0:1

konec (0:0)

19.12.2018, 21:05 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Osmifinále • Matěj Vítek

Tipsport: 2.89 3.13 2.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je to tu. Máme tu konec zápasu francouzského ligového poháru mezi domácím Dijonem a hostujícím Girondins Bordeaux. Už od začátku se zdálo, že budeme sledovat zápas, který rozhodne jeden gól. To se také potvrdilo, když jedinou branku zápasu vstřelil v 66. minutě hostující Toma Bašić. Girondins Bordeaux tak vyhrálo 1:0 a postupuje do další fáze poháru. (22:58:05)

90+4

90+4

Romain Amalfitano nyní fauloval na polovině hřiště a dá se očekávat, že hosté nebudou nikam spěchat a že si závěr zápasu již pohlídají.

90+2

Jedinečnou šanci na vyrovnání měl nyní Kwon Čang-hoon, který málem využil chyby váhajícího obránce, kterého dokázal přetlačit a přes kterého přibližně z penaltového puntíku vypálil. Gólman Gaëtan Poussin si ale připsal dost možná klíčový zákrok dnešního večera!

90+1

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90

Již nám běží poslední minuta normální hrací doby druhého poločasu. Uvidíme, kolik se bude nastavovat a zda se domácí ještě dostanou do šance.

89

Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Andreas Cornelius.

88

Teď ale kopali rohový kop hosté. Míč zamířil přímo do rukavic brankáře Rúnara Rúnarssona.

87

Domácí hrají již totální vabank. Všechny síly vrhají do útočení.

85

Domácí měli další možnost v podobě rohivého kopu. Po centru do vápna byl ale odpískaný útočný faul a z šance nakonec nic nebude.

83

83. Z dálky pálil Marié

83

Domácí byli nyní blízko k vyrovnání. Z dálky pálil Jordan Marié, jeho nepříjemnou skákavou střelu vyrazil hostující gólman. Vyrazil ji jen před sebe, avšak k dorážce se již nikdo nedostal.

81

Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Sergi Palencia, přichází Maxime Poundjé.

81

Tempo hry není stále nijak velké a zdá se, že když se nestane nic mimořádného, hosté si hubený náskok udrží až do konce zápasu.

79

Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Valentin Rosier, přichází Fouad Chafik.

77

Čas nadále rychle plyne a hráči Dijonu to budou mít těžší a těžší. Očividně jsou nervózní a nedaří se jim vytvořit si tlak.

75

Domácí se sice stále snaží, avšak ovoce to nepřináší. Teď se zkoušel z voleje trefit Kwon, jenže jeho pokus byl zblokovaný na roh.

73

Usáma Haddadí tvrdě u rohového praporku dohrál soupeře a dostává žlutou kartu.

73

Hosté samozřejmě vůbec nikam nespěchají a snaží se ve velkém klidu kouskovat hru. Zatím jim to vychází na jedničku.

71

Domácí teď už samozřejmě nebudou na nic čekat a poslední zbytky sil vrhnou do útoku.

70

Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Kwon Čang-hoon.

69

Hosté se pokoušeli o rychlý protiútok, ten ale skončil hned v zárodku.

68

Nyní musí tedy domácí hodně zabrat. Vzhledem k dosavadnímu průběhu hry to ale budou mít velmi těžké.

66

66. Toma BAŠIĆ - 0:1

66

Bordeaux právě vstřelilo branku!
Dlouhý aut do vápna odvrátila domácí obrana sice mimo, avšak okamžitě přišel do vápna další pas a pravou stranu ke zcela volnému TOMOVI BAŠIĆOVI, který měl dostatek času, aby balon poslal k tyči – 0:1!

64

Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Julio Tavares.

62

Hosté hrají nyní hodně pasivně. Když se dostanou k balonu, dlouze kombinují na vlastní polovině.

61

Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Jimmy Briand.

