Belgický pohár

YR KV Mechelen – KV Kortrijk

3:0

konec (2:0)

19.12.2018, 20:00 • AFAS-stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Čtvrtfinále • Jan Prošek

Tipsport: 1.97 3.46 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí celek tento zápas díky dobrému prvnímu poločasu vyhrává 3:0, hostující klub si mnoho šancí nevypracoval. Mechelen postupuje v belgickém poháru dál, Kortrijk v turnaji končí. (21:53:20)

90+3

90+2

Bruzzese bude vykopávat od své branky.

90+2

Domácí fanoušci sborově zpívají známou vánoční kolegu Jingle bells. Mnoho šancí už k vidění není.

90+1

Celkem tři minuty ještě uvidíme v tomto zápase. Hraje se zejména na polovině hrací plochy.

90

Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88

Domácí v poklidném tempu zápas dohrávají, míří za postupem do další fáze poháru.

86

86. Červená karta po 2. žluté

86

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ilombe Mboyo (KV Kortrijk). Další hodně zbytečný zákrok a druhý žlutá karta.

84

Kagelmacher na brankové čáře zastoupil brankáře, a tak dokázal vykopnou ránu Wittea.

82

Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Storm, přichází Tainmont.

80

Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu. Na výraznější šanci momentálně čekáme.

79

Příliš atraktivní fotbal momentálně k vidění není, nyní si na útočné polovině pomohli nedovoleně hosté, a tak budou domácí rozehrávat, jmenovitě gólman.

78

Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Schoofs, přichází de Witte.

77

Žlutou kartu dostává Azouni (YR KV Mechelen).

75

Domácí celek zápasu dominuje, hraje velmi dobře a hosté v deseti hrající, se převážnou část poločasu brání.

71

71. Igor de Camargo - 3:0

71

Mechelen právě vstřelil branku!
Přišel, viděl, dal gól. Domácí využili laxní přístup soupeře, do šance se dostal IGOR DE CAMARGO. Sám před brankářem si dokázal poradit, posla po zemi míč ke vzdálenější tyčce.

70

Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Togui, přichází de Camargo.

69

Žlutou kartu dostává Verrips (YR KV Mechelen).

68

D'Haene pálil z výborné pozice, jenže jeho rána končí výrazně mimo branku.

67

Azouni dokázal bleskovou domácí šanci zastavit jen za cenu rohového kopu.

67

Domácí rozehrávají na polovině, Cocalic uvedl míč do hry.

64

Rohový kop rozehrávali domácí, centr se snesl před branku, ale nikdo nedokázal přesně hlavičkovat.

62

Bruzzese rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Jeho projektil získali domácí.

59

Domácí celek vede o dva góly a zápas v poklidném tempu dohrává. Hosté se do šancí dostávají jen těžko.

57

Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Avenatti, přichází De Sart.

57

Storm se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana hostujícího klubu jeho akci na poslední chvíli zastavila.

55

Hostující celek jednak prohrává o dvě branky, ale také bude zápas dohrávat o deseti. Snadnou pozici pro zbylých pětatřicet minut rozhodně nemá.

52

52. Červená karta po 2. žluté

52

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Mboyo (KV Kortrijk). Hodně zbytečný faul a zápas pro něj končí.

50

Kortrijk má míč pod kontrolou, ale na výraznější šancí stále čeká.

49

Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na polovinu soupeře.

47

Jeden z domácích hráčů po centru před branku zůstal o míče, ale špatně jej tečoval. Gólman v pohodě zasáhl.

46

Žlutou kartu dostává Brendan Hines Ike (KV Kortrijk). Za hodně nevybíravý zákrok vidí kartu.

46

Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Ajagun, přichází Chevalier.
Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Batsula, přichází Stojanovič.

46

Po prvním poločase vede aktivněji hrající domácí celek o dvě branky a fanoušci mohou být spokojení.

45+2

45+1

YR KV Mechelen pokračuje v aktivní hře, Kaya to zkoušel individuálně a dostal se do šance. Brankáře však nepřekonal.

45+1

Jedna minuta se bude nastavovat.

45

Rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku, obrana si poradila.

44

Žlutou kartu dostává Ilombe Mboyo (YR KV Mechelen).

44

Na poslední chvíli nyní obrana Mechelenu zastavila akci soupeře. Následný pokus o rychlý brejk končí postavením mimo hru.

43

Hostující celek se propracoval do šance, Ajagun mohl zakončovat, rozhodl se ještě pro přihrávku.

41

Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí celek vede o dva góly a má převahu.

40

Žlutou kartu dostává Charisis (KV Kortrijk).

