5:4

19.12.2018, 10:00 • Matěj Vybíral (@Matavyb), Martin Jindra

Jan Šátral a Robin Staněk po zisku rozhodujícího bodu

18:17

Outsider I.ČLTK Praha překvapivě poráží TK Agrofert Prostějov 5:3 na zápasy a tento rok vítězí, za malý moment převezme pohár! Rozhodující bod ve čtyřhře vybojovali Jan Šátral a Robin Staněk. Od nás je to pro dnešek vše, hezký večer. (18:17:38)

18:12

Událost skončila.

18:12

Jan Šátral a Robin Staněk to zvládli, poráží reprezentanty Pavláska a Jebavého překvapivě 6:4 a 6:2 a I.ČLTK Praha ziskavá mistrovský titul v tenisové extralize!

18:05

Šátral se Staňkem vedou 5:1 a jsou gem od výhry pro Pražany! Ve druhém zápase je srovnáno na 2:2.

18:00

Pražanům se daří Mmoh a Martin vedou ve druhé sadě 2:0, Šátral a Staněk dokonce 4:1 se dvěma brejky!

17:51

Veselý s Kukuškinem sice zvítězili v prvním setu 6:4, avšak Šátral a Staněk vedou v souběžně hraném duelu ve druhé sadě 2:0!

17:42

Pražané jsou set od výhry! Šátral a Staněk ovládli první set v poměru 6:4. Ve druhém duelu Veselý s Kukuškinem nedopodávali první sadu, ale stále vedou 5:3.

17:30

Veselý s Kukuškinem vedou o dva brejky 4:1! Šátral a Staněk však drží náskok jednoho brejku a vedení 4:3.

17:18

Šátral se Staňkem hned v úvodu získali brejk a vedou 2:1, druhý duel se hraje 1:1 na gemy.

17:01

Tenisté se již rozehrávají a závěrečné čtyřhry odstartují do pár minut!

Lucie Hradecká a Michaela Krajicek po vítězství v deblu ve finále extraligy.

16:22

Závěrečné čtyřhry začnou v 17:00. Šátral se Staňkem vyzvou Jebavého s Pavláskem a Mmoh s Martinem se postaví proti Veselému a Kukuškinovi. Hráči Prostějova musejí zvítězit v obou duelech.

Rozhovor s Jiřím Veselým po vítězství ve finále extraligy

15:52

Hradecká s Krajíčkovou nakonec zvládly rozhodující tiebreak v poměru 11:9 a I.ČLTK Praha překvapivě vede 4:3! Prostějov po prohře Kukuškina a Plíškové se Šafářovou musí otáčet.

15:47

Plíšková se Šafářovou snižují ve zkrácené hře na 6:7 a podává Kristýna Plíšková. Kdo zvládne nervy drásající koncovku?

15:44

Hradecká s Krajíčkovou odskočily na 6:3! Nyní však dvakrát servírují hráčky Prostějova Plíšková a Šafářová.

15:42

Michael Mmoh si vypracoval možnost tří mečbolů, ten třetí už využil a poráží Kukuškina 2:6, 6:3 a 6:4! Ve finále je tak srovnáno na 3:3! Stejným poměrem 3:3 se zatím hraje i rozhodující tiebreak druhého duelu.

15:37

Hradecká s Krajíčkovou sice snížily, ale Plíšková poté zvládla odservírovat a čistou hrou ukončila s Lucií Šafářovou set! Tato čtyřhra půjde do rozhodujícího tiebreaku. Kukuškin mezitím snížil ve třetí sadě na 4:5, ale Mmoh podává na vítězství.

15:33

Mmoh zvládl další dlouhý gem a vede 5:3, je blízko ke srovnání stavu finále! Ve druhém duelu však prostějovský pár Plíšková/Šafářová utekl svým sokyním a ve druhé sadě se dostal do vedení 5:2, může tak srovnat stav utkání na 1:1.

15:24

Kukušin s Mmohem se dlouho přetahovali o sedmý gem druhé sady, nakonec ho získává hráč I.ČLTK Praha, který bere svému soupeři servis a vede 4:3! V souběžně hraném utkání si soupeřky drží podání, Plíšková se Šafářovou vedou 3:2.

15:15

Mmoh zvládl obrátit gem ze stavu 0:30 a srovnává na 3:3. Plíšková se Šafářovou si na úvod setu udržely servis, Pražanky však rychle srovnávají na 1:1.

15:09

Kukuškin si udržel své podání a vede 3:2 v rozhodujícím setu. Hradecká s Krajíčkovou zvládly závěr setu skvěle a čistou hrou získaly servis, úvodní set tedy ovládly poměrem 6:2!

