1:0

po s.n. (2:1) (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

05.12.2018, 13:30 • Sibir Arena • Lukáš Ureš

Tipsport: 3.58 4.1 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Na pořádný hokej i branky celkem chudé utkání, které muselo být rozhodnuto až v samostatných nájezdech. V těch byl úspěšnější domácí Sibir, který pokračuje v domácí vítězné sérii.

Český zástup

Michal Bulíř (MET); (0+0), 3 střely, 17:41 (15:58:55)

Jukka PELTOLA - 1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.

Autorem vítězné branky je JUKKA PELTOLA.

5. série 2:1

Čibisov nedává a Sibir vítězí.

Peltola ve velkém stylu. Z forhendu si hodil puk na bekhend a během vteřiny byl puk pod horní tyčí.

4. série 1:1

U pravé tyče Ljubimov nepochodil.

Romancev poslal puk mezi betony příliš ze široka a puk vyjel těsně vedle levé tyče.

3. série 1:1

Pakarinen zakončil přesně do levé spojnice.

3. série 1:0

Konečně je puk v síti! Brulé nic nevymýšlel a poslal puk mezi Košečkinovy betony.

2. série 0:0

Shore to zkusil k pravé tyči, ale Krasikov pokus vytěsnil.

Také Košečkin nemusel proti Pešechonovi zasahovat.

1. série 0:0

Během kličky do forhendu Varfolomejovi utekl puk.

Prince hledal škvíru mezi betony, ale marně.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:22

Na levé křídlo pálil z první po křižné přihrávce Prince k levé tyči a Košečkin se musel roztáhnout.

62:26

Hra se přelévá ze strany na stranu, ale krom toho se nic víc neděje.

61:13

Mozjakin se prokličkoval mezi třemi hráči Sibiru a zasahovat musel až Krasikov, který vyrážečkou přizvedl projektil.

60:01

Pro oko diváka ne příliš atraktivní utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:47

Oddechový čas pro HK Sibir Novosibirsk.

58:07

Michajlovovi se vytvořil prostor mezi a taženou střelou protáhl Košečkina.

57:20

Birjukov srazil průnikovou přihrávku Pervušina. Na kotouči jsou hosté.

56:36

Sražený puk před brankou měl připravený k dorážce Kuljomin, ale ten ve zdvojené obraně nezasáhl puk, tak jak chtěl.

55:52

Mozjakin pálil nebezpečně zápěstím, ale pouze nad brankovou konstrukci.

54:59

Přihrávku na Pakarinen zachytil na ose hřiště Tkačenko, který si to bez váhání míří do útočné třetiny.

54:02

Domácím se podařilo zavést hru až za branku Košečkina, ale nikam jinam se už nedostali.

53:12

Kuljomin opět před brankou, kde v pokleku Krasikova nepřekonal.

52:26

Magnitogorsk si rychle vyměňuje pozice a dělá si v útočné třetině prostor. Z ostrého úhlu to zkusil Ellison.

51:53

Kuljomin po objetí branky zkusil svůj bekhend, ale branku přestřelil.

50:47

Po nahození domácích se Metallurgu nepodařilo vyvést hru, ale i přesto se Sibiru nedaří probojovat od hrazení.

49:33

Přes levé křídlo se dostal ke střele Romancev, jehož střelu do protipohybu Košečkin dokázal lapit.

46:27

Ljubimov vystihl soupeřův úmysl a po získání kotouče vyrazil do rychlé protiakce, ale nevím na co Ljubimov čekal. Po dlouhé přípravě byl zezadu odzbrojen.

46:03

Přes tři protihráče se pokusil projít marně Loginov.

44:41

Oba týmy hrají, tak že nikam nespěchají.

41:47

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., podrážení).

41:00

Oba týmy na led posílají čerstvé síly. Sibir uklidňuje hru za svou brankou.

