20.12.2018, 17:30 • Viťaz Ice Palace • Martin Dvořák

Tipsport: 2.2 3.9 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:58:17)

Vojtěch MOZÍK (VTZ) 0+3 3 střely, čas na ledě 17:31
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Viťaz: 31

Soči: 29.
V závěru to již bylo opravdu na morál, v podání domácích... ti v koncovce třetí třetiny málem prohospodařili svůj náskok a do té jasně se vyvíjející zápas ještě dokázalo Soči dvěma góly zdramatizovat. Nakonec ale heroicky bojující Viťaz dokázal těsné vedení udržet až do konce a slaví velmi cenné tři body.

59:31

Viťazu se daří dostat puk alespoň do středního pásma.

59:02

Soči se drží v útočném pásmu, domácí se urputně brání.

58:42

Oddechový čas pro hosty.

58:42

Dmitrij Šikin (Soči) opouští branku a hosté to zkouší v šesti!

58:02

Poslední dvouminutovka třetí třetiny, Viťaz se drží v útočném pásmu.

57:34

Joni Ortio (Viťaz) chytá střelu od modré a přerušuje hru.

57:08

Soči ztrácí útočné pásmo, ale hosté mají nyní velkou převahu.

56:31

Pouze na zakázané uvolnění směřuje nyní puk a bude se vhazovat ve třetině Viťazu.

56:16

Diváci vycítili, že by bylo dobré povzbudit domácí výběr.

55:07

Oddechový čas pro domácí.

55:07

55:07 Vladislav KALETNIK - 3:2

55:07

Soči právě vstřelilo branku!
Tak nakonec z ničeho nic velké drama! Hosté dávají druhý gól, když se po parádní přihrávce Archipova prosazuje z předbrankového prostoru VLADISLAV KALETNIK. Asistence: Sergej Šmeljov a Dmitrij Archipov.

53:42

53:42 Robert ROSÉN - 3:1

53:42

Hosté snižují poté, co Eric O'Dell vypálil od modré, z pravé strany a ROBERT ROSÉN nasměroval nohou puk do branky. Správnost dosažení gólu ještě ověřil rozhodčí konzultací s videocentrem. Asistence: Eric O'Dell a Zijat Pajgin.

52:12

Viťaz vyhazuje kotouč z vlastního pásma, není to zakázané uvolnění, hosté musí hrát.

51:16

Nikita Komarov (Viťaz) se nadvakrát dostal ke střele, ale pokaždé minul branku Soči.

50:04

Eric O'Dell (Soči) si sjel z levé strany před branku VIťazu, pak ale nedokázal ideálně zakončit.

49:14

Soči v útočném pásmu, docela ojedinělý jev v dosavadním průběhu třetí třetiny.

47:43

Neskutečné množství chyb ve hře Soči, hosté mají problémy si i přihrát...

46:50

Puk za brankou Viťazu, hrají ale domácí.

46:39

46:09

Puk končí vysoko nad brankou Soči, které hraje v oslabení.

45:27

Tak Alexandr Sjomin (Viťaz) zkompletoval hattrick, parádní počin domácího borce.

44:39

Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Polunin – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

44:21

44:21 Alexandr SJOMIN - 3:0

44:21

Viťaz právě vstřelil branku!
Se zpožděním nakonec sudí uznali gól ALEXANDRA SJOMINA, který překonal Šikina střelou z pravé strany, od modré čáry, byť původně sudí ukázal, že gól nebyl a hra normálně pokračovala dál, až do okamžiku vyloučení Polunina. Asistence: Borna Rendulić a Vojtěch Mozík.

44:20

Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., podrážení).

44:10

Když už se pak hosté dostanou do zakončení, je z toho střela vedle branky.

43:45

Ve dvou nyní napadají domácí borci rozehrávku soupeře a jsou úspěšní.

42:52

Nikita Ščitov (Soči) s pukem za vlastní brankou, další pokus o rozehrávku.

42:20

Ne, Soči má velký problém se vůbec vymanit z vlastní třetiny, je vidět, že domácí hrají ve velké pohodě.

