konec (0:1, 1:0, 2:0)

21.11.2018, 18:00 • ZS Šumperk • 19. kolo • Lukáš Mihal (@mihal_lukas)

Tipsport: 1.35 5.3 5.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám přijemný středeční večer. (20:19:40)
Šumperk nakonec celkem těsně vítězí a postupuje tak na první místo tabulky. Opava zažila celkem smolný závěr zápasu. Celou třetí třetinu totiž držela remízu, nakonec ale Draci měli štěstí a vstřelili dvě branky, díky čemuž berou tři body.

59:59

59:59 Michal ROMANČÍK - 3:1

59:59

Draci právě vstřelili branku!
Domácí ukončují zápas gólem do prázdné branky. Draci si to vychutnali a díky pěkné kombinaci neměl MICHAL ROMANČÍK problém s tím, aby trefil prázdnou branku. Asistence: Lukáš Králík a Jakub Řezáč.

59:20

Opava má kotouč a může podniknout poslední útok zápasu. Na střídačku se dokonce vydal i Daňa.

58:46

Šumperk drží kotouč poklidně v útočné třetině a snaží se tak získat co nejvíce času.

58:15

Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Pělucha.

58:04

Oddechový čas pro domácí.

58:04

58:04 Lukáš KRÁLÍK - 2:1

58:04

Šumperk však nakonec dává gól! Jakub Čuřík dostal přihrávku do mezikruží a nahodil na Daňu. Před ním byl ještě LUKÁŠ KRÁLÍK, který puk skvěle tečoval do sítě. Asistence: Jakub Čuřík a Karel Plášek.

57:49

Draci by si však zasloužili skórovat, protože jsou celou třetí třetinu lepší a těch střel bylo nespočet.

57:16

Šumperk vyhazuje na zakázané uvolnění. Čas na vstřelení branky jim už pomalu dochází, domácí se ale jistě spokojí i s minimálně jedním bodem.

56:36

Králík se nyní pěkně uvolnil a dostal do šance Pláška, ten ale z jasné tutovky branku minul. Poté se posunula branka Opavy a hra je tak přerušena.

56:03

Šumperk nyní omylem kotouč vyhodil na střídačku Opavy a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

55:40

Opava vyhrála vhazování. Puk tak drží za svou branku a čeká na vystřídání.

55:30

Kotouč opět končí v ochranné síti a bude se tak vhazovat před Daňou. Hosté si navíc berou oddechový čas.

55:06

Antonov vybojoval kotouč a mohl jet na Daňu sám, opět toho ale nevyužil.

54:19

Šumperk je velmi aktivní a chtěl by vyhrát ještě v základní hrací době. Opava se však skvěle brání a doufá aspoň v jeden bod.

53:40

Draci se dostali dopředu pomocí nahození, dlouho se tam ale neudrželi.

53:11

Šumperk obranu zvládl a zakládá další útok. Ten končí ale předtím, než přišla střela.

52:26

Ondřej Haloda musel po dlouhé době zasahovat. Bude se tak vhazovat po jeho levici.

51:56

Domácí jsou stále v útočném pásmu, tam už ale střele nepřišla. Poté se puk dostal z útočného pásma a píská se tak ofsajd.

51:11

Draci mají stále kotouč pod kotrolou. I střelecky jsou celkem aktivní, do branky se však kotouč už dlouho nedostal.

50:56

Šumperk zakládá další akci. Z ní se mohl prosadit Drtil, Daňa ale opět zasahuje. Poté hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

50:18

Draci jsou však stále aktivnější a svému soupeři ani nedovolí pobyt v jejich pásmu. Domácí si ale už dlouho nevystřelili.

49:30

Daňa stále chytá naprosto famózně a připisuje si další zákrok. Poté už se puku chopí hosté.

49:18

V oslabení se dokonce mohla prosadit Opava, Hartmann ale únik nedokázal zúžitkovat.

48:26

Draci tlačí svého soupeře a tlačí se k brance. Hosté ale vzápětí vyhazují a oslabení tak stále přežívají.

48:03

Další ránu vyslal Sedlák, Daňa ji ale opět vyrazil.