58

Hosté se ve druhém poločase nedostávají k míči tak snadno jako v první části. Dá se konstatovat, že obraz hry se změnil a že na balonu jsou nyní více domácí.

56

Domácí fotbalisté jsou ve druhém poločase aktivnější, nyní mají dobrou pasáž. Jenže gólmana Gaëtana Poussina zatím významněji neprověřili.

55

Najím Slití poslal do vápna balon na Mickaëla Alphonseho, který byl ve vápně přistrčený protihráčem. Pokutový kop se ale nepíská a pokračuje se ve hře.

54

Český záložník Jaroslav Plašil nyní fauloval na vlastní polovině Florenta Balmonta a bude tu přímý kop pro hosty. Pozice je to skoro až u postranní čáry, následovat bude určitě centr do vápna.

53

53. Wesley Saïd a jeho slabá střela

53

Domácí Wesley Saïd se odhodlal ke střele z dálky, míč ale ve velké pohodě schoval do rukavic gólman Poussin.

51

Mickaël Alphonse byl faulovaný na vlastní polovině, míč budou mít fotbalisté Dijonu.

50

Podle dosavadního obrazu hry se začíná zát, že kdo dá dnes gól, ten vyhraje. Protože za 50 minut hry jsme zatím neviděli prakticky žádnou gólovou šanci.

48

Druhý poločas se zatím významně podobá tomu prvnímu. Hraje se bojovný fotbal ve středu pole.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, zápas bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Aktivnější byli sice hosté, avšak do velkých šancí se prakticky nedostávali a jejich tlak byl platonický. To domácí se na polovinu soupeře prakticky nedostali, a tak můžeme jen doufat, že druhý poločas přinese lepší podívanou.

45

45

Hosté kopali v závěru poločasu ještě jeden rohový kop, s ním si ale domácí defenziva opět poradila.

45

Již se nám rozeběhla poslední minuta normální hrací doby v prvním poločase. Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.

44

Žlutou kartu dostává Samuel Kalu (Girondins Bordeaux FC).

43

Domácí měli možnost kopat přímý kop z hloubi pole. Po centru do vápna se ale nikdo z ofenzivních hráčů nedostal. Následuje odkop.

41

Mickaël Alphonse má nyní problémy a zůstal sedět na trávníku. Nakonec se ale ošetřovat nenechává.

39

Nyní byl ve středu pole faulovaný domácí Florent Balmont, rychle vyskočil na nohy a domácí se snaží okamžitě rozehrát.

38

Opět ale začali vymýšlet nějaké signály, které nakonec k ničemu nevedly.

37

Po faulu na Françoise Kamana budou hosté kopat další zajímavý přímý kop z levé strany.

36

36. Karamoh nevyužil velkou šanci

36

Youssouf Sabaly dokázal odcentrovat z pravé strany. Domácí gólman nejistě vyrazil balon jen za sebe a k dorážce se tak dostával Yann Karamoh. Jenže byl hodně zbrklý a balon poslal nad bránu.

34

Až nyní se přeci jen i domácí trochu více dostávají k balonu. Na jejich nebezpečné zakončení si ale budeme muset ještě počkat.

32

Máme za sebou více než půl hodiny hry domácí fotbalisté se stále nemohou dostat do většího tlaku. Aktivnější jsou nadále hosté.

30

Domácí Wesley Saïd se sice dostal až k rohovému praporku na polovině soupeře, jenže byl bez balonu a Palencia ho k balonu jednoduše nepustil. Následuje odkop od Poussinovy brány.

29

Tlak hostujícího celku ale postupně narůstá a domácí se musí stále více a více soustředit na defenzivu.

28

S centrem do pokutového území si domácí defenziva dokázala poradit.

28

Samuel Kalu zkoušel tvrdě vypálit zpoza vápna, i on ale trefil jen protihráče před sebou. Po krátké mezihře je tu rohový kop pro hosty.

27

Zatím sledujeme velmi průměrné utkání. Stále platí, že k vidění není rozhodně nijak strhující podívaná.