15:06

Plíšková s Šafářovou čelily za stavu 2:4 dalším brejkbolům, nakonec padly a Hradecká s Krajíčkovou vedou v prvním setu už 5:2!

Adam Pavlásek po vítězství ve finále tenisové extraligy

15:01

Hradecká s Krajíčkovou navíc využívají hned první nabídnutý brejkbol a dostávají se do vedení 3:2.

14:57

Gem nyní při vlastním podání získává jak Kukuškin, tak dvojice Hradecká s Krajíčkovou.

14:55

Kukuškin ale bojuje a bere si brejk vzápětí zpátky! Máme tak vyrovnáno – 1:1. V souběžně hrané čtyřhře vede Plíšková se Šafářovou 2:1.

Jan Šátral po porážce ve finále Tenisové extraligy

14:52

Čtyřhra má za sebou první dva gemy, obě dvojice si připisují po jednom gemu.

14:51

Utkání, které zpočátku vypadalo na jasnou záležitost pro Kukuškina nyní dostává nový rozměr. Nejen, že Mmoh dokázal vyhrát druhý set zápasu, ale získává pro sebe po velkém boji i první gem setu třetího. Stalo se tomu tak navíc při podání Kukuškina a Američan je tak rázem o jeden brejk vepředu!

14:44

Začala nám první čtyřhra! Hradecká s Krajíčkovou za I.ČLTK Praha se představí proti Kristýně Plíškové s Lucií Šafářovou za Prostějov.

14:39

A je to tady! Mladý americký tenista Mmoh získává druhý set pro sebe. Výsledkem jeho snažení v tomto setu je vítězství 6:3. Můžeme se tak těšit na třetí set bitvy, ve které se rozhodne o tom, zda Prostějov povede na zápasy 4:2, nebo bude srovnáno 3:3.

Markéta Vondroušová po vítězství nad Kristýnou Plíškovou

14:34

Vývoj souběžně hraného zápasu je však neméně zajímavý! Mmoh dokázal Kukuškina brejknout a vede 5:3! Navíc jde momentálně podávat a má tak dobrou šanci zápas poslat do třetího setu.

14:32

Jiří Veselý nenechává nic náhodě a vítězí ve druhém setu poměrem 6:2! Prostějov se tak rázem dostává do vedení 3:2!

14:28

Veselý čistou hrou zvyšuje na 5:1. V prvním setu se ale nevyhnul zaváhání a nechat Andreje Martina snížit a utkání zdramatizovat. Martinovi se v rychlosti během psaní příspěvku povedlo snížit na 2:5. Bude se opakovat scénář z prvního setu nebo Veselý zápas při svém podání nyní ukončí?

14:24

Jiří Veselý podruhé brejkuje svého protihráče a dostává se do vedení 4:1.

14:23

Mmoh i Kukuškin v klidu uhráli svá podání. Stav je 2:3 z pohledu Kukuškina, který jde podávat.

14:20

Jiří Veselý zakončuje čtvrtý gem druhého setu esem a vede 3:1.

14:17

Přestože je Martin jen lehce nad 50 % vyhraných míčů při vlastním podání, v tomto gemu se mu ho udržet povedlo a snížil na 1:2.

14:14

Mmoh se nyní sice dostal ke svému vůbec první brejkbolu, ale Kukuškin si podání vzít nenechal.

14:10

Zatímco Mmoh získává první gem druhého setu čistou hrou, Martin s Veselým se o něj přetahovali dobrých 7-8 minut. Po střídání výhod na obou stranách se shodami se z jeho zisku raduje prostějovský Jiří Veselý. Hráč, který je na žebříčku ATP na 90. pozici, navíc vzápětí čistou hrou zvyšuje na 2:0.

14:05

Michail Kukuškin, i s pomocí jednoho esa a v posledním gemu, poráží dvacetiletého amerického tenistu v prvním setu poměrem 6:2.

14:02

Kukuškin nyní sice prohrál gem, ale to ho moc mrzet nemusí, protože za malou chvíli půjde podávat na vítězství v prvním setu s náskokem dvou brejků a tří gemů.

13:59

Jiří Veselý byl v těžké situaci! Při svém podání musel odvracet brejkbol soupeře. Se vzniklou situací si však poradil a vzápětí využil hned první setbol! Bez dvou centimetrů dvoumetrový český tenista tak získává první set po výsledku 6:4.

13:57

Mmoh mezitím získává první gem v zápase a snižuje na 1:4.