47:38

Šumperk vyhrál vhazování a kombinuje v útočné třetině. Přišli dvě rány, první končí mimo a druhou už zastavuje Daňa.

47:11

Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., držení).
Šumperk kotouč vyhrál, při rozehře ale chybuje. Naštěstí pro něj ale Opava šanci nevyužila.

46:30

Kotouč končí mimo ledovou plochu. Hra je tak přerušena a poté se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:59

Čuřík se skvěle uvolnil a mohl tak jet na Daňu sám. Ten ho ale opět skvěle vychytal.

45:14

Draci jsou stále vepředu velmi aktivní. Ve krátkém čase vyslali hned několik střel, ani jedna ale zatím nerozvnila branku.

44:59

Šumperk je nyní velmi aktivní. Kotouč se pohyboval velmi blízko Daňy, v brance ale nakonec neskončil.

44:30

Další pokus přišel ze střední třetiny, střílel Romančík. Daňa kotouč vyráží do ochranné sítě.

43:40

Draci už jsou však v útočné třetině a snaží se protlačit ke střele. To se jim ale nedaří a musí se opět bránit.

42:56

Šumperk oslabení zvládl a může myslet o útočení. První útok třetiny pro domácí ale končí dříve než začal.

42:26

Šumperské obranná čtveřice v čele s Ondřejem Halodou je už opravdu vyčerpaná. Draci nakonec kotouč vyhodili a rychle střídají.

41:26

Hosté jsou stále v útoku, nemohou si ale vytvořit nic nebezpečného.

41:01

Opava je ale rychle zpět v útoku. Tak se pomocí kombinace dostala ke střele od modré, Ondřej Haloda ale střelu viděl a v pohodě zakročil.

40:18

Opava prohrála vhazovaní a Šumperk tak okamžitě vyhodil.

40:09

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., držení).

40:01

Druhá třetina byla o dost zajímavější. Branku jsme sice viděli pouze jednu, mohli jsme vidět ale nespočet trestů i šancí. Ďurač dokonce dostal pět minut a osobní trest do konce utkání. Jeho místo zaujme Urban, který se už rozcvičuje. Opava ale zatím žádnou přesilovku nevyužila, na úvod třetí třetiny si však ještě zahraje polovinu z pětiminutového trestu Ďurače.
Další třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:40

Opava kombinuje v útočném pásmu, střelu ale nevymyslí. Draci vyhazují a pak už se asi nic ve druhé třetině nestane.

38:56

Šumperk zatím oslabení zvládá a nedovolil ani jednu střelu.

37:59

Šumperk se musí bránit, Opava totiž drží pásmo. Domácí ale defensivu zvládli a rychle kotouč dostávají ze své třetiny.

37:30

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ďurač – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole). Trest odpyká Urban.

37:30

Hroch se skvěle uvolnil a jel sám na Daňu. Ten ale nebyl opět překonán.

37:07

Teď naopak musí Šumperk čelit nebezpečí. Střelu vyslal Pělucha, ale i Ondřej Haloda si připisuje zákrok.

36:08

A další šance Draků. Po přihrávce se octl sám před brankou Králík, Daňa ale podává další fantastický zákrok.

35:58

Na druhé straně mohl z protiútoku těžit gól Králík, prosadit se ale opět nedokázal.

35:30

Teď dokonce zazvonila tyčka za zády Ondřeje Halody. Střelu na branku vyslal Hartmann, trefil ale jen pravou tyč.

35:08

Další zakázané uvolnění Šumperku.

34:45

Hosté dostali kotouč do útočné třetiny, tam ho ale neudrželi. Šumperk ale pak také neměl kus gumy dlouho pod kontrolou.

34:27

Na obou stranách vidíme velké nepřesnosti a proto se nikomu nedaří prosadit. Opava je nyní zastavena ofsajdem.

33:46

Šumperk mohl vézt, Daňa ale opět skvěle vychytal šanci Draků. Domácí hráč na něj jel sám, hostujícího gólmana ale nepřechytračil.

33:30

Plášek šikovně dostal jeho tým do útočné třetiny, tam ale domácí nic nevymysleli. Opava se následně hnala do protiútoku, který ale také není úspěšný.