41:31

Viťaz si dobře hlídá střední pásmo, kudy se hokejistům Soči nedaří projít.

40:40

Před Soči je těžký úkol v této třetině, konečně překročit svůj stín a nasázet soupeři alespoň dva góly.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:18.
Je konec, i druhou třetinu ovládli domácí, nikoliv herně, ale na počet vstřelených gólů. Jediným střelcem hodně slabého zápasu je zatím domácí Alexandr Sjomin, který tak opět potvrzuje svou kvalitu. Soči se neskutečně trápí, hostům se vůbec nedaří v útoku.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28

Viťaz posouvá puk alespoň do střední třetiny.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny, zároveň i konec přesilové hry Soči.

38:32

Joni Ortio (Viťaz) ještě nečelil jediné střele, při vlastním oslabení.

38:10

Zatím absolutní zmar v podání Soči, hosté jsou při přesilové hře doslova bezmocní.

37:30

I tentokrát dostávají domácí puk z vlastní třetiny.

37:08

Domácí začínají své oslabení výborně, vyhraným vhazování a zahnáním soupeře až k jeho brance.

37:00

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Bogdan Potěchin – 2 min., podrážení).

36:50

Denis Kokarev (Viťaz) pálí bekhendem, z mezikruží, ale Šikin vyráží.

35:05

Rozběhla se poslední pětiminutovka druhé třetiny, v níž opět padl jediný gól a znovu to bylo do branky Soči.

34:37

Vojtěch Mozík (Viťaz) to zkusil od modré, z pravé strany, ale Dmitrij Šikin (Soči) jeho pokus chytá a přerušuje hru.

34:02

Soči v útočném pásmu, ale hosté lehce o pásmo přichází.

33:34

33:34 Alexandr SJOMIN - 2:0

33:34

Díky bohu, že dnes je na ledě ALEXANDR SJOMIN, který zatím jako jediný dokáže dát gól. Viťaz využívá, díky jeho gólu z levé strany, přesilovou hru a vede již o dva góly. Asistence: Gennadij Stoljarov a Borna Rendulić.

33:26

Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., hákování).

33:08

Puk míří za branku Soči, domácí k němu však mají hodně daleko, hrají tak hosté.

32:02

Utkání má zatím hodně slabou úroveň, je až zarážející, jaké výkony dokáží podávat týmy KHL.

31:37

Domácí dostávají puk do třetiny Soči, to jim pro tuto chvíli evidentně stačí.

30:03

30:00

Polovina utkání je za námi a opět je to fotbalový výsledek, nic nového v letošním ročníku ruské KHL.

29:08

Tentokrát již ano, ale to pro změnu netrefuje branku Soči.

28:48

Ani Alexandr Sjomin (Viťaz) nedokázal trefit puk z voleje.

28:10

Hosté vyhráli buly ve své třetině a okamžitě vyhodili puk přes všechny čáry.

28:03

Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Polunin – 2 min., držení).

27:50

Nyní si zahrají přesilovou hru také domácí, kteří v tuto chvíli hrají v šesti proti pěti.

27:30

Domácí v plném počtu, Viťaz přečkal další čtyřminutové oslabení.

26:39

Jyrki Jokipakka (Soči) chtěl pálit z voleje, ale puk mu sjel z hole, nic z toho není.

26:20

Jyrki Jokipakka (Soči) ani tentokrát nevyzrál na Joni Ortia, který vytáhl parádní zákrok lapačkou.

26:02

Domácí vyhazují puk ze třetiny a bránící čtveřice spěchá na střídačku, k níž to má ale v této třetině dál.

25:35

Polovina ze čtyřminutové přesilové hry Soči je pryč a hosté nejsou zatím vůbec nebezpeční.

24:48

Denis Kokarev (Viťaz) se dostal ke střele, při vlastním oslabení, Šikin jeho střelu z levé strany vyrazil.

24:27

Joni Ortio (Viťaz) lapil střelu Jokipakky a bere tak hostům další příležitost k vyrovnání.

23:52

Přesilová hra v podání Soči – to je zatím pouze o střelách z dálky, navíc po pomalých přihrávkách, takže žádné velké nebezpečí pro bránící tým.