13:54

Andrej Martin potvrzuje svůj brejk a snižuje na 4:5. Jiří Veselý se tak dostává pod mírný tlak. V minulosti část svých proher sváděl právě na psychiku, dokáže nyní odmítnout zdramatizování prvního setu?

13:52

53. hráč světa, Michail Kukuškin, pokračuje ve své krasojízdě a vede už 4:0. Mmoh má nyní příležitost odvrátit nepopulárního kanárka při vlastním servise.

13:50

Martin měl dva brejkboly na zdramatizování zápasu a druhý z nich využil. Snižuje tak na 3:5 ze svého pohledu a jde na servis.

13:46

Jiří Veselý má další brejk a vede již 5:2. Za malou chvíli tak půjde podávat na zisk první sady. Na druhý brejk dosáhl ve vyrovnaném gemu také Kukuškin a Mmoh s ním tím pádem prohrává už 0:3 v prvním setu.

13:43

Mezitím získává Kukuškin i druhý gem a vede v prvním setu 2:0.

13:41

Martin i Veselý uhájili svoje podání a stav prvního setu je momentálně 2:4 v neprospěch Martina.

13:38

Začal nám další zápas a hned pěkně zostra! Kukuškin (TK Agrofert Prostějov) si hned v prvním gemu bere brejk na svoji stranu. Michael Mmoh (I.ČLTK Praha) tak hned na úvod ztrácí a bude muset dohánět.

13:33

V následujích dvou gemech si oba hráči svá podání udrželi a stav je tedy 3:2 pro Veselého, který má na své straně výhodu jednoho brejku.

13:26

Jiří Veselý odpodával také dobře, navíc se hned vzápětí čistou hrou při podání soupeře dostává do vedení!

13:20

Klání pokračuje dál, momentálně už má za sebou první gem dvojice Andrej Martin (I.ČLTK Praha) a Jiří Veselý (TK Agrofert Prostějov). První servírovat šel zástupce pražského týmu, který svoji úlohu zvládl a v prvním setu se dostává do vedení 1:0.

13:15

Celkový stav tohoto finálového souboje je tak po čtyřech odehraných zápasech vyrovnaný. Oba celky si připsaly dvě vítězství – 2:2!

13:14

Adam Pavlásek diváky v Říčanech napínal, ale po shodě a následné výhodě ukončuje tento zápas ve dvou setech a poráží Jana Šátrala 6:2 a 7:5!

13:07

Jan Šátral dobře rozservírovaný gem do vítězného konce nedotáhl a důležitý brejk si v této chvíli připisuje prostějovský Adam Pavlásek. Po krátkém občerstvení tak bude podávat na vítězství v zápase!

13:05

Šátral i Pavlásek si drží svá podání. Stav zápasu je tedy 5:5 a s ohledem na vývoj celkového stavu klání je jasné, že se bude jednat o důležitý výsledek.

13:01

V zápase Markéty Vondroušové s Kristýnou Plíškovou se druhého tiebreaku nedočkáme! Hráčka štvanického týmu dokázala Plíškovou v druhé sadě porazit 7:5 a I.ČLTK Praha se tak díky jejímu vítězství může radovat ze zisku druhého bodu!

12:56

Byly jsme svědky tří dalších gemů, jak Vondroušová, tak Šátral s Pavláskem si servisem pomohli k zisku dalšího gemu. Momentální stav mezi ženami je tak 6:5 pro Markétu Vondroušovou a 4:4 u mužů.

12:53

Plíšková to zvládá s bravurou a srovnává na 5:5.

12:51

Adam Pavlásek si své podání i přes menší komplikace pohlídal – 3:3. Stejně tak se dařilo Markétě Vondroušové, která vede 5:4. Kristýna Plíšková bude na servise bránit další pokračování zápasu.

12:47

Ještě než se tak stane, máme vyrovnáno také na hlavním kurtu, kde mají na svém kontě Vondroušová a Plíšková shodně po čtyřech gemech.

12:44

Úspěsné dva gemy má za sebou Adam Pavlásek! Nejdříve si dokázal uhájit svůj servis a vzápětí ho vzal svému soupeři. Nyní, pokud potvrdí brejk při svém podání, může srovnat na 3:3.

12:41

Markéta Vondroušová ale oplácí stejnou mincí a bere si podání Kristýny Plíškové. Máme vyrovnáno – 3:3.

12:38

Kristýna Plíšková bere své soupeřce podání a vede 3:2. Tři vyhrané gemy ve druhém setu má na svém kontě nyní i Jan Šátral. Adam Pavlásek je ve druhém setu zatím na nule.

