Skotská Premier League

Aberdeen FC – Celtic Glasgow

3:4

konec (1:1)

26.12.2018, 15:00 • Pittodrie Stadium, Aberdeen, Skotsko • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 4.98 3.83 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:14. (17:00:55)

Dnešní utkání sledovalo 20 027 diváků.
Tenhle zápas nám nabídl definici pojmu anglický fotbal. Tvrdé a důrazné souboje, fantastická atmosféra a neskutečná ofenzivní smršť! Vždyť kdo by v 83. minutě věřil, že ještě uvidí čtyři góly! Všechno zahájila druhá penalta v právě v 83. minutě, kterou proměnil Sam Cosgrove. Jenže za tři minuty bylo vše jinak. Střídající Edouard dal opět Celticu jednogólové vedení. A když za dvě minuty zkompletoval hattrick Scott Sinclair, vypadalo to na jasný závěr. Rohový kop krátce před vypršením 90 minut ale zužitkoval Lewis Ferguson, v nastavení se ale již skóre neměnilo. Celtic výhrou 4:3 upevnil první místo v tabulce před tradičním derby a může se radovat s početnou skupinou fanoušků. Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám úspěšný nový rok a bylo mi ctí vás provázet dnešním utkáním. Při dalším fotbalovém zápase, ať už ze Skotska, nebo jiné země, se budu těšit napočtenou!

90+4

90+3

Logan v souboji vytěžil pouze vhazování pro domácí. Dlouhý nához prodloužil McKenna na Wilsona, který ale z těžké pozice míří vysoko nad.

90+3

Teprve až nyní Lewis vykopl dopředu na útočníky Aberdeenu. Ti mají poslední minuty zápasu na srovnání.

90+2

Rozehrávka rohu ale trvala Celticu 27 sekund přesně, což sudí oceňuje žlutou kartou pro Sinclaira.

90+2

Edouard výborně vyběhl s balonem na útočnou polovinu a navíc vybojoval pro hosty rohový kop.

90+1

Tři minuty nastavení. Nejprve ale dostává Cosgrove žlutou kartu.

90

90. FERGUSON - 3:4

90

Aberdeen právě vstřelil branku!
Nemám slov. Aberdeen se z rohového kopu vrací do zápasu! Centr našel nejlépe slabě bráněný LEWIS FERGUSON, který se dostal k míči a Gordona překonal střelou k levé tyči.

88

88. SINCLAIR - 2:4

88

Celtic právě vstřelil branku!
Závěr zápasu je vskutku parádní! Tenhle gól jde znovu za Edouardem. Ten doslova vykoupal dva obránce proti v kličkách, doběhl až na hranici malého vápna a nahrál na osu hřiště, kde nejprve podklouzla první dvojička hráčů, za nimi byl SCOTT SINCLAIR, který zametl míč do sítě a kompletuje hattrick!

86

86. EDOUARD - 2:3

86

Drama na Pittodrie, neskutečný závěr zápasu! Domácí se dostali opět do remízového stavu, Forrest ale přesným pasem do běhu našel EDOUARDA, který nejprve o balon mezi dvěma obránci přišel. Jenže si jej doběhl a lobem vrací hostům vedení!

85

Brown ve vzdušném souboji dostal loktem záhlavec a hra je opět přerušena.

83

83. COSGROVE - 2:2

83

Tentokrát se na penaltu postavil SAM COSGROVE. A moment zvládl skvěle, vymetl pravý vingl a přivedl domácí fanoušky do varu.

3:4

konec (1:1)

Branky: 24. May (pen.), 83. Cosgrove (pen.), 90. Ferguson – 6. Sinclair, 75. Sinclair, 86. Edouard, 88. Sinclair

Karty:   37. McGinn (ABE), 51. May (ABE), 90+1. Cosgrove (ABE) – 90+2. Sinclair (CEL)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:14.

Aberdeen FC: Lewis – Logan, Shinnie (C), Considine, McKenna – McGinn, May, Ferguson, Ball, McLennan – Cosgrove
Náhradníci: Černý – Anderson, Campbell, Forrester, Gleeson, Wilson, Wright

Celtic Glasgow: Gordon – Izaguirre, Boyata, Lustig, Benković – Brown, Christie, Rogić, McGregor, Forrest – Sinclair
Náhradníci: Bain – Ajer, Edouard, Hayes, Johnston, Ntcham, Ralston

Rozhodčí: Collum (SCO)

Diváci: 20 027