po prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

08.01.2019, 17:30 • Garmin Arena, Žilina • 49. kolo • Michal Břuchanský

Tipsport: 5.07 5.7 1.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:51:46)
Je dobojováno! Mezi žilinskými fanoušky a hokejisty panuje obrovské zklamání. Vlci nad velkým favoritem vedli už 4:1, jenže čtyři vteřiny před koncem třetí části o svůj náskok přišli a v prodloužení dovršil obrat Banské Bystrice Brock Higgs. Domácí tak prohrávají popáté v řadě a zůstávají poslední, zatímco hosté si upevňují postavení na čele tabulky.

61:25

61:25 Brock Higgs (BBY) - 4:5

61:25

Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Obrat je dokonán! Beránek přenechal puk rozjetému Bártovi, který z pravé strany neuspěl a hosté rychle otočili hru. Marek Bartánus zleva předložil puk BROCKU HIGGSOVI, jenž mazácky vykoupal Mikoláše a zakončil mimo jeho dosah. Asistence: Marek Bartánus, Jordon Southorn.

61:03

Domácí se snadno ubránili. Huna pak vrátil puk na Hvilu a muži ve žlutém se stáhli až za vlastní branku.

60:32

Banská Bystrica má výhodu prvního útoku v prodloužení. Zároveň disponuje mnohem lepším psychickým rozpoložením.

60:01

60:00

59:56

59:56 Jordon Southorn (BBY) - 4:4

59:56

Hosté závěrečný tlak nakonec využili a čtyři vteřiny před koncem vyrovnávají na 4:4. Pro vlky je to hodně kruté! Matej Česík míchal s pukem na koncové čáře a poslal ho na JORDONA SOUTHORNA, který z poslední střely propálil Mikoláše a poslal zápas do prodloužení. Asistence: Matej Česík.

59:36

Hned několik mužů v červeném bojovalo před brankovištěm. Po zablokovaném nahození Marshalla se však nekonala žádná dorážka.

59:15

Hosté už jsou v šesti. Vlci se rozhodli vyhodit na icing a mohou si oddechnout při oddechovém času.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:39

Nahození Bartánuse bylo neškodné. Puk se odrazil na domácí hokejky, které ho vyhodily do středního pásma.

58:07

Další protiútok Žiliny táhl po pravé straně Beránek, který místo přihrávky sám zakončoval, ale ani nadvakrát neprotlačil puk za levý beton Williamse.

57:21

Asselinova střela byla zablokovaná a domácí vyrazili do protiútoku. Dobrou práci ale odvedl Marshall, který nepustil Milého pas na Hrazdiru.

55:11

Domácí začínají výrazně kouskovat hru. Teď se přerušuje kvůli jejich zakázanému uvolnění.

54:33

Bartánusova několikátá neúplně vydařená střela, se kterou si Mikuláš poradil a pro jistotu přerušil hru.

4:5

Branky a nahrávky: 6. Surovka (Bárta), 15. Podešva (Beránek, Bárta), 31. Hvila (Surovka, Dubeň), 35. Bárta (Dubeň, Beránek) – 8. Török (Róth), 38. Southorn (Faille, Selleck), 53. Sloboda (Bartánus), 60. Southorn (Česík), 62. Higgs (Bartánus, Southorn)

MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Kučný, Turian, Piegl, Hudec, Dubeň, Bagin, Mendrej, Matejka – Ru. Huna, Jenčík, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Beránek, Podešva, Bárta – Valášek, Hrazdira, Síkela.

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (35. Williams) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Asselin, Faille, Selleck – Koper, Higgs, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Török, Sojka, Róth.

Rozhodčí: Müllner, Babic – Valo, Árkovics