Filip Chytil (NYR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:39.
1. Alexandar Georgijev (NYR) 28 zák., 0 gólů, 100%

Zblokované střely: 24:17
Vyloučení: 3:5
Vyhrané buly: 26:27
Bodyčeky: 24:38
Je konec. Městské derby dopadlo naprosto jasně pro domácí mužstvo Rangers, které vyhrálo 5:0 a brankář Alexandar Georgijev si připisuje první čisté konto v NHL.
Už po dvaceti devíti vteřinách se trefil český hráč, o kterém se poslední dny hodně mluví a tím není nikdo jiný, než Filip Chytil, jenž vstřelil už pátou branku v řadě. O tři minuty později zvýšil náskok Cody McLeod. Domácí stále tlačili a v 9. minutě využil přesilovou hru Neal Pionk a Rangers tak šlo do vedení 3:0. Hosté měli ve druhé polovině této třetiny více ze hry, ale gól nedali.
V polovině hry jsme se dočkali bitky mezi McLeodem a Johnstonem. Posléze byla hra stále vyrovnaná, ale nakonec se ve 38. minutě prosadil Kevin Hayes a poslal domácí do čtyřbrankového vedení. O minutu později se hostující hráč ocitl v obrovské šanci, ale minul poloprázdnou bránu.
Ve třetí periodě hosté neměli na to něco udělat s výsledkem a navíc obdrželi bůra, když se v 57. minutě prosadil Chris Kreider.

59:56

Poté ještě přišla střela z hole hostujícího hráče, ale Alexandar Georgijev vyrazil puk do ochranné sítě.

59:42

Rangers mají kotouč na svých holích.

59:03

Ke konci zápasu se hraje ve třetině Rangers, ale posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč.

58:38

Domácí i hosté v plném počtu.

58:22

Jesper Fast vypálil z mezikruží po otočce, ale Robin Lehner vymrštil svůj beton a nepustil pošesté kotouč do své svatyně.

57:34

Adam Pelech zavezl kotouč dopředu po pravé straně, ale posléze vypálil jen vedle brány.

56:38

Vyloučení v týmu New York Rangers (Lias Andersson – 2 min., faul loktem).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., hrubost).

56:19

56:19 Chris KREIDER - 5:0

56:19

Rangers právě vstřelili branku!
Definitivně je hotovo a Rangers po osmi prohrách v řadě proti svému městskému rivalovi, mu tentokrát nadělují bůra! CHRIS KREIDER se dostal ke kotouči na své modré čáře, posléze nabral rychlost na levé straně a nakonec vypálil přesně do levé šibenice. Asistence: Mika Zibanejad.

55:32

Střela Brocka Nelsona z dobré pozice nebyla zrovna vyvedená a trápení Islanders pokračuje dál.

54:39

Domácí už jsou opět v útočné třetině, ale střela od modré čáry byla zblokována.

5:0

Branky a nahrávky: 1. Chytil (Shattenkirk, Kreider), 4. C. McLeod (DeAngelo, R. Strome), 9. Pionk (Naměstnikov, Zibanejad), 38. K. Hayes (Shattenkirk), 57. Kreider (Zibanejad)

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Claesson, DeAngelo, Br. Smith – Chytil, K. Hayes, Kreider – Fast (A), Zibanejad (A), Naměstnikov – R. Strome, B. Howden, Vesey – Fogarty, L. Andersson, C. McLeod.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, Hickey, Boychuk, Pelech – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Gionta, Johnston.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Marc Joannette – Tony Sericolo, Brian Murphy

00:29 NYR 1:0 Chytil (Shattenkirk, Kreider)
03:30 NYR 2:0 C. McLeod (DeAngelo, R. Strome)
07:00 NYI 2 Komarov, sekání
08:04 NYR 3:0 Pionk (Naměstnikov, Zibanejad)
19:51 NYR 2 K. Hayes, hákování