32:49

Puk nyní skončil na domácí střídačce a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

32:19

Draci se opět pokoušeli usadit v útočném pásmu, Řezáčovi ale kotouč utekl až za jeho branku.

31:58

Opavě se nyní píská ofsajd. Šumperk si tak bude moct oddechnout, protože se musel a musí bránit.

31:26

Draci jsou opět v útočné třetiny. Nepřesná přihrávka ale nakonec končí až ve střední třetině. K tomu všemu puk získali hosté, kteří opět prověřili Ondřeje Halobu.

30:37

Opava se úspěšně ubránila a může útočit. Krejčí nahazoval zpoza branky a Sedlák si kotouč malém srazil do vlastní branky.

29:58

Ze středního pásmo vypálil Vaněk, Daňa puk vyrazil do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat po jeho pravici.

29:50

Opava sice kotouč získala, ale až ve svém pásmu. Poté puk ztratila ve střední třetině.

29:19

Šumperk vyhazuje na zakázané uvolnění a bude tak muset pokračovat v defensivě.

29:03

Opavě se stále nedaří nic vymyslet, kotouč má však stále pod kotrolou. Následně přišla lehká rána od modré, která spíš byla na přověření pozornosti domácího gólmana.

28:26

Opava vyhazuje a toto oslabení tím pádem ustála. Může tak pomýšlet na útočení.

28:13

Další Drtilova rána našla pouze lapačku Daňi. Bude se tak vhazovat před ním.

28:07

Šumperk vyhrává další vhazování. Řezáč řídí následnou kombinaci domácích. Daňa proto musel chytat další dvě střely.

27:15

Šumperk stále drží útočné pásmo. Daňa ale další nahození domácích dobře viděl v pohodě puk pokryl.

26:54

Pláškovi se krátce po vyhraném vhazování uvolnilo hodně prostoru a tak vystřelit. Puk ale končí mimo tři tyče.

26:28

Vyloučení v týmu HK Opava (Zelenkov – 2 min., vysoká hůl).

26:21

Draci opět chybují v rozehře a tak Opava mohla vystřelit. Hra je ale přerušena kvůli faulu.

25:55

Opava i po konci přesilovky útočí, Haloda je ale ve druhé třetině stále stoprocentní. Nyní radši přeruší hru a bude se tak vhazovat před ním.

25:08

Hosté využívají poslední sekundy přesilovky. Černý se dokonce dostal do velké příležitosti, trefil se ale jen do boční sítě.

24:32

Opava je nyní zastavena ofsajden. Přesilovka se jim už tak pomalu chýlí ke konci.

23:58

Opava nakonec kotouč ztratila. Šumperk tak šel do přečíslení, Daňa ale podruhé neinkasuje.

23:37

Opava vhazování vyhrála a kombinuje v útočné třetině. Zatím ale pouze vyčkává.

23:11

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ostřanský – 2 min., podrážení).

22:12

22:12 Michal ROMANČÍK - 1:1

22:12

Šumperk srovnáná! MICHAL ROMANČÍK měl velkou dávku štěstí, po přihrávce sotva kotouč poslal směrem na branku, Daňa si ale puk omylem srazil do vlastní branky. Asistence: Tomáš Drtil a Jakub Řezáč.

21:58

Draci asi nevyužíjí ani tuto přesilovku, i když je to zatím pro ně nejlepší početní výhoda zápasu.

21:40

Šumperk je stále v útočném pásmu a žene se za vyrovnaním. Další šanci měl Sedlák, Daňa je ale stále neprůstřelný.

20:33

Marek Haloda po vyhraném vhazování hned dvakrát nahodil na branku, Daňa ale stále pokračuje ve skvělém výkonu.

20:22

Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., podrážení).

20:09

První vhazování opět putuje do tábora Šumperka, vzápětí se ale proti domácím píská zakázané uvolnění.

20:01

První třetina je minulostí. V ní jsme pozorovali celkem pomalý hokej bez šancí. Jedinou trefu si pak připsal Herman a díky němu Opava vede 1:0. Šumperk sice také nehrál úplně špatně, těch šancí ale na jejich straně bylo velmi málo. Opava si sice také moc šancí nevytvořilo, dokázala však jednu proměnit.
Další třetina začne přibližně v 18:51.

