24.12.2018, 17:30 • Ledový palác Bolšoj, Soči, Rusko • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.4 3.9 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 3 216 diváků. (20:01:49)
Československá stopa v utkání:
Martin Bakoš (SOC) 1+0, 5 střel, čas na ledě 14:57
Utkání mezi Soči a Nižným Novgorodem je za námi. Nabídlo nám celkem sedm gólů, Novgorod sice otevřel účet zápasu, do konce první třetiny se ale povedlo Soči obrátit vývoj zápasu a od té doby vedl pouze domácí tým. Ve druhé třetině navýšil vedení na tři branky po zásahu O´Della. Třetí třetina byla plně v režii Soči, které přidalo další dvě trefy v poslední desetiminutovce, Torpedo snížilo pouze z trestného střílení. Poslední třetina nám také nabídla dvě klasické bitky 1 na 1 a první gól Martina Bakoše v dresu Soči.

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Doufám, že i přes trable v úvodu zápasu jsem vám dokázal dobře přenést toto utkání. Těm, co ještě nemají za sebou večeři a předávání dárků, vám přeji bohatého Ježíška. Přeji vám úspěšný nový rok a budu se příště těšit u KHL zase napočtenou!

59:36

Torpedo dohrává zápas v útočném pásmu, na gól to však nevypadá. Zvláště, když střelu Baranceva od modré zlikvidoval Šikin.

59:28

Z hranice brankoviště střílel Šmeljov, Tichomirov proti němu vyjel a jeho pokus zneškodnil.

59:06

Zřejmě poslední vyloučení v dnešním zápase. Domácí Tomilin si jde odpočinout za hákování.

57:31

57:31 Damir ŽAFJAROV - 5:2

57:31

Torpedo právě vstřelilo branku!
DAMIR ŽAFJAROV se z trestného střílení prosazuje se štěstím, Šikina si sice položil, trefil ale jeho lapačku. Od ní se puk však odrazil do branky a hostující #88 snižuje na 2:5.

57:31

Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – trestné střílení, sekání).

57:19

To jsou mi věci v závěru zápasu! Žafjarov ujel v oslabení do samostatného úniku, Jokipakka ho fauloval a je nařízeno trestné střílení!

56:57

Tresty jsou následovné: oba dostávají po pěti minutách za bitku, Urakov pak navíc dvě minuty za krosček. Přesilovka pro Soči.

56:48

Další bitka! Opět klasická a férová 1 na 1. Do sebe po signalizovaném vyloučení během souboje v rohu kluziště šli Akmaldinov a Urakov. Tady si neodvážím soudit, kdo vyhrál, čekáme na tresty.

56:31

Přechod do útoku se domácímu Archipovi nevyvedl, během vedení puku zaškobrtl o nějakou rýhu v ledě a upadl, pískán je ofsajd.

55:24

Ani Torpedo se už nikam nežene. Spíše se snaží o dlouhé nahrávky a nahození do útočného pásma.

54:44

Další dlouhá přihrávka od obrany, tentokrát na Varnakova. Ten ji sice zachytil, ale v ofsajdovém postavení.

54:06

Obránce Orlov se pokusil dlouhou přihrávkou vyzvat v útoku Paršina, pas byl ale strašně dlouhý a pískán je icing.

53:39

Menší chybu v rozehrávce udělal nyní gólman Šikin, který se nepohodl s obránci a na puk šli hned tři. Domácí brankář podklouzl, naštěstí pro domácí se nestalo nic zásadního.

53:17

Tichomirov se nyní vytáhl proti tvrdé střele Bakoše lapačkou a svým zákrokem zahájil poslední komerční přestávku dnešního utkání.

5:2

Branky a nahrávky: 6. Chomickij (Kaletnik), 10. Altybarmakjan (Akmaldinov), 35. O'Dell (R. Rosén, Rykov), 46. O'Dell (Bočarov, R. Rosén), 51. Bakoš (Šmeljov, Collins) – 5. Paršin (Ogijenko, Žafjarov), 58. Žafjarov (TS)

HK Soči: Šikin (Achmetov) – Jokipakka, Chomickij, K. Vorobjov, Ščitov, J. Alexandrov, Pajgin, Rykov – O'Dell, Bočarov, R. Rosén – Bakoš, Collins, Šmeljov – Archipov, Kaletnik, Mosaljov – Tomilin, Altybarmakjan, Akmaldinov – Rachimullin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Orlov, Holm, Ogijenko, Barancev, Korobov, Aljajev, P. Medveděv, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Šenfeld, Galuzin, Varnakov – Sabolič, D. Sjomin, Calof – Urakov, D. Iljin, Verjajev.

Rozhodčí: Soin, Sergejev – Zacharenkov, Sivov (všichni RUS)

Diváci: 3 216

02:20 NNO 2 Orlov, hákování
04:22 NNO 0:1 Paršin (Ogijenko, Žafjarov)
05:14 SOC 1:1 Chomickij (Kaletnik)
09:52 SOC 2:1 Altybarmakjan (Akmaldinov)