25

Yann Karamoh se sice hezky na levé straně uvolnil a vnikl do vápna, jenže jeho pokus o střelu byl hned v zárodku zblokovaný.

23

Hosté se sice hodně snaží, avšak až do nebezpečného zakončení se stále nemohou protlačit.

21

Po faulu Françoise Kamana budou u míče teď domácí fotbalisté.

20

Na levé straně se uvolnil Youssouf Sabaly, jeho rána pravačkou mířila ale vysoko nad bránu.

19

Hosté jsou nadále o něco aktivnější. Snaží se tlačit do zakončení, avšak moc nebezpeční nejsou.

17

Žlutou kartu dostává Sergi Palencia (Girondins Bordeaux FC), který u postranní čáry tvrdým způsobem zastavil domácího Cédrica Yambérého.

15

Hraje se hlavně ve středu pole a nikdo se nikam moc nežene. Teď jsou sice u míče domácí, avšak dlouze kombinují na vlastní polovině.

13

Zatím rozhodně nesledujeme nijak strhující podívanou. Hosté jsou aktivnější, ale rozhodně ne o moc.

11

Hosté se pokoušeli rozehrát signál nakrátko, avšak úplně nebezpečně jejich akce neskončila a střela Yanna Karamoha příliš gólmana Rúnarssona nezaměstnala.

10

Florent Balmont tvrdě zasáhl Plašila a dostává žlutou kartu. Navíc následuje nebezpečná standardka pro hosty.

9

Ani jedno z mužstev to rozhodně nepřehání s aktivitou. Hraje se ve středu pole a stále jsme neviděli první střelecký pokus.

7

Hra je v úvodu zápasu sice plynulá a minimálně kouskovaná, avšak na první zajímavější šanci zatím čekáme.

5

Toma Bašić musel již nyní u lajny aktivně zastavovat rodící se útočnou akci domácích. Je mu pískaný další faul.

3

Hostující Toma Bašić napadal rozehrávku soupeře, avšak v rozporu s pravidly. Je mu pískaný faul.

2

Úvod zápasu je vyloženě oťukávací, ani jedno z mužstev se nikam nežene.

1

Hráči obou mužstev jsou již na trávníku a do úvodního výkopu chybí poslední vteřinky.

Dijon FCO: Rúnarsson – Rosier, Alphonse, Yambéré, Haddadí – Amalfitano, Balmont, Marié, Slití – Saïd – Jeannot.
Náhradníci: Allain – Doumbouya, Tavares, Chafik, Keita, Kwon Čang-hoon, Godard.

Girondins Bordeaux FC: Poussin – Palencia, Koundé, Pablo, Sabaly – Plašil, Otávio, Bašić – Karamoh, Kalu, Kamano.
Náhradníci: Costil – Vada, Cornelius, Lewczuk, Poundjé, Briand, Lerager.

Rozhodčí: Batta – Luzi, Lang.
Dres Girondins Bordeaux obléká mimo jiné i český středopolař Jaroslav Plašil. Ten jako sedmatřicetiletý velezkušený fotbalista kroutí v Bordeaux již málo uvěřitelnou desátou sezonu. V posledních týdnech dostává pravidelně šanci v sestavě, a tak uvidíme, zda dnes nastoupí i v pohárovém zápase.
K vidění bude souboj dvou týmů hrající nejvyšší soutěž. Ani jedno z mužstev ale nemá letos v ligové soutěži nijak oslnivou formu a jen těžko se tak dají odhadovat pohárové ambice. O trochu lépe jsou na tom fotbalisté Girondins Bordeaux, pro Dijon bude zase hrát domácí prostředí.
Hezký středeční večer všem fanouškům francouzského fotbalu. Máme tady ligový pohár a v rámci této reportáže budeme sledovat průběh osmifinálového zápasu mezi domácím Dijonem a hostujícím Girondins Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.