20:00

19:32

Po vhazování velmi tvrdě vypálil Vaněk, i tu ale Daňa likviduje.

19:28

Domácí se opět nemohli dostat do útoku, protože je proti nim pískán ofsajd. Štindl se navíc co nevidět vrátí na led.

18:59

Šumperku se ani v této přesilovce příliš nedaří. Hosté opět vyhazují a vstupuje do poslední minuty první třetiny.

18:34

K dobré střele se dostal Sedlák. Daňa ji ale skvěle viděl a zakročil proti ní svou lapačkou.

17:43

Šumperk vyhrál vhazování a kombinoval v útočném pásmu. Následně přišla střela, která ale míří mimo a kotouč nakonec končí až ve střední třetině.

17:33

Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., hákování).

16:47

16:47 Bohumil HERMAN - 0:1

16:47

Opava právě vstřelila branku!
Opava jde do vedení! Při signalizované výhodě se puku chopil BOHUMIL HERMAN a z mezikruží se trefil pod vyrážečku Halody. Asistence: Petr Wolf a Petr Krejčí.

16:08

Opava se snaží dostat do útočné třetiny. S rozehrou nikam nespěchala a proto se nakonec ani do útočné třetiny nedostala.

15:47

Draci vhazování vyhráli, při útoku ale o kotouč velmi rychle přišli.

15:24

Šumperk je stále směrem dopředu docela bezradný. To samé ale platí i o Opavě, kterou nyní zastavuje ofsajd.

14:45

Opava mohlo těžit z dalšího protiútoku, opět ale neuspěla a kotouč mají tak opět domácí.

14:01

Další šance pro Králíka. Ten dostal přihrávku před branku, ke střele se však nakonec nedostal.

13:16

Šumperk vhazování vyhrál, kotouč ale dlouho neudržel. To samé platí i o Opavě, která se o kus gumy připravila špatnou přihrávkou.

12:53

Draci nakonec puk ztratili. Opava se tak dostala do protiútoku, který musel opět ukončit Haloda. Vhazovat se tak bude před ním.

12:30

Ďurač se pokoušel dostat svůj tým do útoku, nedaří se mu to.

11:40

Další velká šance Šumperku. Po chybě opavské obrany se před Daňkem octl samotný hráč domácích, hostujícího gólmana ale také nepřekonal.

11:27

Králík měl po dlouhé době šanci. Dostával totiž přihrávku před branku, ta mu šla ale na bekhend a nedokázal ji tak zpracovat.

10:51

Draci drží kotouč, nemohou se ale dostat do útočné třetiny. A když už se tam dostanou, neumí si vytvořit gólovou příležitost.

10:11

Kotouč opět končí mimo hrací plochu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu blíže k Daňovi.

09:39

Opava se ještě v závěru přesilové hry pokouší něco vymyslet, střelu ze středního pásma likviduje Haloda. Bude se tak vhazovat po jeho pravici.

09:05

Opavě se v přesilovce moc nedaří. Zatím se neusadila v útočné třetině, protože se nemůže dostat ani přes střední pásmo.

08:24

Šumperk se snaží prosadit při hře čtyři na čtyři. za chvíli si totiž Opava zahraje přesilovou hru.

07:56

Opava vyhrála vhazování a zkoušela nahodit, kotouč ale končí mimo branku. Poté Šumperk puk vyváží.

07:46

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Čuřík – 2 min., podrážení).

07:30

Opava vzápětí vyhazuje a má za sebou první minutu oslabení.

07:00

Nakonec vypálil Drtil, puk ale končí mimo tři tyče. Domácí ale stále drží pásmo.

06:43

Šumperk se hned usadil v útočném pásmu. Zatím ale pouze kombinuje.

06:32

Vyloučení v týmu HK Opava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Malina.

06:14

Draci jsou však opět v útočném pásmu, kotouč ale nemají pevně pod kontrolou.