12:33

U dam zápas pokračuje podobně jako v prvním setu. Obě hráčky si uhrály další gem se svým podáním a stav je nyní 2:2. Pánové bojují o druhý gem druhého setu. Šátral využil svou nabídnutých brejkbolů a při druhém z nich se dostává do vedení 2:0.

12:27

Jan Šátral v posledním gemu sice bojoval, ale platné mu to nakonec nebylo. První set končí vítězstvím prostějovského Adama Pavláska v poměru 6:2.

12:23

Vondroušová i Plíšková si uhrály svoje podání a ve druhém setu mají každá po jednom gemu. Stejné konstatování se ale nedá říct o Šátralovi, který svůj servis neudržel a v prvním setu tak prohrává 2:5.

12:20

Obrovská bitva o šestý gem mezi Šátralem a Pavláskem končí úspěchem hráče Prostějova. Pavlásek se díky tomu dostává do vedení 4:2.

12:15

Na kurtu se nyní děly věci! Přestože Markéta Vondroušová čelila v předchozím gemu setbolu, v tiebraku už byla naprosto dominantní a sedmi body v řadě získala první set na svoji stranu!

Robin Staněk po vítězství nad Norbertem Gombošem

Lucie Šafářová po vítězství nad Terezou Martincovou

12:11

Zatímco Pavlásek potvrzuje brejk uhraným servisem, Markéta Vondroušová posílá vyhraným gemem první set zápasu s Kristýnou Plíškovou do tiebreaku. Plíšková přitom měla na raketě setbol, využít ho ale nedokázala.

12:05

Pavlásek prolomil Šátralovo podání a dostává se do vedení 2:1. Potvrdí brejk v následujícím gemu?

12:04

Markéta Vondroušová nedovoluje Plíškové uzmout první set a srovnává na 5:5. Rýsuje se další tiebreak.

12:01

Sledujeme zápasy bez brejků a brejkbolů. Aktuální stav je 5:4 pro Kristýnu Plíškovou (Prostějov) a 1:1 mezi Pavláskem (Prostějov) a Šátralem (I.ČLTK Praha).

11:56

Zatímco si obě hráčky i nadále vzorně drží svůj servis (stav utkání 4:4), začínají se rozcvičovat Adam Pavlásek (Prostějov) a Jan Šátral (I.ČLTK Praha).

11:52

I nadále jsou obě hráčky úspěšné na svém servise, což znamená vyrovnaný stav 3:3. Větší práci s uhlídáním tohoto stavu zatím má Vondroušová.

11:46

Vondroušové se daří srovnat – 2:2. Vypadá to na zajímavý zápas!

11:42

Během toho ale už další zápas uhání svým tempem. Plíšková vede 2:1, na podání jde Vondroušová.

11:37

Robin Staněk se postaral o překvapení a poráží Gomboše po výsledku 7:6(5) a 6:4. Celkový stav zápasu je tak vyrovnaný – 1:1.

11:33

Na volném kurtu právě zahajují svůj zápas Kristýna Plíšková a Markéta Vondroušová.

11:29

Nyní se ale situace zásadně mění. Staněk využívá nabídnuté příležitosti a brejknutím soupeře srovnává na 4:4!

11:24

Gomboš se Staňkem si nadále drží podání a stav druhého setu je tím pádem 4:2 pro Gomboše.

11:22

A nakonec se tak i stává! Lucie Šafářová získává pro Prostějov první bod. Terezu Martincovou poráží výsledkem 7:5 a 6:0.

11:18

Šafářová bere své soupeřce i třetí gem s podáním a tím pádem se nám schyluje ke kanárovi.

11:14

To na druhém kurtu se o aktuální gem vedla velká bitva. Do vítězného konce ji nakonec dotáhla přece jen Lucie Šafářová a zvyšuje své vedení již na 4:0!

11:10

Staněk i Gomboš si relativně v klidu udrželi svůj servis. Stav utkání se tak posunul z 0:2 na 1:3.

11:07

Také Gomboš si drží své podání a odskakuje ve druhém setu soupeři na 2:0.

11:02

Na obou dvorcích začal druhý set. Gomboš ihned prolomil podání Staňka. To se povedlo také Šafářové a oba prostějovští tenisté jsou tak ve vedení. Šafářová vzápětí udržela své podání a navíc brejkla svoji soupeřku i podruhé a vede 3:0.

11:00

772 a 266. To jsou žebříčková postavení obou soupeřů. Přesto pro sebe první set získává ten hůře postavený. Robinu Staňkovi se povedlo v tiebreaku přetlačit Gomboše a po výsledku 7:5 získává první set!

