konec (0:1)

23.12.2018, 12:15 • Stadion Galgenwaard • 17. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 7.86 5.59 1.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:8. (14:22:58)
Nejdůležitější momenty druhého poločasu
54. minuta – první vážnější ohrožení branky Ajaxu, ale střela Tannaného byla sražená.
57. videotechnika, která ukázala na faul v pokutovém území Utrechtu a následně odpískán pokutový kop pro Ajax.
60. minuta – Ajax se ujímá vedení 2:0, kdy penaltu proměnil Dušan Tadić.
62. minuta – fanoušci Utrechtu dali svou nespokojenost najevo a před brankou Onany přistál dělobuch, naštěstí se nestalo nic vážného a hra po chvíli pokračovala.
74. minuta – Utrecht snížil, poté, co Ajax měl dobrou brankovou příležitost, ale Jensen ukázal jeden ze svých dobrých zákroků. Branku Utrechtu dával Nick Venema – 1:2!
84. minuta – po odehraném rohovém kopu Utrechtu se do úniku dostal Hakím Zijach, ale před Jensenem nedokázal uspět.
90+5. minuta – branka Ajaxu na 1:3, kterou dává po pohodlné dorážce ze středu hřiště Frenkie de Jong. Branka byla ještě následně kontrolována videem, ale nakonec byla uznána.
Druhý poločas nám přinesl hodně zajímavou podívanou. Utrecht začal hrát o něco lépe a fotbal tak přinesl ofenzivnější hru, než byla k vidění v prvním poločase. Dvakrát musela do hry vstoupit videotechnika. Poprvé ve sporné situaci ve vápně, kdy byl jeden z hráčů Ajaxu faulován a následně byl odpískán pokutový kop pro Ajax a ten se ujal dvou brankového vedení. Utrechtu se však podařilo brzy snížit. V závěru zápasu si Ajax hlídal bezpečně svůj náskok a nakonec pečetil vítězství svou třetí brankou, kterou také muselo posvětit video.

90+7

90+7

Hlavní sudí však neviděl nic zásadního a nakonec branku uznává!

90+6

Ale pozor! Daná branka je ještě přezkoumána videem, jestli Zijach v souboji o míč, se nedopustil nedovoleného zákroku?

90+5

90+5. Frenkie de Jong - 1:3

90+5

Ajax právě vstřelil branku!
Ajax pečetí své vítězství, když zaútočil do otevřené obrany soupeře a po přihrávce Zijache už neměl ze středu pokutového území, FRENKIE DE JONG problém zakončit.

90+4

Ajax nyní ušetřil nějaké vteřiny soubojem o míč u pravého rohového praporku a i nadále se Utrechtu nedaří dostat před branku soupeře.

90+3

Joris van Overeem ve snaze vybojovat míč u autové čáry, tak se dopustil faulu a pomezní ihned mává praporkem.

90+3

Ajax zatím v nastaveném čase nepůjčuje soupeři míč a zvládá důležitý závěr zápasu v klidu.

90+2

Míč na levé straně u rohového praporku a Utrecht se rychle snaží vybojovat míč a dostat je před branku Onany.

90+1

Dušan Tadić faulován a příliš se mu na trávník nechce.

90

Nakonec je to rovných pět minut!

89

Určitě se nám bude nastavovat větší porce minut, jednak za dlouhé řešení videa a taky kratší přerušení v době, kdy přistál dělobuch před brankou Ajaxu.

89

Obě mužstva se střídají v útočení a nyní je Ajax před brankou, ale nedaří se jim dostat do střelecké pozice.

88

Tentokrát už se však Utrecht dostal do rychlého útoku a centr z levé strany dokázal obránce Ajaxu odvrátit hlavičkou.