05:31

Šumperk vyhrál další vhazování a zakládal útočnou akci. Ta ale skončili ihned po přechodu modré čáry. Puk tak má na svých hokejkách Opava.

04:50

Další střelu si připsal Ostřanský. Ten mířil nad rameno Daňy, ten ho ale dokázal zvednout a puk vyrazil.

04:28

Kotouč nyní končí mimo hrací plochu vinou hostujícího hráče a vhazovat se tak bude ve střední třetině.

03:58

Hosté odvedli opět dobrou práci v útočné třetině a vytěžili střelu. Haloda ale opět zasahuje.

03:29

Šumperk při rozehře zaváhal a do šance se tak dostal Malina. Haloda ale likviduje i další střelu. Z následného útoku měl šanci i Šumperk, konkrétně to byl Čuřík, hostující gól ale opět zasahuje.

02:54

Na druhé straně se ke střele dostal Wolf, na Halodu si ale nepřišel. Následně vyhazují domácí na zakázané uvolnění.

02:30

Opava nyní měla velká problémy s rozehrou, z čehož těžil Ostřanský. Daňa ale na jeho ránu skvěle zareagoval. Poté přichází zakázané uvolnění Opavy.

02:09

Sedlák přihrával až na útočnou modrou, Antonov ale jeho přihrávku nezachytil a tak se píská první zakázané uvolnění zápasu.

01:34

Opava kotouč dostává ze své třetiny. Oba týmy následně střídají.

01:03

Šumperk vhazování ve středním pásmu vyhrál a pokouší se usadit v útočném pásmu. Kotouč tam sice drží, nemohou se ale dostat do šance.

00:49

Zápas se bude poprvé přerušovat, při přechodu hostů je odpískán ofsajd.

00:12

Úvodní buly vyhrála Opava. Nedaří se jí ale úspěšně rozehrát.

00:01

Draci Šumperk: Haloda (Polívka) – Vaněk, Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík (C), Ostřanský.

HK Opava: Daňa (Lamla) – Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář (A), Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych.

Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Kráľ.
Draci Šumperk
Šumperku se v poslední době dost daří. Z posledních pěti utkání hned čtyři vyhráli a zaslouženě se tak drží na druhé pozici východní skupiny. Draci mají na kontě třicet bodů a to za celkově deset výher a šest proher. Jejich skóre, 64:39 také nevypadá vůbec špatně a tak jsou dnešní domácí favority tohoto duelu. Potvrdí to?

Poslední tři utkání
Moravské Budějovice vs. Šumperk – 0:3
Orlová vs. Šumperk – 3:2sn
Hodonín vs. Šumperk – 4:5pp
HK Opava
Opava je na tom bodově hůře, v poslední době se jí ale také daří. Vyhrála totiž tři z posledních pěti zápasů a drží tak pátou příčku ve východní skupině. Opava na Šumperk ztrácí šest bodů, což znamená, že má na kontě čtyřiadvacet bodů za devět výher a sedm proher. I skóre je stále kladné a to se skórem 51:47. Opava se jistě dnes o body porve, Šumperk by si ale měl dokráčet pro vítězství. Stát se ale může cokoliv a v tom je hokej krásný.

DS České Budějovice vs. Opava – 2:6
Opava vs. Kopřivnice – 2:1
Opava vs. Valašské Meziříčí – 4:6
Zdravím všechny příznivce třetí nejvyšší české hokejové soutěže. Dnes se opět odehraje další spousta zápasu. Já Vás budu provádět utkáním, kde se střetne domácí Šumperk s hostující Opavou. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 23. Romančík (Drtil, Řezáč), 59. Králík (Čuřík, Plášek), 60. Romančík (Králík, Řezáč) – 17. Herman (Wolf, Krejčí)

DRACI PARS ŠUMPERK: O. Haloda (Polívka) – Vaněk, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík (C), Ostřanský.

Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Kráľ

06:32 OPA 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Malina
07:46 SUM 2 Čuřík, podrážení
16:47 OPA 0:1 Herman (Wolf, Krejčí)
17:33 OPA 2 Štindl, hákování
20:22 OPA 2 Herman, podrážení
22:12 SUM 1:1 Romančík (Drtil, Řezáč)