40:24

Ve velké rychlosti si sjel Brulé před brankoviště, kam mu poslal přihrávku zpoza branky Prince. Košečkin si mezeru mezi betony pohlídal.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30

Střely na branku ve druhé třetině – 3:18.

38:04

Mozjakin si krásně vyměnil kotouč s Ellisonem, který po sjetí mezi kruhy pálil pouze do středu branky.

37:11

Sibir je opět uzamčen ve vlastní třetině, nicméně Magnitogorsk není pouštěn do lepší pozice.

36:13

Po delší době byl prověřen také Košečkin, který v chumlu udržel puk před brankovou čarou.

35:22

Střely na branku – 9:26.

34:40

Jazkov si sjel mezi kruhy, kde byl těsně po střele tvrdě sražen loktem.

33:53

Další zákrok Krasikova, hosté to zkouší ze všech stran.

33:17

Ze středního pásma se až k brance probojoval Čibisov, jehož koncovka postrádala větší razanci.

32:31

Hosté se opět nastěhovali do útočné třetiny, ale po zákroku krasikova mohou jít do útoku hráči Sibiru.

31:33

Krasikov sáhl do stahovačky Ljubimova a vymrštěný puk schoval do lapačky.

30:30

Další úspěšně zblokovaná střela domácí čtyřkou. Navíc musí Antipin spěchat za vyhozením.

30:10

Ihned po vhazování měl napřaženo Antipin, ale ze zasahujícího Krasikova dnes puky nepadají.

30:04

Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., sekání).

29:23

Vyloučený Alexejev je zpět na ledě. Nicméně si hosté zahrají další přesilovku, zatím je ponechána výhoda.

28:06

Před hranici brankoviště dostal nabídku Kuljomin, který z první mířil k levé tyči.

27:38

Proti Rasmussenově střele si vyrazil Krasikov lapačkou a přerušil tak hru.

27:14

Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., sekání).

25:47

Z otočky se pokusil překvapit Košečkina přízemní střelou Pervušin. Hosté vyváží hru do neutrální zóny.

25:18

Sibir teď rozjel rychlý kolotoč v obranné třetině Metallurgu. Z mezikruží pálil Zyrjanov a Košečkin musel zasahovat.

24:52

Přes bránícího hráče chtěl střílet Michajlov, ale trefil pouze brusle daného hráče.

24:39

Z těsné blízkosti hledal Varfolomejev mezírku v levé spojnici, po jeho střele skončil kotouč v ochranné síti.

23:57

Přes osu hřiště se protlačil skoro až k brance Brulé, kterému byl těsně před zakončením vypíchnut puk.

23:30

Z pravého kruhu to zkusil Vereščagin, jehož pokus skončil v lapačce Krasikova.

22:47

Dronov dvěma pokusy nahodil puk do brankového prostoru, ale tam zatím dominuje Krasikov.

21:31

Do druhé části vstoupil s velkým elánem celek Magnitogorsku, který uzamkl soupeře v útočné třetině.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:01

Michajlov si dokázal pokrýt puk a následně pálit z vrchu mezikruží, ale přes přehuštěný prostor kotouč nepropašoval.

18:37

Odpískaným icingem se vrátí hra do obranné třetiny Magnitogorsku.

17:15

Po přihrávce mezi kruhy pálil nebezpečně Shore! Jeho střelu Krasikov dokázal vytěsnit k pravé tyči, kde se snažil dorazit skákavý kotouč Bulíř.

16:57

Sedm minut a čtyřicet tři vteřin bez přerušení. Košečkin ustál nápor do branky a pro klid raději skryl puk ve své lapačce.

16:29

Ve zmatcích při střídání získali kotouč domácí, po přihrávce byl v dobré pozici na levém kruhu Kazakov. Osamocený útočník dostal ale přihrávku na bekhend a než si stihl připravit střelu, byl už obsazen soupeřem.