39

Domácí fotbalisté se za velké podpory fanoušků znovu dostali na polovinu soupeře, kde kombinují. Hostujíc hráč si pomohl faulem.

36

Hostující celek kombinuje na polovině, Kagelmacher hledal spoluhráče v lepší pozic, ale jeho pas postrádal přesnost.

35

Hosté vybojovali vhazování na polovině soupeře.

33

33. Nikola STORM - 2:0

33

Domácí celek po krásné kombinaci navyšuje své vedení. Schoofs přenechal míč NIKOLU STORMOVI, jehož tvrdá rána byla vy ideální výšce a pro brankáře nechytatelná.

31

Hines-Ike se dostal do šance, jeho centr před brankou zblokovala obrana za cenu rohového kopu. Míč dokázal gólman vyboxovat.

30

Mboyo hledal spoluhráče centrem před brankou, ale jeho pokus byl hodně nepovedený. Rozehrávat tak budou domácí.

29

Hosté hrají poslední minuty aktivněji, snadněji se dostávají na útočnou polovinu, největší šanci zatím neproměnil Batsula.

26

26. William Togui a jeho šance.

26

Mechelen vybojoval míč a dostal se do rychlé protiakci minul. William Togui vypálil, jeho rána končí nad branku. Následně byl důrazně dohrán soupeřem a míří k němu lékaři.

25

Domácí hráč se na polovině hrací plochy dopustil faulu, rozehrávat tak budou hostující fotbalisté.

23

Obrázek hry je poslední dobou stejný. Batsula vybojoval vhazování na útočné polovině. Domácí hrající ve světlých dresech útočí.

20

Dvacet minut hry je pryč, domácí celek vede o jednu branku. Hosté na svou velkou šancí zatím čekají.

18

Hraje se na polovině hrací plochy, rychle se hosté dostali do střelecké pozice, kterou neproměnili.

17

Sledujeme klidnější hru, van Cleemput rozehrává autové vhazování.

15

Batsula centroval před branku, následně jeho spoluhráč slabě zakončoval a míč trefil obránce.

15

Hosté se usadili na polovině soupeře a vybojovali rohový kop.

14

Kortrijk se dostal do šance, centr se snášel před branku,ale jeden z beků odhlavičkoval do zámezí.

12

Domácí celek je v úvodu zápasu aktivnější, hraje velmi rychle, zejména se pak bleskově dostává přes neutrální zónu.

10

Schoofs se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu vyrazil výborně postavený brankář Bruzzese.

10

Domácí fotbalisté vybojovali vhazování na útočné polovině.

8

Hostující celek fauloval, rozehráývat tak budou domácí.

6

Hostující celek kombinuje na své polovině a nemůže se dostat stabilněji na útočnou polovinu.

5

Hosté to nyní zkoušeli středem, ale do střelecké pozice se nepropracovali.

3

Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže momentálně dostat do výraznějších šancí. Domácí celek se po rychlé akci dokázal prosadit hned v první minutě.

1

Výborný úvod zápasu a domácí celek se dostává do vedení, prosazuje se po bleskové akci obranou nepokrytý EDIN COCALIČ.

1

YR KV Mechelen: Verrips – Bijker, Cocalic, Engvall, Mera, Schoofs, Storm, Togui, Van Cleemput, van Damme
Náhradníci: Castro – de Camargo, de Witte, Lemoine, Matthys, Swinkels, Tainmont

KV Kortrijk: Bruzzese – Ajagun, Avenatti, Azouni, Batsula, D'Haene, Hines-Ike, Charisis, Kagelmacher, Mboyo, Rolland
Náhradníci: Kaminski – De Sart, De Smet, Ezekiel, Chevalier, Lepoint, Ouali, Stojanovič, van der Bruggen.
YR KV Mechelen z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Lokerenem 2:0. Westerlem 3:1 a Leuvenem 3:1. Tým remizoval s Roeselare 0:0 a Beerschotem 1:1. V osmifinále narazil tento tým na Lokeren a zápas vyhrál díky brankám Engvalla a de Camarga 2:0.

KV Kortrijk z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Oostende 2:1, Moustronem 1:0 a Waregemem 1:0. Mužstvo remizovalo s Genkem 1:1 a Clubem Bruggy 0:0. V osmifinále tento celek nastoupil na domácí půdě proti Waregemu, nad kterým vyhrál brankou Batsuly 1:0.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky belgického poháru. V tomto zápase proti sobě nastoupí YR KV Mechelen a KV Kortrijk. Oba týmy mají z posledních pěti zápasů stejnou bilanci. Třikrát vyhrály a dvakrát remizovaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.