18.12.2018, 13:30 • Sibir Arena • Michal Břuchanský

Tipsport: 3.4 4.2 1.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (16:28:45)
Jakub Nakládal (JAR)
0+0, 7 střel, čas na ledě 18:54.
Alexander Salák (JAR) 5 minut, 2 inkasované góly.
Střely na branku: 16:56 (6:14, 7:18, 3:24).
Je dobojováno! Výtečná forma obou týmů se odrazila i na předvedené hře, která musela přes pět tisícovek přítomných fanoušků bavit. Lokomotiv měl ve všech třech třetinách střelecky výrazně navrch, ovšem v produktivitě byl mnohem lepší domácí Novosibirsk, který z prvních dvou střel dal dva góly a velmi brzy vyhnal z branky Alexandera Saláka. Jeho náhradník poprvé inkasoval v 31. minutě, kdy Pervušin zvyšoval na 3:1. Za tohoto stavu se šlo do třetí části, ve které Jaroslavl pálila ze všech možných pozic, až v 49. minutě snížil kapitán Kronwall. Sibir si mohl oddechnout až tři minuty před koncem, když na startu zkráceného oslabení ujel Romancev a upravil stav na končených 4:2.

59:41

Puk přeskočil hokejku Osipova a vyletěl do středního pásma. Jaroslavl musí vyklidit prostory před Krasikovem a už je asi bez šance.

59:33

Petri Kontiola v posledních chvílích vyhrává jedno buly za druhým. Právě po přihrávce finského útočníka střílel bez přípravy Sannikov. Puk ale vůbec netrefil a ani na druhý pokus ho neprotlačil za Krasikova, jenž se mezitím přesunul k levé tyči.

59:08

Další zakázané uvolnění, se kterým domácí střídačka vůbec nesouhlasí. Na tom, že se bude vhazovat u Krasikova, se přesto nic měnit nebude.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:48

Nakládal si povyjel k pravému kruhu, odkud měl lepší výhled na branku. Střela však byla zablokovaná a puk skončil u Brulého, jenž místo trefy do prázdné branky vyhodil na icing.

58:41

58:30

Ilja Konovalov odjel na střídačku. Lokomotiv to zkusí v šesti hráčích!

58:15

Lokomotiv pěkně kombinoval. Krasikov se ale přesunul k levé tyči a nepustil za svá záda střelu z bezprostřední blízkosti.

57:51

Teď už to budou mít hosté hodně složité. Na dva góly mají jen dvě minuty, avšak k dispozicí mají přesilovou hru.

57:03

57:03 Danil ROMANCEV - 4:2

57:03

Sibir právě vstřelil branku!
Obrovská radost domácích fanoušků a hráčů, kteří na začátku oslabení dávají dost možná rozhodující branku! DANIL ROMANCEV v obranném pásmu obral o puk Kozuna. Poté nabral vynikající rychlost a z pravé strany bekhendem zvedl svou střelu pod břevno Konovalovy brány. Bez asistence.

57:02

56:53

Jakub Nakládal se pokusit svého kolegu z obrany Kronwalla, když vystřelil tahem z vrcholku pravého kruhu. Krasikov byl tentokrát pozorný a zakročil.

56:41

Tři minuty před koncem další změna zápletky. Velká výhoda se přesouvá na stranu Lokomotivu, neboť za držení byl na trestnou lavici vyhozen domácí útočník Brulé.

4:2

Branky a nahrávky: 2. Milovzorov (Sajustov, Kazakov), 6. Caron (V. Komarov), 31. Pervušin (Demidov), 58. Romancev – 9. Kozun (Kudrjavcev), 49. Kronwall (J. Korotkov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov, Demidov, Ignatovič, Klimontov, D. Lukin, Naumov – J. Peltola (C), Brulé, Prince – Milovzorov, Sajustov (A), Kazakov – Šarov, V. Komarov, Caron – Zyrjanov, Romancev, Pervušin – Michajlov.

Lokomotiv Jaroslavl: Salák (6. Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, M. Osipov, Afanasjev, Kutuzov – Kozun, Kontiola, Kudrjavcev – Sannikov, J. Korotkov, J. Averin (A) – Kartajev, Alexejev, Apalkov (C) – Beljajev, Ivanov, Deněžkin – Fatějev.

Rozhodčí: Rogačov, Morozov – Maitak, Strelcov

Diváci: 5 220

01:53 SIB 1:0 Milovzorov (Sajustov, Kazakov)
05:03 SIB 2:0 Caron (V. Komarov)
05:03 JAR -Konovalov +Salák (Střídání)
08:42 JAR 2:1 Kozun (Kudrjavcev)