15:46

Alexejev uklidňuje hru přihrávkou na Sajustova. Ten nabral na levém křídle rychlost a zatáhl hru do útočného rohu.

15:14

Právě uběhlo šest minut od posledního přerušení.

14:29

Tvrdé nahození ze střední třetiny se odrazilo od zadního hrazení před branku. Krasikov si tento moment pohlídal.

13:47

V osobním souboji za Košečkinem byli úspěšnější hosté, jejichž následný protiútok ztroskotal za středovou čarou.

13:09

Další nepřesnost na domácí straně, tentokrát v obranném pásmu. Rozehrávku na ose hřiště zachytil Pakarinen, ale ten krátce nato o puk přišel.

12:36

Na útočné modré čekal na přihrávku Caron, ale po nepřesnosti může jít dopředu celek Magnitogorsku.

12:17

Už se hraje tři minuty bez přerušení.

11:24

Prince projel přes levé křídlo až za branku hostí, zpoza které zkusil poslat puk do předbrankového prostoru. Tam se ale nikdo k zakončení neměl.

10:47

S hlubokým napadáním Metallurgu si domácí Sibir poradil a hra se opět stěhuje na polovinu soupeře.

08:22

Utkání zatím příliš mnoho momentů nenabídlo. Oba týmy se přetahují o pásmo.

06:56

Mozjakin si sjel mezi kruhy, ale jeho taženou střelu zablokovala obrana domácích.

06:32

Stále nebezpečnější je domácí Sibir, který se snaží pokračovat v tlaku.

05:37

Dva hráči teď byli samotní před Košečkinem, ale Brulé kotouč neprocedit za záda brankáře Magnitogorsku.

03:40

První nabídnutá přesilovka využita nebyla, Rylov je zpět na ledě a hosté jsou tak v plném počtu.

03:34

Na levou tyč si sjížděl Sajustov, který po přihrávce netrefil nabídnutý prostor, který Košečkin po přesunutí zabetonoval.

02:27

Proti střele Loginova nemusel Košečkin zasahovat, kotouč byl sražen do levého rohu.

02:03

Hostům se podařilo hned dvakrát vyhodit. Sibir musí začít od vlastní branky.

01:40

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jakov Rylov – 2 min., držení).

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Loginov, K. Alexejev, Morozov, Vorobej, Demidov, D. Lukin, Naumov – Prince, Brulé, J. Peltola – Sajustov, Kazakov, Michajlov – Pešechonov, Caron, Šarov – Tkačenko, Zyrjanov, Pervušin – Romancev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Vereščagin, Antipin, Matuškin, Běreglazov, J. Birjukov, Rylov, Dronov – N. Kuljomin, Mozjakin, Ellison – Rasmussen, Jazkov, Pakarinen – Varfolomejev, N. Shore, Bulíř – Dorofejev, Několenko, Čibisov – Ljubimov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk

Skoro o polovinu více bodů má nahrán Magnitogorsk, které sehrál o dva zápasy více a vyhřívá se na čtvrté příčce Východní konference.

Magnitogorsk si nejspíš nemůže na nic stěžovat. Sérii sedmi výher sice zastavil celek Petrohradu a následně Kazaně, ale následně se opět vrátila výherní série. Na pátou výhru v řadě už Magnitogorsk ale nedosáhl, když jej kazašská Astana doma porazila poměrem 3:2.

Michal Bulíř
HK Sibir Novosibirsk

Celek Sibiru má na kontě dvacet pět bodů z celkových pětatřiceti zápasů. S posledními výhrami se odlepil ze dna Východní konference a nyní je na jedenáctém místě.

Novosibirsk konečně začal vyhrávat. V posledních sedmi zápasech zvítězil hned v šesti případech. Jednu prohru 2:4 zaznamenal na ledě čínského Kunlunu, kde dva dny před utkáním sehrál první zápas, jenž po nájezdech zvítězil. V posledním střetnutí Sibir doma porazil Vladivostok 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.