorkstrand, Dubois, Atkinson
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

TBL: Andrej Vasilevskij – 24 let, RUS
Z:22 REC:16-4-2 OG:59 PR:2.66 %ÚS:92.0 SO:1

CBJ: Sergej Bobrovskij – 30 let, RUS
Z:31 REC:18-12-1 OG:82 PR:2.81 %ÚS:90.8 SO:2

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh (A), Strålman, Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos (C), Killorn – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Erne, Cirelli, Gourde – Martel, Paquette, Joseph.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), R. Murray, Nutivaara, Kukan, D. Savard – Bjorkstrand, Dubois, Atkinson – Panarin, Wennberg, Duclair – Robinson, Jenner (A), J. Anderson – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Rozhodčí: Steve Kozari, Tim Peel – Darren Gibbs, Tim Nowak.

Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Columbus Blue Jackets.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets na hřišti Lightning uzavírají třízápasový trip. Zatím při něm zapsali jednu výhru a jednu prohru.

Na úvod tripu Modrokabátníci prohráli na kluzišti Caroliny Hurricanes 2:4. Ve druhém zápase uspěli na ledě Floridy Panthers – 4:3 v prodloužení. V tabulce Metropolitní divize Columbus aktuálně najdeme na třetí pozici se ziskem 51 bodů.

Kdo je ve formě?

Útočník Pierre-Luc Dubois za poslední tři zápasy zaznamenal za dva góly a tři asistence celkem pět kanadských bodů.
TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning proti Blue Jackets otevřou dvouzápasový homestand. Do utkání přitom vstoupí s bilancí 15-1-1 za posledních 17 duelů.

V minulém utkání Bolts prohráli na ledě San Jose Sharks 2:5. Jednalo se o jejich první prohru po základní hrací době od 27. listopadu. V tabulce NHL mají svěřenci Jona Coopera na prvním místě osmibodový náskok před nejbližším pronásledovatelem, Calgary Flames.

Útočník Nikita Kučerov v posledních šesti zápasech nasbíral za pět gólů a 12 asistencí celkem 17 kanadských bodů.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý 8. na středu 9. ledna má zámořská soutěž na svém programu celkem jedenáct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Columbus Blue Jackets. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

4:0

Branky a nahrávky: 16. Joseph (Sergačjov), 17. B. Point (Kučerov, T. Johnson), 47. Kučerov (T. Johnson, B. Point), 49. B. Point (Sergačjov)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (49. Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), R. Murray, Nutivaara, Kukan, D. Savard – Bjorkstrand, Dubois, Atkinson – Panarin, Wennberg, Duclair – Robinson, Jenner (A), J. Anderson – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Rozhodčí: Steve Kozari, Tim Peel – Darren Gibbs, Tim Nowak

Diváci: 19 092

15:55 TBL 1:0 Joseph (Sergačjov)
16:39 TBL 2:0 B. Point (Kučerov, T. Johnson)
22:27 CBJ 2 Duclair, nedovolené bránění brankáři
35:29 TBL 2 T. Johnson, hákování
46:05 TBL 3:0 Kučerov (T. Johnson, B. Point)