23:39

Hosté vyhrávají vhazování ve třetině Viťazu a zůstane v útočném pásmu.

23:30

To už se vidí málokdy, další vysoká hůl a další hráč domácích putuje na trestnou, další přesilová hra hostů! Tentokrát neuhlídal svou hůl Denis Kokarev (Viťaz). Navíc je to dvojnásobný trest, tedy 2+2!

23:18

23:11

Další spolehlivý zákrok Ortia, proti střele Roséna z levé strany.

22:38

Nikita Točickij (Soči) to zkusil sám z pravé strany, Joni Ortio (Viťaz) jeho pokus vyráží nad branku.

22:15

Soči v útočném pásmu, ale přesilová hra hostů trochu postrádá tempo, hráči stojí...

21:18

Opět se vylučuje na straně domácích, tentokrát jde na trestnou lavici Ivan Petrakov, který opět dostává trest za vysokou hůl.

21:06

Joni Ortio (Viťaz) má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.

20:23

Teprve nyní vypršel trest pro domácího Makejeva, který dostal za hru vysokou holí trest 2+2.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.
Soči mělo v samém závěru převahu, ale gólman Joni Ortio (Viťaz) udržel čisté konto, tím pádem i těsný náskok svého týmu. Viťaz rozhodně nebyl v této části zápasu lepší, naopak, lepší a hokejovější byli hosté, nicméně stačila střela Sjomina a Viťaz se ujal vedení, které udržel až do konce první třetiny.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:29

Hosté nahazují puk do třetiny soupeře a poté získávají i útočné pásmo.

19:00

Je tu poslední minuta první třetiny, Soči má sice herní převahu, ale hosté stále prohrávají o gól.

18:07

Bránící čtveřice Viťazu toho již má plné zuby.

17:28

S vypětím všech sil ještě hosté udrželi pásmo.

17:08

Sean Collins (Soči) neodkázal vypálit z mezikruží, puk mu sjel z hole.

16:33

Soči zůstává, po vyhraném vhazování, ve třetině Viťazu.

16:23

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2+2 min, vysoká hůl).

16:02

Viťaz si celkem v poklidu hlídá těsný náskok.

15:29

Nepřesná rozehrávka Soči, vhazovat se bude po levici Šikina.

14:55

Jegor Rykov (Soči) přišel o puk za brankou Viťazu a hosté poté ztrácí útočné pásmo.

14:24

Vhazování po levici Ortia, hosté vyhrávají buly a získávají puk.

13:27

Borna Rendulić (Viťaz) se z levé strany dostal do blízkosti branky Soči, ale než stihl vystřelit, zablokovala ho dvojice obránců.

13:04

Rozhodčí vykazují hru ze třetiny Viťazu, bude se vhazovat ve střední třetině.

12:38

Viťaz opět v útočném pásmu, dělovka od modré, z levé strany, s níž si Ortio poradil, hra přerušena.

11:54

11:54 Alexandr SJOMIN - 1:0

11:54

Střela ALEXANDRA SJOMINA, z pravé strany, prošla Ortiovi mezi betony a byť se puk šoural do branky opravdu pomalu, nakonec se přece jenom za ní dostal, což ještě pojistil další hráč Viťazu, který ho dotlačil do branky. Asistence: Vojtěch Mozík a Miro Aaltonen.

11:27

10:55

Bránící čtveřice Viťazu odvádí velmi dobou práci před vlastní brankou, kde nyní zablokovala hned několik střel Soči.

10:30

Puk opět míří ze třetiny Viťazu, který bleskově střídá.

10:02

Hosté se usazují v útočném pásmu.

09:38

Domácí vyhazují puk a získávají cenné vteřiny.

09:27

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., držení).

08:32

Borna Rendulić (Viťaz) zahrozil na druhé straně, jeho pokus z levé strany ale sráží Šikin vedle branky.

07:46

Jyrki Jokipakka (Soči) netrefuje z levé strany, od modré, branku Viťazu.