10:56

Šafářová po zisku setu dál vládne kurtu a získává hned v první hře brejk a jde podávat.

10:51

Zato Gomboš se Staňkem dovedli svůj zápas do tiebreaku!

10:49

Šafářová tentokrát situaci zvládá a prolomením podání své soupeřky pro sebe získává první set po výsledku 7:5!

10:47

Do vedení 6:5 se dostává také Lucie Šafářová. Jen s tím rozdílem, že na podání jde nyní její soupeřka.

10:47

Tak to je boj. Robin Staněk opět nedokázal udržet svoje podání a Gomboš jde podruhé zkusit dopodávat první set. Tentokrát za stavu 6:5. Povede se mu to tentokrát, nebo se dočkáme tiebrejku?

10:43

Dopodávat do vítězného konce setu se nedaří ani Lucii Šafářové a v obou zápasech tak nebude nouze o dramatickou koncovku prvního setu!

10:41

Gomboš ale tuto situaci nezvládá a Robin Staněk snižuje na 4:5. Navíc bude v následujícím gemu podávat.

10:40

Tenisté Štvanice ale ještě nic nevzdávají! Staněk i Martincová si shodně udrželi svoje podání. Na vítězství v setu jdou ale nyní podávat oba tenisté Prostějova!

10:38

Zdá se, že Lucie Šafářová se dostává do tempa! V tomto gemu nedala kromě dvojchyby Martincové moc šancí si zahrát a dostává se do vedení 5:3.

10:36

Norbert Gomboš naopak brejk potvrzuje a získává na svoji stranu nadějné vedení 5:2. Podávat jde ale jeho soupeř.

10:35

Lucie Šafářová si ale bere výhodu brejku ihned zpět a Tereza Martincová je tak opět od o gem pozadu.

10:32

Na obou kurtech jsme víceméně ve stejnou dobu byli svědky několika brejkbolů. Tereza Martincová prolomila podání Lucie Šafářové a zaslouženě srovnává na 3:3. Šafářová k tomu přispěla především závěrečnou dvojchybou, kterou své soupeřce gem doslova darovala. Aćkoliv to zpočátku nevypadalo, to vedení 4:2 se dostává Gomboš. Ten nakonec dokázal využít až několikátý brejkbol.

10:27

Tereza Martincová i přes snahu hrát agresivně a útočně nabídla Šafářové několik brejkbolů. Především dobrým podáním ale všechny hrozby odvrátila a raduje se ze snížení na 2:3. Mezitím si na druhém kurtu udržel své podání Gomboš.

10:23

Robin Staněk, hráč pražské Štvanice, čistou hrou srovnává na 2:2.

10:20

Gomboš i Šafářová si udrželi svoje podání. Především v podání Šafářové to však nebylo vůbec lehké, protože Tereza Martincová nevyužila nabídnutý brejkbol.

10:16

Co se nepovedlo Gombošovi, to se daří Lucii Šafářové. Rozhodla o tom povedeným volejem u sítě. Nyní se tak chystá podávat na potvrzení brejku za stavu 2:1.

10:15

Prostějovský Gomboš na druhém kurtu byl blízko brejknutí soupeřova servisu. Staněk si ale situaci pohlídal a srovnal na 1:1.

10:12

Lucie Šafářová, hráčka na 105. místě žebříčku WTA získává relativně v klidu druhý gem utkání a srovnává na 1:1.

10:09

První gem finále MONETA tenisové extraligy získává Martincová. Brzy poté se k ní přidává i Gomboš. Oba si tak udrželi v prvních gemech hry podání.

Poháry pro vítěze připraveny

10:05

Ve druhém zápase vyzve Robin Staněk (I.ČLTK Praha) Norberta Gomboše (Prostějov).
Za malou chvíli se představí Tereza Martincová (I.ČLTK Praha) proti Lucii Šafářové (Prostějov).
Prostějov bude v dnešním souboji velkým favoritem. Do finále se však nemusel vůbec dostat. V semifinále se totiž nacházel v situaci, kdy musel vyhrát 6:3, nebo více, proti Říčanům. V případě nižšího vítězství by skončil na druhém místě. Pokud by prohrál, příští rok by se musel prokousávat dokonce přes předkolo, protože o dva dny dříve prohrál s Přerovem 4:5.

Tenisté ze Štvanice měli cestu do finále jednodušší, když dokázali porazit Jihlavu 6:1 a v derby i Spartu 5:1 již po dvouhrách.