07:24

Dmitrij Šikin (Soči) chytá střelu soupeře od modré a přerušuje hru.

07:18

Viťaz se drží v útočném pásmu.

06:33

Alexandr Sjomin (Viťaz) se ocitá v dobré pozici před brankou Soči, odklouzal si do lepšího postavení, místo střely ale nepochopitelně přihrává, jenže přihrávku kazí...

06:18

Kirill Kapustin (Soči) zavezl puk do útočného pásma, hosté se nedostávají ke střele.

05:55

Soči rozehrává, ale přechod přes střední pásmo je hodně kostrbatý.

05:12

Puk končí na střídačce HK Soči, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:33

A krátce poté hosté dostávají puk ze třetiny.

04:15

Viťaz drží útočné pásmo, Denis Kokarev ale u pravého mantinelu nemá komu přihrát.

03:50

Zatím hodně opatrný hokej v podání obou mužstev.

03:28

Puk míří za branku Soči, domácí napadají rozehrávku soupeře.

02:55

Joni Ortio (Viťaz) pozorný při akci hostů a i následnou střelu dokázal zneškodnit.

02:18

Nahozený puk hostů zastavil za vlastní brankou Joni Ortio (Viťaz), který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

01:30

Na druhé straně se Denis Kokarev (Viťaz) prodral do zakončení, ale Dmitrij Šikin (Soči) jeho střelu srazil v klidu vedle branky.

00:51

Kirill Kapustin (Soči) se snažil dostat ke střele z mezikruží, ale domácí obrana vše vyřešila.

00:09

Hned po devíti vteřinách je odpískán icing hokejistům Soči.

00:01

Utkání za malý okamžik začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Šinkevič, Golovkov, Kožemjakin – A. Sjomin, M. Aaltonen, Stoljarov – Švec-Rogovoj, Rendulić, Makejev – Kokarev, N. Komarov, Potěchin – A. Ševčenko, Petrakov, Vyglazov.

HK Soči: Šikin (Achmetov) – J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, Ščitov, Rykov, D. Alexandrov, Chomickij – O'Dell, Bočarov, R. Rosén – Kaletnik, Kapustin, Polunin – Archipov, Collins, Šmeljov – Tomilin, Altybarmakjan, Točickij – Rachimullin.

Rozhodčí: Romasko, Sidorenko – Goljak, Šišlo.
Domácí Viťaz vyhrál z posledních pěti zápasů čtyři poslední, když vyhrál nad silným CSKA 2:0, pak na hřišti Dinama Minsk 1:0, předtím doma porazil další moskevský klub – Dynamo 2:1 a 6. prosince doma porazil také Nižněkamsk 3:1. Viťaz bodoval i 2. prosince doma s Dinamem Minsk, s nímž ovšem prohrál po prodloužení. V tabulce Západní konference mu patří osmé místo s bilancí devětatřiceti body.
Hostující Soči je v tabulce Západní konference hned před Viťazem, na sedmém místě, když nasbíral jedenačtyřicet bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrálo Soči tři, dvakrát prohrálo – doma s CSKA 1:3 také s Nižněkamskem 2:3. Poradilo si s Dinamem Riga, Osmkem a naposledy i s Ufou.
Vítejte u online přenosu utkání hokejové KHL, v němž HC VIŤAZ přivítá na svém stadionu HK SOČI.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 12. A. Sjomin (Mozík, M. Aaltonen), 34. A. Sjomin (Stoljarov, Rendulić), 45. A. Sjomin (Rendulić, Mozík) – 54. R. Rosén (O'Dell, Pajgin), 56. Kaletnik (Šmeljov, Archipov)

Rozhodčí: Romasko, Sidorenko – Goljak, Šišlo

Diváci: 2 356

09:27 VTZ 2 Jevsejenkov, držení
11:54 VTZ 1:0 A. Sjomin (Mozík, M. Aaltonen)
16:23 VTZ 2+2 Makejev, vysoká hůl
21:18 VTZ 2 Petrakov, vysoká hůl
23:30 VTZ 2+2 Kokarev, vysoká hůl
28:03 SOC 2 Polunin, držení